Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Under The Red Hood

Zaczęty przez The Man Who Laughs, 18 Grudzień 2009, 15:09:29

BD96

#180
Ja natomiast ogl?da?em ale nie posiadam i nie kupi?. Nie mam konkretnej kolekcji dvd z bohaterami Batmana ani te? DC a nie lubi? jak le?y tylko jedne pude?eczko, a obok niego ?wieci pustka, wol? kiedy? gdy b?d? przy gotówce powa?nie si? wyposa?y? w filmy. Co do filmu to bardzo mi si? podoba?o. Odpuszczono sobie w?tek z Superboy'em Prime, co moim zdaniem idzie na plus. Film ogl?da si? przyjemnie, chocia? uwa?am ?e by? za ma?o emocjonalny, Bat nie by? a? tak poruszony jego ?mierci?, ale ok nie marudz?. Kreacja Jokera w sumie mi si? podoba?a, stawiam j? na drugim miejscu zaraz po Jokerze z Batman: Mask of the Phantasm (czy tylko mi si? wydaje ?e podk?adaj?cy g?os Panowi J. pracowa? w Futuramie?). Film nie stara si? by? super dojrza?ym i z?o?onym kinem, a i tak bardzo dobrze wyszed?, naprawd? dobrze mi si? ogl?da?o. Wszystko jest zachowane w fajnym mrocznym (oczywi?cie bez przesady) klimacie, naprawd? dobrze si? ogl?da.

Ocena: 9-/10
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Morpheus

Owszem dobrze Ci się wydaję Johny DiMarggio podkładał głos również w Futuramie jako rewelacyjny Bender :D A co do filmu to zdania nie zmienię jest bardzo dobry i cieszę się że podrasowali wątek ze zmartwychwstaniem bo w komiksie jest zwyczajnie głupi.
''Nie wszystkie prawdziwe rzeczy muszą się wydarzyć. Opowieści i sny to zwiewne prawdy, które przetrwają, gdy fakty zmienią się w pył i proch.''

BD96

W ka?dym razie wreszcie zekranizowano jakie? konkretne wydarzenie w ?yciu Batmana, i to mi si? podoba. Licz? ?e DC skusi si? równie? na Knightfall, cho? zapewne dostaliby?my lu?niejsz? i zmniejszon? wersj? niczym Superman: Doomsday, co mówi?c szczerze by mi nie przeszkadza?o. Z takich innych konkretnych historii bardzo chcia?bym zobaczy? produkcje w której g?ówne skrzypce gra Two Face (mo?e co? na wzór Joker's Asylum: Two Face) i bardzo ch?tnie kolejny film z Uniwersum Batman Beyond, na szcz??cie Dini/Timm potwierdzi? i? takowy film kiedy? powstanie.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

(A)nonim

Jak Two Face to Face to Face, albo zwyczajnie - The Long Halloween.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Cytat: BD96 w 03 Wrzesień  2010, 21:06:31
Liczę że DC skusi się również na Knightfall, choć zapewne dostalibyśmy luźniejszą i zmniejszoną wersję niczym Superman: Doomsday, co mówiąc szczerze by mi nie przeszkadzało

Broń Panie Boże!, w takiej spłyconej formie jak dotychczas jeśli chodzi o filmy animowane z Batmane to niedopuszczalne. Żadna luźniejsza, zmniejszona, okrojona i bez głębi wersja na wzór Superman: Doomsday. Stanowczo wole by taka produkcja animowana nigdy nie powstała, bo nigdy nie udźwignie komiksowych realiów i poziomu komiksowego. Knightfall nie da się uważam dobrze przedstawić w dajmy na to 120 minutowym filmie animowanym, a jeśli ma to być jakaś inna wersja
Ja wam pokażę!

XIII

Zawsze można pokazać pojedynki z superłotrami i zmęczenie psychiczne Batmana w stylu intra z Watchmen i Genezy Wolverina a reszte zagospodarować na konfrontacje z Banem

kelen

Wow...
Dziś film obejrzałem i mam ochotę zrobić to jeszcze raz. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu animowanego z DC. Nie widziałem wszystkich z serii DCU Original Animated Movies (WW, JL x 2 i Superman), ale ten chyba zdecydowanie jest najlepszy (imo przebija nawet Green Lanterna).
No i nareszcie Joker, który zabija on screen!

Mr.G

Naprawdę niesamowity film, najlepszy animowany o Batmanie.
Idealna wizja Batmana, Gotham i Jokera, który nareszcie nie jest błaznem, a po prostu zimnokrwistym szaleńcem - taką jego formę zdecydowanie mogę przełknąć.
Aktor podkładający głos Batmanowi spisał się rewelacyjnie - chłód i powaga niczym u Pana Conory plus emocje.
Jedynym minusem w mojej opinii jest brak krwi w momentach, gdy o tę aż się prosiło, ale nie można się zbytnio do tegoż faktu przyczepiać, gdyż film, jak na animację, jest naprawdę brutalny. Tak, tak, brutalność, mrok, klimat idealny do świata Batmana. Plus znakomicie wpisany we wszystko sentymentalizm i wspomnienia.
Fabuła w żadnym momencie nie wydawała mi się naiwna lub naciągana, a wszystkie postacie były przedstawione chyba najlepiej jak mogły być (może poza Alfredem, w którego wizerunku i głosie coś mi nie leżało).
Takie powinny być historie o Batmanie.

Ralf

Film ma bardzo dobrą fabułę. Świetnie pokazane postacie Batmana, Jokera, Red Hooda czy Black Maska. Pasujący klimat do miasta Gotham. Uważam, że film jest jednym z lepszych nowych filmów animowanych DC.

JaRo II

 Miałem pewne obawy co do tego filmu, ale wyszło naprawdę świetnie, nawet się nie spodziewałem, że aż tak ten film mi się spodoba. Mroczny, brutalny i dojżały jak na animację, dobrze poprowadzona historia. Bardzo lubię opowieści z Batmanem, które są smutne, a ta właśnie taka jest- smutna i ponura. Poruszające są sceny, gdy Batman wspomina dawne czasy (powstanie Jokera, młody Jason jako Robin) i bardzo też fajnie jest zobaczyć na ekranie (w końcu) Czarną Maskę, a także Zagadkę, który zaliczył tylko gościnny występ, ale to zawsze coś.
Jedyne co średnio mnie się w tym przedstawieniu spodobało to mieszanie w fabułę cyborgów (nie lubię robotów, cyborgów i innych szajsów rodem z science fiction- tylko RoboCop jest wyjątkiem), ale te cyborgi aż tak bardzo nie drażnią.
Podsumowując- bardzo dobry film animowany, najlepszy film rysunkowy opowiadający o Batmanie. W końcu mogę szczerze przyznać, że jakiś animowany batfilm mi się bardzo spodobał (lubię "Batman i Superman", "Batman i Mr. Freeze: Subzero", ale tamtym filmom czegoś brakuje) temu filmowi niczego nie brakuje.
Świetna, poruszająca, ponura opowieść z bardzo przejmującym finałem. Scena wieńcząca film genialna.

Moja ocena: 10/ 12.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Mikoto

Film jest genialny. Nie spodziewałem się po animacji, aż tak wysokiego poziomu. Świetnie w tym filmie wypadł Joker. Scena z nim w więzieniu może się moim zdaniem równać ze sztuczką z ołówkiem z TDK. Di Maggio (czy jak mu tam) bardzo dobrze zdubbingował tą postać. O reszcie wspomniał już JaRo II, więc nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się pod jego postem ;).

10/10

Więcej TAKICH animacji poproszę ;).

Juby

#191
 Batman: W cieniu Czerwonego Kaptura
BATMAN: UNDER THE RED HOOD



Mo?e najpierw wypowiem si? odno?nie strony technicznej wykonania tego animowanego filmu. Kreska jest na prawd? ?adna, wstawki komputerowe zrobione porz?dnie i pasuj? do animowanej w stary sposób reszty. Na plus dochodzi równie? krew, która w filmie wyst?puje co chwil? mimo okre?lonej kategorii wiekowej. Jednak fabu?a Batman: W cieniu Czerwonego Kaptura mnie zawiod?a. Po pierwszych minutach wszystko by?o ?wietne, ale im d?u?ej ogl?da si? t? produkcj? DC, tym mniej ma ona sensu, za to wi?cej przedstawiania coraz to nowszych czarnych charakterów (zamiast skupi? si? na jednym â€" Red Hoodzie) i mno?y si? ilo?? coraz to g?upszych akcji gdzie wszyscy umiej? skaka? dziesi?tki metrów po dachach wie?owców i unika? wystrzelonych z pistoletu pocisków. Poza tym ma?o lubi? te zabiegi z nie?miertelno?ci? Ra’s Al Ghula, wi?c ca?a sprawa z Red Hoodem wysz?a dla mnie ?rednio. Za to Black Mask, czy Joker (wydaje mi si? wzorowany na Ledgerowym) wyszli bardzo dobrze. Jak na aktualne produkcj? DC Batman: W cieniu Czerwonego Kaptura wychodzi naprawd? poprawnie, ale wersja TASowa, czyli Maska Batmana i SubZero jest dla mnie nadal niezast?piona.
Recenzja: Juby   
Ocena: 6+/10


Leon Kennedy

Cytatmnoży się ilość coraz to głupszych akcji gdzie wszyscy umieją skakać dziesiątki metrów po dachach wieżowców i unikać wystrzelonych z pistoletu pocisków.

Po tych dachach to skakał mistrz i uczniowie :P A dla nich uniknąć kulki to... betka.

Drawski

Co by nie mówi? "Batman: Under The Red Hood" jest naprawd? niez?ym filmem animowanym DC, je?eli idzie o Batmana to chyba nawet drugim najlepszym. ?mier? Jasona ka?dy zna, jednak mi?o jest obejrze? to na ekranie, zw?aszcza ?e zmieniono kilka g?upot, jak inwencj? pana spod znaku "S". Film jest oparty na komiksie Judda Winicka. Fakt ?e ma pewne wady, mo?e przez niektórych nie dostrzegalne... moim zdaniem np. Batman ?rednio okazywa? emocje po ?mierci swojego pomocnika (tak wiem, to Mroczny M?ciciel ale... jakichkolwiek emocjo zabrak?o. W?ciek?o??, zagubienie). Red Hood jak zwykle gwarantuje du?o wybuchów i akcji, oczywi?cie Jokera tutaj nie mog?o zabrakn?? i odgrywa znaczna rol? w filmie. Przejd?my jednak do dubbingu, który jest bardzo dobry. Najs?ynniejszy homoseksualista Ameryki czyli Neil Patrick Harris podk?ada? g?os Nightwingowi, John DiMaggio (yes, ten z Futuramy!) Jokerowi, natomiast w Batmana wcieli? si? Bruce Greenwood. Trzeba przyzna? ?e pracowali tutaj znani aktorzy, i dobrze si? spisali! Poni?ej kilka plusów i minusów ów produkcji.

+ ?wietny dubbing
+ Mroczny klimat
+ Dobre sceny akcji, ale z zachowaniem umiaru!
+ Pozbycie si? w?tku Superboy'a Prime.
+ Odpowiednio brutalny (Joker wreszcie mo?e si? "wy?y?")

- S?abe pokazanie rozpaczy po stracie przez Batmana
- Znów wszystko jako? za szybko si? dzieje...

vincent

#194
Wszed?em na forum, bo si? podjara?em. Obejrza?em wczoraj film. Rewelacja.

Nie wiem, co wszyscy widz? w Mask of Phantasm. Chyba to tylko sentyment, bo MoP by? dla mnie bardzo przeci?tny i przegrywa z Red Hoodem pod KA?DYM wzgl?dem. MoP'a ko?cówk? z nudów przewija?em. Od pocz?tku wiadomo by?o, kto jest morderc? i by?o to nudne i przewidywalne. Tu od pocz?tku wiadomo, i nudne ani przewidywalne to nie jest. Red Hood trzyma? mnie w napi?ciu od pocz?tku do samego ko?ca.
Powa?ny. Mroczny. BRUTALNY. Najlepszy Joker w filmach animowanych. ?wietna re?yseria, wspania?e retrospekcje. Super poprowadzona fabu?a. Jestem wniebowzi?ty.
Niepotrzebne sceny z cyborgiem itp, ale nawet to nie umniejsza temu dzie?u. I'm shocked!
Takiego animowanego Batmana zawsze chcia?em. Max!

Scena katowania Jasona ?omem - epic.

Pzdr
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA