Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

V jak Vendetta

Zaczęty przez vidmo, 05 Kwiecień 2008, 19:32:55

vidmo

Czy ktoś czytal ten komiks. Wedlug mnie calkiem niezly jest.  ;D

Grim Knight

Jedno z dziel Moore'a , przewracających do góry nogami komiks typowo "bohaterski". Wyraziści bohaterowie, glebia psychologiczna i pomnik erudycji autorów są wyznacznikami tej niesamowitej pozycji.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

vidmo

  Szczególnie glówny bohater bardziej przypomina komunistycznego rewolucjoniste niz bohatera w pelerynie. Czy ten komiks nie zacząl przypadkiem taki nurt rewolucji np. walka z rządem itp. w komiksach ?

batek_88

Niestety komiksu nie czytalem, ale oglądalem film który byl świetny :)

FYLYP3G

Akurat w piątek przyszlo mi najnowsze wydanie Vertigo. Musze z pelną odpowiedzialnością napisac, ze jestem pod ogromnym wrazeniem. Rysunki nie zachwycają, historia nieco zagmatwana, jednak TO SIe CZYTA! Kupilem z kilku powodów. Raz, ze chcialem zobaczyc jak komiks sie ma na tle filmu. Dwa, iz bylem ciekaw róznic z rodzimym wydaniem (jest sporo). A trzy, bo to ponoc dobra historia jest. Polecam tym, co widzą jeszcze odrobine świata, która nie jest poprzebierana w spandexowe gacie. No i Londyn, jak raz zamilkl.

(A)nonim

CytatCzy ktoś czytal ten komiks. Wedlug mnie calkiem niezly jest. 
Ja bym powiedzial ze na tym komiksie powinno sie uczyc ludzie jak je robic.
Malo jest komiksów w których coś cennego jest na co drugiej stronie.
CytatSzczególnie glówny bohater bardziej przypomina komunistycznego rewolucjoniste niz bohatera w pelerynie.
Anarchistycznego raczej zresztą i tak w dośc dziwnym rozumieniu bo V jest symbolem wolnej woli.
CytatNiestety komiksu nie czytalem, ale oglądalem film który byl świetny
To radze ci sie zapoznac z komiksem bo po powtórnym obejrzeniu filmu podtrzymuje a nawet wzmacniam swoją opinie, film mimo ze sam w sobie niezly, jest kastracją treści w stosunku do oryginalu. Za duzo tam hollywodzkiego blichtru i  uproszcze?.
Tak cicho dodam ze w necie mozna znale?c wersje polską komiksu.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Grim Knight

Moore uwielbia takie klimaty, tzn. walki z wladzą, albo zlych czasów:

V: Totalitaryzm, świat po konflikcie atomowym
Watchmen: Świat na krawedzi konfliktu atomowego
Liga Niezwyklych Gentlemanów: Inwazja Marsjan

"Konflikt ukazuje charakter"? Wydaje sie, ze w swych sztandarowych seriach Alan stosuje wlaśnie te metode.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Victor

W zasadzie jest to typowy "musisz miec". Film w zasadzie jest niezlą kopią komiksu, lecz cóz tu duzo mówic, jednak troche odstaje.

U Moore'a ja uwielbiam wgryzanie sie w psychike postaci, która zazwyczaj jest niezwykla, lecz pod tą otoczką niezwyklości znajduje sie zwykly czlowiek (a nawet parszywiec ;)) - np. Watchman.

Wydaje mi sie, ze prócz samej idei lekko Orwell'owskiej pieknie sie nakreśla równiez pewien kontrast - mianowicie V glówny bohater, mozna powiedziec "mieśniak" (jak to jest to lepiej zobaczyc/przeczytac) w zderzeniu z niesamowitym oczytaniem, wyczuciem smaku oraz hmmm romantyzmem. Świetna mieszanka i tutaj na szczeście nie wola o pomste do nieba, lecz jest podane w bardzo subtelny sposób. Ciągle cytaty z literatury trzymające klimat historii.

Jednym slowem Miodzio ;)

Lubiących podobny klimat polecam Equilibrium z Bale'em obecnym "Batmanem". Moze nie jest to szczyt subtelności, troche kopania i mordobicia, ale coś tam mozna wyszperac ciekawego. No i fajnie wyglądające Gun-Kata.
Fire walk with me...

(A)nonim

CytatMoore uwielbia takie klimaty, tzn. walki z wladzą
Moore ma poglądy anarchistyczne wiec co sie dziwic. Jak dla mnie komiksowy geniusz.
CytatFilm w zasadzie jest niezlą kopią komiksu, lecz cóz tu duzo mówic, jednak troche odstaje.
Ee, film zostal strasznie splycony a przeslanie komiksu przeinaczone. W komiksie nie ma dobrej i zlej strony i nic nie ko?czy sie ani dobrze ani ?le, zaś w filmie masz plytki podzial na czarne-biale i naiwny happy end.
CytatLubiących podobny klimat polecam Equilibrium z Bale'em obecnym "Batmanem". Moze nie jest to szczyt subtelności, troche kopania i mordobicia, ale coś tam mozna wyszperac ciekawego. No i fajnie wyglądające Gun-Kata.
Film postawiony na efekty i naiwny do bólu.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Victor

CytatMoore ma poglądy anarchistyczne wiec co sie dziwic. Jak dla mnie komiksowy geniusz.
Bez glosu sprzeciwu zgadzam sie z Tobą. Moore to geniusz.

CytatEe, film zostal strasznie splycony a przeslanie komiksu przeinaczone. W komiksie nie ma dobrej i zlej strony i nic nie ko?czy sie ani dobrze ani ?le, zaś w filmie masz plytki podzial na czarne-biale i naiwny happy end.Film postawiony na efekty i naiwny do bólu.
Tu tez zgodze sie z Tobą. Lecz po pierwsze komiks jednak jest bardziej hmmm pojemny i obszerny nie wszystko da sie przenieśc. Od razu skontruje swój argument - niestety filmy na podstawie komiksów stanowią to w wiekszości filmy dla dzieciaków nastawione na efekt nie na glebie. W tymze morzu mialkości V plasuje sie raczej w górnej stawce filmowych adaptacji.
Taaaaak ko?cówka niestety kiszeczka kiszeczka :)

Co do Equilibrium - jak wspomnialem nie jest filmem o wielkiej glebi, czy tez jakimś wielkim przeslaniu (przeslanie raczej skacze nam do oczu od samego początku ;)). Ale milo sie ogląda :).
W zadnym wypadku nie porównuje go do komiksu V.


Fire walk with me...

(A)nonim

CytatW tymze morzu mialkości V plasuje sie raczej w górnej stawce filmowych adaptacji.
Tutaj sie zgodze, jednak uwazam ze nie powinni tego filmu zrobic w tej postaci.
Niech ma nawet 3,5 godziny, zmiany w stosunku do oryginalu minimalne i zarobil by o wiele mniej kasy, ale ten film bylby doceniony przez Moore'a i stal by sie "Obywatelem Kaine" adaptacji komiksów docenionym przez krytyków i twórców ambitnjejszych.
CytatAle milo sie ogląda
No mnie ten film nudzil.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Victor

CytatTutaj sie zgodze, jednak uwazam ze nie powinni tego filmu zrobic w tej postaci.
Niech ma nawet 3,5 godziny, zmiany w stosunku do oryginalu minimalne i zarobil by o wiele mniej kasy, ale ten film bylby doceniony przez Moore'a i stal by sie "Obywatelem Kaine" adaptacji komiksów docenionym przez krytyków i twórców ambitnjejszych.
Niestety takie prawidla Hollywood, pieniązki producenta dzialają niestety lepiej niz zdanie artysty ;).
Glupi przyklad filmu "Pokuta" gdzie zmieniono prawie calkowicie zako?czenie w stosunku co do ksiązki.

CytatNo mnie ten film nudzil.
Tu juz pozostawiam subiektywnej ocenie kazdego.
Fire walk with me...

(A)nonim

CytatTu juz pozostawiam subiektywnej ocenie kazdego.
No i dokladnie.
CytatNiestety takie prawidla Hollywood, pieniązki producenta dzialają niestety lepiej niz zdanie artysty
No to ten film wlaśnie nie powinien byc zrobiony przez "Hollywood", taki przyklad z dzisiejszego newsa twórca Juno zrezygnowal z Justice League bo wolal zrobic film maly, ale lepszy jakościowo, który jako ze nagrody i recenzje dostal to widzów pewnie tez przyciągnie, wiec i koszt sie zwróci.
A reklama "najambitniejsza adaptacja komiksu" na pewno by dala duzo pieniedzy, a przynajmniej tyle zeby sie zwrócilo, a dodatkowo rezyser mialby świadomośc ze zrobil coś wiecej niz kolejny film.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Victor

Co prawda to prawda. Ale oprócz treści film musial takze zostac zrobiony od strony wizualnej co pochlania duze pieniądze. Przeciez glupio by wyglądal glówny bohater biegający wśród stery pudel ;).
Wyjście to ambitny rezyser z aspiracjami + producenci mówiący "tak rób jak uwazasz" :).
Niestety film V for Vendetta nie mial takiego szcześcia i stal sie takim jakim jest.

Wniosek kto trzyma kase ten rządzi, co mozna niestety zaobserwowac w wielu przypadkach, gdzie producenci nie zgodzili sie na takie lub inne, powiedzmy ambitniejsze zako?czenie wielu filmów.

A Juno polecam :)
Fire walk with me...

(A)nonim

CytatCo prawda to prawda. Ale oprócz treści film musial takze zostac zrobiony od strony wizualnej co pochlania duze pieniądze. Przeciez glupio by wyglądal glówny bohater biegający wśród stery pudel
Nie no budzet musi byc, ale na pewno bylby mniejszy niz wersja Wachowskich. Ale chodzi mi o twórców którzy juz mają jakiś budzet (bo Wachowscy np. mieli...).
No a Juno musze obejrzec.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.