Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

Juby

Po prostu dochodziło mało ocen filmów o Batmanie, więc po co miałem robić podsumowanie z 3 nowymi ocenami. Chociaż teraz jak patrzę to ocen wzrosło i to sporo. We wrześniu na 100% to zliczę i wstawię nową tabelkę! ;)

PS: Ale jak się już mądrzysz BD96 to może przedstaw swoje oceny, a nie tylko listę filmów. :P

PS2: Z okazji 2lecia TDK postanowiłem w jedną noc odświeżyć sobie Batmany Nolana (8 sierpnia). Mimo większej ilości wad to jednak TDK minimalnie przewyższa BB, głównie dzięki Jokerowi i scenami z nim (taka moja mała zmiana zdania). :)


JaRo II

 BD96 już wielokrotnie się wypowiadałem na temat poszczególnych filmów o Batmanie (chociażby pod starym nickiem- JaRo), dlatego krótko powiem/ napiszę- "Batman: Początek" to film, który mnie totalnie rozczarował, nie za bardzo lubię powracać do tego filmu. Owszem Batman jest zrobiony tu na poważnie, ale to mógł zrobić byle jaki reżyser. Po takim filmie jak "Batman i Robin" to było logiczne, że następny film o Batmanie uniknie idiotyzmów, więc Nolan mnie tu w niczym nie zaskoczył. Szkoda tylko, że jego filmowi brakuje wyobraźni, ciekawszej akcji i barwniejszych postaci i przede wszystkim lepszych dialogów zamiast tych pompatycznych przemówień.
Natomiast "Batman forever" mimo wielu głupot bardzo lubię, po prostu, dla mnie ten film ma w sobie to coś i gdyby go trochę lepiej doszlifować to jest to godny następca filmów Burtona.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Juby

Cytat: JaRo II w 04 Wrzesień  2010, 13:31:51
...brakuje wyobraźni, ciekawszej akcji i barwniejszych postaci...

Ciekawszej akcji? W tej części są najlepsze akcje, najbardziej spektakularne, najbardziej dynamiczne i najbardziej emocjonujące. Mroczny rycerz i starsze Batmany pod tym względem są daleko w tyle za BB. Postacie tez są barwne, ale to oczywiste, że wrogowie nie byli rozbudowanie tak jak u Burtona. Co do wyobraźni to kwestia spojrzenia... :P



PODSUMOWANIE:   WRZESIEŃ 2010























NUMER
BAT-FILM
ŚREDNIA
+/-
ILOŚĆ OCEN
1
THE DARK KNIGHT (2008)
9,04
- 0,15
54
2
BATMAN (1989)
8,85
+ 0,08
62
3
BATMAN RETURNS (1992)
8,79
- 0,05
62
4
BATMAN: MASK OF THE PHANTASM (1993)
8,71
+ 0,07
31
5
BATMAN BEGINS (2005)
8,19
+ 0,01
62
6
BATMAN: THE MOVIE (1966)
5,37
- 0,10
35
7
BATMAN FOREVER (1995)
5,07
- 0,04
61
8
BATMAN & ROBIN (1997)
2,51
+ 0,05
61



To obiecane podsumowanie ocen. Zieloną/czerwoną cyfrą podkreśliłem zmianę miejsc w rankingu filmów Burtona. Poza tym, że gryzie mnie w miarę niska ocena BB w porównaniu z wyższym miejscem (to taka mała przepaść) wszystko jest chyba czytelne. Następne podsumowanie, gdy jakiś któryś z filmów zdobędzie 70 ocen... ;)


Leon Kennedy

Cytat"Maska Batmana"  2/ 10. "Batman: Rycerz Gotham"  1/ 10.

Tymi ocenami mnie zaszokowałeś :o Ale tak niska ocena "Maski" to chyba Twoja mała pomyłka, bo w temacie o niej dałeś bodajże 5 ;). Zaś po Rycerzu nieźle pojechałeś i owszem nie wszyscy lubią coś na wzór mangi, ale historie przecież trzymały dobry poziom, a tu proszę 1 słownie jeden, szok :P. O Batmanie i Robinie oraz Batman Begins nie wspominając... Ale cóż każdy ocenia wedle własnych kryteriów, prawda?  :)

BD96

Leon, dał 5 bo oceniał w innej skali. Teraz zamienił skalę, i dlatego oceny dziwią ciebie :).
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Leon Kennedy

No fakt tam oceniał do 12 :P Nie zauważyłem tego, a raczej byłem pewien, że końcowa skala to 10 :D

Juby

Co nie zmienia faktu, że JaRo potraktował B:MotP surowo. A BD96, może zaszczycisz nas swoimi ocenami. Krytykujesz JaRo w swoim starszym poście, ale sam nie pochwaliłeś się jak oceniasz te filmy...

JaRo II

 No to moja ostra ocena "Maski Batmana" już się wyjaśniła. Po prostu, jestem ostrym krytykiem... :P Żartuję, po prostu nie wszystkie wychwalane pod niebiosa filmy (tak jak "Maska Batmana", czy "Batman: Początek") mi podchodzą, podobnie jest ze serią "Władca pierścieni", filmy, na których punkcie oszalał cały świat, a ja ich po prostu nie znoszę. Już tak po prostu mam...
Za to coś innego mnie zastanawia. Zachęcacie do szczerego oceniania filmów, a gdy ktoś wystawi "szokującą" Waszym zdaniem ocenę to zaczynacie krytykować, hmm? Chyba nie warto być szczerym, lepiej skłamać :P
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

(A)nonim

Po prostu ludzie są zaskoczeni czymś odbiegającym od reguły i szukają odpowiedzi. ;)
Co ciekawe pierwsze pięć filmów ma bardzo wyrównane, wysokie oceny. Można więc powiedzieć że filmowo Gacek ma się dobrze.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

BD96

Moim zdaniem to filmowe Uniwersum Batmana ma się bardzo dobrze. Batman, Batman Returns, Batman Begins, The Dark Knight, to świetne filmy które bez wątpienia są perełkami komiksowego kina DC, ba a nawet komiksów. Dlatego właśnie nie liczyłem się ze zdaniem pewnego "krytyka" iż komiksowe adaptacje to najbardziej chybiony pomysł... sęk w tym że facet nie widział Batmanów ;). Batman The Movie to luźna komedia utrzymana w klimatach złotej ery i myślę że dobrze że taki film sobie powstał. Batman Forever i Batman & Robin to taki margines Bat-Movies, wpadka ;).
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

(A)nonim

No Forever jeszcze takie złe nie było. A swoją drogą co to za krytyk?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

BD96

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Juby

#432

PODSUMOWANIE:   PAŹDZIERNIK 2010



[table=]



















NUMER
BAT-FILM
ŚREDNIA
+/-
ILOŚĆ OCEN
1
THE DARK KNIGHT (2008)
8,87
-
54
2
BATMAN (1989)
8,71
-
62
3
BATMAN RETURNS (1992)
8,66
-
62
4
BATMAN: MASK OF THE PHANTASM (1993)
8,47
-
31
5
BATMAN BEGINS (2005)
8,1
-
62
6
BATMAN: THE MOVIE (1966)
5,57
-
35
7
BATMAN FOREVER (1995)
5,22
-
61
8
BATMAN & ROBIN (1997)
2,85
-
61
UPDATE: Wstawiam zupełnie nową tabelę! Tym razem po raz pierwszy oceny filmów wyliczone są przeze mnie jako średnia ważona, a nie jako średnia arytmetyczna (stąd małe zmiany, wynikające z większej wagi na liczbę oddanych głosów na dany film). Teraz będę liczył średnią tylko w ten sposób. Wzór na średnią ważoną oczywiście mam ten sam co i IMDb.com, czy FilmWeb.pl..:


średnia ważona = [g / (g + m)] * s + [m / (g + m)] * S

s - średnia ocena dla danego filmu
g - liczba oddanych głosów na film
m - minimalna liczba głosów wymagana do uwzględnienia w TOP (minimum 5)
S - średnia ocen dla wszystkich filmów (obecnie wynosi 7,03)


JaRo II

 Dopisuję ocenę do ostatnio obejżanego batfilmu (sam już nie wiem, czy oceny filmów animowanych się liczą, bo widzę, że są pomijane w podsumowaniach):

"Batman: W cieniu Czerwonego Kaptura" - 9/ 10.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Juby

Liczą się tylko filmy kinowe, jeśli ktoś chce jednak napisać jak ocenia animacje wydane na DVD, to nie mogę tego nikomu zabronić!