Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight Returns

Zaczęty przez Manigoldo, 15 Kwiecień 2011, 02:58:00

Adriann

Mogło ich nieźle zamurować w momencie gdy widzieli wielkiego faceta w czerni łamiącego ich kolegów jak zapałki

vincent

Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

8azyliszek

Obejrzałem część drugą.

Dalej świetna historia. Klimatu jeszcze więcej niż w Part 1. Komiksu nie czytałem, więc dopiero teraz się dowiedziałem, że to był dill rządu z bohaterami. I Bruce jak zwykle był przeciw. Żal było patrzeć jak z Supermana zrobił się taki chłopak na posyłki dla Prezydenta USA. Który notabene był jeszcze większą świnią niż prezydent Luthor. Takie historie z Gackiem lubię najbardziej - on jest centralną postacią, ale gdzieś z boku mamy Super Best Friends.

Rozmowy Jokera i jego psychiatry-idioty powalały. Dlaczego jego zawsze leczyli takie naiwniaki?? Hugo Strange tak by się nie dał zrobić na szaro :). No i tutaj Joker był strasznym psycholem. Zwłaszcza w wesołym miasteczku jak strzelał do wszystkiego co się rusza. No i zbroja Batmana też była genialna. Było w niej wszystko co powinno - tak się właśnie pokonuje Supermana :).

Natomiast strasznym kiczem było to jak Batman unikał kul. Kompletnie niewiarygodne, nawet jak na kreskówkę. No weźcie - otoczony glinami w kółku średnicy metra, a żaden go nie trafił. To dla mnie jedyna wtopa - można było to nakręcić prawdopodobniej.

franek

Komiksy na ogół rządzą się swoimi prawami, nie możesz mieć im za złe ;) Part 2 nie widziałem, ale przymierzam się.


Show Must Go On!!!

Adriann

Gdzie ty go znalazłeś..nigdzie nie mogę znaleźć parta 2go;<

raven1233

#125
Cytat: Adriann w 13 Styczeń  2013, 17:40:27
Gdzie ty go znalazłeś..nigdzie nie mogę znaleźć parta 2go;<

xxx

Google nigdy mnie nie zawiódł. Nie przestraszcie się że wyskakuje strona przypominająca te o pobieraniu plików. wpiszcie captcha i ogladajcie :) Enjoy!

Rado

#126
Obejrzałem i jestem pod dużym wrażeniem, szczególnie drugiej połowy filmu. Coś więcej napiszę jak sobie drugi raz oglądnę. Na razie mogę powiedzieć, że Emerson, w moim odczuciu, nie dał rady jednak pociągnąć Jokera.

I zgadzam się, że spieprzyli te akcje z unikaniem kul. Zdecydowanie za dużo tego było.

Nagi Wonrz

Jeszcze nie obejrzałem całego, ale nie wycięli baby ze swastykami i bataranga z oka Jokera. Piękna sprawa.

kelen

raven1233, na forum zabrania się umieszczania tego typu treści. Zapoznaj się z regulaminem. Następnym razem będą ostrzeżenia.

XIII

Cytat: 8azyliszek w 13 Styczeń  2013, 14:10:54

Natomiast strasznym kiczem było to jak Batman unikał kul. Kompletnie niewiarygodne, nawet jak na kreskówkę. No weźcie - otoczony glinami w kółku średnicy metra, a żaden go nie trafił. To dla mnie jedyna wtopa - można było to nakręcić prawdopodobniej.
Dla mnie dużo większym kiczem był bats w kostiumie starej babki.

Rado

#130
Scena z kostiumem starej babki by?a przed?u?ona w stosunku do komiksu. A? tak rozbudowana komiksowa walka w sklepie spo?ywczym nie by?a. Podobnie jak scena na klatce schodowej z Bruno. Rozumiem, ?e du?o fikaj?cego Batmana w kostiumie babci kto? mo?e uzna? za kicz, aczkolwiek kto czyta? i lubi komiks, to chyba wi?kszych problemów nie mia? z tymi scenami.

Obejrza?em drugi raz i nawet bardziej mi si? podoba?o ni? za pierwszym. G?ówny zarzut to te nieszcz?sne unikanie kul niczym Spiderman. Jedna lub dwie tego typu akcje, gdzie? w zas?onie dymnej jeszcze zrozumiem, ale tu by?a tego ca?a masa. Nie wiem jak oni przepu?cili takie co?. Jest tego za du?o, nawet jak na komiks i to w?a?nie mo?e by? amunicja dla hejterów ?eby hejtowa? ten film. Nijak niestety nie da si? tego wybroni?.

Nadal uwa?am, ?e Emerson nie ud?wign?? Jokera. Po ko?cówce part 1 czyli "Batman darling", które brzmia?o wy?mienicie spodziewa?em si? po nim wi?cej. Momentami klaun w jego wykonaniu brzmi jak jakis gej. A sam Joker, je?li chodzi o wygl?d i przede wszystkim zachowanie, doskonale zosta? odwzorowany. Akcje w weso?ym miasteczku i jego walka z Batsem s? przepi?kne. Masa krwi, trupów, brutalno?ci i zero wstrzymywania si? bo "za brutalnie jak na kreskówk?" - szacun ?e to pokazali.

Do kreski nie mo?na si? przyczepi?. Jedynie mo?e co zauwa?y?em, to to, ?e Yindel podczas swojej pierwszej przemowy mia?a za du?e piersi w zwi?zku z czym wygl?da?a nienaturalnie i komicznie. W pó?niejszych scenach ju? by?o w porz?dku. Taki ma?y babol, który jeszcze zauwa?y?em, to w scenie wysy?ania Gordona po zakupy Sarah ma na sobie per?y, a kiedy Jim wraca, per?y znikn??y zast?pione jakim? zwyk?ym rzemykiem czy czym? tam.

Tak podsumowuj?c, to by?a najlepiej oddana komiksowa adaptacja czegokolwiek i najbardziej dojrza?a ever. Dla mnie najlepsza animacja z Batmanem. Mo?e kilka scen mi zabrak?o, ale nie szkodzi. Znowu ?ezka mi si? w oku kr?ci?a jak ogl?da?em ?ywcem wyj?te kadru z ulubionego komiksu. Przed?u?ona o nowe scenki walka z Supermanem by?a wy?mienita. Cholera, jak ja uwielbiam jak "school boy" dostaje od Batmana b?cki. Du?y plus za Alfreda w scenie przegl?dania zdj?? rodzinki Wayne'ów. Muzyka w drugiej cz??ci nadal trzyma poziom. I tyle.


Czy kto? jeszcze uwa?a, ?e Emerson jako Joker wypad? kiepsko?

Adriann

No niestety...czeka?em na ten film d?ugo...a tu kolejny raz jestem zawiedziony,najpierw po kinowym the Dark Knight Rises,teraz po tej animacji,uwa?am ?e pierwsza cz??? by?a du?o lepsza,tu jest wi?cej przesadzonych scen(wiadomo o co chodzi, przebrania babki,pistolety policji z rozrzutem na kilkana?cie metrów,Zbyt przesadzone technicznie lalki tego du?ego pana) Wielkim minusem dla filmu z mojej strony jest posta? Jokera, ca?y czas my?la?em ?e to b?dzie bardzo interesuj?ca wersja..a tuu...s?abo..pierwszy obraz jokera który w moim mniemaniu nie porwa? ca?ej akcji.
Bardzo liczy?em na pana Emersona którego kojarzy?em z ?wietnej roli z Zagubionych,no ale niestety si? przeliczy?em,nie pasowa? do tej roli..jedyn? ciekaw? scen? w której wiedzia?em ?e to prawdziwy Joker by? jego 'spacer' po tym tunelu mi?o?ci, w tej samej scenie liczy?em równie? ?e i w g?osie Batmana b?dzie wi?cej emocji no ale tu tez si? przeliczy?em,mówi? to tak jak by mia? gdzie? ?e to ostatnia walka z jego najwi?kszym wrogiem który zabi? przed chwil? kilkadziesi?t osób..ale mo?e tak to powinno by?..nie wiem,mnie to troszk? razi?o.
?wietnie natomiast wypad?a fina?owa walka z Supermanem...Stary Wayne mu mocno dowali?...w pewnym momencie szkoda mi by?o tego biednego Supermana..wszyscy go o co? obwiniali a on tylko chcia? dobrze..ale to nie istotne.
Ciekawi mnie tylko jedna sprawa...jak Oliver trafi? do wi?zienia i straci? r?k?,bo nie znam zbyt dobrze jego historii.

Kujaw

Co mozna więcej dodać odnośnie części drugiej... Jest lepsza, bo po prostu druga połowa samego komiksu jest lepsza. Fajnie, że pokusili się o kilka zmian np. w scenie z talk show, aczkolwiek wolę wersję z komiksu. Joker odlatujący na lalce wśród uśmiechniętych denatów to kwintesencja Klauna. W filmie rozwiązali to bardziej... tradycyjnie, ale też nieźle. Sam Joker wypada w tym filmie marnie, a wręcz do dupy. Głos brzmi źle moim zdaniem. en Joker nie ma jaj. No i co do głosów, to muszę znowu ponarzekać na Petera Wellera. Przecież ten gośc nie brzmi jak Batman. Przemówienie do Synów Batmana brzmiało żałośnie, zero mocy, zero patosu, zero jakiegolwiek dreszcza emocji, szkoda. Nie jestem wyznawcą Conroya, ale z jego udziałem film byłby po dwakroć bardziej emocjonalny. Ale wizualnie wszystko trzyma poziom. Są znane kadry z komiksu, walka z eSem świetna, tak jak i scena zamykająca. Ale tych strzelających policjantów to nie można wybaczyć. wyglądało to ubogo, niczym dieta etiopczyka. Dobrze, że takie animacje wychodzą mimo wszystko i robią je ogólnie nieźle. Ciekaw jestem z jakim komiksem Timm i spółka wezmą się za bary następnym razem. Pomijam Flashpointy wszelakie, na to nie czekam...

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Rado

Cytat: Adriann w 15 Styczeń  2013, 20:22:08
.a tuu...s?abo..pierwszy obraz jokera który w moim mniemaniu nie porwa? ca?ej akcji.

Imo mo?e nie tyle obraz Jokera co jego d?wi?k, a raczej g?os. Jestem pewien, ?e gdyby Mark Hammil robi? klauna, by?oby o wieeeele lepiej. By?oby przera?aj?co wtedy na bank i porz?dnie brzmia?y by wszystkie teksty typu "zabije wszystkich na tej sali" itd. co w sumie by si? przek?ada?o na ogólny wizerunek Jokera w animacji.

Cytat: Adriann w 15 Styczeń  2013, 20:22:08jedyn? ciekaw? scen? w której wiedzia?em ?e to prawdziwy Joker by? jego 'spacer' po tym tunelu mi?o?ci

Dla mnie by? taki jak powinien. Elegancko rozprawi? si? ze swoim psychiat? i prowadz?cym talk show, zabi? ca?? publiczno??, zmusi? tego senatora do skoku, zterroryzowa? Selin?, bra? zak?adników, ?wietnie walczy? z Brucem d?gaj?c go no?em. Wszystko by?o ok, tylko gdyby nie ten Emerson...

Cytat: Adriann w 15 Styczeń  2013, 20:22:08Ciekawi mnie tylko jedna sprawa...jak Oliver trafi? do wi?zienia i straci? r?k?,bo nie znam zbyt dobrze jego historii.

Z opowie?ci wynika, ?e Oliver by? tak samo niewygodny dla rz?du jak pó?niej Batman i ?e to Superman odci?? mu rami? i wsadzi? do wi?zienia. To dlatego Oliver chcia? si? na nim zem?ci? prosz?c Bruce'a aby ten wkr?ci? go w plan pokonania Supera. Scena gdy obaj panowie rozmawiaj? w Wayne Manor. "I wanna piece of him. The scholl boy."

Cytat: Kujaw w 15 Styczeń  2013, 20:48:26Nie jestem wyznawc? Conroya, ale z jego udzia?em film by?by po dwakro? bardziej emocjonalny.

True. Mnie a? tak Weller nie zrazi?, ale faktycznie z Conroyem by?oby pi?knie. Nie mam poj?cia czemu go nie wzi?li...

Cytat: Kujaw w 15 Styczeń  2013, 20:48:26Ciekaw jestem z jakim komiksem Timm i spó?ka wezm? si? za bary nast?pnym razem.

Killing Joke?








XIII

Jeszcze John Dimaggia by lepiej pasował na Jokera.