Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o animowane uniwersum Batmana.

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:15:14

steve41

Jeśli chodzi o okładkę to jest ona identyczna jak okładka do wydania na VHS.  Co więcej jak się dokładniej przyjrzałem to nawet numer kodu kreskowego jest identyczny jak na wydaniu z VHS. Więc jest to na pewno domowa robota :( W takim razie szkoda że nikt tego u nas nie wydał.

XIII

Batman punches old lady in the face
Mam do was pytanie z którego to jest odcinka The Batman, i co w tej scenie chodziło?

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Pytanko - szukam polsatowskich ripów TNBA z lektorem (nie chcę z dubbingiem, ani z napisami). Czy ktoś może wie, gdzie mogę takie coś znaleźć (np. na chomikuj) i może mi podesłać link na priv? TAS był prościutki do znalezienia, ale TNBA w ogóle nie ma. :(

Leon Kennedy

Przypuszczam, że ciężko z tym będziesz miał. Ja sam posiadam przeróbki z polsatowskich vhs na dvd, i jedną brakującą po ang.

Gregman

Dziwi mnie jedno w TNBA. W odcinku "Chemistry" - pol. Feromony, Poison Ivy stoi obok Robina (14-letniego, ponieważ w odcinku Critters, mija jeden rok) i jest jego wzrostu. Od kiedy 14-latek, który wygląda na jakieś 10 lat jest tego samego wzrostu co dorosła kobieta. Może to znaczyć że:
1) Robin od treningów z Batmanem i życia na ulicy, trochę podrósł.
2) Ivy jak na swój wiek jest niska.

Rado

Być może nieco przesadzili ze wzrostem Robina akurat na tamtym kadrze, aczkolwiek wyrośnięty czternastolatek spokojnie może być tego samego wzrostu co niska dorosła kobieta. Do tego, zapewne Robin nosi jakieś buty na grubej podeszwie.

DC Wiki podaje wzrost Poison Ivy na 176 centymetrów.

Gregman

Sam Robin, nie wyglądał na 13 lat. Tylko na jakieś dziesięć. Mam jeszcze jedno pytanie ile około lat mieli w TNBA:
Bruce
Babs
Dick
Selina?

spacesage

Czy ktoś mógłby pokrótce ogarnąć chronologię całego uniwersum Batmana? W sensie jak to oglądać, żeby było prawidłowo i się nie pogubić. Zaczynamy od TAS, jak wiadomo, mamy następnie TNBA, ale jest również Batman Beyond, Justice League no i co najważniejsze - masa różnych kinówek czy dodatków do każdej z tych serii. Totalny ogrom, także czy ktoś wie co i kiedy oglądnąć? Ważne wg. mnie jest nawet to, po którym mniej więcej odcinku TAS oglądnąć pierwszą kinówkę.

Leon Kennedy

 Po TAS ogl. sobie Mask of Phantasm, a po TNBA Batwoman, potem brałbym się za Justice, Beyond i Return of the Joker. Następnie jak chcesz to The Batman i Batman vs Dracula, a potem resztę pełnometrażówek gdzie kolejnošć w sumie może być dowolna.

kelen

#115
Zabawne, sam tego ostatnio szuka?em i znalaz?em mniej wi?cej taki spis (kolejno?? chronologiczna, nie produkcyjna):

- pierwsze dwa sezony "Batman: The Animated Series",
- "Batman: Mask of the Phantasm",
- trzeci sezon "Batman: The Animated Series",
- "Batman & Mr. Freeze: Subzero",
- czwarty sezon "Batman: The Animated Series" (czyli "The New Batman Adventures"),
- w trakcie czwartego sezonu "The Batman/Superman Movie", czyli trzycz??ciowy odcinek "World's Finest" z drugiego sezonu "Superman: The Animated Series",
- "Batman: Mystery of the Batwoman",
- wszystkie sezony "Justice League" i "Justice League: Unlimited" przy czym w drugim przypadku omijamy odcinek "Epliogue"!!!
- ca?e "Batman Beyond",
- "Batman Beyond: Return of the Joker",
- na sam koniec "Epilogue" z "Justice League: Unlimited".

Je?li za? interesuje Cie bardzo szczegó?owa kolejno?? ze WSZYSTKIMI serialami, to zapraszam tutaj: http://www.ksitetv.com/forums/showthread.php?91726-My-personal-DCAU-Chronological-episode-guide

Anonimowy Grzybiarz

Przed "Mystery of the Batwoman" wcisn??bym jeszcze "World's Finest", które te? jest istotne dla Batmana (bo jak rozumiem o niego g?ównie chodzi, dlatego nie wymieniamy Superman TAS itp.).

?wietna jest ta lista podana w linku, który zamie?ci? kelen. Jak b?d? na emeryturze to powtórz? sobie ca?e DCAU w takiej kolejno?ci (i wcisn? gdzie? tam jeszcze Green Lantern TAS).

kelen

Zupe?nie zapomnia?em o World's Finest. Dzi?ki, ju? dopisa?em. Nie jestem tylko pewien czy mo?na to wsadzi? w dowolny moment 4 sezonu B:TAS, bo nie wiem czy pó?niej s? odniesienia do tej historii w serialu Batmana.

Anonimowy Grzybiarz

By?y jeszcze dwa odcinki Superman TAS, gdzie ten przybywa do Gotham i raz nawet pod nieobecno?? Batmana pomaga Robinowi i walczy z Banem przebrany za gacka ("Knight time"). W drugim ("The Demon Reborn") do Metropolis przybywa Ra's al Ghul.

RemiRose

WOW ta lista naprawdę świetna, dzięki kelen.  ;) Wychodzi na to, że z Tasem idę dobrze, jeszcze tylko muszę Supka nadrobić i będzie dobrze.
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/