Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

jaki jest wasz stosunek do filmów LEGO DC?

Zaczęty przez Night_Wing [usunięty], 24 Wrzesień 2016, 19:35:31

Night_Wing [usunięty]

Pytanie jak wyżej na temacie forum: jak odbieracie filmy animowane LEGO te z serii DC : Justice League lub Lego DC Batman?

Osobiście bardzo lubię oglądać filmy animowane Lego: ale tylko i wyłącznie jeśli chodzi o serię DC Justice League lub LEGO  Batman: moc superbohaterów DC. Oglądam takie animacje LEGO ze względu na mój szacunek do klocków LEGO: bo kto z nas nie budował za młodu różnych pojazdów czy budowli z LEGO i te charakterystyczne ludziki - coś za co uwielbia się LEGO.

Filmy Lego które dotyczą superbohaterów a szczególnie DC mam takie wrażenie, że mimo zachowania oryginalnego konceptu z fabuły poszczególnych wątków czy kreacji postaci to takie animacje są generalnie kierowane do dzieci, ale generalnie nie znaczy , że dorośli lub DC-maniacy mieliby takich rzeczy nie oglądać. ;D ;D ;D ;D
Lego daje w swoje animacje dużo humoru , gagów, i fajtłapstwa jeśli chodzi o bohaterów czy złoczyńców. To ma bawić, może i pouczać, ale wiadomo nie pokazywać przemocy. LEGO DC czy Justice League czy filmy z Batmanem: rządzą się swoimi prawami. Głosy dla poszczególnych bohaterów wydają się być OK. Ja tam nie narzekam. Głos Batmana mi się tu podoba - oddany tak jak w normalnych animacjach DC - nazwijmy to dla dorosłych. Tylko, że mimo iż Batman głosem może oddawać swoją postawę i męstwo, tak LEGO w zachowaniu kreuje go tu jako nieogarniętego strasznie : wiele gagów, i typowy pouczający humor.

Generalnie patrzę na oceny filmów Lego DC: i muszę powiedzieć , że są niskie: być może ze względu na spore przekierowania w fabule czy koncepcie DC lub ze względu, że tak kreuje się tu wizerunek bohaterów: że Lego robi z Batmana i jakże mocarnej całej Ligii Sprawiedliwych trochę niezdary . Może zbyt dużo humoru i za mało walki i krwi , tego prawdziwego oddania charakteru bohaterów który widzimy w komiksach czy innych animacjach.
Ostatnio oglądałem LEGO DC: Liga sprawiedliwych : Na ratunek Gotham i byłem z tego filmu bardzo zadowolony. Chyba najlepsza produkcja DC LEGO od czasów LEGO Batman: Moc Superbohaterów DC. Fabuła niezła: Batman wraz z Nightwingiem udają się na tajemniczą wyspę: by pokazać towarzyszowi jak wyglądała jego droga do Superbohatera; jak  szkolił  się pod okiem pewnej Kobiety (imienia czy pseudonimu nie pamiętam).  Okazuje się , że Batman trenował tam wraz z przyszłym DeathStrokiem , a opiekunka nazywała Bruce: BatFace :)Gdy tak Batman pokazuje Nightwingowi swoją historię reszta LS zostaje by chronić Gotham przed : Trującym Bluszcz, Scarecrow, no i Jokerem , który jak zawsze ucieka z Arkham Asylum. - To tak w skrócie. Oczywiście niezdarstwo i gagi także objęły Jokera i jego ekipę.

Moim zdaniem animacje LEGO DC należy traktować jako oryginalną fabułę i zarys historii okraszoną dawką humoru i zinterpretowaną na swój sposób. Ja oglądam. ale zawsze to traktuję jako taki dodatek lub drobne urozmaicenie czy rozszerzenie.

Leon Kennedy

Widziałem jedną czy może dwie... Szczerze nawet nie pamiętam jakie to były, chodź przy jednej bawiłem się nawet fajnie, cała liga tam była. Oczywiście najbardziej wartym uwagi jest genialna "Lego Przygoda"! Już nie mogę doczekać się solowego filmu z Gackiem.

Doctus

Widziałem jeden film. Idealny na wspólny seans z dzieckiem, jeśli już się dorobiliście. Ja nie i raczej nie zamierzam oglądać kolejnych filmów z tej serii. Jeśli mam oglądać coś przeznaczone dla najmłodszych, to produkcje pokroju Batman: The Brave and the Bold które posiadają również masę odniesień dla starszego widza. Wyjątkiem będzie film o Batmanie, bo humor który widziałem w trailerze przed BvS do mnie trafił.

Night_Wing [usunięty]

no ja tak samo czekam na The Lego Batman Movie .. Ma być sporo nawiązań do klasycznego Batmana i ogólnie do LS - czyli do DC...Ponoć tym razem bardziej ma być to produkcja , która ma przemawiać do starszych widzów i dorosłych fanów LEGO i DC. Ciekawie jak się przyjmie bo wiadomo koncept DC jest fabuła DC jest i oryginalne wątki i postacie są - no ale to w końcu LEGO - to w końcu ten charakterystyczny dźwięk klocków podczas najdrobniejszych ruchów postaci. Ma być sporo humoru: nie wiem czy to prawda ale sam Batman : ten LEGO Batman niby się będzie zbijał ze swoich poprzedników - czyli tak jakby z produkcji filmów : może to odpowiedź LEGO na zbyt dużą krytykę fanów batmana i sci-fi za zbyt luźne podchodzenie do tematu i ironiczny wręcz dziecięcy styl.

Ja tam do LEGO nic nie mam: i z cierpliwością czekam na The Lego Batman Movie w 2017 r. Będzie Joker Batgirl, Alfred, Robin no i Bruce aka Batman. Kocham dźwięk klocków LEGO w filmach i graach- i w ogóle, że wszystko tam jest  takie superLEGO-wate

Polecam z LEGO: LEGO star wars - opowieści droidów (5 odcinków)

chris3z8

Nie wiem, dlaczego doro?li maj? pretensje do studia, które produkuje Lego DC. To ma zach?ca? dzieciaki do ekranu, to oni maj? ?wietnie si? bawi?. My?l?, ?e lekka forma tych produktów ta?mowych ma jedn? zasadnicz? rol?: pokaza?, ?e superbohaterowie s? fajni, i mimo swoich mocy zdarza im si? pope?ni? gaf?, co jest urocze. Jak podrosn? - b?d? kojarzy? te postaci, i kto wie - mo?e odkryj?, ?e ich ,,doros?a wersja'' jest jednak insza, mniej wyidealizowana czy dziecinna. :)

Night_Wing [usunięty]

Cytat: chris3z8 w 08 Listopad  2016, 23:18:41
Nie wiem, dlaczego dorośli mają pretensje do studia, które produkuje Lego DC. To ma zachęcać dzieciaki do ekranu, to oni mają świetnie się bawić.

Zgadzam się niezmiernie z tą opinią. Jeśli dziecko chciałoby doświadczyć świata superbohaterów to moim zdaniem powinno zacząć się im pokazywać właśnie produkcje LEGO typu : LEGO DC Comics Superheroes :o lidze sprawiedliwych: kosmiczne starcie , na ratunek Gotham, Legion Zagłady. Te filmy właśnie z czym się zgadzam: powinny uczyć, bawić i pokazywać, że superbohaterowie to też zwyczajni ludzie, którym czasami zdarzy się popełnić jakąś gafę lub błąd. 
Gdy dzieci do tego dojrzeją - chociaż nie wiem jak dzieciak może dojrzeć i zrozumieć czym jest superbohaterstwo w pełnej klasie oglądając animacje LEGO DC itp. - TO wtedy jak najbardziej mogą oglądać animacje typu Mega Spider-Man puszczany na disney XD - który jest bardziej luźny koncept i nie tak ściśle trzymający się tej typowego motywu walki ze złem wszystkimi środkami. Nie ma ostrej zemsty i nadmiernej przemocy.  Spider-Man jest tu jak Deadpool - lubi gadać do siebie i momentami w animacji jest sporo dziwnych dźwięków jak ze starych kreskówek typu Scooby doo lub Tom i Jerry - gdzie każdy błąd lub gafa ,,Pająka" jest kończona, akcentowana taką właśnie dźwięczną śmieszną puentą.

Sam Nick Furry czy Agent Venom są mega nierozgarnięci - mi się Mega Spider Man podoba -  zwłaszcza jeśli pojawiają się tam postacie z innego świata Marvela: StarLord, BlackBolt z Inhumans czy np. często goszczący Avengersi - Hulk, Thor - to są ślamazarni i tacy bardziej rozrwykowi (gdzie superbohaterstwo jest dla nich jednocześnie walką o sprawiedliwość ale także zabawą i nauką)  inne , łagodniejsze niż np. AVENGERS - zjednoczeni (te same postacie, które goszczą w MEGA SPIDER MAN, ta sama grafika - gdzie wszystko jest rozgrywane równolegle - zgodnie z porządkiem w swoich seriach - 3,4 sezon Mega SpiderMan i 3 sezon Avengers Zjednoczeni: Ultron Revolution


Później zależy od tego co już ,,starszy dzieciak" młodzieniec chciałby się dowiedzieć. Może kierować się innymi starszymi animacjami : Liga Sprawiedliwych, Superman (1996-2000), The Amazing, Spiderman (1994-1998) itp. A dopiero na końcu komiksy - te brutalniejsze - dla dorosłych.

Nie wyobrażam sobie by dziecko obejrzało : Batman vs Superman - Świt Sprawiedliwości czy Deadpoola >:( >:(