Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman: Man of Steel

Zaczęty przez Diablo, 11 Luty 2010, 15:51:17

Czy uważasz że Nolan nadaje sie na opiekuna nowego filmu z Supermanem?

Nie, chyba jego konik to realistyczne filmy
8 (28.6%)
Niby czemu ma sie nie nadawać?
15 (53.6%)
Poradzi sobie lepiej niż z Batmanami!
5 (17.9%)

Głosów w sumie: 28

Altair

Dzięki Juby! właśnie zastanawiałem się czy je tłumaczyć, ale w sumie stwierdziłem, że to i tak już będzie fajniej przetłumaczone przez WB Polska (dodane zostaną normalne tła w samym trailerze), więc dałem sobie spokój i niech póki co służy tym, którzy troszkę gorzej ogarniają angielski. ;)

Nagi Wonrz

Swoją drogą ciekawe czy i ile razy w filmie padnie słowo Superman. Trailer super, tylko czemu nie ma jeszcze muzyki dla filmu (W każdym jednym trailerze muzyka z innego obrazu). Martwię się o formę Zimmera nucąc theme Williamsa. No i Zod wygląda jakby nadwagę miał.

Leon Kennedy

Zarąbisty trailer. Pewnie się powtarzam, ale Man of Steel to zdecydowanie nr.1 w premierach przyszłego roku ;)

Kadaver

Sądząc po trailerze, to będzie pierwszy dobry film o Supermanie od czasu Supermana II. Zod to idealny przeciwnik na pierwszą część.
Trochę mi jednak szkoda anulowanego sequela SR.  A jeszcze bardziej Superman Lives.

LelekPL

Napisy za bardzo dosłownie tłumaczone są. Nie brzmi to dobrze w niektórych momentach po Polsku. Czasem lepiej jest zmienić szyk, a nawet niektóre słowa, aby oddać treść i nie wybijać polskiego widza z rytmu. Tak moja mała rada

Altair


Konrad

http://www.youtube.com/watch?v=WeWpCJruFlw# - Dyskusja o zwiastunie "Człowieka ze stali" od How It Should Have Ended.

JaRo II

 Nigdy nie przepadałem za Supermanem. Zawsze mnie drażniło w tej postaci to, że nie ma na twarzy żadnego nakrycia- maski, a i tak nikt go nie rozpoznaje. Stare filmy ze Supermanem też mnie nie przekonały, najbardziej złościł mnie fakt, że praktycznie w każdym jako wróg występował Lex Luthor, już stawało się to nudne, zupełnie jakby Superman nie miał innych wrogów.
Swoje zdanie na temat Supermana nieco zmieniłem zaczytując się w komiksach TM- Semic. Mimo iż nadal jest to postać, za którą mało przepadam, to jednak bardzo spodobał mi się cały komiksowy wątek cyklu "Doomsdey" (później go schrzanili za sprawą Supermanów- naśladowców). Nie mniej Superman to chyba najlepszy przykład bohatera, który nie przetrwał próby czasu. Był pierwszym komiksowym superbohaterem, uchodzi za tego najsławniejszego, ale dziś postać ta wygląda po prostu śmiesznie.

Mimo obojętności jaką żywię do tej postaci, to przyznać muszę, że zwiastun "Człowieka ze stali" bardzo mi się spodobał. Są duże szanse na to, że w końcu w świecie filmowym Superman zostanie przedstawiony godnie, tak jak na to zasługuje ktoś kto szczyci się mianem najsławniejszego superbohatera. Film zapowiada się naprawdę ciekawie, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier kinowych tego roku. Chciałbym zobaczyć trylogię epicko zwieńczoną historią z "Doomsdeya".

Na film czekam także ze względu na to, że ma on być pierwszym oficjalnym odcinkiem serii "Liga Sprawiedliwych". Ciekawi mnie, jakie wprowadzą nawiązanie do Ligii. Mówi się, że film "Green Lantern" także ma wchodzić w ten skład i Ryan Reynolds jako Latarnia ma zasilić skład Ligii. Są to na razie domniemania, ale jeśli tak ma być to fajnie byłoby na końcu "Człowieka ze stali" zobaczyć nawiązanie do "Green Lantern".
I na koniec spodziewam się także nawiązania do Lexa Luthora. Ten facet mnie już nudzi, ale to klasyk i musi się pojawić (w pierwszej części pewnie jako zapowiedź, a w drugiej zapewne rozwinie skrzydła już na całego).
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

camel

Có?, nie jara?em si? nigdy Supermanem... Ale ten trailer mnie rozwali?. Sam tytu? sugeruje ?e b?dziemy mie? eSa w podobnej formie jak? nam Nolan zaserwowa?. Fajnie by?o by zobaczy? ca?? trylogie Snydera, i ja bym j? widzia? tak:
1.Zod -w roli podobnej pewnie do Ra's Al Ghula, kto? zwi?zany ze ?mierci? rodziców i przesz?o?ci?, do tego powa?ne wyzwanie w "walce na pi??ci"
2.Lex Luthor - arch enemy jak Joker. Nie jest wyzwaniem w walce, jest wyzwaniem dla umys?u Clar..Kal-Ela i jego bohaterskiego kodeksu.
3.Doomsday- Ostateczny boss, jak Bane. Nie wiem jak to wygl?da?o w komiksach, w Smallville by? tworem Zoda. Pasowa?by do wzoru ?otrów z TDKT, który wg. mnie by? perfekcyjny. Wola?bym wprawdzie Darkseida, ale on pono? zarezerwowany na JL. W po?owie filmu widzia?bym ?mier? Supermana.

Có?, to tylko ?yczenia, lecz my?l? ?e nie takie pobo?ne. Marzy mi si? ?wietny wynik finansowy Man of Steel, wtedy jest szansa na mniej komediowe podej?cie do JL, rebootu Batmana ni? Avengers i uniwersum Marvela.

HUDY

Jeśli w 2częsci ma być Lex to nie sam np Brainac jako toważysz choc nie koniecznie(zwieńczeniem móżdżka Doomsday w 3cz.) Nie zapominajmy też o Justice League be te uniwersa na pewno będą związane ,wiec można dobrze zamieszac

camel

Nie wiem jaki związek był między Brainiaciem a D-dayem w komiksach, w Smallville rozwiązali to słabo (tam w sumie była kryptonitowa guma...). W dwójce jeśli już bym widział obok Luthora Metallo- prosto z laboratorium Luthorcorp.

HUDY

tak czy siak naparzanka musi być, bo nikt może nie kupić eSa dźwigającego,tak jak to było w SR gdzie bardzo brakowało jakiejs nawalanki

camel

TDKR, gdzie Batmana jest jak na lekarstwo kupili. TDK też jakimś "wojowniczym" filmem nie był, podejrzewam że Batman w akcji na pięści to jakieś 7-10 min filmu. Nolan pokazał że chodzi o złoczyńcę. W SR Luthor był kiepski, a Snyder potrafi ich przedstawić vel Dariusz-tfu- Kserkses z 300 czy Ozymandiasz (czy jak kto woli interpretować, DR.Manhattan) w Watchmen.

HUDY

W sumie fakt ale Ozi miał swietny finał z Sowa i Rors... ,a eS musi piąstkować by mieć moc przebicia bo marvel zalewa i zaleje nas w końcu swymi produktami.

camel

#404
Pytanie czy jest sens ?ciga? si? z Marvelem. Wg. mnie po??czone z sob? filmy ala marvelowskie w DC s? skazane na pora?k? (zw?aszcza JL robione "na kolanie"). W ci?gu 7 lat, gdy widzieli?my 3 filmy z Batmanem, jeden z eSem, i jeden z Green Lantern  Marvel zrobi? w ci?gu 4 lat 6 filmów z czego do ogl?dania nadaje si? Iron Man I i II oraz Avengers (du?o s?absze od IM). W kwestii finansowej s? nie do przebicia, bo mimo wszystko Marvel chyba jest bardziej znany. Puenta jest taka- wole czeka? 4 lata na Batmana ni? co roku mie? Flasha, Wonder Woman, Green Arrow na poziomie Kapitana Ameryki.

EDIT: w eSie ma sie pojawi? aktor (dead or alive) z starych Supermanów. Czy?by CGIameo Reeve'a?
Edit 2: Czy kto? zauwa?y? ?e w Smallville pojawia si? (kilka razy w ró?nych odcinkach) widok Gotham z Beginsa w lustrzanym odbiciu?