17 czerwiec 2021, 04:10:38

Aktualności:

Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!

Co nowego przyniesie nam kino?

Zaczęty przez Leon Kennedy, 28 styczeń 2008, 20:48:16

LelekPL

Jest Mortal Kombat.

Wizualnie wygląda jak tani film, ale przynajmniej brutalność im się całkiem nieźle udała (nie jestem fanem krwi komputerowej), a jedna scena miała nawet trochę kreatywności, gdy Sub-Zero zrobił nóż z krwi Scorpiona. Mam nadzieję, że jest tego więcej i że walki są dobrze opracowane i sfilmowane z jak najmniejszą ilością shacky-cam.

Zastanawiam się tylko kim jest ten Cole? Nie pamiętam go z gier, w które grałem. Dlaczego Liu Kang nie jest głównym bohaterem filmu!? Dziwne. Mam nadzieję, że to tak naprawdę inna postać w ukryciu, a nie kolejna Alice z filmów Resident Evil.

Juby

O, może będzie lepsze od wersji z Lambertem. Nie jestem fanem MK (nigdy nie grałem w gry), ale na film chętnie zerknę.

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Trailer całkiem fajny i brutalny, ale tego nie mogło zabraknąć. Chętnie przejdę się do kina, jeśli kiedyś jeszcze będzie to możliwe.

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 19 luty  2021, 09:41:01tego nie mogło zabraknąć

Mogło, bo przy dwóch poprzednich filmach już brakowało :P

Kaz

CytujZastanawiam się tylko kim jest ten Cole?
Cole to postać stworzona na potrzeby filmu. Jest to trochę bezsensowne, ponieważ wciskają jakiegoś typa na siłę a z drugiej strony usuwają kultowego i lubianego Johnnego Cage'a.

Nie wygląda to źle, jako wielki fan growej sagi, czekam na premierę.

Funky

@Lelek - Zawsze myślałem że Cruella to postać bardzo kreskówkowo-komiksowa, że jej obsesja na punkcie futra z psa to taki sam "realizm" jak polowanie Elmera Fudda na Królika Bugsa. Psychopaci są pociągający na swój sposób ale musi to być związane z wyglądem, charakterem (jak w przypadku Jokera) a nie z ich czynami które w filmie powinny być na drugim planie lub pokazane bez realistycznej dosłownej przemocy tak aby polubić danego złoczyńcę. Jeśli skupią się na jej sadyzmie względem psów i pokażą to w realistyczny sposób to będzie to wyrok dla tego filmu. Ludzie chcą zobaczyć coś na wzór żeńskiego Jokera a nie realistycznej sadystki gdzie krzywdzenie dzieci i zwierząt jest w naszej kulturze mocno piętnowane. Myślę że to będzie Cruella de Joker lub Harley i nie będzie kontrowersji.

LelekPL

W kreskówce jak najbardziej, zgadzam się z Tobą. Dlatego mam jedynie obawy co do filmu aktorskiego.

Funky

Myślę że pokażą to w ten sposób że będzie chciała schwytać jakiegoś psa i nic więcej nie pokażą. To film dla masowego widza a nie zaburzonych zwyroli którzy lubią patrzeć na cierpienia psów. Jeśli pójdą w trochę bardziej psychopatyczną stronę jej osobowości to względem ludzi. Jeśli pokażą coś kontrowersyjnego względem zwierząt to film będzie mieć przerąbane jako chory i nieludzki.

Rado

Od kilku lat nie oglądam filmowych trailerów (jedynie teasery), ale ze względu na ogromny sentyment do Mortala z 95 roku zrobiłem wyjątek i obejrzałem raz. W pierwszej chwili myślałem, że Shang Tsunga gra Jackie Chan lul, ale gra go squeler and I know squelers when I see one. Nie zsikałem się z wrażenia, a najbardziej podobał mi się na końcu przerobiony motyw muzyczny z oryginału. Poza tym podtrzymuje zasadę nieoglądania zwiastunów. Zdecydowanie za dużo pokazują moim zdaniem.

Juby

Nie zgodzę się. Dobrze zrobione trailery wcale nie zdradzają dużo, częściej mniej niż zapowiedzi do filmów z lat 60-80-tych. Problem tkwi gdzie indziej, w tym, że obecnie trailery oglądamy głównie w internecie, a nie w kinie. Przez to mamy możliwość powtórnego oglądania, pauzy, robienia zrzutów ekranów, analizowania każdego kadru, itd.. Dlatego ja oglądam zdecydowaną większość trailerów filmów, które mnie interesują, ale staram się to robić tylko raz.

Dobrym przykładem problemu, o którym pisałem jest The Batman. Trailer skleciony pod DC FanDome nie zdradzał dużo (nie mógł, nakręcono dopiero 1/4 filmu), obejrzałem go najmniej razy ile tylko mogłem (powstrzymywałem się bardzo żeby nie odpalić go ponownie), ale youtube bombardował mnie breakdownami, które rozkładają go na czynniki pierwsze i nawet tutaj ktoś wrzucał info, że rozszyfrowano już jedną z zagadek Riddlera. Oczywiście nie oglądam ich i nie czytałem o co chodzi w zagadce, ale chyba rozumiecie o co mi chodzi.

Obejrzeć trailer, żeby mieć ogólne pojęcie o tym, o czym będzie film, jaki może mieć klimat i czy jest to coś, co chcielibyśmy obejrzeć - okej. Ale po obejrzeniu trzeba dać sobie z samym trailerem spokój.

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Cytat: LelekPL w 19 luty  2021, 10:17:15Mogło, bo przy dwóch poprzednich filmach już brakowało :P

W sumie w punkt 😂

LelekPL

Cruella i Czarna Wdowa (przesunięta na lipiec) wyjdą w kinach i na Disney+ jednocześnie.

Luca wychodzi tylko na Disney+

Free Guy, Shang Chi i King's Man przesunięte o kilka miesięcy (tylko w kinach... póki co)

Deep Water i Death on the Nile przesunięte na 2022.

Tyle zmian u samego Disneya, ale przynajmniej pozostałe filmy Marvela zachowują swoją wcześniejszą datę.