Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Spider-Man

Zaczęty przez Super Robin, 12 Marzec 2008, 15:43:58

Mel

CytatCzytał ktoś z Was Spider-Man i Batman, gdzie ta dwójka walczy z duetem Carnage-Joker? Naprawdę polecam!
Momentami naciągane, ale przyznaję, że świetna rozrywka. Szczególnie wcześniej wspomniany duet ;D Cóż, mimo że Carnage ma wiele cech Jokera, to jednak brakuje mu klasy, a miałam nadzieje, że owa współpraca dwóch łotrów z różnych uniwersów jakoś mnie przekona do Cletusa Kasady...

Altair

Momentami faktycznie naciągane niepotrzebnie (szczególnie te rozterki psychiczne bohaterów, które dla nas są oczywiste i nie widzę powodu, aby po raz tysięczny je nam tłumaczyć), ale np. finał opowieści (np. ostatnie kadry  w tej błogiej ciszy i podanie sobie ręki przez herosów) jak i jej szata graficzna po prostu przyciągają. A co do naszego niezwykłego duetu to oczekiwałem po nim troszkę więcej, ale i tak nie jest źle.
Ocena: 8-/10

RafBat

CytatCóż, mimo że Carnage ma wiele cech Jokera, to jednak brakuje mu klasy,
Masz racje, dla mnie natomiast najbardziej "jokerowym" z przeciwników Spidera jest Jackal. Patrząc na jego wygląd (po "reinkarnacji"), sam styl ubierania, te "niewymuszone żarty, którymi sypie jak z rękawa"... widzę Jokera "po liftingu". :)

BD96

#78
Właściwie ta piękna szata graficzna komiksu Batman & Spider-Man to bezwzględna zasługa Marka Bagleya. Wtedy jego batmanowy dorobek naprawdę budził wrażenie i można było na tym oko zawiesić. Jednak z czasem jego rysunki zaczęły ewoluować co uważam za pewien... ekhem po prostu mi się nie podoba aż tak jak kiedyś. Zresztą proszę sobie porównać:

Batman w wykonaniu MB z omawianego właśnie komiksu...



I Batman również spod ołówka Bagleya z regularnej serii...



Można się kłócić, ale dla mnie wygrywa zdecydowanie kadr numer jeden.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Roy_v_beck

O matko. Dla mnie właśnie nieporównywalnie lepszy jest kadr numer 2. Pod względem wszystkiego, kreski, tuszu i kolorów. Sztywny jest ten Batman z pierwszego kadru, wygięcie głowy jakieś dziwne i w ogóle.
A co do komiksów z Batmanem i Spider-manem, to Graham Nolan ładnie narysował ten album.

BD96

Alternatywna okładka pierwszego numeru miniserii z nowym Carnage:

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Anarky

Cytat: RafBat w 09 Wrzesień  2010, 19:24:41
Masz racje, dla mnie natomiast najbardziej "jokerowym" z przeciwników Spidera jest Jackal. Patrząc na jego wygląd (po "reinkarnacji"), sam styl ubierania, te "niewymuszone żarty, którymi sypie jak z rękawa"... widzę Jokera "po liftingu". :)

Osobiście stawiał bym na Green Goblina lub odmłodzonego Vulture
Ja wam pokażę!

BD96

Mimo wszystko Joker patrz?c przez pryzmat przeciwników Spider-Mana jest w pewnym sensie mieszank? Green Goblina, Jackala, i Carnage'a. GG i Jackal jako ta szalona i humorystyczna (specyficznie, rzecz jasna) cz???, a Carnage jako symbol morderczych i sadystycznych zap?dów Jokera.

PS: Wow! 300 post :o naprawd? niez?y wynik jak na go?cia który rejestruje si? na forach a po kilkunastu postach znika... mam nadziej? ?e b?d? powi?ksza? t? list? i zostan? Miejsk? legend? ;).
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

RafBat

 Większość cech, wymienionych przez ciebie, odnajduje właśnie w postaci Jackala... bo czego mu niby brakuje-szaleństwa? "humoru"? czy też morderczych zapędów (i to takich na olbrzymią skale)? Ok, nigdy Jackal nie dorówna Jokerowi, ale moim zdaniem inspiracje Księciem Zbrodni przy wykreowaniu nowej wersji Jackala (po jego "reinkarnacji"), są gołym okiem widoczne.

Cytatmam nadzieję że będę powiększał tą listę i zostanę Miejską legendą  ;).
Nie zdążysz... ;) już zbieramy kasę na zbirów w czarnej Becie.:D

franek

Spider-Man zawsze wydawał mi się trochę dziecinny Komiksów w ogóle nie lubię. Jedyne poważniejsze podejście do tej postaci to Spider-Man: The New Animated Series emitowany w wakacje 2003 na Amerykańskim MTV. 


Show Must Go On!!!

ashelos

Mam pytanie , czy warto czytać serię Ultimate Spider-man?
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

Roy_v_beck

Też pytanie... świetna seria. Od początku tworzy całe uniwersum w nowoczesny, realistyczny sposób. Każdy numer trzyma poziom, polecam.

ashelos

Dziękuje za odpowiedź , jutro zabiorę się za czytanie ;)
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

Drawski

Zakazana?

Pewnie że warto. Szkoda tylko, że obecnie Peter Parker zginął w walce z Green Goblinem, a nowym Człowiekiem-Pająkiem został pół-Amerykanin, pół-Latynos. Jednak pierwsze USM, jest świetne. Zawsze uważałem że "Ultimate Spider-Man" jest genialnym materiałem na serię filmów. Niemniej, prędzej czy później dojdziesz do "Ultimatum", a następnie "Ultimate Comics Spider-Man" - jak dla mnie również ciekawa seria, a specyficzny styl rysunków w pierwszych numerach przypadł mi do gustu. To co cenię (mimo że wybór nowego Pajączka mi się nie podoba) w tej serii, to odwaga scenarzystów do poważnych zmian. Takie kroki, jakie zapadają w tym universum w 616 pewnie nigdy się nie pojawią.

ashelos

Cytat: Drawski w 09 Sierpień  2011, 11:14:44
Zakazana?

Pewnie że warto. Szkoda tylko, że obecnie Peter Parker zginął w walce z Green Goblinem, a nowym Człowiekiem-Pająkiem został pół-Amerykanin, pół-Latynos. Jednak pierwsze USM, jest świetne. Zawsze uważałem że "Ultimate Spider-Man" jest genialnym materiałem na serię filmów. Niemniej, prędzej czy później dojdziesz do "Ultimatum", a następnie "Ultimate Comics Spider-Man" - jak dla mnie również ciekawa seria, a specyficzny styl rysunków w pierwszych numerach przypadł mi do gustu. To co cenię (mimo że wybór nowego Pajączka mi się nie podoba) w tej serii, to odwaga scenarzystów do poważnych zmian. Takie kroki, jakie zapadają w tym universum w 616 pewnie nigdy się nie pojawią.

Nie jestem zakazana, po prostu na internecie znalazłem to zdjęcie. Jak jest w użyciu już przez kogoś, to tą osobę bardzo przepraszam. Już je zmieniam.

Co do nowego spider-mana to mi też się to jakoś nie podoba, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Na razie przeczytałem parę zeszytów Ultimate Spider-man i jestem bardzo zadowolony :)
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."