Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o animowane uniwersum Batmana.

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:15:14

Leon Kennedy

Nigdy tak dokładnie chronologicznie patrząc nie oglądałem... A WF i mi z głowy wyleciał, a konieczny przy oglądaniu.

DunMal

Z jakiej serii jest ten kadr? Chciałabym obejrzeć te odcinki  :-[ Więc jeśli chcielibyście mi pomóc to prosiłabym o link  ::)

kelen

The Batman, zapewne odcinek "Two of a Kind" (nie wiem, czy Harley pojawiała się częściej w tym serialu).

DunMal


Fenrir

Cześć wszystkim ! Chciałem się was zapytać o wszystkie filmy i seriale animowane z Batmanem które warto obejrzeć. Jak bylibyście tak dobrzy to prosiłbym także o swego rodzaju rozpiskę pokazującą w jakiej kolejności najlepiej to wszystko oglądać. Z góry dziękuje

kelen

Jakkolwiek to nie zabrzmi, kolejność oglądania to po prostu kolejność premiery.

Rado

W animowanym uniwersum mamy jakby nowe rozdanie. Tak się ostatnio zastanawiałem, na podstawie jakich jeszcze komiksów mogliby stworzyć następny film? Skoro niedługo będzie "Długie Halloween" no to wypadałoby też dorzucić "Dark Victory". Ale co potem? Zaczną sięgać po te mniej popularne komiksy jak np. "Venom" albo może "Miecz Azraela"? Knightfall też by się przydał, tylko na ile części i w jaki sposób to podzielić? Ja bym na pewno widział animację "Kingdom Come" - myślę, że coś dobrego by z tego mogło wyjść.

Leon Kennedy

Trzyczęściowy upadek Mrocznego Rycerza i jego ponowne narodziny, oczywiście. Chciałbym, chciałbym i jeszcze raz chciałbym.

Q

"Dark Victory" wydaje się oczywiste.

"Knightfall" bardziej by pasował na zupełnie oddzielną sagę z kilku filmów, ale wygląda, że starają się umieszczać w jednym uniwersum, co ma swoje plusy ale też ograniczenia.

"Batman: No Man's Land", czy "Bruce Wayne: Fugitive" też mogłyby się sprawdzić jako seria filmów, ale może lepiej gdyby z takie długie historie zaadaptowali w formie miniserialu, na potrzeby HBO MAX, całość mogłoby mieć formą antologii.

Nie miałbym też przeciwko animacjom opartym na "Batman and the Monster Men" i "Batman and the Mad Monk".

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Jeśli mają przerabiać kultowe komiksy po swojemu (jak Długie Halloween) to jestem za tym, aby tworzyli wyłącznie oryginalne historie. :P A przede wszystkim powinni zwolnić, bo natrzaskali w ostatniej dekadzie z 40 animacji z Batmanem, z czego może 5 było na tyle niezłych, że mógłbym do nich wrócić. Jeden film animowany rocznie, a nawet jeden na dwa lata by wystarczył, ale Warner nie rozumie, że ilość nie idzie w parze z jakością.

Q

Ilości raczej nie zmniejszą, bo taka częstotliwość wyraźnie im się opłaca i też potrzebują materiałów na HBO MAX.

Co do przerabiania oryginalnych historii, to nie zawsze musi być adaptacja 1 do 1. Zmiany mogą zaskoczyć widzów znających oryginał, ale też zirytować.

Mogliby co najwyżej dać miejsce innym bohaterom, ale animacja bez Batmana, czy Supermana tak dobrze się niesprzeda.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

newtime

Ja się akurat cieszę ze przerabiają je po swojemu, oryginał znam wiec oglądanie dokładnie tego samego jakoś mnie nie interesuje. To tak jak przy adaptacji książek, reżyser ma prawo a nawet obowiązek dostosować dane dzieło pod swoja wizję. Poza tym wie ktos czy ten film będzie jakoś powiązany z poprzednimi animacjami czy ma to być oddzielne uniwersum?


Rado

Monster Men i Mad Monk są chyba u mnie na drugim miejscu po Kingdom Come na liście animacji, które bym chciał obejrzeć.

Ja ostatnio powtórzyłem sobie niemal wszystkie współczesne filmy z DC Animated Uniwersum, a na pewno wszystkie z Batmanem i przy drugim seansie bardzo zyskał u mnie Year One, a tam raczej wiernie oddali komiks. Należę więc chyba do tej grupy, która nie chce zbyt dużych zmian w stosunku do pierwowzoru. No, ale coś oryginalnego też chętnie bym oglądał.

Q

Cytat: newtime w 09 Kwiecień  2021, 20:03:31Poza tym wie ktos czy ten film będzie jakoś powiązany z poprzednimi animacjami czy ma to być oddzielne uniwersum?
Na pewno nie będzie połączone z filmami z kategorii DC Animated Movie Universe, które tworzyły wspólne uniwersum zakończone filmem Justice League Dark: Apokolips War.

Oficjalnie nic nie potwierdzono, ale pojawiają się przypuszczenia, ze względu na osoby twórców i kreske oraz przez fakt, że akcja rozgrywa się w początkowych latach działalności Batmana, że może być to te samo uniwersum co w "Superman: Man of Tomorrow". Ale równie dobrze może to być oddzielny film nie wchodzący w żadną większą całość.

Ale to tylko plotki. Trzeba czekać na oficjalne doniesienia i kolejne filmy.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Mr.G

Cytat24 października na netflix zadebiutuje Liga sprawiedliwości  :)
CytatSerial [Young Justice] ma powrócić na Netflix. Teraz tylko trzymać kciuki żeby wszystkie sezony, bo dwa kiedyś tam były... Niewiadomo również niestety kiedy to się stanie.

No ładnie. Dopiero co udało mi się namówić żonkę na usunięcie Netflixa, a tymczasem sam zyskałem powody, by przy nim zostać. Animowanego JL chyba nigdy tak naprawdę nie miałem okazji obejrzeć, a i YJ jakoś się nie złożyło, a podobno przyzwoity. Jak jeszcze gruchnie wieść o Batman Beyond, to w ogóle będzie pięknie.

W ogóle straszna bieda z tym naszym HBO Max. Zupełnie przypadkiem natrafiłem ostatnio na informację, że nowa kreskówka o Supermanie już miała premierę i ma się dobrze, a ja ciągle myślałem, że to jest w produkcji -_- Swoją droga, ktoś oglądał i chciałby podzielić się wrażeniami?

(Tak, wiem, wątek może i nie ten, ale nie znalazłem innego bardziej ogólnego. Jak ktoś potrzebuje przenieść, to śmiało.)