Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez MJ - Dzisiaj o 12:23:11
Batman/Catwoman już czeka na mnie w empiku, całkiem podobało mi się jak ich relacja została poprowadzona na łamach DC Odrodzenie, więc spodziewam się dobrej lektury.

Juby jak będziesz czytał całą kolekcję chronologicznie to daj znać, może założymy jakiś wątek albo nawet dział na stronie gdzie będzie można znaleźć najlepsze sposoby na czytanie chronologiczne fabularnie.
Jak teraz czytałem w całości różne runy, korzystałem z kilku takich list, ale żadna nie była idealna jeśli chodzi o kolejność, np niektórzy pisali że Świt Mrocznego Księżyca dzieje się przed Long Halloween, co jest niemożliwe bo jest w nim wspomniana postać Two Face'a, który nie ma prawa pojawić się wcześniej.
#2
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - Dzisiaj o 12:13:45
Coś tam pewnie się uśmiechał, ale szczerze nie bardzo pamiętam... Ale wiem jedno MoS to było wielkie coś na wielkim ekranie :D Tak wielkie, że na bolączki można spokojnie przymknąć oko. Ok, teraz idzie nowe i na tym trza się skoncentrować.

PS: Es się ubiera, a Goku z Vegeta się bawią w wielkie łubudubu 😄
#3
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
Ostatnia wiadomość przez MJ - Dzisiaj o 12:12:12
Może dzieją się jakieś tajne rzeczy o których nie wiesz Juby.
Pamiętaj sowy nie są tym czym się wydają.
#4
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 12:02:41
Dwa szybkie strzały:

1) Mamy dwóch kolejnych userów, którzy po zarejestrowaniu się nie wypowiedzieli się na forum ani razu przez ponad 60 dni (szkoda). Oboje do usunięcia (i zaraz dojdzie kolejna dwójka):
roseliee
Jason todd

2) W statystykach forum w rubryczce Najwięcej online od 2018 roku dzieją się przedziwne rzeczy, ale dzisiaj zauważyłem, że strona twierdzi, że w ubiegłym miesiącu najwięcej użytkowników forum online jednego dnia to 828... choć na forum od początku jego istnienia zarejestrowanych jest 702! ;D O co tu chodzi? Od lat nie widziałem tutaj więcej niż 6-7 zalogowanych userów na raz.
#5
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 11:45:50
Trochę mi się zeszło, ale nie ukrywam - kiedy Egmont skończy wydawać NML i dalsze eventy klasycznego Batmana (pewnie do końca 2026) oraz nadrobię resztę zaległości na półkach, planuję zrobić jeszcze jedno czytanie swojej kolekcji Batmanowej - może nie całości, ale na pewno jakiejś obszernej wersji chronologicznej zaczynając od Year One ze wszystkimi jego nieoficjalnymi kontynuacjami w moim zdaniem najlepszej kolejności. Tymczasem...



Moja recenzja Batman/Catwoman już na stronie - daję znać również tutaj,  bo gorąco polecam ten komiks, który podobał mi się bardziej niż się spodziewałem.
https://www.batcave.com.pl/komiksy-polska-2023/batman-catwoman/#1



Ostatnia komiksowa adaptacja filmu z Batmanem jaka powstała (szkoda, bo uwielbiam takie rzeczy). Nowocześniejsza kreska bywa sztywna i niezbyt atrakcyjna, ale tusz i kolory bardzo dobrze oddają klimat filmu Nolana. Scenariusz również stara się nadążać i wiernie przedstawiać to, co możemy oglądać na ekranie, ale pojawia się tu jeden, ogromny problem - metraż. DC zleciło napisanie tego komiksu na 64 stronach tak, jak to było w przypadku poprzednich czterech części, z tym że scenariusz Christophera Nolana był o wiele bardziej złożony, obszerniejszy w wątki, sam film jest kilkanaście minut dłuższy od poprzedników, więc nie mogło się to udać. Całość czyta się nieźle, ale bywają sceny tak streszczane, że nie wiem czy bym je zrozumiał gdyby nie znajomość filmu. Wystarczy wspomnieć, że Batman pierwszy raz pojawia się na stronie 47. (z 64) podczas gdy w filmie po około godzinie z dwóch godzin i dwudziestu minut metrażu - to pokazuje jak bardzo Scott Beatty (scenarzysta), mimo starań po drodze musiał zobaczyć, że nie daje rady, bo godzina filmu wyszła mu na 2/3 komiksu, więc kolejną godzinę z hakiem musiał zmieścić na zaledwie kilkunastu stronach.

Do komiksowej adaptacji Batman Begins dołączono również cztery inne komiksowe historie z Batmanem, wszystkie cztery bardzo mi się podobały (bardziej niż sama adaptacja), choć w przypadku Air Time Grega Rucki nie dostrzegłem żadnych podobieństw do filmu, w Reasons też raczej nie znalazłem czegoś, co mogło zainspirować Nolana, poza samą postawą Batmana i pamięcią o tym, co spotkało jego rodziców. Niemniej, bardzo fajna druga połowa albumu sprawiła, że oceniam go pozytywnie

#6
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 07 Maj 2024, 21:39:02
Mam podobne odczucia, tylko względem Gal Gadot z tego Uniwersum.
#7
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez newtime - 07 Maj 2024, 20:19:05
 Oczywiście się uśmiechał, bo zaraz Juby napisze ze kolejne bzdury pisze. Chodzi mi bardziej o ciepło które powinno dla mnie bić od tej postaci, którego ja w ogóle nie czułem ani nie potrafiłem polubić  przez w sumie 3 filmy, bo ktoś wpadł na wspaniały pomysł żeby w 1 filmie był dupkiem które nie uratuje swojego ojca, skręci kark Zodowi rozwalając pół miasta przy okazji  a w drugim filmie  już go uśmierci  a potem od razu wskrzesić i zrobić z niego villana. Na dodatek gra aktorska, emocje mimika były po  prostu drewniane, ponownie to tylko moja opinia o tym co dostaliśmy do tej pory :)
#8
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 07 Maj 2024, 19:44:53
Supek u Snydera się nie uśmiechał? W sumie nie zwrocilem uwagi.
#9
Bat-Filmy / Justice League: Crisis on Infi...
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 07 Maj 2024, 11:25:13
Widziałem pierwszą część jakiś czas już temu i szczerze, to mocno się na tym wynudziłem i w ogóle nie czekam na kolejne dwie...  Daremne tłumaczenie na pewno mi nie pomogło, ale myślę, że i  z dobrym tak średnio jakościowo by mi podeszło. Szkoda, byłem dość mocno zahypowany na tą animację, a tutaj taka kupka jak na razie im wyszła...
#10
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 07 Maj 2024, 10:26:03
Są kolory ( chodź liczę na mocniejszą paletę tychże kolorów),  loczek, majtasy, będzie pewnie i uśmiech na twarzy nowego ESA. Przynajmniej nikt mu nie zabroni się uśmiechać jak u Snydera 🤗🙃 Tak czy siak jest nieźle, czekamy na więcej Gunn.