Forum BatCave

Batman => Bat-Filmy => Justice League => Wątek zaczęty przez: Juby w 18 Kwiecień 2020, 17:17:21

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 18 Kwiecień 2020, 17:17:21
http://filmozercy.com/wpis/warner-nie-chce-pracowac-ze-snyderem-i-nie-wyda-jego-ligi-sprawiedliwosci

Podobno stosunki na linii Warner-Snyder nie zmieniły się przez te 3 lata, w Warnerze nie chcą z nim już w ogóle współpracować, a tzw. "Snyder Cut" nigdy nie ujrzy światła dziennego.

EDIT: A jednak!
(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/05/Justice-League-1024x576.jpg)
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 18 Kwiecień 2020, 18:31:41
To samo źródło (portal Fandom Wire od Andy'ego Signore), co w przypadku plotki, że Batman w wykonaniu Roberta Pattinsona miałby dołączyć do DCEU.


Czyli to tylko plotka.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 18 Kwiecień 2020, 21:53:35
Dlatego zacząłem od "podobno" ;) ale info pokrywa się z doniesieniami, które krążyły pod koniec 2017 roku w obliczu klapy finansowej filmu. I w sumie - jeśli to prawda - nie dziwię się WB.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Maj 2020, 16:11:28
Zwrot o 180 stopni w nowej plotce.
http://filmozercy.com/wpis/premiera-snyder-cut-zostanie-zapowiedziana-juz-jutro

Nie wiem jak wiarygodne jest to źródło, ale jutro wieczorem naszego czasu powinniśmy wiedzieć, czy to jedynie clickbait, czy w końcu Warner się ugieło ruchowi "Release the Snyder Cut". ;D
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 19 Maj 2020, 16:28:34
Ktoś w to wierzy? Że kilka dodatkowych scen, w dodatku niedopracowanych, nagle uczyni ten film czymś wartym uwagi? Że historia nagle okaże się wciągająca, przeciwnik interesujący, a z kolorowo-błyskającej papki wynurzy się coś znaczącego? Można do tego domku dostawić kilka nowych, ładnych kolumienek, ale co z tego skoro fundament jest zły.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Rado w 19 Maj 2020, 19:03:30
Jeśli faktycznie wyjdzie wydanie Snydera, to moim zdaniem będzie tak jak z wersją reżyserską BvS. Kto lubił wersję podstawową - to mu polepszy. Kto nie lubił - to i tak nie polubi.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 19 Maj 2020, 20:30:25
Źródło nie jest jakieś szczególnie godne uwagi, ale coś może być na rzeczy.

Co do samej wersji, to jednak będzie to coś innego niż w przypadku "BvS". Już sam fakt udziału innego kompozytora, może zmienić odbiór. I nie jest to tylko dodanie kilku usuniętych scen, ale pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać by przekonać się, czy WB się pomyliło czy miało rację rezygnując z wersji Snydera.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Maj 2020, 23:22:19
Jeśli Snyder Cut wyjdzie (w co wątpię) i okaże się lepsze od wesji kinowej (w co również watpię, czytałem jakich zmian dokonał Joss Whedon i większość z nich moim zdaniem pomogła filmowi, a nie zaszkodziła) to Warner powinien spiąć poślady i ruszyć z drugą Ligą Sprawiedliwości. To nie musi nawet być sequel, a coś na wzór The Suicide Squad Gunna, taki soft reboot. Liga zasługuje na drugą szansę i na dobry film.

Grace Randolph również podała informację, że Warner podjął jakąś decyzję w sprawie wersji Snydera i duży news ma być niedługo. Skoro ćwierka tak więcej niż jeden ptaszek, to może... ???
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 19 Maj 2020, 23:27:31
Startują z HBO Max, na razie nic nowego nie mogą nakręcić, a tu na półce mają film, który wzbudza duże zainteresowanie, więc są argumenty by go wypuścić.

Co do nakręcenie drugiej części "JL", kontynuacji czy nie, to wątpliwe by to szybko nastąpiło. Pewnie wcześniej solowy "Superman" się pojawi niż sięgną po JL.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Maj 2020, 23:38:06
Supermana też szybko nie będzie. Ostatnio pojawiły się informacje, że Warner rezygnuje z planowanego filmu o Supergirl na rzecz prac nad nowym Supermanem, a już kilka dni później nowe przecieki ujawniły, że studio wciąż nie może dogadać się z Henrym Cavillem w kwestii finansowej. Nie dziwię się jeśli chce dużo kasy, po tym jak zszargano jego wizerunek zmazywanym wąsem w ostatnim filmie. Niemniej, liczę że w końcu się dogadają.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 20 Maj 2020, 20:51:25
Co to będzie nikt nie wie, ale oficjalnie Snyder Cut nadchodzi... 2021 rok HBO Max. Snydera i ekipę czeka na pewno sporo pracy nad efektami, nowa ścieżką dźwiękową itp. Ciekawe czy w grę w chodzą jakieś dokrętki, ale to nierealne, prawda? 😅
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 Maj 2020, 21:01:07
Snyder kręcił to przez sześć długich miesięcy, więc nie wiem co miałby jeszcze dokręcać (dokrętki Whedona przecież były życzeniem studia). Trudno mi w uwierzyć w ten news, ale im więcej Supermana Cavilla bez CGI-twarzy po zmazanym zaroście, tym lepiej. :) Oby film, a nie 6-odcinkowy serial, o którym gdybają, i oby data premiery na początku roku, bo już się nie mogę doczekać.

Wrócił Snyder i wrócił brak kolorów na nowych plakatach! ;D

(https://pbs.twimg.com/media/EYezfEwWsAA2LIV?format=jpg&name=medium) (https://pbs.twimg.com/media/EYeze8cXkAAYB5U?format=jpg&name=medium) (https://pbs.twimg.com/media/EYezeynX0AI46KM?format=jpg&name=medium) (https://pbs.twimg.com/media/EYezeoSWkAEoQO5?format=jpg&name=medium)

No cóż, trudno mi uwierzyć, że kryje się w tym dobry film, ale mimo wszystko

(https://pbs.twimg.com/media/EYe0OEDXsAUtJcI?format=jpg&name=900x900)

;)
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 21 Maj 2020, 01:10:38
Jeśli materiału ma na 4 godziny, to raczej bez dodatkowych zdjęć mogłoby się obejść.

240 minutowy film, czy 6x40 minut? Wychodzi na to samo, ale dla platformy bardziej opłacalne jest wypuszczanie co tydzień, bo wtedy potencjalni abonenci muszą pozostać przez minimum dwa miesiące, ale to w sumie najmniej istotna sprawa.

Snyder Cut doczekamy się szybciej niż można było się spodziewać. Ciekawe czy będą to dwa zupełnie inne filmy jak np. Dominion: Prequel to the Exorcist i Exorcist: The Beginning. Jeśli rzeczywiście jest tak, że wykorzystano tylko 1/4 jego materiału, to rzeczywiście odbiór filmu może być inny. Na pewno powinien pod pewnymi elementami tworzyć spójniejszą całość z poprzednimi filmami, bo oglądając "JL" można się zastanawiać, czy to rzeczywiście ci sami twórcy odpowiadali za "MoS" i "BvS". To, że wiele scen kręcono na greenscreenie nie jest zbyt obiecujące, ale kto wie czy nie zachowały się jakieś fajne sceny akcji, który do tej pory w filmach Snydera nie brakowało.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Maj 2020, 08:35:11
Pod koniec ubiegłego roku Snyder informował, że miał bodajże pięć godzin materiału, a jego pierwsza, surowa wersja filmu trwała 214 minut. Wolałbym, żeby przemyślał, które sceny są niezbędne, a co wymaga przycięciu aby gotowy materiał nabrał odpowiedniego tempa, i żeby wypuścili to jednak jako FILM, choćby i 190-minutowy.

Grace Randolph - póki co jej informatorzy nie mylili się w tej sprawie - twierdzi, że Warner chce wypuścić SnyderCut w formie serialu, 6 odcinków po około 35 minut każdy, czyli o czasie trwania z czołówkami i napisami końcowymi blisko 210 minut.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 21 Maj 2020, 12:43:22
CytatSnyder kręcił to przez sześć długich miesięcy, więc nie wiem co miałby jeszcze dokręcać (dokrętki Whedona przecież były życzeniem studia).

No i Snyder już kontaktował się z obsadą w sprawie ewentualnych dokrętek. Więc cosik tam jeszcze chyba planuje.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Maj 2020, 13:51:29
Źle zrozumiałeś Leon. Kontaktował się, ale nie w sprawie dokrętek, a dogrania kwestii dialogowych do scen, które wyleciały, kiedy Warner wymienił Snydera na Whedona. Pewnie mają sporo postsynchronów do uzupełnienia. Nie sądzę, aby w czasach pandemii, kiedy studia filmowe nie mogą nagrywać swoich hitów, Zack dostał zgodnę na nagrywanie nowych scen.

Więcej szczegółów w artykule na THR:
https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/justice-league-snyder-cut-plans-revealed-it-will-be-an-new-thing-1295102
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 21 Maj 2020, 14:24:05
A... no chyba, że tak 😋
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 21 Maj 2020, 17:41:07
Co ciekawe scena po napisach z Deathstrokiem, w wersji Snydera może być inna, albo dłuższa.

original end credit scene - zasugerował Joe Manganiello

https://twitter.com/JoeManganiello/status/1263177577855774721

W oparciu o emotki zamieszczone przez Joe, przypuszcza się, że być może powstała jakaś walka pomiędzy Deathstrokiem a Batmanem.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Maj 2020, 19:36:18
Oficjalna zapowiedź HBO Max.

Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing [usunięty] w 23 Maj 2020, 11:20:17
Zack Snyder, to jedna z najważniejszych osobistości dla ogólnego dziedzictwa Kinowego Uniwersum Komiksowego ostatnich lat, ba, w ogóle jedna z najznakomitszych postaci tej specjalności i zasług w dziejach kina rozrywkowego. Wiem, jest to z goła kontrowersyjne myślenie tudzież założenie, jednak co by się o Zacku nie mówiło, niepotrzebne moim zdaniem jest usilne spychanie go gdzieś na boczne tory! Przeszedł w życiu nie mało, momentami krwawił tylko dla siebie, niczym Daredevil. Wizja wyłaniająca się w jego filmach z Kinowego Uniwersum DC Comics emanowała świeżością, odwagą myśli i idei; Snyder prowadził w nich dialog ze społeczeństwem, przemawiał do oglądającego, a nie po prostu tylko adaptował określone realia komiksów z tego Uniwersum, na, obraz kina. Czy nie byłoby może i kontrowersyjnym, ale jednak dość odważnym działaniem, wydanie obrazu "Justice League: Zack Snyder Cut", w formacie zapisu filmu na dyskach: Blu-Ray, Blu-Ray 4K i DVD? Warner Bros, dystrybutorzy i wszyscy ci, którzy zajmowaliby się tego rodzaju implementacją filmu na odpowiednie nośniki ostatecznie nie straciliby na tym procesie. Fani, może nie wszyscy, ale większość na pewno, z chęcią obejrzeliby "Snyder Cut" w domowym zaciszu, w odpowiednio wybranej przez siebie jakości i warunkach. Dodatkowo taki okaz do kolekcji! Ha!
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 23 Maj 2020, 22:21:54
Wydań DVD, Blu-ray i UHD pewnie się doczekamy (chciałbym), ale najpierw przez dłuższy czas wersja Snydera musi być ekskluzywną zawartością platformy HBO Max, żeby nie tracili abonamentów. W takim celu głównie powstaje.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 18 Czerwiec 2020, 20:18:27
Doczekaliśmy się właśnie teasera z Darksaidem 😋 https://naekranie.pl/aktualnosci/liga-sprawiedliwosci-teaser-snyder-cut-oto-potezny-darkseid-1592497268
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Czerwiec 2020, 08:32:00
I link bezpośredni:


Niezły klimat, ale design Darkseida mi się nie podoba. Wolałbym stricte komiksowy wygląd, tak jak zrobili to z Thanosem w MCU, a na tym ujęciu widzę kolejnego przygarbionego stwora podobnego do Doomsdaya z BvS.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 19 Czerwiec 2020, 10:39:59
Obyś się mylił i Darek był podobny do siebie jak najmocniej tylko to możliwe.. Szkoda, że jak widać chyba tak nie będzie 😅
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Rado w 23 Czerwiec 2020, 20:41:08
Ogólnie spoko, tylko po co mu ta dzida? Ja chyba nie widziałem nigdzie Darkseida posługującego się jakąkolwiek bronią.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 Czerwiec 2020, 08:27:39
Powracają plotki o cameo Green Lanterna z 2011 roku.
https://www.comicbookmovie.com/green_lantern/ryan-reynolds-rumored-to-return-as-green-lantern-for-zack-snyders-justice-league-cameo-a176291

Czyli film z Reynoldsem mógłby w ten sposób zastąpić Man of Steel w roli przyszywanego pierwszego filmu kinowego uniwersum DC. ;D
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 25 Czerwiec 2020, 14:33:19
Kurcze, jedno zaskoczenie goni drugie zaskoczenie 😋. Aż strach pomyśleć na co jeszcze co niektórzy wpadną 😏
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 10 Sierpień 2020, 09:23:43
(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/08/e418b61c-c390-4faf-a6ef-675833a77739_c623x623.jpg)

Wierny ze Stefanem z BvS Ultimate Cut. Znaczna poprawa względem fatalnej wersji Whedona.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 10 Sierpień 2020, 10:32:09
Zgadzam się poprawa jest widoczna nawet na tym średniej jakości zdjęciu. Mam nadzieję, ze i w samym filmie będzie z niego bardziej kozak niż u Whedona.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 Sierpień 2020, 11:39:59
Snyder promuje sklejanie zwiastuna pod DC Fandome.

https://twitter.com/ZackSnyder/status/1293228535687942144
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Sierpień 2020, 08:16:26
https://www.comicbookmovie.com/justice_league/justice-league-director-zack-snyder-pokes-fun-at-supermans-do-you-bleed-line-in-joss-whedons-cut-a177690#gs.dgivs1

Jak na scenę "zupełnie bez sensu", Zack, był to zdecydowanie najlepszy moment w filmie. :P A jeśli doszukujemy się sensu, to gdzie byłeś gdy pisano scenariusz do BvS? ;D
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 21 Sierpień 2020, 16:21:06
Oj tam, oj tam. Był przy pisaniu wersji reżyserskiej 😉🙃
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Sierpień 2020, 09:56:26
Ta jest niewiele lepsza (o ile w ogóle) ;D

Ostatnie zapowiedzi trailera, który zadebiutuje dziś w nocy.

Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 22 Sierpień 2020, 18:51:21
Wygląda, że zwiastun wyciekł do sieci:

Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 22 Sierpień 2020, 18:59:38
Znowu się jaram.
Szczególnie, że nawet wersję kinowa jakoś tam lubiłem...
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 23 Sierpień 2020, 00:04:43
Zwiastun już oficjalnie:


Całość ma trwać 4 godziny i będzie udostępnione w 4 częściach.

Nowe sceny wyglądają dobrze. Już widać, że inaczej potraktowany zostanie Cyborg a także Flash dostanie więcej czasu.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 23 Sierpień 2020, 11:18:28
Jak to Snyder. Znów bardzo fajny trailer do tego patos i wyblakłe kolory, ja to kupuje i czekam gorąco. Do tego 4 godzinna wersja - minus czołówka i litery i tak daje nam przynajmniej półtorej godziny dodatkowego materiału.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 23 Sierpień 2020, 19:33:39
Podoba mi się wybór aspect ratio. 1,78 : 1 ma co drugi film, fajnie będzie zobaczyć całość w full IMAX, takiego superhero movie jeszcze nie widziałem.

Zmiana Stefana i kolorystyki na duży plus. Reszta... meh. No bo co z tego co tutaj zobaczyliśmy wnosiłoby coś ciekawego do JL z 2017? Zapowiada się po prostu dwukrotnie dłuższa, wypchana niepotrzebnym stuffem i pozbawiona heheszków Josa Whedona, podobna Liga. Nie jestem pewny czy gorsza, czy lepsza.

Ale sam trailer z Leonardem Cohenem w porządku. Szkoda tylko, że wciąż nie podali daty premiery, bo głównie na tę informację liczyłem.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 23 Sierpień 2020, 20:37:18
Czy na pewno taki sam format będzie na HBO Max, czy też to kwestia obróbki materiału? Czy wypchana niepotrzebnymi rzeczami? Filmy Snydera mają tendencje do rozwlekania prostych rzeczy, ale rozbudowa wątku FLasha, Cyborga oraz inwazji Darkseida zaliczyłbym na plus.

Dobrze wypada też ostatni scena z przemową Batmana, który bardziej zachowuje się jak lider drużyny.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 24 Sierpień 2020, 14:15:34
Ale ta nuta, to chyba jakis żart Snydera mówiący nam... Aleluja JL Snyder Cut nadchodzi 😝
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 24 Sierpień 2020, 15:33:43
Raczej odwołanie do jednej ze scen jego filmu Watchmen. ;)

Zastanawia mnie czemu Superman ma tu czarny strój w walce ze Steppenwolfem, skoro Zack nagrywał go w kolorowym?

(https://www.supermanhomepage.com/clickandbuilds/SupermanHomepage/wp-content/uploads/2017/12/JL-BTS.jpg)
(https://wegotthiscovered.com/wp-content/uploads/2018/08/Justice-League-BTS.jpg)
(https://64.media.tumblr.com/034020b2c3c0de82b6a714ac7364e999/tumblr_p47wlsrNMk1uorz8zo3_540.gifv)

Miała być jego pierwotna wizja tego filmu, a to chyba zmiana by Zack 2020.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 24 Sierpień 2020, 16:09:17
W trakcie zdjęć studio chyba się nie zgodziło na czarny kostium, dlatego jego kolor zmieniany jest w postprodukcji.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 24 Sierpień 2020, 22:48:03
Cytat: Leon Kennedy w 24 Sierpień  2020, 14:15:34Ale ta nuta, to chyba jakis żart Snydera mówiący nam... Aleluja JL Snyder Cut nadchodzi 😝

Do wyboru piosnki Snyder odniósł się podczas podcastu  The Reel in Motion


Cytat"It's something that I just felt like, you know, was right for this. It has significance beyond just the movie".

Wrażenie zrobił na nim również zwiastun "The Batman" i też jak niektórzy zastanawia się jak będzie kategoria wiekowa.

 
Cytat"I don't know yet what the rating is going to be, but I felt the same way. I actually just texted Matt [Reeves] after and I was like, 'What the f***! This is cool! I loved it. I thought it was so cool. I thought it was the right direction and everything about it. As far as just being a fan, it's the kind of movie I want to see, so I felt like [two thumbs up]."
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 Sierpień 2020, 09:23:28
Cytat: Q w 24 Sierpień  2020, 16:09:17W trakcie zdjęć studio chyba się nie zgodziło na czarny kostium, dlatego jego kolor zmieniany jest w postprodukcji.

Anochybażetak.

No to cierpliwie czekam na ogłoszenie daty premiery.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 25 Sierpień 2020, 10:34:41
Co by nie sądzić o filmie, trzeba oddać Snyderowi, że ma wielką pasję. Miło się śledzi to wszystko, co dzieje się dookoła projektu. Zaangażowanie w realizację jego wizji jest na tyle poważne, że powoli zaczynam się nabierać, iż może faktycznie to będzie zupełnie inny film. Obejrzeć obejrzę, na pewno chętniej niż zabierałem się za JL 1.0. Wtedy miało się poczucie, że Batman poszedł w złym kierunku - teraz będzie to tylko pożegnanie z pewnym eksperymentem DC, wiedząc że równolegle powstaje coś znacznie lepszego.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 27 Sierpień 2020, 10:00:41
http://www.batcave.com.pl/2020/08/czyzbysmy-poznali-date-premiery-zack-snyders-justice-league/

Padłem. xD

Przypominam, że zdjęcia Snydera do JL zakończyły się w październiku 2016 roku, czyli na post-produkcję miał jakiś rok. A ze stanowiska reżysera zszedł w maju 2017 (więc sporo post-produkcji mieli już za sobą). Mimo to, od ogłoszenia Snyder Cut w maju tego roku, na wersję Zacka będziemy czekać rok i 3 miesiące! ;D

Liczyłem na premierę już w styczniu, max. w kwietniu (tak, jak pojawiała się Gra o Tron na HBO). Jeśli to info się potwierdzi, moje oczekiwanie spada niemal do zera. We wrześniu to ja będę już odliczał dni do Batmana z Pattinsonem. :P
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 27 Sierpień 2020, 12:16:44
Data oficjalnie nie potwierdzona, więc można zakładać, że to najgorszy wariant. Co do dokończenia filmu post-produkcji to pytanie ile osób ma do dyspozycji Snyder, czy spece od efektów specjalnych pracują w takim samym składzie jakby robili to 2016/2017?

Jest też kwestia samego HBO Max może na jesień planują wejść z usługą do innych krajów? Pozostaje jeszcze sporo niewiadomych. Ale co to jest po tylu latach czekania jeszcze kilka miesięcy.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 27 Sierpień 2020, 12:54:03
Ale tu nawet nie rozwaliła mnie perspektywa dłuższego czekania. Bardziej tego, że Warner ma puste pierwsze półrocze w kalendarzu 2021 jeśli chodzi o kino superhero, a JL miałoby wyjść miesiąc po The Suicide Squad i na kilka dni przed nowym Batmanem. Zagranie bez sensu. Tak samo jak wypuszczenie zapowiedzi Snyder Cut kilka dni temu, na 13 miesięcy(!) przed premierą na HBO Max (o ile się potwierdzi). Do tej pory "najgorszym wariantem" jaki zakładałem był maj 2021 (czyli równo rok po ogłoszeniu SC). Września w życiu bym się nie spodziewał.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Październik 2020, 08:35:52
Jared Leto to Play Joker in Zack Snyder's Justice League (https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/jared-leto-to-play-joker-in-zack-snyders-justice-league-exclusive)

Taka sytuacja. Najwyraźniej Warner uznał, że film z Phoenixem pozwolił ludziom zapomnieć o retarded-Jokerze z filmu Ayera i cichaczem chcą go znowu wprowadzić do swojego uniwersum, tym razem prowadzonego przez zdolniejszego reżysera (i zapewne w mniejszej dawce). ;D Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Nie było wcześniej, więc też wrzucę - fotka Batflecka z okazji Dnia Batmana. O ile jego drugi kostium niezbyt mi się podoba (do fotek Pattinsona najmniej ze wszystkich filmowych batsuits), tak na tej fotografii Nietoperz prezentuje się bardzo fajnie.

(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/09/EiTAJEyXcAMY44d.jpg)
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 22 Październik 2020, 12:47:41
Może scena po napisach będzie bardziej rozbudowana, Lex i jego Legion of Doom
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 22 Październik 2020, 17:42:56
Możliwe. Tak czy siak fajnie, że znów będzie i oby dostał kolejną, ale za to prawdziwą szanse!!
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Październik 2020, 19:55:17
Leto to utalentowany aktor. Jego Joker był tragiczny w SS Ayera, ale myślę, że z lepiej napisaną rolą i innym reżyserem mógłby się zrehabilitować. Tylko nie wiem, czy on w tym projekcie w ogóle jest potrzebny? Ileż można wciskać Jokera do wszystkiego? Mam nadzieję, że jego powrót do DCEU oznaczałby całkowity brak Jokera kiedykolwiek w serii Matta Reevesa.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 23 Październik 2020, 17:00:42
Nawet jeśli powróci Leto, to bardzo wątpię, aby Matt nie myślał o wprowadzeniu Jokera w swojej trylogii, może nie jako główny zły, ale jednak czuje, że zobaczymy go u niego na ekranie.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 24 Październik 2020, 16:32:31
Deatstroke miał być przeciwnikiem w skasowanym Batku Afflecka. Są(były) jakieś pogłoski o serialu z Benem. Ciekawie by było gdyby powrót na plan JL Snydera miało być furtka do serialu. Affleck vs Leto & Manganiello, Mimo iż ten Joker mi nie leży w serialu Joker wg Leto by mógł być wraz z Deathstrokerem.
Tytuł: Odp: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Rado w 25 Październik 2020, 18:10:34
Cytat: HUDY w 22 Październik  2020, 12:47:41Może scena po napisach będzie bardziej rozbudowana, Lex i jego Legion of Doom

Też tak mi się wydaje. Joker będzie tam pewnie na łodzi u Luthora, powie jedno dwa zdania i tyle będzie z "dokrętek". Tak czy owak przyjmuje powrót Leto z otwartymi ramionami.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 28 Październik 2020, 09:07:27
Zack potwierdził prace nad dokrętkami:

(https://pbs.twimg.com/media/ElV4fFqUYAEqnnQ?format=jpg&name=large)

Wygląda na to, że tytułem jego wersji jest Justice League: Zack Snyder's Director's Cut (chociaż cholera wie, zmieniają zdanie co chwilę). :P
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 17 Listopad 2020, 17:02:13
Zgodnie z zapowiedziami, Zack opublikował dziś alternatywną wersję zwiastuna do JL: The Snyder Cut. Jest w czerni i bieli, a w środku znalazło się kilka nowych ujęć, m.in. z Cyborgiem i hologramem Supermana.

https://vero.co/zacksnyder/DG-7QPKKvNB8KGDnPQBTLTFg

Opublikowano też nowe fotki:

(https://pbs.twimg.com/media/EnCBryYWMAIlVW0?format=jpg&name=medium) (https://pbs.twimg.com/media/EnCBsAAWMAAOopD?format=jpg&name=medium) (http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/11/Emv2c6pXIAUdKJ0.jpg)

Kilka dni temu na tubie pojawił się również wywiad Grace Randolph z Zackiem, w którym sporo mówił o JL, m.in. potwierdził obecność Jokera i jego nowy look, zdradził że dokrętki zajmą ok. 4-5 minut metrażu jego wersji i takie tam pitolenie (ciągle powtarza "You know", choć my don't know :P).

Dziś mijają dokładnie trzy lata od kinowej premiery JL, a za trzy dni mija pół roku od ogłoszenia wersji reżyserskiej. Od tamtej pory interesuje mnie wyłącznie jedna informacja - data premiery. Mogą bombardować nas kolejnymi zapowiedziami video i fotkami bohaterów z planu sprzed czterech lat, ale mnie to lata i powiewa, dopóki nie potwierdzą kiedy będzie można obejrzeć tę "bezkompromisową wizję Snydera". :P
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 20 Listopad 2020, 00:55:12
Wg Grace Randolph  premiera "Zack Snyder's Justice League" w marcu 2021. Niewykluczone, że latem produkcja zagościłaby na ekranach kin, a także że będzie możliwość obejrzenia wersji czarno-białej.

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 Listopad 2020, 11:46:10
No i taka data premiery byłaby dobrą wiadomością. Póki co, informacje Grace w przynajmniej 90% się potwierdzały, więc oby i tym razem.

Nowe fotki, najlepsze do tej pory spojrzenie na Steppenwolfa oraz nowy look Deathstroke'a (o wiele lepszy od tego ze sceny po napisach kinowej JL oraz sceny, którą nagrał Snyder w 2016).

(https://i.imgur.com/uIHK8Pa.jpeg) (http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/11/125899098.jpg)
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 20 Listopad 2020, 22:05:33
Stepek wygląda zdecydowanie lepiej. Jednak wygląda też jakby reklamował kartę graficzną 😅
Deatstroke agresywniejszy ale czy takie golenie bylo konieczne 🤔
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Listopad 2020, 00:18:45
Lepsze takie golenie niż peruczka, którą miał wcześniej. ;)

A Stefan wpasowuje się we wszystkie efekty komputerowe w filmach Snydera, które od czasu 300 w większości rażą sztucznością. W ruchu pewnie będzie jeszcze komputerowiej.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Shadow of the Bat w 21 Listopad 2020, 01:42:52
CytatStepek wygląda zdecydowanie lepiej. Jednak wygląda też jakby reklamował kartę graficzną 😅
Deatstroke agresywniejszy ale czy takie golenie bylo konieczne 🤔

Oba spostrzeżenia bardzo trafne. Szczególnie to z kartą graficzną. :D Ale cieszmy się, że nie będzie już wyglądał jak boss z przeciętnej gry z ery PS2.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 17 Grudzień 2020, 18:35:53
Premiera przyśpiesza i wpada na marzec! https://naekranie.pl/aktualnosci/zack-snyders-justice-league-kiedy-premiera-rezyser-ujawnil-miesiac-1608204433
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 17 Grudzień 2020, 21:08:07
HBO max u nas dopiero w drugiej połowie roku. Ciekawe czy na HBO GO będą puszczać. Z chęcią wybrał bym się do Imax gdyby była taka opcja  ;D
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 18 Grudzień 2020, 15:23:12
Gdyby było puszczane w kinach seans, a pewnie i z dwa obowiązkowe. A tak to będę się posiłkował tym samym co przy Mandalorian, jakoś trza sobie radzić.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Grudzień 2020, 10:13:03
Premiera w marcu to dobra wiadomość. Oby było gdzie to obejrzeć (za brakiem możliwości pójścia do kina nie będę płakał, bo już raz na bilet wydałem pieniądze). Snyder twierdzi też, że jego wersja będzie rated-R... Po co? i czy będzie to eRka z prawdziwego zdarzenia, czy tylko chwyt marketingowy, jak przy BvS Ultimate Edition? Przekonamy się, ale pewnie to drugie.

EDIT:
Zack twierdzi, że jego wersja jest już w 99% skończona. Kampania promocyjna ma ruszyć lada dzień, kiedy ucichnie kurz po premierze WW84.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 18 Styczeń 2021, 09:09:14
http://www.batcave.com.pl/2021/01/zack-snyders-justice-league-udostepniony-zostanie-jako-4-godzinny-film/

Mój komentarz pod newsem jest chyba adekwatny. Po kilku miesiącach spekulacji o formie w jakiej wyjdzie Snyder Cut, w końcu podczas DC FanDome ogłoszono, że będzie to 4-odcinkowy serial, aby po 4 miesiącach jednak zmienić zdanie. :P Nie mniej, to dobra wiadomość, bo i tak chciałem obejrzeć całość na raz, a dzięki wersji filmowej nie będzie trzeba czekać na kolejne odcinki przez tydzień.

Obawiam się jednak, że premiery w marcu nie będzie. Jest 18 stycznia, wciąż brak oficjalnej daty, brak marketingu filmu, a Warner Bros. zdecydowało przyspieszyć Godzilla vs. Kong na 26 marca (również z premierą na HBO Max). Wierzę w konsekwencje Zacka i w to, że po raz kolejny jego słowa okażą się guzik warte. :)
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 25 Styczeń 2021, 22:51:18
Wg Grace Randolph film może zadebiutować 18 marca, a w tym i przyszłym tygodniu można się spodziewać nowego zwiastuna i plakatu.

https://twitter.com/GraceRandolph/status/1353471572380704774?ref_src=twsrc%5Etfw

https://twitter.com/GraceRandolph/status/1353725596661129223?ref_src=twsrc%5Etfw

Ale póki oficjalnie nic nie ogłoszą niczego nie można być pewnym w 100%.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 26 Styczeń 2021, 08:24:15
Z odpowiedzi Grace wcale nie wynika, że premiera może być już 18 marca, to raczej walka o utrzymanie daty premiery w marcu po tym, jak przyspieszono premierę Godzilla vs. Kong. Pisałem o tym post wyżej, skończy się na tym, że Zack po raz setny okaże się niesłowny, a premiera będzie w kwietniu. ;) No bo spójrzmy prawdzie w oczy, GvsK ma już plakat, pełnoprawny zwiastun i na 100% debiutuje (również na HBO Max) 26 marca. Snyder Cut nie ma plakatu, nie ma nowej zapowiedzi, nie ma nawet daty premiery, a Grace twierdzi, że kampania ruszy może w tym, a może w przyszłym tygodniu... Od razu widać, który film ma dla Warnera obecnie pierwszeństwo, być może Legendary naciskało, aby to ich produkcja była dla studia priorytetowa, przez co JL zostanie przeniesione na kwiecień (albo jeszcze dalej).
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 26 Styczeń 2021, 18:48:47
Niestety, ale chyba jednak premiera się nam obsunie, bo ciągle coś cicho i cicho. A GvsK jednak nadchodzi. No cóż, zobaczymy. I w sumie cieszy mnie bardziej film 4 godzinny niż mini serial 😋. Zawsze mogę go sobie na dwie połówki podzielić 🙃
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 27 Styczeń 2021, 01:11:42
"Godzilla vs. Kong" przesunięty na 31 marca w HBO Max - https://variety.com/2021/film/news/godzilla-vs-kong-release-date-moves-1234889930/

Ale skorą tak zmieniają daty, to pewnie dzień przed premierą będzie można mieć pewność kiedy to nastąpi. Być może robi się miejsce dla "JL", albo ma to związek z tym by zagranicą, gdzie wejdzie na ekrany kin 26 marca miał szanse więcej zarobić.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 27 Styczeń 2021, 11:01:48
Liga Snydera to po GvK druga filmowa impra która przeżylbym w kinie w tym roku. Ciekawe jak będzie to wyglądać i czy dadzą zielone światło na dystrybucję. JL poprawiona przez Whedona jakoś do mnie nie przemówiła. Snyder mimo kontrowersji jakie wzbudza jest mi bliższy stylistyka zaangażowaniem i jakością swoich produkcji. 4godziny wg ZS biorę w ciemno, nawet jak ma się niewiele poprawić uważam że będzie tylko lepiej. Snyderowi należało się dokończyć co zaczął. A internetowe amemby i znafcy z różnych YT niech sobie tam psiocza. 
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 27 Styczeń 2021, 14:31:44
Cytat: Q w 27 Styczeń  2021, 01:11:42"Godzilla vs. Kong" przesunięty na 31 marca w HBO Max - https://variety.com/2021/film/news/godzilla-vs-kong-release-date-moves-1234889930/

Tymczasem Warner wypuszcza spot, w którym twierdzą, że premiera jest tego samego dnia w kinach i na ich platformie. I wciąż ani śladu po Snyder Cut.


Ale to tylko potwierdza, że mrzonki Snydera o premierze kinowej się nie spełnią, wcale nie wyklucza to, że film jednak trafi na platformę w marcu (tym bardziej, że mają więcej niż 12 tytułów zaplanowanych na 2021, więc muszą obsadzić więcej niż jeden potencjalny hit na miesiąc).
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 27 Styczeń 2021, 14:39:36
Jeszcze kilkanaście miesięcy temu cześć wątpiło w istnienie Snyder Cut, więc w tym przypadku nic nie jest pewne. Poza tym o ewentualnej premierze w kinach mówiło się jako o jakiś specjalnych pokazach, a nie o normalnej dystrybucji.

Co do "Godzilla vs. Kong" to premierę przesunięto w USA w kinach i na HBO Max na 31 marca. Tylko w innych krajach pozostał 26 marca.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 29 Styczeń 2021, 14:47:06
A więc jednak! Zack zaimponował mnie w tey chwili. :) Opublikował oficjalny plakat(y), premiera jego wersji Ligi 18 marca na HBO Max.

(https://filmozercy.com/uploads/images/original/es5xpuyu0ai776.jpg) (https://filmozercy.com/uploads/images/original/es50sr6uuaejiad.jpg) (https://filmozercy.com/uploads/images/original/es53rdwucaioff5.jpg)

EDIT:
News, którego się nie spodziewałem. Snyder Cut będzie miało premierę we wszystkich azjatyckich i europejskich serwisach HBO, w tym HBO GO dostępnym w Polsce. :D Czyli nie będziemy musięli czekać na piracką wersję, fantastycznie!
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 29 Styczeń 2021, 16:35:49
No i stało się można by zakrzyknąć! Premiera już za pasem i szczerze mój hype wzrasta! Nawet brak HBO Go nie jest mi straszny ( mam netflixa), bo wiadomo co się wymyśli 🙃
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Funky w 29 Styczeń 2021, 17:43:42
Plakaty wyglądają bardzo dobrze i oczywiście zobaczę wersję Snydera, nie spodziewam się wielkiego dzieła ale z chęcią się przekonam jak to wypada na tle tego co widziałem na HBO w poprzednim roku.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 02 Luty 2021, 21:32:48
Podobno Jared Leto z JL Snydera.

(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2021/02/EtPDYPOVkAAAflz-scaled.jpg)

Chyba spodobał im się wygląd Jokera Phoenixa, bo w pierwszej chwili myślałem, że to on. Plusik za kartę z filmu Burtona z 1989.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 03 Luty 2021, 12:48:21
Ładne, ładne, dość klimatyczne. Chciałoby się więcej Leto, bo gościu na pewno dałby radę z tą rola gdyby dali mu tego czasu więcej, dużo więcej...
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 03 Luty 2021, 14:28:02
I gdyby reżyser go dobrze poprowadził, bo u Ayera poszedł w full retarded, jakby nikt nie zwrócił mu uwagi, że przegina i robi z siebie kretyna. :)

Tymczasem wersja Snydera otrzymała rating od MPAA: "Rated R for Violence and Some Language."

Teraz fajnie jakby podali oficjalny czas trwania.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 07 Luty 2021, 14:53:21
Dlaczego 4-godziny film a nie limitowana 4-odcinkowa seria?

Robert Meyer Burnett przedstawił wyjaśnienie

Wszystko sprowadza się do pieniędzy. Za film wszyscy zostali wynagrodzenie, ale serial to już inna sprawa, gdzie trzeba negocjować. Podobno kwestia wynagrodzeń, czyli brak dogadania się z agentami i prawnikami aktorów sprawiła, że ostatecznie zdecydowano się na format jednego filmu.

Negocjacjom nie pomogła też decyzja WB o wypuszczaniu filmów na HBO Max wtedy nie było już ciśnienia by ZSJL rozbijać na części.

https://thedirect.com/article/justice-league-snyder-cut-contract-negotiations-movie-series

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 08 Luty 2021, 08:56:35
Zack Snyder zapowiedział na swoim twitterze finałowy trailer, który zadebiutuje 14 lutego o 18:14 naszego czasu.

https://twitter.com/ZackSnyder/status/1358539775603482626
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 08 Luty 2021, 16:47:33
W walentynki miodzio 🖤
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 08 Luty 2021, 19:19:51
Nowy clip (znany już od 2018 roku, ale wtedy Superman miał kolorowy strój).


Do premiery pozostało niewiele ponad 5 tygodni. Macie jakieś oczekiwania? Z jednej strony, jak to dobrze ujął na swoim kanale Filmento (https://www.youtube.com/watch?v=q4Ro6rpYH94), trudno mi uwierzyć aby TA historia z TYM czarnym charakterem i przepisywaniem scenariusza na kilka dni przez rozpoczęciem zdjęć, miała wiele zyskać w wersji Snydera. Wiem (bo widać to już po zapowiedziach), że zyska pod względem wizualnym (lepsza kolorystyka, vfx, brak grubego Afflecka z dokrętek i komputerowo-usuwanego zarostu Cavilla), ale od strony samej historii liczę tylko na jedno - zakończenie BvS sugerowało, że Kal-El sam zmartwychwstanie, a nie że pomogą mu przy tym inni superbohaterowie, jak to było w JL. Liczę, że w Snyder Cut będzie to wyglądało inaczej, nawet jeśli scena "wskrzeszania" będzie taka sama, to niech przed nią wspomną, że od Clarka czuć jakieś funkcje życiowe, jakby nie do końca umarł i był w stanie stanąć na nogi, czy coś. Bo inaczej jak tłumaczyć unoszący się nad trumną piach z ostatniego ujęcia BvS? :P
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 08 Luty 2021, 19:41:03
W sumie zapomniałem o tym zakończeniu. I fajnie by było jakby do niego nawiązali, a nie odcinali się zupełnie jak w tamtej wersji. Osobiście na pewno liczę na więcej właśnie Supermana. A co będzie i co dostaniemy, zobaczymy... Tak czy siak brak scen z usuniętym wąsem czy grubym Gackiem są już plusem samym w sobie.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 09 Luty 2021, 17:52:56
Joker na dwóch fotkach, wygląda dość niepokojąco 😁 https://www.ppe.pl/news/154325/joker-w-lidze-sprawiedliwosci-bedzie-przerazal-zack-snyder-pokazal-swoja-wizje-na-postac.html
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 09 Luty 2021, 18:01:15
Joker...
(https://filmozercy.com/uploads/images/original/joker-liga-sprawiedliwosci.jpg)
(https://filmozercy.com/uploads/images/original/joker-liga-sprawiedliwosci-2.jpg)
...lepiej wyglądał rozmazany. :P
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 09 Luty 2021, 20:30:51
Wow Joker wygląda zupełnie inaczej niż w SS. To wielki plus, coś czuję że Leto choć po części odzyska utracony honor.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 10 Luty 2021, 14:46:19
Zobaczymy jak wypadnie, podobno ma mieć też drugi image. Póki co, pierwsze co mi się rzuciło w oczy to brak tej gimnazjalnej dziary na czole. Zack w swoim stylu leje wodę, dlaczego tatuaż zniknął.

Cytat: Zack SnyderI would say that there's been some water under the bridge. Who knows what's happened. I don't know if he's wearing makeup, I don't know what's happening. It's hard to say exactly.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 10 Luty 2021, 16:05:25
W ogóle ta dziara na czole to był idiotyzm. Więc dobrze, że ją usunęli, ale jakoś mogliby, to uzasadnić, sensownie...
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 11 Luty 2021, 19:40:10
Zapowiedź niedzielnej zapowiedzi.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 12 Luty 2021, 11:46:06
Uo
Zapowiedź zwiastuna ;D , mimo wszystko elektryzuje, czekam pełnego zwiastuna.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 12 Luty 2021, 16:08:33
To już standard. Fajny wkurzony Es.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 Luty 2021, 18:36:48
Mi od zawsze trochę zgrzyta ten laserowy wzrok Supermana u Snydera, wygląda trochę zbyt złowieszczo (czarny kostium tylko potęguje to wrażenie złego-Supermana).

Jeszcze jedna zajawka zwiastuna. Chyba jutro doczekamy się kolejnej.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 12 Luty 2021, 18:55:00
Wszystko wskazuje, że o 18:14 będzie jutro kolejny fragment.

Niby te zajawki krótkie, ale wystarczy jedno dobre ujęcie plus muzyka i jest klimatycznie, a czy tak samo będzie w filmie to się dopiero okaże.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 13 Luty 2021, 18:20:52
I ostatni...


Zack jest fanem TDKR Franka Millera (który nie ma za grosz dystansu do materiału źródłowego) o czym musi przypominać za... każdym... qrwa...  razem. Ciekawe jak duża będzie rola tej kopii 1:1 Batmobile'u z powieści Millera i czy wypadnie lepiej od tego bezkształtnego Nightcrawlera.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 14 Luty 2021, 14:50:53
Już by dali ten zwiastun, dla mnie BlackSups świetny!  ;D
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 14 Luty 2021, 17:51:31
Już jest, wcześniej niż zapowiadano

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 14 Luty 2021, 19:48:51
Wygląda nieźle, czekam i pewnie będę starał się obejrzeć jak najszybciej (starszy brat, do którego będę jechał w weekend ma HBO GO, ale jeśli film pojawi się w sieci już w czwartek, będzie fajnie). Leto zdecydowanie bardziej opanowany, jeszcze może wyjść z ludzi, tzn. na Jokera.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 15 Luty 2021, 08:45:57
Wygląda zacnie i zachęcająco. Stęskniłem się za stylem Zacka. Jaki to by nie byl film w odbiorze i ile psów na nim(minYoutuberzy) będą wieszali, Snyder zasłużył by dokończyć swój film. Coś czuję że po premierze nikt nie będzie plakal za Whedonem, no może "Komikso(MCU) maniak". Czekam niecierpliwie, cieszac się, że kilka lat temu żona "namówiła" mnie na HBO go ;D
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 15 Luty 2021, 11:17:39
Niektórzy yootuberze, to już z uśmiechem na twarzy zacierają rączki, walić ich. Sam trailer fajny, klimatyczny z wieloma zarąbistymi scenami. Snyder szykuje swoje opus magnum i może mu się to udać 🙃
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 Luty 2021, 13:03:58
Polska wersja

"... pierwszy oficjalny zwiastun..." WTF? :P
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 15 Luty 2021, 14:23:46
Dobre, to chyba w sumie pierwszy przypadek gdzie "pierwszy" trailer jest tym ostatnim 😃 W domku na telewizorze zobaczę sobie z polskimi literkami.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: newtime w 16 Luty 2021, 11:26:08
Jezu, przecież to wygląda okropnie, po efekty specjalne za do losowych scenek ktore pewnie znów nie bedą miały sensu fabularnego poza oczkiem dla widza typu " Kojarzycie te postacie oraz kardy z komiksów". No nic szykuje się nowy BVS, obejrzę z obowiązku ale cos czuje ze będzie to katorga. Najlepszym przykładem jest joker, którego Zack pewnie ściągnął na tą jedną scenę która nie będzie miała żadnego sensu fabularnego no ale wiecie i każdy lubi Jokera wiec pokażmy go na 2 minuty, tragedia oby to byl ostatni film Zacka
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 16 Luty 2021, 11:49:21
Po wczorajszej powtórce BvS trudno mi się nie zgodzić (od dawna mam podobne obawy). Jak zła by nie była wersja kinowa (Stefan, CGI, widoczne gołym okiem dokrętki, uproszczenia scenariuszowe), przynajmniej była prosta, krótka, miała niezłe tempo, sporo akcji i humoru, sprawdzała się więc jako niezobowiązująca rozrywka. Zack może poprawi część z tych wad, ale jego 4-godzinna ponura dłużyzna może jeszcze sprawić, że docenimy działania Warner Bros. / Jossa Whedona . . .

W trailerze widać, że bohaterowie tak samo, jak w wersji kinowej wskrzeszają Supermana (czyli najwyraźniej Zack również olewa własne zakończenie BvS z unoszącym się piaskiem z trumny Clarka), a Gen. Swanwick zmieniający się w J'onna jest już potwierdzony, choć w MoS nie zrobił NIC kiedy Zod wymordował tysiące mieszkańców Metropolis i prawie zniszczył życie na Ziemi, a w BvS również nie zrobił absolutnie NIC kiedy Doomsday niszczył wszystko na swojej drodze i zabił Supermana. Tak to jest gdy wymyśla się, że dana postać okaże się jakimś superbohaterem po fakcie, a potem ściemnia, że taka była koncepcja od początku. :P
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Luty 2021, 12:14:13
Z tego co pamiętam Joker ma się pojawić tylko w koszmarze. Więc nie widzę tu wielkiego problemu będzie tam sobie z Gackiem działał, jakaś gadka i tyle.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: newtime w 16 Luty 2021, 12:18:23
Zgadzam się można narzekać na wersję  Whedona ale przynajmniej sprawdzała się jako typowy, nieobowiązujący film Super Hero, okropny co prawda ale wciąż dający jakaś frajdę z oglądania bez tego mrocznego patosu. Nie mam nic do poważniejszych filmów super bohaterskich, uważam nawet ze ich obecnie trochę brakuje ale pod warunkiem ze są to naprawdę dobrze napisane filmy, sensowna fabułą i motywacjami bohaterów, bo jeśli tego nie ma jak w przypadku BVS, to zostaje nam  tylko 4 godz meczący, mroczny film za który po prostu cięzko się ogląda. Ale kto wie moze tym tym razem sie miło zaskoczę

Cytat: Leon Kennedy w 16 Luty  2021, 12:14:13Z tego co pamiętam Joker ma się pojawić tylko w koszmarze. Więc nie widzę tu wielkiego problemu będzie tam sobie z Gackiem działał, jakaś gadka i tyle.

No właśnie o to chodzi. Cały BVS skladał się z scen gdzie pojawia się jakaś postać i gada sobie i nic z tego nie wynika. W tym filmie póki co maja sie wszyscy pojawic, Darskeid, deadstroke, lex Luthor , Joker, J'onna  i nie wiadomo kto jeszcze. Zamiast tych postaci lepiej poświęcić czas na opowiedzenie w koncu jakieś historii i zarysowanie relacji w Lidze a nie puszczanie oczka dla widzów
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Luty 2021, 12:37:01
Jak pisałem wyzej, to będzie tylko koszmar w którym Batman i Joker maja razem współpracować i akurat tego uzasadniać mi nie muszą, bo widać co to za świat... Co do wersji zboczucha Whedona, to mam ją gdzieś i nigdy jej nie zakupie na płytce chodźby dla tego, że mało w czym się jednak sprawdzała, chodź obejrzeć spokojnie się da.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: newtime w 16 Luty 2021, 12:42:16
Fajnie jakby Zack wyjaśnił skąd Batman ma prorocze koszmary, skoro widzi w nich parademony itp. Ale niestety takie drobne reczy jak fabula nigdy go nie obchodziła.  Nie chwalę wersji Whedona po prostu uważam ją i tak za lepszą niz do co do tej pory wydał Snyder w tym uniwersum     
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Luty 2021, 13:25:46
Wizję sprowadził na niego Flash, stąd ten koszmar. Było w BvS. Nie jest powiedziane tylko jak to dokladnie zrobił...
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: newtime w 16 Luty 2021, 14:36:03
W którym momencie było powiedziane ze Flash sprowadził na niego wizje? W filmie widzimy ze Bruce zasypia przed monitorem , budzi się w proroczym koszmarze, następnie pojawia mu się Flash( swoja dorgą ktos kto nie zna komiksów wgl nie bedzie wiedział co to za typ) a następnie znowu się budzi i nie porusza tego tematu ani z Alfredem, Dianą itp. Domysły fanów, to co innego jak tez mogę sobie dopowiedzieć ze batman zażywa gaz Stracha na Wróbla dlatego ma jakieś dziwnne wizje...
W filmie nie padło zadne wyjaśnienie co to właściwe było . W komisach Flash pojawił się przed batmanem na ulicy zapowiadając co nadejdzie a nie w żadnym śnie i co najważniejsze Bruce oraz my znaliśmy juz Flasha i wiedzieliśmy o co chodzi, tutaj to nie ma żadnego sensu 
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Luty 2021, 14:54:23
Wiadomo, że trzeba tutaj samemu trochę pokombinować, ale dla mnie oczywistym jest, że Flash jakoś przenosząc się w  czasie sprowadził ten koszmar na Bruce'a, ukazując mu w gruncie rzeczy jedna z możliwych przyszłości, jak do tego ogólnie doszło, pojęcia nie mam 😎 Że o tym nie wspomniał, głupota, wiadomka.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 16 Luty 2021, 15:27:26
A czemu miałby wspomina? W BvS nie ma na to czasu, a stanowi to punkt wyjścia do JL, kiedy potrzebuje bohaterów do obrony świata bo wie jaka przyszłość go czeka.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 16 Luty 2021, 15:48:47
W 183-minutowym BvS nie ma na to czasu? Pewnie dlatego, że poświęcamy go na tak interesujące wątki, jak Jimmy Olsen-agent CIA odstrzelony po 3 minutach swojego występu. :P Albo scenom tak potrzebnym jak: Alferd rąbie drzewo; Bruce robi trening; Bruce patrzy na swój kostium, potem na strój Robina, a potem bierze prysznic - to ważne(!), oby nie pojechał do Lexa z zapaszkiem spod paszki! ;D Tak, zdecydowanie nie było czasu na wyjaśnienie rzeczy WAŻNYCH, które nadałyby scenom koszmaru jakiegoś sensu, lepiej było wypełnić trzygodzinny metraż takim materiałem . . .

Cytat: Leon Kennedy w 16 Luty  2021, 13:25:46Wizję sprowadził na niego Flash, stąd ten koszmar. Było w BvS.

(https://thumbs.gfycat.com/AgonizingGoodCornsnake-size_restricted.gif)

Nie było. Bruce ma koszmary w BvS na długo przed czymkolwiek z Flashem (scena z łapiącym go wielkim Nietoperzem) i dręczą go w tych filmach tylko po to, aby nadać mu miałkiej motywacji na zbieranie ekipy w kolejnym filmie (+ aby umieszczać w tych scenach tonę easter eggów dla fanów DC). To się nazywa fatalne scenopisarstwo.

Cytat: newtime w 16 Luty  2021, 12:42:16Nie chwalę wersji Whedona po prostu uważam ją i tak za lepszą niz do co do tej pory wydał Snyder w tym uniwersum   

No teraz to poleciałeś. Man of Steel to pod każdym względem półka (jak nie kilka) wyżej od kinowej JL. Ale MoS to w ogóle wyjątek i najlepsze co Zack nakręcił w swojej karierze. Podejrzewam, że obecność Nolana mogła mieć z tym coś wspólnego.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: newtime w 16 Luty 2021, 17:16:03
Zapomniałem o Man of Steel, faktycznie film lepszy od JL ale wciąż  moim zdaniem  gorszy od takiej Wonder Woman czy Aqumana. 

Cytat: Q w 16 Luty  2021, 15:27:26A czemu miałby wspomina? W BvS nie ma na to czasu, a stanowi to punkt wyjścia do JL, kiedy potrzebuje bohaterów do obrony świata bo wie jaka przyszłość go czeka.

Wystarczyła by scena jak Bruce ogląda nagrania z innymi bohaterami i widzi tam Flasha i mówi do Alfreda ze widział go nie dawno w swoim śnie i zobaczył cos strasznego związanego z Supermanem i nie mam pojęcia co to wszystko może znaczyć czy cos w tym stylu . Poza tym jak to się nadaje idealnie na scenę po napisach a nie wrzucenie tego w środku  filmu i zignorowanie jej do końca fabuły

PROSZĘ, ŻEBYŚ EDYTOWAŁ SWOJE POSTY, JEŚLI NIKT NA NIE NIE ODPOWIEDZIAŁ W CIĄGU DNIA, ZAMIAST POSTOWAĆ DRUGI RAZ.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 17 Luty 2021, 07:48:57
Chaotyczny ten trailer, ale w sumie, jeśli faktycznie mnie ktoś z pracy zaprosi na seans, to z pewnością nie odmówię.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 17 Luty 2021, 10:18:58
CytatW 183-minutowym BvS nie ma na to czasu? Pewnie dlatego, że poświęcamy go na tak interesujące wątki, jak Jimmy Olsen-agent CIA odstrzelony po 3 minutach swojego występu. :P Albo scenom tak potrzebnym jak: Alferd rąbie drzewo; Bruce robi trening; Bruce patrzy na swój kostium, potem na strój Robina, a potem bierze prysznic - to ważne(!), oby nie pojechał do Lexa z zapaszkiem spod paszki! ;D

No, akurat czasu to miał sporo i po pojawieniu się Flasha powinien chociaż Alfredowi powiedzieć , bo w sumie komu innemu... Co do scen z treningiem Bruce'a, to uwielbiam ten moment 🖤, jak i smutek gdy patrzy na strój Robina.

CytatNie było. Bruce ma koszmary w BvS na długo przed czymkolwiek z Flashem (scena z łapiącym go wielkim Nietoperzem) i dręczą go w tych filmach tylko po to, aby nadać mu miałkiej motywacji na zbieranie ekipy w kolejnym filmie (+ aby umieszczać w tych scenach tonę easter eggów dla fanów DC). To się nazywa fatalne scenopisarstwo.

No, ma te koszmary spowodowane śmiercią rodziców, ale ten konkretny, to trochę inna para kaloszy. Według mnie Snyder taki miał plan, że to sprawka Flasha, który być może pierwszy raz się przenosił w czasie i jakoś połączył się z Brucuem, ale jak tu u niego bywa, wiele zostawił w sferze domysłów. I tak też moje wywody trza traktować.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Luty 2021, 22:15:09
Obszerny artykuł o filmowej Justice League, zarówno o wersji z 2017 roku, jak i tej nowej.

https://www.vanityfair.com/hollywood/2021/02/the-true-story-of-justice-league-snyder-cut

Skrót z BatCave (http://www.batcave.com.pl/2021/02/wiecej-o-kulisach-filmowej-ligi-sprawiedliwosci/#more-32401)

Wygląda na to, że wbrew temu co niedawno twierdził Zack, poza sceną "Knightmare" z Batmanem, Cyborgiem i Jokerem, w 2020 nagrano również nowe zakończenie z jakimś zaskakującym cameo. Po nim będzie dedykacja dla zmarłej córki Snydera oraz jej ulubiona piosenka na napisach końcowych, czyli "Hallelujah", tyle że w wykonaniu Allison Crowe. Koszt ukończenia nowej wersji sięgnęły niemal $70 milionów!
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 27 Luty 2021, 09:55:58
Oficjalny czas trwania wersji Snydera - 241 minut i 28 sekund
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 27 Luty 2021, 12:04:07
Jest i nawet ciut ponad 4 godziny, będzie oglądane!
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 10 Marzec 2021, 00:23:14
https://youtu.be/MVvFeGjcvJc

Z samych filmików wyjdzie więcej Supermana niż w kinowej wersji 🙃
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 14 Marzec 2021, 21:43:37

Sądziłem, że przy JL z 2017 pobito rekord w ilości plakatów i zwiastunów reklamujących jeden film, ale wydaje mi się, że wersja Snydera podniosła poprzeczkę jeszcze wyżej. :P W każdym razie dawno temu przestałem to oglądać, tylko zdradzają jeszcze więcej ujęć, a premiera przecież tuż tuż.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 16 Marzec 2021, 08:42:32
W sieci pojawiły się już recenzje Zack Snyder's Justice League. Po latach hejtu na wersję Jossa Whedona, nie mogło być inaczej - JL Snydera zbiera więcej pozytywów, niż negatywów(!) i jest chyba najlepiej ocenianym przez krytyków filmem DCEU wyreżyserowanym przez Zacka.

https://www.metacritic.com/movie/zack-snyders-justice-league?ref=hp
https://www.rottentomatoes.com/m/zack_snyders_justice_league

Jeśli starczy czasu i nic nie zepsuje mi humoru, siadam do oglądania w czwartek wieczorem.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: newtime w 16 Marzec 2021, 19:00:02
Tylko ze te pozytywne recenzje głównie dotyczą tego ze jest, to lepszy film niż swój poprzednik ale przy tym znacznie dłuższy, co umówmy się nie jest wysoko postawioną poprzeczką. Negatywne opisują już znane nam problemy z BvS wiec nie niestawia się póki co pozyytywnie
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Marzec 2021, 20:50:28
Porównania do niego będą ciągle, co jest raczej zrozumiałe i nie zmienia faktu, że recenzje w dużej mierze są pozytywne.  Zaś niektóre elementy z BvS nabierają większego znaczenia i sensu. Sam liczę, że przez weekend uda się obejrzeć.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 16 Marzec 2021, 22:27:33
Z twittera SnyderCut :D

(https://pbs.twimg.com/media/EwoDPpaXAAA27uz?format=jpg&name=large)

Już jest! Dziś około siedemnastej zasiadamy do seansu z planem obejrzenia całości na raz. :D

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: newtime w 18 Marzec 2021, 12:39:03
Obejrzane. Film jest strasznie meczący przez swoją długość oraz masę scen typu slow motion nie wspominając o fatalnej muzyce i dodawanie wielki chórów do scen w których nic się nie dzieje. Poza tym typowy Snyder, masa niepotrzebnego  fanserwisu, wklejanie postaci które sa nie potrzebne do filmu oraz okropne dialogi. Czy film jest lepszy o wersji kinowej? Nie, jest bardziej spójny scenariuszowo ale przez to 2 razy dłuższy i męczący ale jeśli ktos lubił to co Snyder robił do tej pory to będzie zadowolony, bo co by nie powiedzieć , to w pełni jego autorska wizja i film jest tak bardzo Snyderowksi jak tylko moze byc ;D   
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Funky w 18 Marzec 2021, 17:04:42
Jestem w trakcie oglądania i CGI w tym filmie to DRAMAT. Mam wrażenie że poziom efektów jest na poziomie fanów z Bat in the Sun no ale przynajmniej wygląd Stepenwolfa`a jest bardziej groźny. Mam nadzieję że Snyder mnie pozytywnie zaskoczony co do historii. Wracam do filmu.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Marzec 2021, 09:09:37
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera już za mną. Na pewno nie podobała mi się tak bardzo, jak najlepsza do tej pory odsłona kinowego uniwersum DC, czyli Man of Steel, i na pewno podobała mi się bardziej od Batman v Superman. Czy uważam ją za lepszą od kinowej wersji Justice League? Tak, ale nie powiem, że przebiła ją pod każdym względem, a kilka mankamentów sprawia, że w przyszłości chętniej mogę sięgać po krótszą wersję dokończoną przez Jossa Whedona.

(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2021/03/25f579e525d3-jumbo.jpg)

Wersja Snydera zaczyna się od krzyku umierającego Supermana. Wykorzystanie go jako wyjaśnienie przebudzenia Mother Boxów jest mało przekonujące, ale gdy już je przełknąłem, całość o wiele płynniej (i bez ewidentnych dokrętek!) ruszyła w wiadomym kierunku. Największą pozytywną zmianę zaliczył Steppenwolf. W 2017 był dla mnie jednym z najgorszych czarnych charakterów w gatunku superhero, a u Snydera otrzymał nie tylko o wiele lepszy wygląd, ale też historię, a z historią motywację, a silnie zmotywowany kosmita z wielkim toporem stanowi dla bohaterów o wiele większe zagrożenie. Doskonale obrazuje to scena jego ataku na wyspę Amazonek, w której brutalnie rozprawia się z obrończyniami pierwszej Kości - znacznie lepsza od tej z wersji kinowej.

Niestety po powyższej sekwencji film "siada", dobitnie udowadniając, że pomysł Kevina Feige na budowanie kinowego uniwersum Marvela był bardziej trafiony. To, co Snyder próbuje pokazać tylko w tym jednym filmie, MCU przedstawiło w pięciu solowych produkcjach przed The Avengers. Kolejne dwa rozdziały ZS'JL to powolne wprowadzanie bohaterów, złoczyńców i ich historii, z dodanymi dwoma długaśnymi scenami retrospekcji i rekordową ilością slow-motion, z którym Zack przebił granicę absurdu. Mocno wymęczyła mnie ta godzina, bo na pierwszą scenę akcji z drużyną przyszło czekać niemal tyle, ile trwa cała kinowa wersja Ligi!

W drugiej połowie podkręcono tempo, ale zmiana na którą liczyłem najbardziej nie nastąpiła. Snyder olał własne zakończenie BvS (unoszący się piach na trumnie Clarka) i zmartwychwstanie przebiega w podobny sposób, co w wersji Whedona. Sama sekwencja jest bardziej rozbudowana i ciekawsza, ale brakowało mi w niej żartu z "Smętarzem dla zwierzaków" i "Do You Bleed?" z ust Kal-Ela, które było dla mnie jednym z najbardziej ekscytujących momentów w kinie w 2017 roku.

Jednak wszystkie problemy poszły w zapomnienie, kiedy rozpoczął się rozdział szósty. Nie nazwałem Steppenwolfa MVP wersji Snydera, bo ten tytuł przyznałbym Supermanowi. Na takiego Kal-Ela(!) z tą muzyką Zimmera(!) czekałem całe lata. Przy scenie, w której przywdział czarny kostium dostałem gęsiej skórki, a jego udział w finałowej potyczce był fantastyczny. To kolejna niesamowita zmiana - pozbawiona emocji CGI-naparzanka z wersji kinowej była najgorzej zapamiętaną przeze mnie sceną akcji w filmie, a u Snydera wypada zdecydowanie najlepiej - jest ekscytująca, emocjonująca, świetnie zmontowana (dokładniej rozpiszę się o niej w adekwatnym wątku na forum). Bardzo pozytywne wrażenie pozostawia również końcowy montaż zwieńczony ujęciem Supermana odsłaniającego symbol nadziei na swoich piersiach.

... i to wrażenie Zack musiał oczywiście zepsuć. :P Scena z Luthorem ewidentnie powinna była trafić na napisy końcowe, z kolei dokręcone w 2020 sekwencje post-apo i rozmowa u Bruce'a - fatalne pod każdym względem. No, może nie pod każdym, Jared Leto się wybronił, bo przez tych kilka minut zrobił lepsze wrażenie niż w Suicide Squad Davida Ayera (trochę się opanował, grał bardziej jakby chciał naśladować Ledgera). Ale reszta - w ogóle nie pasuje do filmu, a już na pewno nie jako jego zakończenie. Napisana fatalnie, okropnie durna i kiepska technicznie, po prostu straszna kiszka. Polecam zakończyć oglądanie kilka minut przed czasem, na wcześniej wspomnianym ujęciu z Supermanem.

Oddzielny akapit postanowiłem poświęcić J'onnowi J'onzzowi, którego Snyder ubzdurał sobie już po nakręceniu trzech filmów i dokręcił w ubiegłym roku. Przy jego pierwszym pojawieniu się na ekranie walnąłem ręką w czoło tak mocno, że mogłem zbudzić kolejne Mother Boxy na Ziemi. ::) O jego absurdalnej rozmowie z chudym Benem Affleckiem będę się starał zapomnieć i już nigdy do niej nie wracać.

Od strony technicznej Zack Snyder's Justice League prezentuje się mieszanie. Wspominałem już, że dokrętki nie są tak rażące, ale to nie do końca prawda. Poza chudym Benem w ostatniej scenie, znalazły się tu co najmniej trzy ujęcia z Henrym Cavillem, który w ubiegłym roku był zajęty nagrywaniem drugiego sezonu Wiedźmina, więc kiepsko przerobiono kilka ujęć z nim z MoS i BvS. Efekty wizualne standardowo dla filmów Snydera rażą komputerowością i nie mają w sobie za grosz fotorealizmu. Muzyka wypada znacznie lepiej od kiepskiego soundtracku Danny'ego Elfmana z wersji kinowej, ale i tu nie jestem w pełni zadowolony. Damski chórek towarzyszący muzyce Diany i Amazonek pojawia się o kilka razy za dużo (zaczął mnie męczyć), brakuje jakiegoś charakterystycznego motywu dla całej Ligi Sprawiedliwości, a najlepiej i tak wypadają utwory zapożyczone od Hanza Zimmera z poprzednich filmów z Supermanem. Nie widzę też powodów do oglądania wersji czarno-białej, bo Liga Snydera jest tak przefiltrowana i miejscami wyprana z kolorów, że sama w sobie może być nazywana jednobarwną. :P Eksperyment z aspect-ratio wypadł okej, ale jednak wolałbym wersję, która wypełniałaby cały ekran mojego telewizora.

Koniec końców, podobało mi się. Bardziej od wersji z 2017, bo znacząco zyskują tutaj postacie (z wyjątkiem Batmana, ten nadal wypada tak sobie na tle reszty ekipy). Jestem jednak zdania, że pełna swoboda artystyczna dana Snyderowi zaszkodziła temu projektowi. Zack postanowił upchnąć w swojej wersji za dużo, praktycznie wszystko co nakręcił, a każdy storyteller i montażysta wie, że nie tędy droga. Nie sugerowałbym mu wycinania całych wątków, jak zrobiono to w wersji kinowej (cofanie czasu przez Flasha!), ale zapamiętałem pojedyncze ujęcia, które trwają tyle, że zawstydziłyby Sergio Leone i jego slow-cinema. Gdyby wyrzucić te zbędne plansze z nazwami rozdziałów, wywalić Marsjańskiego Łowcę, zakończenie w post-apokaliptycznym śnie Bruce'a, Batmana stojącego na pojeździe z The Dark Knight Returns Franka Millera (LOL), być może w końcu otrzymalibyśmy dobrą filmową wersję Ligi Sprawiedliwości. Póki co, obejrzałem za długą, przepełnioną zbędnym fanserwisem wersję tego filmu, którego należałoby skrócić do max. 185 minut.

Ostatnia sprawa - jeśli liczyć wersję Snydera jako osobną produkcję, musiałem czekać pięć lat(!) i pięć filmów(!) żeby w końcu ktoś nazwał Dianę "Wonder Woman"! :D Zaliczam to na duży plus.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: kelen w 19 Marzec 2021, 11:11:51
Scena z Bruce'em z końca i jego rozmowy z bonusową postacią akurat była nagrana przy oryginalnym czasie pracy nad filmem (no chyba że nakręcili ją jeszcze raz z jakiegoś powodu) - było o niej mowa już lata temu w przeciekach jako rozmowa z
Spoiler
Green Lanternem/Green Lanternami. Snyder zmienił postać (ponoć musiał), z którą Bruce rozmawia - zauważ, że scena jest tak zlepiona, a rozmowa tak poprowadzona, że mógłbyś tam dokleić kogokolwiek.
[Zamknij]
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Marzec 2021, 11:15:06
Jesteś pewny? Przecież widać po Benie, że ewidentnie nie ma masy jaką miał w 2016 roku (dopiero w 2020 zaczął znacząco chudnąć). Poza tym, co by mu się śniło, skoro scenę koszmaru dokręcono pół roku temu? Dla mnie wygląda to ewidentnie na nowy materiał. Może oryginalna scena z Latarniami wyleciała tak, jak ujęcie z Batmanem i Batplane na rzecz czołgu z TDKR Millera?
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: kelen w 19 Marzec 2021, 11:23:10
Obejrzałem przed momentem scenę jeszcze raz i rzeczywiście Ben wygląda zupełnie inaczej. Więc musi być tak jak mówisz - nagrali to na nowo, pewnie z początkiem "wybudzenia" z koszmaru. Aczkolwiek wcześniejsze przecieki mówiły, że właśnie
Spoiler
wizyta Lanterna/Lanternów była w nocy, jak go wybudzili ze snu, dlatego to też mnie trochę zmyliło.
[Zamknij]
.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: newtime w 19 Marzec 2021, 11:27:40
Swoja dogra wciąż nie wiemy skad Bruce ma te prorocze koszmary  :D Scena z jokerem okropna, na prawde nie mogę zrouzmieć poświecenia tyle czasu filmie jakimś durnym cameo które nie maja zandego znaczenia lub trwania  się w nieskończoność walk amazonek itp. Zamiast dać czasu bohaterom, których praktycznie nie znamy i budowaniu ich relacji. Co by nie powiedzieć o wersji kinowej, to tam chociaż znalazły sie sceny takie jak rozmowa Bruca z Daianą o upływie czasu czy scena z lassem oraz Aquamenem lub taki wyśćig Flahsa z Supermanem. Tutaj nie ma nawet tego
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Marzec 2021, 11:32:01
Teoria Leona, że koszmary Bruce'a wzięły się z przemieszczającego w czasie Flasha poszła się kochać. ;) Snyder udowadnia, że Bruce czarnowidzi tylko dlatego, bo reżyser tak chce.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 19 Marzec 2021, 13:08:12
Lepsze od wersji kinowej pod każdym względem... oprócz muzyki.
Tzn oczywiście jest fajnie, gdy słychać co ciekawsze motywy z MoS/BvS i te zdecydowanie powinny się znaleźc już w wersji kinowej, ale poza tym jest przeważnie wybitnie nijaka (może tylko wielka scena Flasha wypadała pod tym względem dobrze, no i Nick Cave oczywiście) - może byłoby inaczej gdyby wziął się za to Zimmer, a nie sam pierdoła-Junkie.
Ogólnie film ma duzo lepszy flow, sceny w wersji nieobsranej przez Whedona lipnymi dokrętkami wypadają płynniej i po prostu lepiej. Slo-mo może miejscami za dużo, ale mi to az tak bardzo nie przeszkadza.

Mocne 8/10, jutro pewnie obejrzę jeszcze raz.

#restoreTheSnyderVerse

PS. Martian Manhunter zupełnie bez sensu.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Marzec 2021, 13:53:41
Cytat: Gieferg w 19 Marzec  2021, 13:08:12Lepsze od wersji kinowej pod każdym względem... oprócz muzyki.

(https://i.gifer.com/7DYb.gif)

Cytat: Gieferg w 19 Marzec  2021, 13:08:12Tzn oczywiście jest fajnie, gdy słychać co ciekawsze motywy z MoS/BvS i te zdecydowanie powinny się znaleźc już w wersji kinowej, ale poza tym jest przeważnie wybitnie nijaka

Czyli to samo co muzyka Elfmana. Poza "Everybody Knows" na czołówce, fragmentami Zimmera z MoS/BvS, Supermanem Williamsa i motywami Danny'ego z Batmana / Hulka - zero muzyki, którą bym zapamiętał. W sumie tutaj było takiej więcej, bo chórki Amazonek będą mnie dziś męczyć przed snem...

Cytat: Gieferg w 19 Marzec  2021, 13:08:12#restoreTheSnyderVerse

Tylko jeśli w żadnym aspekcie nie będzie w nim maczał palców partacz-Snyder. ;D
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 19 Marzec 2021, 14:10:00
"Partacz-Snyder" zrobił filmy, którym do pięt nie dorasta to, co zrobiła cała reszta partaczy zaangażowana w to uniwersum, więc jak dla mnie niech sobie kręci kolejne.

CytatCzyli to samo co muzyka Elfmana. Poza "Everybody Knows" na czołówce, fragmentami Zimmera z MoS/BvS, Supermanem Williamsa i motywami Danny'ego z Batmana / Hulka - zero muzyki, którą bym zapamiętał.

Twoje zdanie. Pozwól, że jednak zostanę przy swoim. Mi się podoba muzyka w wersji kinowej tak w filmie jak i poza nim (choć akurat klasyczne motywy tam nie pasują, ani nie są zbyt sensownie wykorzystane) i często sięgam po płytkę z nią. Tobie brakowało "Do you bleed", a mi w kilku scenach muzyki z wersji kinowej.

Żeby nie było soundtrack z MoS też lubię, też go słucham w oderwaniu od filmu, ale już z BvS miałbym z tym problem, bo tam jest fajne ledwie kilka kawałków, które są w dodatku Zimmera, a nie Junkiego. Tutaj jest pod tym względem podobnie albo jeszcze gorzej. Nie dochodzi nic nowego o czym bym po filmie myślał "o, tego bym jeszcze posłuchał".
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Marzec 2021, 14:21:04
Cytat: Gieferg w 19 Marzec  2021, 14:10:00"Partacz-Snyder" zrobił filmy, którym do pięt nie dorasta to, co zrobiła cała reszta partaczy zaangażowana w to uniwersum, więc jak dla mnie niech sobie kręci kolejne.

To że poprzeczka leży na ziemi, nie znaczy że nie można znaleźć kogoś, kto by ją podniósł.


Premiera na nośnikach fizycznych pod koniec maja. Pewnie kupię, zobaczymy czy będzie w PL i jakie Galapagos rzuci ceny.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 19 Marzec 2021, 14:32:18
Pierwsza połowa filmu spokojna. Wszytko lepiej wyjaśnione i się klei, lepiej możemy zrozumieć takich bohaterów jak Cyborg czy Flash.

Sceny bez wstawek Whedona od razu ogląda się lepiej. Ale co niektóre sceny których chorografia raziła wcześniej tak razi dalej. Ciekawe jakby wyglądała wersje Jossa, gdyby nie musiał ograniczyć filmu do dwóch godzin?

Snyder nadużywa slowmotion i słabego CGI. Dlatego druga połowa wypada słabiej. Sceny akcji nie specjalnie zapadają w pamięć. Brakuje czegoś spektakularnego, czego nie brakowało w poprzednich filmach Snydera. Kręcenie na greenscreenie też sprawia że całość wygląda tanio, co format 1.33:1 momentami podkreśla. W IMAX pewnie tak by to nie raziło, ale w warunkach domowych już tak.

Zaskoczyło mnie, że wiele zabawnych scen nie trafiło do wersji kinowej, a Alfred jak zawsze ma cięte riposty.

W wersji Snydera wiele rzeczy wychodzi na plus motyw mother boxów, Darkseid czy Steppenwolf, ale zdecydowanie ktoś powinien hamować jego zapędy, wtedy może wszystko byłoby bardziej przystępne i lepiej wyglądało oraz pozbawione zostałoby zbędnych pomysłów jak z Martian Manhunterem. Mimo to dobrze, że Zackowi udało się zaprezentować swoją wizję. Niemniej jednak JL zasługuje na coś lepszego.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Marzec 2021, 15:07:33
Cytat: Q w 19 Marzec  2021, 14:32:18Snyder nadużywa slowmotion i słabego CGI. Dlatego druga połowa wypada słabiej.
Odniosłem wrażenie, że slo-mo było o wiele więcej w pierwszej połowie, a kiepskie cgi to problem całego filmu.

Cytat: Q w 19 Marzec  2021, 14:32:18Brakuje czegoś spektakularnego, czego nie brakowało w poprzednich filmach Snydera.
Flash zmieniający czas w finale pasuje do tego jak ulał. :)

Pewnie jak wrócę z pracy powtórzę sobie kilka scen. Korci mnie też żeby sprawdzić ile trwałby hipotetyczny "Juby's Cut" - gdybym miał sprzęt i chęci, żeby przerobić wersję Snydera do przyjemniejszych ram czasowych i bez zbędnych cameo / easter eggów, które nic nie wnoszą.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: kelen w 19 Marzec 2021, 15:14:26
Mnie właśnie ciekawi, co dokładnie było w wersji kinowej Snydera - mówił, że jego cut pod tym kątem trwał 2 godziny i 40 minut. Domyślam się, które sceny by wyleciały, a jakie byłyby przycięte, ale pytanie, jak bardzo trzeba by było żonglować, aby nie utracić najważniejszych chwil dla postaci.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Marzec 2021, 15:26:38
Cytat: kelen w 19 Marzec  2021, 15:14:26mówił, że jego cut pod tym kątem trwał 2 godziny i 40 minut.
Dla WB prezentował nawet krótsze wersje.

Cytat: Zack Snyder"I think I showed the studio two hours and 40 minutes. And then I showed them subsequent cuts of two hours and 30 minutes, and two hours and 28 minutes, and two hours and 22 minutes."

Myślę, że jest tu tyle długaśnych ujęć i zbędnych zapychaczy do wycięcia, że spokojnie bez strat w fabule można by się zmieścić w 3h z napisami końcowymi włącznie.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: kelen w 19 Marzec 2021, 15:33:45
Wiem, że prezentował krótsze, ale nie oszukujmy się, skoro zaczął od dwóch czterdzieści, to brzmi to relatywnie OK - przy tak dużej liczbie postaci skracanie tego bardziej po prostu nie miałoby sensu.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Marzec 2021, 15:43:34
No i pewnie tyle by trwała jego wersja w 2017. Jak przyznał w tym samym wywiadzie, każdy kolejny film miał być dłuższy od poprzedniego o ok. 20 minut. 2h 40m + napisy końcowe dałoby jakieś 170 minut, czyli blisko 20 więcej od kinowej wersji BvS. I taką Ligę Snydera, albo chociaż zamkniętą w 181-minutach jak Endgame (dotychczas najdłuższy film superhero, jaki trafił do kin), pewnie w końcu mógłbym z czystym sumieniem nazwać "dobrą", bez dodawania "ale".
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 19 Marzec 2021, 17:28:30
Cytat: Juby w 19 Marzec  2021, 15:07:33Odniosłem wrażenie, że slo-mo było o wiele więcej w pierwszej połowie, a kiepskie cgi to problem całego filmu.
Kiepskie CGI bardziej drażni w scenach akcji. Być może slo-mo w całym filmie jest dużo, ale tak to jest w pierwszej połowie cześć rzeczy jeszcze tak nie drażni, a dopiero przesyt w drugiej zaczyna tak negatywnie oddziaływać.

Spokojnie bez uszczerbku dla fabuły i postaci film można by skrócić.

Zack wykorzystał prawie cały nakręcony materiał, a i tak do wersji "Justice is Gray" ma być więcej Jokera.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Marzec 2021, 18:58:38
Zrobiłem szybkie sprawdzenie na podglądzie. Jakby wyciąć wstęp Zacka i logo HBO MAX, wszystkie plansze z nazwami rozdziałów, test ciążowy Lois, pierwsze pojawienie się Marsjańskiego łowcy, wizję Cyborga z wklejonym Cavillem z poprzednich filmów (nie rozumiem jak to się w ogóle mogło tu znaleźć, wygląda jak tanie przeróbki z youtube) i całe to fatalne zakończenie po scenie z Luthorem i Deathstrokem, to czas trwania zmniejszyłby się z 242 do 230 minut. Zostałaby jeszcze masa za długich, lub zwyczajnie zbędnych ujęć, które można by wyciąć i zapewne mało kto dostrzegłby różnice, że coś wyleciało, a metraż zmniejszyłby się o kolejne 10 minut. Film tylko na to by zyskał.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 20 Marzec 2021, 08:47:35
CytatTeoria Leona, że koszmary Bruce'a wzięły się z przemieszczającego w czasie Flasha poszła się kochać. ;) Snyder udowadnia, że Bruce czarnowidzi tylko dlatego, bo reżyser tak chce.

No i to jest spora lipa. Liczyłem, że jakoś zostanie to tutaj wyjaśnione, a Flash nadawał się na to idealnie, szkoda.

CytatOdniosłem wrażenie, że slo-mo było o wiele więcej w pierwszej połowie, a kiepskie cgi to problem całego filmu.

Widziałem na razie pierwsze dwie godziny. Stepek wygląda świetnie, scena akcji z początku filmu z WW dla mnie rewelacja, na Temiscerze bardzo dobra i w tych kanałach również dobrze. Według mnie wygląda to jakoś zadziwiająco dobrze, ale zobaczę jak w drugiej połowie. Ogólnie wrażenia jak na razie bardzo pozytywne, są oczywiście pewne problemy jak trochę za dużo zwolnień, Batman nie jest mózgiem zespołu, chyba że jego brak planu był w pewnym sensie planem, aby wszyscy przejęli inicjatywę, a może po prostu nie wiedział czego się spodziewać... Muzyka czasem trochę wybija z rytmu, ale raczej daje radę. Jest dobrze. Zack nie jest żadnym partaczem, a poprzeczka na pewno nie leży na ziemi! Dziś reszta 🌞
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 Marzec 2021, 10:00:55
Kilka porównań wersji kinowej z nową Ligą.


Przysiadłem dziś do "Josstice League" na Blu-ray, przelatując na podglądzie całość i notując wszystkie dokrętki (sceny/ujęcia), których nie zapamiętałem z wersji Zacka. Zapisałem blisko 40 różnic (dwie to tylko zmiana postsynchronów), a łączny czas ich trwania wyniósł około 47 minut i 20 sekund. To oczywiście wyliczenia "mniej więcej", bo mnóstwo tu scen, w których przeplatają się ujęcia obu twórców (np. finał w większości jest Whedona, ale ma sporo kilkusekundowych przebitek od Zacka). Przyjmując, że Justice League (2017) bez logo WB/DC na początku i napisów końcowych trwa blisko 110 minut, wychodzi na to, że Zacka Snydera było w niej jakieś 57% - z tym, że wiele z tych ujęć zostało zmodyfikowanych przez grafików w post-produkcji. Jakby dodać do tego zmienioną kolorystykę i muzykę, można by uznać że wersja kinowa jest niemal po równo owocem obu twórców.

Ciekawe, czy ktoś zrobił takie wyliczenia dla Supermana II z 1981? Reżyserię przypisano Richardowi Lesterowi, co oznacza, że w czasie dokrętek musiał nagrać większą część materiału, jaki znalazł się w wersji kinowej filmu.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 22 Marzec 2021, 14:49:45
Ok, całość pękła w moim przypadku na trzy razy...Zacząłem ogl w czwartek, a skończyłem z soboty na niedzielę 😄. Na pewno na minus zaliczam pojawienie się Marsjanina kompletnie z dupy i bez większego sensu dopisuje mu się historię, elementy związane ze snem jakby nie były fajne, bo dla mnie były rewelacyjne i ta rozmowa Jokera z Batmanem♥️♥️🖤🖤, to ciągle nie ma to sensu i nikt nie ma pojęcia czemu akurat Bruce ma te prorocze sny, pewnie następna część by nam to wyjaśniła, ale na ten moment bez sensu, wkurza mnie również scena po powrocie Esa gdy wszyscy mówią do nie Clark gdy obok stoi policja, mogli to zmienić i ich po prostu wywalić... Wiem, że niby nic, ale mnie to wkurza. Ktoś mi wyjaśni dla czego akurat u nas są i motherboxy, jak i równanie anty życia? Nie za duży zbieg okoliczności? Z plusów dla mnie estetyka była fantastyczna, klimat, sceny walk, efekty ( dla mnie po raz kolejny bardzo ładne, zadziwiająco ładne ), postacie jak Flash i Cyborg wygrywają dzięki tej wersji bardzo, ale to bardzo dużo, a Cyborg chyba jest najlepszą postacią. Końcowa batalia mnie zmiotła i to wykończenie Stepka, miodzio. Do tego film jest trochę brutalny, jest krew, rzeź Amazonek itp. WW dostaje czadowe sekwencji akcji. Muza tylko trochę czasami drażni. Tak to pod prawie każdym względem lepszy film niż wersja kinowa. Szkoda tylko tego, że Bats taki bez planu biega, Es troche lepiej w kinowej, bo w końcu ta nadzieja i dobroć była tam dość widoczna i scena gdy Arthur siada na lasso Diany, uwielbiałem to... Po pierwszym seansie daje czyste 8/10. Brawo Snyder, na prawdę brawo i bez ogródek chciałbym więcej.

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Marzec 2021, 15:13:57
Cytat: Leon Kennedy w 22 Marzec  2021, 14:49:45ciągle nie ma to sensu i nikt nie ma pojęcia czemu akurat Bruce ma te prorocze sny, pewnie następna część by nam to wyjaśniła
Pewnie nie. Wyjaśnienie już podałem - Snyder jedynie w ten sposób umiał nadawać Bruce'owi jakiejś motywacji i posuwać akcję do przodu. Fabularnie to nigdy nie miało i nie ma sensu.

Cytat: Leon Kennedy w 22 Marzec  2021, 14:49:45wkurza mnie również scena po powrocie Esa gdy wszyscy mówią do nie Clark gdy obok stoi policja
Norma u Snydera, to samo było w Man of Steel po walce w Smallville.

Cytat: Leon Kennedy w 22 Marzec  2021, 14:49:45Ktoś mi wyjaśni dla czego akurat u nas są i motherboxy, jak i równanie anty życia? Nie za duży zbieg okoliczności?
Z równaniem antyżycia nie jestem pewien, ale Mother Boxy są u nas, bo zostały po przegranej bitwie Darksaida tysiące lat temu (on z nimi przyleciał). Nie było w tym żadnego przypadku.

Z każdym dniem myślę coraz cieplej o wersji Snydera, ale żeby w pełni móc nazwać ją "dobrą" chyba będę musiał zrobić swój fan-edit. W wolnej chwili przykleję plan, jak bym to widział.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 22 Marzec 2021, 15:29:36
CytatPewnie nie. Wyjaśnienie już podałem - Snyder tylko w ten sposób umiał nadawać Bruce'owi jakiejś motywacji i posuwać akcję do przodu. Fabularnie to nigdy nie miało i nie ma sensu.

Głupie, to po co w ogóle ten Flash się tam też pojawia. Można go było wykorzystać i jakoś to rozjaśnić, eh...

CytatNorma u Snydera, to samo było w Man of Steel po walce w Smallville.

I po co, ja się pytam po co coś takiego robić? To tylko wkurza człowieka.

CytatZ równaniem antyżycia nie jestem pewien, ale Mother Boxy są u nas, bo zostały po przegranej bitwie Darksaida tysiące lat temu (on z nimi przyleciał). Nie było w tym żadnego przypadku.

Aha, no to teraz ma to większy sens. Zostały po przegranej bitwie będąc  w śpiącce i Darkseide czekał na ich przebudzenie dla tego niewracał na Ziemię, a ich pobudkę wykorzystał Stepek do odkupienia swoich win, ok.

A jednak Snyder w następnej części chciał rozwinąć motyw snu i może przy okazji co nieco rozjaśnić... https://naekranie.pl/aktualnosci/liga-sprawiedliwosci-zacka-snydera-hbo-marsjanski-lowca-nowy-batman-1616410634?utm_campaign=push&utm_source=sendpulse&utm_medium=push
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Marzec 2021, 16:31:02
Cytat: Leon Kennedy w 22 Marzec  2021, 15:29:36I po co, ja się pytam po co coś takiego robić? To tylko wkurza człowieka.
Cały Snyder :P Lepiej wstawiać zbędne easter eggi i cameo Marsjanina, zamiast skupić się na dopracowaniu scenariusza i tej konkretnej historii.

Cytat: Leon Kennedy w 22 Marzec  2021, 15:29:36A jednak Snyder w następnej części chciał rozwinąć motyw snu i może przy okazji co nieco rozjaśnić... https://naekranie.pl/aktualnosci/liga-sprawiedliwosci-zacka-snydera-hbo-marsjanski-lowca-nowy-batman-1616410634?utm_campaign=push&utm_source=sendpulse&utm_medium=push (https://naekranie.pl/aktualnosci/liga-sprawiedliwosci-zacka-snydera-hbo-marsjanski-lowca-nowy-batman-1616410634?utm_campaign=push&utm_source=sendpulse&utm_medium=push)
Wrzucałem w odpowiednim temacie opisy kolejnych dwóch części. Temat post-apokaliptycznej przyszłości miał wrócić, ale uzasadnienia snów Bruce'a w tym nie było.

Podaję, co moim zdaniem powinno wylecieć ze Snyder Cut, na czym film zdecydowanie by zyskał:

Cytat: Juby» Wszystkie plansze z tytułami (są zbędne i nawet pod względem fontu mało atrakcyjne)

» Ujęcia z Lois i Batmanem na samym początku zapożyczone z BvS (to widać, odstają od reszty)

» Kobietę wąchającą sweter Aquamana - wtf? ;D

» Ujęcie CGI-Diany opadającej do katakumb (wygląda śmiesznie, trzeba było od razu pokazać że chodzi po korytarzach z pochodnią)

» Skróciłbym wołanie o pomoc faceta z łódki, którego ratuje Artur, albo wyciął to w całości i zaczął od jego wejścia do baru

» Po "I'm rich" koniecznie cięcie! Nie wiem na co ta dalsza reklama mercedesa i jazda CGI-autem na wiadukt

» Skróciłbym trochę finał akcji pod Braxton Island. Bruce, Flash i Wonderka przyglądają się Aquamanowi zamiast spieprzać przed powodzią zdecydowanie za długo

» Po wyjściu Marty od Lois CIĘCIE! I żadnego CGI-Generała Swanwicka!! Nawet myśląc o tej masakrującą scenę doklejce logicznie - czemu metamorf miałby na tak długo w miejscu, w którym każdy zaraz może wyjść z mieszkania zdradzać, że jest Marsjaninem? ::) Nie lepiej było od razu przejść z Marty w wygląd Generała?

» Ujęcie wkładania trumny do furgonu i zamykanie drzwi zdecydowanie mogło być krótsze

» Po jednym z najlepszych gagów w filmie ("Pokaż mi znowu A" :D) Barry rzuca jakieś "Aj aj" do wojskowego, który nie skumał, że coś jest nie tak. Wyciąłbym to w cholerę. Cool-wannabe tekstu Cyborga "Zawsze jestem ubrany" też raczej wolałbym nie usłyszeć

» Test ciążowy Lois! Na cholerę to w filmie, skoro wątek nie będzie kontynuowany, bo nie powstaną sequele?

» W wizji Cyborga są dwa ujęcia z Darkseidem przy Supermanie - to Henry Cavill pożyczony ze sceny śmierci Zoda z Man of Steel i to WIDAĆ, jakby powstało do taniego fake-trailer na youtube. Zdecydowanie wolałbym, żeby tego nie było, wystarczyło ujęcie ze zniszczoną ziemią i lewitującym CGI-Supermanem

» Przybycie Supermana do Alferda jest w sumie zbędne (po co do niego przyleciał? Dowiedzieć się gdzie reszta bohaterów? Przecież ma supersłuch), ale im więcej Supermana tym lepiej, więc jednak bym to zostawił 🙂

» W wersji kinowej Aquaman i Diana przyglądają się Supermanowi, który właśnie po raz pierwszy przywalił Steppenwolfowi. Aquaman mówi "Alright" i mamy koniec ujęcia. Snyder zostawił dłuższą jego wersję, w którym Diana dodaje "Kal El" - nie wiem po co, Gal wypowiada to IMO dziwnie, wolałbym cięcie jak w wersji z 2017

» Batman stojący na czołgu z TDKR Franka Millera (chudy Ben z dokrętek, który chyba ma na sobie strój z JL, ale maskę z Knightmare) zdecydowanie do wymiany na ujęcie z Batplane z 2017 roku.

(https://4.bp.blogspot.com/-nufxPvWwbZ0/WdvN0nEVzUI/AAAAAAABFc4/x8m_Qld-ltMkdWZo2DIk7BwUMoNFRHsywCLcBGAs/s1600/Justice-League-Movie-2018-Trailer-028.jpg)

» Doskonałym finałem filmu był monolog Milesa Dysona zwieńczony ujęciem z Clarkiem odsłaniającym symbol nadziei na swoich piersiach. Scena z Luthorem i Deathstrokiem powinna trafić w środek napisów, lub na sam ich koniec, dla ciekawskich, bo i tak zapowiada filmy, które nie powstały i raczej już nie powstaną

» Wszystko co następuje później - dokręcone w 2020 roku 9,5 minuty sekwencji Knightmare i rozmowa na werandzie Wayne'a - do śmieci. Okropnie sztuczne, źle napisane i niepasujące do reszty filmu (a już na pewno nie jako jego zakończenie). Ze sceny koszmaru (w której znowu wykorzystano przerobione ujęcie Cavilla, tym razem z BvS) broni się jedynie Leto, który jest tu lepszym Jokerem niż w filmie Ayera. Ze sceny z Marsjaninem nie broni się nic! J'onn wygląda beznadziejnie, fabularnie jego obecność nie ma sensu (ani tu, ani w całym DCEU), dla widza który nie śledził kampanii SnyderCut, lub nie jest fanem DC, nie będzie jasne kto to w ogóle do cholery jest, a nawet dla obeznanego fana SnyderVerse pozostanie zagadką skąd on wie o Darkseidzie, skąd wie o Anty-życiu sprzed tysięcy lat, o którym mówił Steppenwolf (pewnie obejrzał SnyderCut przed nami :P), ani czemu Bruce na te wszystkie rewelacje reaguje, jakby miał wyjebane i chciał wrócić do łóżka dalej śnić swoje bezsensowne koszmary...

I to chyba tyle. Myślę, że spokojnie pokroiłbym to do max. 220-minut (205 min. bez napisów) i otrzymalibyśmy wersję, która w końcu byłaby filmem nie gorszym od dwóch pierwszych części Avengers Whedona. ;) Zack dostał wolną rękę, przesadził i zmarnował swoją okazję. Jest dobrze,

(https://64.media.tumblr.com/642022e71517d333f6befc0907b45d4d/8bf6f2f7a54d6899-ac/s500x750/82e9e417a254878a96820aa6a1d7e591113fcf9f.gifv)
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 22 Marzec 2021, 17:14:11
Oczywiście, że mogło być lepiej i bardziej składnie, ale szczerze w tym jednym wypadku cieszę się, że wszystko co było dostaliśmy, chyba, tak sądzę, że to wszystko co miał 😄
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Marzec 2021, 17:16:42
Na pewno nie wszystko, Zack powiedział że istnieje jeszcze dłuższa wersja JL. W Justice is Gray ma być jeszcze więcej Jokera dokręconego ubiegłej jesieni, a w obecnej wersji brakuje choćby tego zdania, które pojawiło się w pierwszej zapowiedzi filmu podczas SDCC w 2016 roku.

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 22 Marzec 2021, 17:18:55
Szkoda, mógł od razu dać całość, a nie trzymać to na jakąś specjalną okazję ala wydanie blu-ray, ale ok.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 23 Marzec 2021, 22:47:31
Juby wyliczył zbędne sceny, a IGN policzyło ile w filmie jest slow-motion. Wyszło im 24 minuty i 7 sekund. Bez napisów końcowych to 10.35% całego filmu.

https://www.ign.com/articles/snyder-cut-justice-league-10-slow-motion-slo-mo
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 23 Marzec 2021, 22:59:22
Snyder jako reżyser miewał lepsze i gorsze momenty, ale na pewno nie można mu odmówić, że zawsze przemawiał przez niego ogromny fan, a poza tym dał nam rewelacyjnego Supermana, więc ok, należało mu się zrobić swoje Cut. Sam fakt, że obejrzałem jednym ciągiem coś, co trwało 4h, a nawet jako tako się na tym bawiłem, świadczy że reżyser udźwignął swoją wizję. Nie żebym zgodził się, że wszystkie slow-motion były potrzebne, ale ja tam lubię patos, ponurości i dobre piosenki wklejone w film, więc estetyka Snydera akurat do mnie trafiła.

Do największych plusów SC zaliczyłbym Steppenwolfowa, i jego wręcz wywołującą współczucie desperację, by "podbić Ziemię, aby Darkside znów mnie lubił" oraz całokształt Flasha. Jakkolwiek Barry Alen w oryginale jakoś irytował, tak Snyder fajnie przedstawił zarówno postać, jak i wykorzystanie jego mocy. Scena ratowania Irish przepiękna i chyba tylko 4-godzinny film mógł pozwolić na coś tak pięknie wlokącego się, z super piosnką, wzruszającego i w ogóle oh. Druga świetna scena z nim, to finał i cofnięcie wybuchu kostek. Takie zabawy jego mocami sprawiły, że "The Flasha" chcę obejrzeć już nie tylko dla szansy ponownego ujrzenia burtonowskiego Batmobilu na ekranie.
Obok Flasha często stawia się Cyborga, ale mnie on nie kupił. Jakiś ten jego dramacik życiowy był przerysowany, koleś dostaje drugie życie, niesamowite zdolności i jeszcze obrażony. No ja rozumiem, że wiele stracił itd, ale po prostu tego nie poczułem - nic nowego pod słońcem. Za to śmiesznie było zobaczyć, jak Joe Morton znów poświęca swoje życie w jakimś laboratorium, by inni mogli wykonać swoją misję... Juby, wiesz o czym mówię, nie? ;)

Minusy? Wiadomo, Marsjański Typ, co ani wyglądał, ani był potrzebny i jeszcze swoim istnieniem rozwalił fajną scenę pogawędki Marthy z Lois. No i chaotyczny epilog ze sceną post-apo na czele... bogowie, jakimi bolesnymi metodami zmuszono tych aktorów, by weszli na plan i tak fatalnie zagrali? Te bliskie zdjęcia i kilkusekundowe dłużyzny między każdym wersem, jakby se na poczekaniu wymyślali kwestie, wyglądały jak jakiś fan-film. Jak dla mnie Leto nie wykorzystał ani trochę szansy, by pokazać, że jednak mógł być fajnym Jokerem.
No i jeszcze jeden minusik, taki maleńki, choć wiem, że spodziewany i nie można go było uniknąć... to nadal ten sam film. Nadal zbyt szybkie wprowadzenie na raz wszystkich postaci, które wpierw powinny zaistnieć samodzielne; nadal bieganie za niszczycielskimi pudełkami, nadal Batman opierający swoją taktykę o strzelanie do czego się da z czego się da. Szkoda.

Ale koniec końców uważam, że dobrze, że Snyder Cut powstał. Źle poprowadzono to uniwersum, ale nie można odmówić aktorom, że świetnie się spisali, nawet jeśli wcielali się w nie do końca nasze wizje bohaterów. Nie cierpię Batmana Snydera, ale Affleck był świetnym Brucem, takim od dziecka ode mnie wymarzonym smutasem z kwadratową szczenką. O Flashu już pisałem. Cyborg może i mnie scenariuszowo nie poruszył, ale nie mogę odmówić Fisherowi, że fajnie zagrał. Zrobić z Aquamana fajnego kozaka, to też sukces. Gal Gadot... nadal nie jestem fanem Wonder Woman i całej tej koncepcji Amazonek, ale uwielbiam to, jak Gal potrafi być ciepła w tej roli, jak pięknie się uśmiecha czy to do małej dziewczynki w banku, czy na chwilę przed potężnym uderzeniem Steppenwolfa.
I Superman. Największy, o ile nie jedyny prawdziwy blask tego uniwersum. Każda scena z Cavillem, każda nuta Zimmerowskiego motywu muzycznego stokroć wynagradzała wszystko, do czego w reszcie filmu można się przyczepić.
Wiem, że (niestety) Snyder Cut nie jest żadnym pożegnaniem z tym uniwersum, ale jak dla mnie przynajmniej było szansą pokazania czegoś, co należało zobaczyć we właściwy sposób. Sporo ludzi oddało sporo serca tej produkcji i w tych 4 godzinach w końcu można to dostrzec. Także czy film udany czy nie - należał im się.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 24 Marzec 2021, 08:44:26
Cytat: Mr.G w 23 Marzec  2021, 22:59:22Nie żebym zgodził się, że wszystkie slow-motion były potrzebne
Fani policzyli. "24 minutes and seven seconds of Zack Snyder's Justice League are in slow motion, or 10.35% of the film's total running time without the credits. Yes, we seriously counted each second." :)

Cytat: Mr.G w 23 Marzec  2021, 22:59:22Joe Morton znów poświęca swoje życie w jakimś laboratorium, by inni mogli wykonać swoją misję... Juby, wiesz o czym mówię, nie? ;)
No ba :)

Do pośmiania się (zwłaszcza z częstotliwości występowania nowej muzyki Diany) ;D
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 24 Marzec 2021, 18:36:02
Jedno mnie zastanawia... Gdy nasi wnosili zwłoki Esa do jego statku, padło stwierdzenie, że statek go wyczuwa... Czyżby aluzja do tego, że jednak nie był w 100% martwy?

CytatJoe Morton znów poświęca swoje życie w jakimś laboratorium, by inni mogli wykonać swoją misję... Juby, wiesz o czym mówię, nie? ;)

Snyder stwierdził, że fajnie będzie skopiować jego śmierć 😋
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: kelen w 24 Marzec 2021, 21:00:31
Cytat: Juby w 19 Marzec  2021, 11:15:06Jesteś pewny? Przecież widać po Benie, że ewidentnie nie ma masy jaką miał w 2016 roku (dopiero w 2020 zaczął znacząco chudnąć). Poza tym, co by mu się śniło, skoro scenę koszmaru dokręcono pół roku temu? Dla mnie wygląda to ewidentnie na nowy materiał. Może oryginalna scena z Latarniami wyleciała tak, jak ujęcie z Batmanem i Batplane na rzecz czołgu z TDKR Millera?

Znalazłem odpowiedź na te kwestię - scena z końca rzeczywiście była nagrana do oryginalnego filmu, ale Bruce miał rozmawiać z kimś innym. Ze względu na to, że WB wymusiło zmianę postaci w ramach Snyder Cut, musieli to nakręcić na nowo, żeby pasowało.

https://www.youtube.com/watch?v=e-tuoaVIh3k około 12:35.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 Marzec 2021, 13:16:08
Czyli tak, jak podejrzewałem.

Wersja czarno-biała od jutra dostępna na HBO! Plus w sieci pojawił się krótki making of Snyder Cut.

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 28 Marzec 2021, 07:38:13
Wziąłem się za tę wersję 2.35:1 (mam już prolog i pierwszy rozdział), ale z cięć przewiduję tylko wywalenie Marsjanina i epilogów + shirt rip w red & blue.
Sprawdzę też, czy da radę zrobić re-score (bo muzyka w Snyder Cut jest słabiutka), ale do tego zawartość kanałów w 5.1 musiałaby być sprzyjająca, co się rzadko zdarza.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 28 Marzec 2021, 09:07:26
Jak już skończysz, możesz wrzucić jakieś sample swojej wersji.

Może nawet byłbym nią zainteresowany, ale jeśli wymieniasz muzykę, to mówię pas. ;) Poza tym, w tym tygodniu przyjdzie do mnie odtwarzacz UHD, więc Snyder Cut może być pierwszym filmem, którego kupię na nowszym nośniku. Zamiast brać się za własną wersję, którą opisywałem powyżej, będę po prostu oglądał "na swoich zasadach" przewijając pilotem i w odpowiednim momencie klikając stop.

Czy ktoś oglądał już wersję czarno-białą? Dużo się różni od podstawowej?
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 28 Marzec 2021, 10:21:40
Na to żebym coś robił z muzyką szanse są raczej małe (zwykle za dużo muzyki słychać w centralnym kanale i nie da się jej usunąć, jak do tej pory najbardziej sprzyjające takim zabiegom audio było w Wiedźminie od Netflixa), ale nawet gdyby, to i tak byłaby to tylko opcjonalna dodatkowa ścieżka, bo audio oskubane z muzyki to praktycznie jeden kanał, czyli jakby wybrakowane mono + nowa muzyka w stereo, a to trochę słabo jak na jedyną dostępną ścieżkę dźwiękową.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 28 Marzec 2021, 12:04:22
W jakim programie robisz swój fan-edit? Bo mam wersję w 1080p i może też bym w wolnej chwili przysiadł, by spróbować zrobić ten film po swojemu.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 28 Marzec 2021, 22:53:22
Głównie Sony Vegas, ale częściowo także Womble Mpeg Video Wizard, w którym zazwyczaj robię wszelkie operacje związane z audio.

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 16 Kwiecień 2021, 14:43:39
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera w maju na DVD, Blu-ray i 4K UHD (https://filmozercy.com/wpis/liga-sprawiedliwosci-zacka-snydera-w-maju-na-dvd-blu-ray-i-4k-uhd)

Oby Galapagos zaskoczyło innym (slip)coverem. Superman w kolorowym stroju i Darkseid, który w filmie zalicza zaledwie cameo to ostatnie czego mi potrzeba na okładce. ::) Taki front byłby najlepszy:

(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2021/03/EvfadHqVgAA1LwT.jpg)

W zapowiedziach Galapagos na maj brak Ligi, więc premiera w PL pewnie dopiero w czerwcu.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 16 Kwiecień 2021, 15:10:12
Te okładki główne wyglądają fatalnie, jak słaby fanart. Słabo też, że tak ubogo pod względem dodatków. Jeden na nośnikach fizycznych - Road To Justice League a inny przy wersji cyfrowej - Building A Scene. Czyli jak chcesz zobaczyć wszystko to kupi kilka razy ten sem produkt
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 23 Kwiecień 2021, 02:08:01
Uporałem się właśnie z przeróbką - jest ostatecznie w... 2.31:1, wycięta w cholerę Martha Manhunter i te zbędne scenki z epilogu. Chciałem co prawda dać ostatnie ujęcie z wersji kinowej (Supes w Red & Blue), ale wyszło że jest za bardzo skrócone i mi nie pasowało.  Było dosłownie kilka (6-7) miejsc, gdzie kadrowanie do widescreena stanowiło zagwozdkę (zapewne byłoby ok w 1.78:1, ale 1.78:1 mnie nie urządza) i w tych paru miejscach trochę widać, że jest coś nie teges, but I can live with it.

Kolorów ostatecznie nie ruszałem, muzyki też nie, bo nie bardzo się dało - za to dowiedziałem się, że w MoS powinno się dać, więc może trzasnę do niego alternatywne audio :)
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 23 Kwiecień 2021, 11:24:50
Jaki ostateczny czas trwania twojej wersji JL? Wrzucisz chociaż minutową próbkę przez vimeo?

Alternatywne audio do MoS?

(https://media.tenor.com/images/fab0bbf2eb62ed8b58ff9ae70a1ec3ee/tenor.gif)
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 23 Kwiecień 2021, 14:04:25
Because I can.

---

Całość trwa coś koło 228 minut.
https://vimeo.com/540623167
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 Kwiecień 2021, 11:16:54
Powyższym clipem przypomniałeś mi jak irytujące są te wyjce przy każdej scenie z Wonder Woman. ;D

228 minut to wciąż o jakieś 40 za dużo, ale zawsze to jakiś krok w dobrą stronę. Twoje kadrowanie wygląda bdb (tak powinien wydać to Snyder, a wersję 4:3 zrobić jako jakiś exclusive). W każdym razie film aż tak mi się nie podobał, aby chciało mi się siedzieć nad nim szmat czasu. Kupię w 4K i zwyczajnie będę używał zooma do 16:9 (rozumiem, że ten format może przeszkadzać w sali kinowej z szerokim ekranem, ale nie wiem w czym problem przy oglądaniu na telewizorze). Mam nadzieję, że napisy nie będą za nisko, przez co uniknę ich przycinania, ew. do wyboru będzie lektor, a nie tylko dubbing, bo inaczej pozostaje oglądać w proporcjach, w jakich SnyderCut trafiło na HBO Max (w moim odtwarzaczu chyba nie ma funkcji zmiany wysokości napisów). :-\
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 25 Kwiecień 2021, 12:06:55
Cytati zwyczajnie będę używał zooma do 16:9
Słaba opcja. Po wykadrowaniu całości mogę powiedzieć, że całkiem często się zdarza, że najważniejsze rzeczy w kadrze są na samym dole lub samej górze. Zdecydowanie wolałbym oglądać w 4:3, które mi specjalnie nie przeszkadzało (po prostu chciałem mieć też wersję pasującą do poprzednich filmów, szczególnie, że lubię 2.35:1) niż robić jakieś zoomy.  No ale może w 1.78:1, gdy nie obcina się tak dużo, nie będzie to jakoś bardzo przeszkadzało.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 Maj 2021, 20:09:14
Polska premiera na nośnikach fizycznych 16 czerwca. Będzie wydanie DVD, Blu-ray, 4K UHD, a także dwa steelbooki, jeden Blu-ray i drugi dla UHD. Polskie okładki brzydkie jak reszta, ale przynajmniej Superman ma czarny strój. :P

(https://cdn1.filmozercy.com/uploads/images/original/liga-sprawiedliwosci-na-dvd-blu-ray-i-4k-uhd-min.jpg)
(https://cdn1.filmozercy.com/uploads/images/original/liga-sprawiedliwosci-steelbooki-blu-ray-i-4k-uhd-min.jpg)
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 13 Maj 2021, 20:38:51
Wreszcie, podobają mi się te grafiki. Juz dawno nie kupiłem żadnej filmowej nowości, a tu taki okaz  8)
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 17 Maj 2021, 10:59:00
Te grafiki? <ok> ::) Wolałbym okładkę z Supermanem w kostiumie z filmu (czarny + srebrny symbol, a nie po prostu odbarwiony jego klasyczny strój) i ze Steppenwolfem w tle, a nie gościem, który pojawia się w trzech scenach na 5 minut. :P

Liga jest już w przedsprzedaży w kilku sklepach. Wydanie, które planuje kupić (UHD w slipcase) jest nawet w fajnej cenie, zwłaszcza jak się ma Empik Premium. Niemniej, poczekam na jakąś grubszą promocję, bo film widziałem niedawno i nie podobał mi się na tyle, żeby wydawać na niego 130 zł.

Z kolei cena standardowego wydania Blu-ray to moim zdaniem kolejne po Dunkierce i Tenet szaleństwo ze strony Galapagos. Jakby celowo zawyżali ceny, żeby ludzie wybierali DVD, lub od razu UHD.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Q w 17 Maj 2021, 12:07:20
Ceny w przedsprzedaży wydania BR wydaje się żartem, ale Galapagos od dawna ma najwyższe ceny nowości, więc nie ma tu zaskoczenia i trzeba będzie czekać na jakieś promocje (czyli obniżka ze strony wydawcy plus specjalna oferta od sklepu).

Okładki jak były brzydkie wcześniej tak cały czas. Steele jeszcze ujdą, ale ogólnie to kompletnie się nie wykazali.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 17 Maj 2021, 12:40:58
Steele też mi się nie podobają (zwłaszcza te rączki na pustym tle, zbyt minimalistyczne), ale ja ogólnie nie jestem fanem tego typu opakowań, w życiu kupiłem całe dwa, ostatni ponad 8 lat temu. Przepłacałbym za grubsze, łatwiejsze do porysowania opakowania tylko jeśli taki steel byłby naprawdę imponujący pod względem doboru grafik, a niestety od dawna nikt się do tego nie przykłada.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 17 Maj 2021, 16:17:47
Grafiki ujdą, nic wielkiego co prawda, ale da się patrzeć. Chyba wezmę zaraz po wyjściu, a jeśli nie to wstrzymam się pewnie z miesiąc czy góra dwa. Korci, aby ogl jeszcze raz w zajebistej jakości.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 31 Maj 2021, 15:04:26
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 09 Czerwiec 2021, 03:31:11
No i wziąłem się za konkretniejszy fanedit z zamiarem skrócenia całości do czasu trwania Titanica. Jak na razie prolog i trzy pierwsze rozdziały trwają 93 minuty, zobaczymy jak będzie dalej. Kilka rzeczy z wersji kinowej do niego trafi, między innymi "Batman na dachu" (ale bez żadnych dyskusji z bandziorem), kilka ujęć z początkowej akcji z Wonder Woman, które pokazują więcej w wersji kinowej (+kinowy rzut walizką), "save one person" (skrócone),w wersji kinowej będę też początek czwartego rozdziału do schodów i mostu, scena w której Flash pomaga WW złapać miecz, prawdopodobnie fragment konfrontacji Ligi z eSem w którym ten ostatni ściera się z Flashem, kusi mnie też żeby dać też scenę z Arturem i lassem :>  No i kinowy epilog.

Na początek nowe creditsy:

https://vimeo.com/558961757

A teraz co do propozycji Jubego:

Cytat» Wszystkie plansze z tytułami (są zbędne i nawet pod względem fontu mało atrakcyjne)

Wyleciały.

Cytat» Ujęcia z Lois i Batmanem na samym początku zapożyczone z BvS (to widać, odstają od reszty)
Tych akurat nie będzie, wstęp w ogóle będzie inny (Lois odwiedzająca pomnik i przebitki na śmierć eSa).

Cytat» Kobietę wąchającą sweter Aquamana - wtf? ;D

Gone.

Cytat» Ujęcie CGI-Diany opadającej do katakumb (wygląda śmiesznie, trzeba było od razu pokazać że chodzi po korytarzach z pochodnią)
Wyleciał cały Tomb Raider.

Cytat» Skróciłbym wołanie o pomoc faceta z łódki, którego ratuje Artur, albo wyciął to w całości i zaczął od jego wejścia do baru

Nope. Zostaje.

Cytat» Po "I'm rich" koniecznie cięcie! Nie wiem na co ta dalsza reklama mercedesa i jazda CGI-autem na wiadukt
Można by, ale jakoś nie chce zgrabnie wyjść.

Cytat» Skróciłbym trochę finał akcji pod Braxton Island. Bruce, Flash i Wonderka przyglądają się Aquamanowi zamiast spieprzać przed powodzią zdecydowanie za długo

CytatZobaczymy, jeszcze tam nie doszedłem.
» Po wyjściu Marty od Lois CIĘCIE! I żadnego CGI-Generała Swanwicka!!

Of course!

 
Cytat» Po jednym z najlepszych gagów w filmie ("Pokaż mi znowu A" :D) Barry rzuca jakieś "Aj aj" do wojskowego, który nie skumał, że coś jest nie tak. Wyciąłbym to w cholerę. Cool-wannabe tekstu Cyborga "Zawsze jestem ubrany" też raczej wolałbym nie usłyszeć

Zobaczymy, myślałem, żeby wyciąć to wszystko i ale "Pokaż mi znowu A" jednak szkoda.

Cytat» Test ciążowy Lois! Na cholerę to w filmie, skoro wątek nie będzie kontynuowany, bo nie powstaną sequele?
Wyleci.

Cytat» W wizji Cyborga są dwa ujęcia z Darkseidem przy Supermanie - to Henry Cavill pożyczony ze sceny śmierci Zoda z Man of Steel i to WIDAĆ, jakby powstało do taniego fake-trailer na youtube. Zdecydowanie wolałbym, żeby tego nie było, wystarczyło ujęcie ze zniszczoną ziemią i lewitującym CGI-Supermanem
Wyleci w ogóle cała wizja.

Cytat» Przybycie Supermana do Alferda jest w sumie zbędne (po co do niego przyleciał? Dowiedzieć się gdzie reszta bohaterów? Przecież ma supersłuch), ale im więcej Supermana tym lepiej, więc jednak bym to zostawił 🙂

Ano. Supermana jest mało, szkoda wycinać.

Cytat» W wersji kinowej Aquaman i Diana przyglądają się Supermanowi, który właśnie po raz pierwszy przywalił Steppenwolfowi. Aquaman mówi "Alright" i mamy koniec ujęcia. Snyder zostawił dłuższą jego wersję, w którym Diana dodaje "Kal El" - nie wiem po co, Gal wypowiada to IMO dziwnie, wolałbym cięcie jak w wersji z 2017
Ja chyba też.

Cytat» Batman stojący na czołgu z TDKR Franka Millera (chudy Ben z dokrętek, który chyba ma na sobie strój z JL, ale maskę z Knightmare) zdecydowanie do wymiany na ujęcie z Batplane z 2017 roku.

Epilog raczej cały będzie z kinówki (minus ujęcie z żywym Dysonem). Co do scen w czasie napisów - może najwyżej ta z Flashem, żeby było więcej eSa w Red & Blue.

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 09 Czerwiec 2021, 13:09:55
Cytat: Gieferg w 09 Czerwiec  2021, 03:31:11No i wziąłem się za konkretniejszy fanedit z zamiarem skrócenia całości do czasu trwania Titanica.
Nie czekasz na oryginalne Blu, z którego byś to przerobił? Masz wystarczającą jakość?

Cytat: Gieferg w 09 Czerwiec  2021, 03:31:11Na początek nowe creditsy:

https://vimeo.com/558961757
O, zajebiście wyszło. Tylko ta czarna ramka wokół napisów wygląda słabo, nie widziałem żeby ktoś tak robił na oficjalnych czołówkach. Reszta spoko, choć bardziej pasuje jako czołówka po filmie, jak to robią obecnie w filmach Marvela.

Cytat: Gieferg w 09 Czerwiec  2021, 03:31:11Epilog raczej cały będzie z kinówki (minus ujęcie z żywym Dysonem). Co do scen w czasie napisów - może najwyżej ta z Flashem, żeby było więcej eSa w Red & Blue.
I tą twarzą Henry'ego? ;D


BTW, ja na razie wstrzymuję się z kupnem Ligi Snydera, bo wyszły na jaw nowe okoliczności. Na płytach 4K podobno NIE MA LEKTORA! Oznacza to, że gdybym chciał włączyć film w zoomie do pełnego ekranu mojego telewizora, polską wersję miałbym jedynie w postaci dubbingu, lub napisów, które mogą zostać przy zoomie przycięte (nie mam w odtwarzaczu funkcji regulacji ich wysokości). Dlatego poczekam i najpierw sprawdzę, jak wydania UHD i BD (pewnie kupi mój starszy brat) będą się prezentować. Jeśli w 4K nie będzie ścinało mi napisów przy 16:9 - biorę. Jeśli będzie je ścinać, a lektor na Blu trafi w moje uszy (czyta Piotr Borowiec), to wolę mieć tę alternatywę oglądania i kupuję podstawowe wydanie Blu-ray kiedyś w jakiejś promocji.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 09 Czerwiec 2021, 16:14:33
Na 4K nie ma, a na Blu-ray jest? Skąd ta wiadomość?

CytatNie czekasz na oryginalne Blu, z którego byś to przerobił? Masz wystarczającą jakość?

Z Blu-ray musiałbym robić upscal, żeby zrobić widescreen.

CytatReszta spoko, choć bardziej pasuje jako czołówka po filmie, jak to robią obecnie w filmach Marvela.

Czołówka to czołówka. Nie lubię tego pomysłu, że ładują to na koniec.

CytatI tą twarzą Henry'ego?

Po napisach przeżyję, a poza tym kusi mnie, żeby wejść w deepfake :)Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 09 Czerwiec 2021, 22:05:58
Cytat: Gieferg w 09 Czerwiec  2021, 16:14:33Na 4K nie ma, a na Blu-ray jest? Skąd ta wiadomość?
Z poral.eu i od dwóch znajomych z innego forum, którzy już mają wydania UHD z Włoch (podobno u nas będą te same płyty)
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 10 Czerwiec 2021, 02:01:54
Ja się tak tylko zastanawiam, co to za pomysł, z oglądaniem na auto-cropie do 1.78:1.   Nawet jesli film kręcono z myślą o 1.78:1 to nie oznacza, że stała pozycja kadru będzie odpowiednia dla wszystkich czy nawet większości ujęć. Po przekadrowaniu całości ujęcie po ujęciu, kiedy wiem ile tam jest kadrów, które należało ustawić nisko, lub wysoko, ile trzeba było zrobić symulowanych ruchów kamery, żeby to jakoś wyglądało, jawi mi się to jako kompletnie chybiony pomysł. I nie mówię tu tylko w oparciu o wersję 2.35:1, bo ta z oczywistych względów wymaga więcej pracy, ale i po tym jak wyglądały fragmenty faneditów, czy też auto-cropów w 1.78:1, które widziałem. No a sens tego taki sam jak zoomowania filmów w 2.35:1, żeby nie było czarnych pasków. Tak, ten film pod kątem kompozycji kadrów mógłby w 1.78:1 wyglądać lepiej, niż w jakimkolwiek innym AR, ale na skróty tego nie osiągniesz.

Jak dla mnie albo z głową albo wcale. Zoomowanie to zagrywka z tej samej półki co DNRy czy inne motionflowy.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 11 Czerwiec 2021, 10:23:59
Może to kiepski pomysł, ale obejrzałem film raz w 4:3 i nie przekonał mnie do tego formatu, a sprzętu na własne przeróbki nie mam. Poza tym - jak już pisałem - poczekam, pożyczę film, najpierw sprawdzę jak to będzie wyglądać, i dopiero wtedy podejmę decyzję. Z zakupem i tak będę czekał kilka m-cy na solidną promocję, obecne ceny są zdecydowanie przesadzone.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 11 Czerwiec 2021, 14:35:02
Z ciekawości - inne filmy które są w 4:3 też zoomujesz?

Ja obejrzałem w 4:3 dwa razy, nie przeszkadzało mi (chociaż w przypadku tego filmu to JEST dziwny pomysł), ale chcę mieć alternatywę i wersję spójną z poprzednimi filmami więc sobie zrobiłem.

Zwiastun:

https://vimeo.com/562162203
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 14 Czerwiec 2021, 11:21:40
Nie, nigdy nie zoomuje. Ale z drugiej strony nigdy wcześniej nie było filmu, który w pierwszej wersji wyszedł w 16:9, a później w 4:3. W sumie niektóre sceny były już gotowe pod kinowy Aspect-Ratio, a pod Snyder-Cut je dopasowywano, więc na zoomie będą bardzo stratne (np. walka z Supermanem), więc chyba jednak korzystniej będzie oglądać tak, jak oryginalnie to wydadzą.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 14 Czerwiec 2021, 20:22:41
Pewnie tak.

Cytatwięc na zoomie będą bardzo stratne (np. walka z Supermanem)
W fanedicie wziąłem kilka scen z wersji kinowej, bo są szersze i się lepiej kadruje, np walkę Flasha z Supermanem i kilka ujęć z pierwszej akcji z WW, jak to:
(https://images4.imagebam.com/2b/1b/bb/MEZ678_o.png)
Ciekawie by było gdyby ktoś całość dokładnie posprawdzał pod tym kątem, bo mnie się nie chce :>

Anyway, sprawdź PW.

Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 14 Czerwiec 2021, 21:34:42
Cytat: Gieferg w 14 Czerwiec  2021, 20:22:41Ciekawie by było gdyby ktoś całość dokładnie posprawdzał pod tym kątem, bo mnie się nie chce :>

Na takie sprawdzanie całości potrzeba by za dużo czasu, ale ktoś sprawdzał poszczególnymi scenami. Tutaj wcześniej wspomniany przeze mnie fragment z Supermanem.


PW odczytałem. Miejscami wygląda bardzo profesjonalnie, a innymi wybija z rytmu ujęciami z 2017 z mocniejszą kolorystyką. ;) W każdym razie, miłego oglądania.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 14 Czerwiec 2021, 21:42:35
Kolorystyka scen z kinowej była zmieniana (już są po dość drastycznej desaturacji), problem w tym, że choć w edytorze video wyglądały już tak, że pasowały do ZSJL, to po wyrenderowaniu jednak inaczej niż na podglądzie i pasowałoby im jeszcze obniżyć kolory, tylko nie wiem czy będzie mi się to jeszcze raz chciało robić, szczególnie gdy mam też wersję Pure-ZSJL bez tych wstawek.
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 20 Czerwiec 2021, 19:35:53
Scena z wersji "grindhoused", nad którą pracuję:

https://vimeo.com/564580095
Tytuł: Zack Snyder's Justice League
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Czerwiec 2021, 12:42:01
Kolejna wersja? Że też ci się chce. Mi nadmiar newsów, wywiadów Snydera i wszelkie memy z fb tak obrzydziły już wersję Zacka, którą niektórzy fani stawiają jako jeden z siedmiu cudów świata, że chyba zostawię jej zakup na przyszły rok. :P