Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

Q

Cytat: Funky w 13 Październik  2008, 16:45:29
A można już było usłyszeć Jokera? Wiadomo kto podkłada za niego głos?
Mirosław Guzowski - Joker

Inne ważne postacie:
Aleksander Mikołajczak - Komisarz James Gordon
Stefan Knothe - Alfred Pennyworth
Robert Czebotar - Szalony Kapelusznik
Elżbieta Jędrzejewska - Selina Kyle/Kobieta Kot
Jacek Bursztynowicz - Harvey Bullock
Monika Pikuła - Harley Quinn
Michał Lewandowski - Dick Grayson/Robin
Anna Szagiel - Summer Gleeson
Julia Kołakowska - Barbara Gordon
Jarosław Domin - Edward Nygma/Szaradzista
Jacek Rozenek - Matt Hagen/Clayface
Anna Gajewska - Talia
Izabella Bukowska - Pamela Isely/Trujący Bluszcz 
Janusz Łagodziński - Pingwin
Anna Dereszowska - Renne Montoya
Cezary Nowak - Harvey Dent/Dwie-Twarze



Jakby kogoś interesowały inne informacje o dubbingu, to informacje o polskiej wersji językowej można znaleźć na:
http://www.batcave.stopklatka.pl/index2.php?id=battasdvd
http://www.batcave.stopklatka.pl/index2.php?id=dvdtas2
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

artneo

A ja mam wszystkie odcinki Batmana w VHS z lektorem z Polsatu, przegrywam je właśnie na wersję cyfrową ;) Nie wyobrażam sobie dubbingu polskiego, przecież to gubi cały klimat, nawet niechcę tego słyszeć ;)

Ralf

Batman TAS najlepszy jest oryginale. Nie przepadam za serialem  The New Batman Adventures ten serial stracił klimat gangsterski.

artneo

Dokładn8ie Ralf zgadzam się, zniknął klimat, za dużo kolorów, brak czarnego tła, nie jest zły ale stracił wiele, szczerze mówiąc oglądałem tylko kilka odcinków bo nie spodobał mi się. TAS to mistrzostwo na zawsze będzie najlepszy!!! Od dzieciństwa TAS to część mojego życia - kocham go.

Leon Kennedy

A gadanie :P. Fakt faktem, że klimat inny, parę postaci gorzej przedstawionych i ten Robinek  ::). Ale fajnie został ukazany Nihgtwing i kilka odcinków trzymało niezły poziom jak: Sins of the father, Mad Love, Love is a Croc, Judgement Day i parę innych;).

DarkDaro7

Mnie najbardziej sie podoba TAS to najlepsze bajki z Batmanem i wogule ten klimat wszystko ideal moja ocena 20/10 xDD......Acha i gdzie ogladacie innych kreskowki Batmana nobo na ZIG ZAP leci TAS

Leon Kennedy

W tej chwili tylko TAS jest u nas emitowany... Nie wiem może na Youtube zerknij. Ja mam wszystko na VHS, a teraz przerabiam je na DVD. Został mi już tylko ''20 lat póżniej''.

PS; Używaj znaków interpunkcyjnych i ogólnie staraj się pisać poprawnie.

MJ

Gadacie że TAS najlepszy itp. pewnie gdyby pierwszy był emitowany TNBA to byście gadali że TAS nie ma klimatu.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crane

#158
Wszystkim fanom TASu polecam zamówienie tej książki:
http://www.amazon.com/Batman-Animated-Paul-Dini/dp/006107327X

Przepiękne grafiki z serialu, opisy i rysunki każdej z postaci, niesamowita rozkładówka z kartami tytułowymi wszystkich odcinków TASu. Trochę miejsca poświęcono również TNBA i Masce Batmana. Cudo.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

DarkDaro7

ej Leon sory ze nie pisze interpunkcyjnie ale nie moge ja jestem w angli i mam angielskiego laptopa a tu nie ma interpunkcji wiec sory :(

artneo

a Ty MJ gdyby, Kubica był pierwszy pewnie talki wpisałbyś nick. Głupoty gadasz, w ogóle gówno się znasz na Animowanych seriach o gacku w takim razie. O gustach się nie dyskutuje, ale tylko brak gustu wyniesie TNBA ponad TAS. Niema porównania, bądźmy szczerzy! TAS to arcydzieło i basta!

Leon Kennedy

#161
CytatGadacie że TAS najlepszy itp. pewnie gdyby pierwszy był emitowany TNBA to byście gadali że TAS nie ma klimatu.

::). Sorki, ale TNBA ma swój klimacik, co prawda jest on całkowicie inny niż ten TAS, ale  wcale to nie oznacza, że jest on gorszy... Tylko tak jak pisałem inny ;). W TNBA poszli bardziej w stronę akcji, ładnych kolorków itp. Dla mnie jest to miła odskocznia od TASU :).

Cytatej Leon sory ze nie pisze interpunkcyjnie ale nie moge ja jestem w angli i mam angielskiego laptopa a tu nie ma interpunkcji wiec sory

No dobra ;).

a

Ja osobiscie uważam, ze TNBA to bardzo dobry serial i nie ma powodu go dyskredytować, te jak można powiedzieć dokręcone odcinki TAS-u były czesto stosunkowo mocne i brutalne (w zestawieniu z oryginałem) spójrzmy np. na "Chemistry", "Over the Edge","You Scratch My Back " czy "Mad Love" (pierwotnie ukazał się jako historyjka w The Batman Adventures). Jeśli chodzi o warstwę graficzną to TNBA był moim zdaniem mniej kolorowy a styl rysowania postaci stał sie jeszcze bardziej charakterystyczny i mnie to odpowiada.

Mel

Przede wszystkim w TNBA kreska postaci jest stabilniejsza. W TASie chwilami odpychały różne style, a w większości odcinków "postarali" się tak, aby i design i animacja wzbudzały politowanie...No dobrze, z designem w TNBA w cale nie jest lepiej. Batman jest bardziej kwadratowy (a sądziłam, że więcej się nie da), Catwoman to blada anemiczka, a Joker to kompletna porażka... Bądź co bądź, TAS prowadzi pod względem fabularnym i klimatycznym, a w raz ze zmianami w TNBA gdzieś się zagubiły po drodze te najważniejsze walory.

Jestem za TASem. Rzadko która taka seria potrafi przywołać klimat gangsterskich lat.

MJ

Widze że artneo to wielki znawca , ale raczej powtarzasz po innych, gadasz tak bo inni tak gadają. Co do TNBA faktycznie Poison Ivy, Catwoman, Joker to słabo narysowane postacie, ale Scarecrow, Bane, Killer Croc choć odbiegają od komiksu i TAS'u to moim zdaniem są świetnie narysowane postacie.Zauważcie że redaktorzy serwisu Wizard wybrali 5 najlepszych odcinków z TAS'a 3 z nich są to odcinki z TNBA.Batman mimo że kwadratowy to ma lepszy pas i ogólnie cały kostium, ciekawie jest przedstawiony Nightwing.artneo nie porównuj mi to Michael'a Jordan'a do Kubicy bo nie wiesz o czym mówisz.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...