Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman: Man of Steel

Zaczęty przez Diablo, 11 Luty 2010, 15:51:17

Czy uważasz że Nolan nadaje sie na opiekuna nowego filmu z Supermanem?

Nie, chyba jego konik to realistyczne filmy
8 (28.6%)
Niby czemu ma sie nie nadawać?
15 (53.6%)
Poradzi sobie lepiej niż z Batmanami!
5 (17.9%)

Głosów w sumie: 28

kelen

Moderatorzy nie widzą zawsze wszystkiego. Jakby co, to strzelajcie zawsze w takich sprawach PW do mnie.

Anarky

Cytat: Destruktor w 31 Lipiec  2010, 17:16:41
Pewnie zostanę źle odebrany przez fanów Batmana że moją pierwszą wiadomość wysłałem w temacie dotyczących filmu z Supermanem

Wręcz przeciwnie, odbiorę to pozytywnie. Bo choć nie napisałeś właściwie nic nowego czego bym sam nie wiedział o filmach z Supermanem, to jednak ważne że miałeś ochotę wypowiedzieć się w wątku który przecież nie dotyczy Batmana.

Cytat: Booster w 01 Sierpień  2010, 22:17:14
No, ale trzeba wiedzieć że Lex to twórca takich postaci jak Bizarro i Metallo, więc musiałby się pojawić w 2 części.

Niekoniecznie, jeśli w tym wypadku Lexa Luthora zastąpimy kimś innym...
Ja wam pokażę!

RafBat

 Hmm... mam pytanie do ciebie Anarky. Mam wątpliwości czy rzeczywiście Lex był twórcą Metallo, bo o ile pamiętam z pierwszych (po kryzysowych) komiksów o Supermanie Johna Byrne, to Metallo został stworzony przez szalonego naukowca (...taki to zawsze "musi" się pojawić w komiksach ;) ). Następnie Metallo pozbył się tego profesorka. No i dopiero po pierwszym pojedynku Metallo z Superem, ten pierwszy "wpadł" w łapy Luthora. Później "kariera" Metallo ograniczała się raczej do pełnienia roli "chłopca na posyłki" (raz robił to dla Luthora, Brainiaca, innym razem Cerberusa).
Dobra, nie będę się rozpisywał na temat tej postaci, bo mogę coś jeszcze przekręcić. Wole więc spytać ciebie Anarky, czy mógłbyś przybliżyć nieco tą postać-Metallo (coś kiedyś słyszałem, że było nawet kilku Metallów... ale mogę się mylić).

Leon Kennedy

CytatNo, ale trzeba wiedzieć że Lex to twórca takich postaci jak Bizarro i Metallo, więc musiałby się pojawić w 2 części.

A kto tu mówi o kontynuacji :P

CytatMetallo został stworzony przez szalonego naukowca (...taki to zawsze "musi" się pojawić w komiksach

Też mi się tak wydaje, a nawet jeśli Luthor to i tak bezproblemowo można go zastąpić inną postacią ;)

Anarky

Cytat: RafBat w 02 Sierpień  2010, 14:18:16
Wole wi?c spyta? ciebie Anarky, czy móg?by? przybli?y? nieco t? posta?-Metallo (co? kiedy? s?ysza?em, ?e by?o nawet kilku Metallów... ale mog? si? myli?).

Golden Age - Metallo (George Grant) u?ywaj swojej zbroi i specjalnego serum w celu zwi?kszenia  swojej si?y do poziomu nadludzkiego

Silver Age - Metallo (John Corben) John Corben dziennikarz (i potajemnie z?odziej i morderca). Podczas ucieczki z miejsca przest?pstwa mia? niemal ?miertelny wypadek, od ?mierci uratowa? go naukowiec prof. Vale

Bronze Age - Metallo (Roger Corben brat Johna) stworzony przez tajn? organizacj? o nazwie ''Skull'' pragnie zem?ci? si? za ?mie? brata

Superman: The Animated Series -  Metallo (John Corben) by? zaanga?owany w spisek Lex Luthor , zosta? zatrzymany i osadzony w wi?zieniu przez Supermana. Kiedy w wi?zieniu nabawi? si? rzadkiej i ?miertelne choroby Luthor zaproponowa? mu szans? na nowe ?ycie, jako cyborg.
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

CytatBronze Age - Metallo (Roger Corben brat Johna) stworzony przez tajn? organizacj? o nazwie ''Skull'' pragnie zem?ci? si? za ?mie? brata

Pierwsze zostaje, drugie mo?na wywali? i wtedy Luthor jest nam ca?kowicie zb?dny i dobrze, bo co za du?o to niezdrowo.

Anarky

Całkowicie nie, chyba że wykorzystamy wątek z Superman: The Animated Series. Jednak ponieważ chyba wszyscy zgodnie nie chcemy już widzieć Lexa Luthora, sądzę że spokojnie w filmie moglibyśmy i tak zobaczyć Metallo.
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

A po co z TAS? Przecie? to z br?zowej Ery jest jak znalaz? i do tego organizacja ''Skull'' mog?aby z czasem sta? si? Intergangiem :) i na dwójk? ich przyszykowa?. Taki ma?y pomys?.

Anarky

Osobiście wolał bym bardziej wątek Metallo z Silver Age, wracając jednak do planowanego filmu mam już nawet w głowie po części ewentualną obsadę. Choć zapewne nikłe są szanse na to że zobaczę akurat tych aktorów w tych rolach i w tym filmie.

Superman/Clark Kent - Brandon Routh lub Henry Cavill
Lex Luthor - Kevin Spacey lub Jude Law
Jimmy Olsen - Anton Yelchin lub Sam Huntington
Perry White- William Shatner lub James Caan
Jor-El - Malcolm McDowell lub  Jim Caviezel
Brainiac - Paul Bettany lub Timothy Olyphant
Lois Lane - Michelle Monaghan lub Kate Beckinsdale


Ja wam pokażę!

Destruktor

Booster nie rozumiem twojego toku myślenia. Jeśli podobają ci się wydarzenia z komiksu, i tylko takie uznajesz to czytaj dalej komiks. Czy wszystko musi być idealną adaptacją? czy jeśli Superman kiedy poległ po walce z Doomsday, w ekranizacji tego komiksu musiałby mieć w każdym minimetrze tak samo podarty kostium?. Ów słowa są napisane oczywiście pół żartem, pół serio, jednak czy nie uważasz że oglądanie i czytanie ZUPEŁNIE tego samego jest ździebka nudne? zaraz wiesz co się stanie na 100%, zaraz powiesz że zostało to pokazane nie tak niesamowicie jak w komiksie.

Anarky

Cytat: Destruktor w 02 Sierpień  2010, 18:41:46
Czy wszystko musi być idealną adaptacją?

Na przykładzie Superman Doomsday zdecydowanie stwierdzam że TAK
Ja wam pokażę!

Destruktor

Jeśli adaptacją jest taki film jaki niestety powstał to oczywiście się zgadzam.

Kadaver

Ja mam inne propozycje obsadowe:
Superman - Paul Tefler, Jason Momoa
Lex Luthor - Russel Crowe, Bruce Willis
Jor El - Pierce Brosnan, Christopher Lambert,Liam Nesson
Jonathan Kent - Mel Gibson, Kurt Russel, Sylvester Stallone
Zod - Nicolas Cage, James Purefoy, Gerard Butler

Anarky

Widzę że proponujesz bardzo hollywoodzką obsadę, choć muszę stwierdzić że Sylvester Stallone
Nicolas Cage czy Bruce Willis w takich rolach to już jednak lekka przesada. Sądzę że film jednak aż tak wielkiej obsady pod względem nazwisk mieć jednak nie będzie, raczej będzie promował nowe.
Ja wam pokażę!

Kadaver

Superman Donnera miał dosyć wielkie nazwiska:Marlon Brando, Gene Hackman, Glenn Ford, podobnie BB:Michael Caine, Liam Nesson, Gary Oldman, Morgan Freeman.Nowe nazwiska zobaczymy pewnie w rolach Supermana i Lois, natomiast jako villainów i ważne postaci drugoplanowe raczej dadzą znanych aktorów.