Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najbardziej oczekiwane filmy

Zaczęty przez LelekPL, 23 Maj 2009, 20:27:10

LelekPL

Cytat: Gieferg w 12 Listopad  2012, 16:20:48
Ostatnio rezyser stwierdzi?, ?e akcja Wolverine'a jest osadzona po wszystkich dotychczasowych X-filmach tak wi?c owszem, JEST kontynuacj?. Poza tym - kto tu cokolwiek krytykowa??

Dok?adnie

Ale powa?nie, daj szans? przynajmniej The Raid. Jest bardzo podobny do Dredda i czerpi? sporo dobrego zarówno z kina azjatyckiego - najlepsze walki wr?cz jakie widzia?em od BARDZO dawna, mo?e od zawsze - jaki i ameryka?skiego - mocny j?zyk, gore i realistyczne podej?cie do kr?cenia (?adnych go??bi ani latania). Jedyny powód dla którego da?em go w sumie tka nisko do banalnie prosta fabu?a, przeci?tne aktorstwo i nieco opadaj?ce temp momentami. Poza tym bardzo dobry film.

My?l?, ?e US te? by Ci mocno pasowa?, ale nie wiem co s?dzi?e? o Regeneration. Je?li Ci si? podoba? to ten te? powinien.

Cytat: Rod w 12 Listopad  2012, 19:08:28
@Air, sk?d taka dobra prognoza dla Pacific Rim? :P

Te? na to czekam, g?ównie ze wzgl?du na Del Toro i steampunk.

?a?uj?, ?e w tym roku przepad? mi Dredd, niestety podzieli? ten sam los co inne ekranizacje komiksów z R-k? (Stra?nicy,i Kick-Ass) i zdj?li go w moim kinie do?? wcze?nie.

Pacific Rim po pierwsze z powodu, który ju? poda?e? - Del Toro. Po drugie ze wzgl?du na bardzo dobre wie?ci z ostatniego Comic Conu, po trzecie ze wzgl?du na sam koncept, po czwarte Idris Elba i Ron Perlman, po pi?te ?wietnie prezentuj?ce si? kostiumy, po szóste skala samego filmu i wydarzenia, które maj? zosta? w nim przedstawione to wr?cz definicja epicko?ci, no i po siódme jest to oryginalny pomys? wi?c na starcie u mnie wygrywa z wi?kszo?ci? sequeli.

Co do Steampunku to ten film za bardzo w t? stron? nie idzie raczej. Owszem kostiumy mo?e troszk? przypominaj? taki koncept, ale akcja ma si? chyba dzia? w przysz?o?ci. Albo ja mam z?e informacje.

Co do Dredda no to olbrzymia szkoda, ?e zost?? tak potraktowany przez widowni? i kina. Zw?aszcza Ci pierwsi zawiedli... Rozumiem, ?e cz??? spodziewa?a si? powtórki ze Stallone'a, cz??? czego? jeszcze gorszego bo ta?szy i bez Stallone'a, cz??? nie mia?a poj?cia o czym jest, a inni byli za m?odzi (cho? u nas takiego problemu raczej nie ma, wpuszczaj? wszystkich na wszystko). Ale je?li mamy zamiar chodzi? tylko na sequele blockbusterów to nie zostanie ?adna odmiana dla nas, wszystko b?dzie robione na to samo kopyto pod t? sam? grup? wiekow?, niczego dla doros?ych. A przecie? takie filmy mog? si? sprzeda?. Komedie "Rki" sprzedaj? si? jak nigdy, wystarczy spojrze? na Druhny, 21 Jump Street czy Hangover. Uwa?am, ?e kino akcji te? na to sta?, tylko ludzie musz? ruszy? ty?ki i zaryzykowa? pój?cie na co? mniej znanego.

LelekPL

Pacific Rim Viral Teaser #2 - Breaking News: Kaiju Attack (2013) - Guillermo Del Toro Movie HD

No i mamy viral do Pacific Rim. Niewiele na nim widać, ale przypomina trochę pierwszy tajemniczy zwiastun do Cloverfield, co tylko dobrze świadczy o tym podejściu. Nadal jest to najbardziej oczekiwany przeze mnie film, podobne emocje towarzyszyły mi przed Cloverfield, teraz nawet bardziej, i wtedy się nie zawiodłem....

Choć przed Godzillą też byłem podekscytowany, a nie wyszło tak jak bym chciał.

Juby

#62
Godzilla (1998) by?a ca?kiem fajna (nie rozumiem krytyki tego filmu, podobnie jak i pierwszego Hulka), z tym, ?e zamiast skupi? si? na Godzilli, niepotrzebnie spowalniali akcj? bawi?c si? z jej dzie?mi.

Je?li chodzi o Pacific Rim, to do tej pory kojarzy?em film tylko ze wzgl?du na nazwiska twórców, pozytywny odzew z ComicConu, i do?? du?e oczekiwania na forach box office'owych. Jednak po tym materiale do??cza on do najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów przysz?ego roku. Zapowiada si? bardzo klimatyczne kino z 300ft stworem/stworami (co? co lubi?). Fragment mia?d?y! :o

Post Merge: 29 Listopad  2012, 12:40:11

Wg tych danych:



...roboty w filmie b?d? mia?y wysoko?? 84 i 88 metrów. Ciekawe, czy potwory b?d? jeszcze wi?ksze i do??cz? do tego grona:


:o

LelekPL

Też nie uważam, żeby Godzilla (1998) była taka straszna, ale jej największym minusem jest to że kompletnie nie sprostała oczekiwaniom. Wygląd dinozaura był słaby, wzrost i skala również, no i fatalny główny bohater. Oglądało się to całkiem ok, ale wniosło niczego interesującego.

Chyba, że zaliczymy do niego kampanię marketingową, która była po prostu świetna. Do dzisiaj pamiętam te klimatyczne zwiastuny, które potem okazały się lepsze od reszty filmu.

Mikoto

A wg mnie i tak nadal nie wymieniliście największego minusa Godzilli amerykańskiej ;) . A mianowicie tego, że za bardzo skupiała się na wątku ludzkim niż na samym potworze. Za mało go było w tym filmie. A wszystko co działo się po akcji z rybami do chwili ponownego pojawienia się Godzilli To w ogóle tragedia. Ciągną się to niemiłosiernie. Zawsze na tym scenach chciało mi się spać ;) . I oczywiście wymyślili jakieś francuskie próby atomowe. Nie mogło być, że Godzilla powstał przez Hiroshimę, bo przecież Ameryka jest w tym filmie święta.

Mi się tam akcja z małymi podobała. Chyba najlepsza z całego filmu. Trochę w klimacie Jurassic Park była.

Johnny Napalm

CytatMi si? tam akcja z ma?ymi podoba?a. Chyba najlepsza z ca?ego filmu. Troch? w klimacie Jurassic Park by?a.
Nie troch? tylko bardzo, bardzo... ;D Troch? pojechali z tymi dinozaurami  korzystaj?c w?a?nie z sukcesu Jurrasic Park - i tu pojawia si? kolejny zarzut, bo Godzilla to Godzilla a nie jaki? tam Tyranozaur. W filmie by?a zbyt podobna do zwyk?ego dinozaura.
Przy okazji, fajna grafika od Juby'ego. Ha! Dali te? Gremlina. Postarali si?, tylko dlaczego w tak wysokim gronie? To umniejsza jego pozycje. :(
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Jak dla mnie Godzilla jest lepsza od King Konga Jacksona (widziałem film trzeci raz, ostatnio w superkinie i totalnie się na nim wynudziłem, tak bardzo jest rozciągnięty). Zresztą film Emmericha jest dla mnie obok Japońskiego oryginału z 1954 roku najlepszym filmem o tym potworze (a widziałem ich sporo).

Grafikę znalazłem w google, kiedy chciałem się dowiedzieć jak duży był stwór z 1998 roku. Kilku słynnych potworów w niej brakuje (przede wszystkim Godzilli z lat 1991-1995, która była dwukrotnie większa od oryginalnej i mierzyła 100 metrów), ale wykonana jest zajebiście. ;)

Mikoto

No King Kong Jacksona był strasznie rozciągnięty (szczególnie sceny w Nowym Jorku na początku. Sporo można by tego wywalić). Ale i tak był dużo lepszy moim zdaniem od Godzilli Emmericha. Nie był tak obrzydliwie amerykański. Amerykańszczyzna wylewa się z każdego filmu tego najbardziej amerykańskiego Niemca, co w sumie nie powinno dziwić, ale ja i tak tego nienawidzę ;) . Na King Kongu dużo lepiej się bawiłem. Ten film ma większy ładunek emocjonalny. Chyba dosłownie każda akcja na wyspie jest emocjonująca. Zilla był taki nijaki. I niby coś tam próbowali pokazać panikę jaka wybuchła w Nowym Jorku po ataku potwora, ale im nie wyszło. Na to potrzeba było poświęcić więcej czasu, a nie na głupie perypetie miłosne bohaterów, które i tak nikogo nie obchodzą ;) .

To mi już dużo bardziej od filmu z 98 podobała się ta kreskówka z Godzillą, która kiedyś leciała na Polsacie :D .

Juby

Pacific Rim Official Trailer - In UK Cinemas July 12

Prawdę mówiąc średni ten trailer (zwłaszcza na tle ostatniego zwiastuna Supermana). Muzyka znowu z dźwiękami Incepcji (to już norma na trailerach blockbusterów), nie ma zbytniego powera na koniec, a ujęcie lecącego robota po tytule jest kompletnie zbędne. Niemniej, film zapowiada się znakomicie (te efekty, i ujęcie stwora niszczącego Goldengate). Jeden z filmów przyszłego roku, którego muszę zobaczyć w kinie.

A tutaj nowy plakat i banner do filmu:
http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=97973

Mikoto

Fajne to. Jak jakiś Neon Genesis Evangelion Live Action. No i nareszcie jakiś normalny film o robotach, w którym one nie pierdzą, nie gadają z włoskim akcentem itp ;) .

Nagi Wonrz

Nie byłem ani trochę napalony na ten film. Ok, będzie fajnie, w końcu Del Toro i Perlman, ale coś przeważyło i pójdę na to. GlaDOS  ;D Dodatkowo roboty i cała reszta efektów epicko wyglądają.

vincent

Ale motyw. Po filmie spodziewam się jedynie tyle, co widać na trailerze (mechy, epickość, zagłada, wojna), a mimo to po tym zwiastunie stwierdzam, że muszę to zobaczyć ;) Tak fajnie zrobionego filmu o mechach chyba nie było (był w ogóle jakiś o tej tematyce kiedykolwiek?)
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

No i dlatego w?a?nie mia?em ten film na 1 miejscu do obejrzenia na rok 2013. Nie spodziewa?em si? niczego wi?cej, niczego mniej, dok?adnie to o co chodzi?o, a na dodatek jeszcze nie pokazali skali niektórych tych potworów. Ja bardzo licz? na prawdziwe olbrzymy pokroju Cthulhu czy King Gidorrah.

Teraz trzeba tylko czeka? na zwiastuny Elysium, Mad Maxa i The World's End.

PS. Oblivion - Official Trailer (HD)
Oblivion

Troch? mnie zawiód? ten zwiastun. Tom Cruise prezentuje si? ok, ?wiat jest nadal ciekawy, ale liczy?em na co?... brudniejszego, nieprzyjaznego i co? bardziej wci?gaj?cego. Koncept arty wygl?da?y du?o lepiej, no i nie widz? tutaj fabu?y na dwu godzinny film, poza I Am Legend bez zombie-wampirów i z troch? wi?ksz? ilo?ci? ludzi.

Jednak efekty ?wietne i mam nadziej?, ?e jednak co? zachowali przed widzami je?li chodzi o fabu??.

Juby

#73
Mnie zwiastun Oblivion zadowolił. Czekam, choć nie jestem nadzwyczajnie na ten film napalony.

Może się ośmieszę, ale co to jest Cthulhu? :P


Ten stwór wydaje mi się być dowódcą. Ciekawe czy będzie miał z 200 metrów wzrostu?

LelekPL

Też mam nadzieję na coś w okolicy 200m, może więcej. Same roboty wydają się chyba mieć coś około 100m.

Natomiast Cthulhu to... http://pl.wikipedia.org/wiki/Cthulhu ;)