Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksy

Zaczęty przez Max, 13 Lipiec 2009, 22:39:19

Altair

Czy Toxin pojawia się gdzieś w Marvelu po swojej serii? W jakiś odcinkach Amazinga dajmy na to? Bo mam wrażenie, że to cholernie zmarnowany potencjał.

kelen

Czy ktoś wie, w jakich wydaniach zbiorczych (w kolorze, jak są) znajdę pierwsze historie z X-Menami? Pomijając te wydania za kilkaset złotych.

EricDraven

Altar, podobno toxin zostaje wspomniany w civil war, ale w jakim sensie to nie wiem ;/
Też uważam że głupi zrobili, bo toxin to ten pierwszy naprawdę po trosze dobry symbiot, a rozmowy toxina z mulliganem o życiu są przej....e xD    W serii Toxin, trochę słabych przeciwników dali, a widzieliśmy ajk toxin bez jakiegokolwiek doświadczenia radził sobie z doświadczonymi venomem i cargnagem, ehh xD mam nadzieję że przywrócą to postać.
Call mi geek.

Roy_v_beck

Słuchajcie ziomale, gdzie jest jakaś stronka, gdzie mógłbym sobie obczaić streszczenie, spis twórców i okładkę, a dodatkowo jeszcze może recenzję każdego numeru serii "Secret Six"??

(A)nonim

http://www.dccomics.com.pl/Ongoingi/Secret_Six_vol_2#covery
Ale bardziej polecam same komiksy, jedna z najlepszych serii od DC.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

SpiritCrusher12

Witam!

Ostatnio wałkuję wszystkie najpopularniejsze komiksy z batmanem ( teraz czytam miecz azraela), ale zainteresowało mnie całe uniwersum DC. Wiem, że marvel ma lepsze universum i barwniejsze postacie - tego nie da się ukryć ;). Ale chciałbym wspomóc trchę DC, powiedzmy  za postać Batmana, która podoba mi się bardziej z każdym kolejnym komiksem. CZy w DC znajdę jeszcze, może nie na tyle mroczną, ale sonsewną postać z fajną historią? Nie mówcie o supermanie, bo nienawidzę tej postaci. Oglądałem kiedyś kreskówkę o Justice League i dopiero wtedy zdałem sobie sprawę jak dużo całkiem fajnych bohaterów ma DC, wcale ne gorszych od tych z Marvela.

Ogólnie chciałbym się trochę szerzej zainteresować komiksami o superbohaterach, ale narazie nie wychaczyłem nic poza Gackiem no i Spider-manem( niedawno przeczytałem całe maximum carnage, fajna oferta na allegro ;)), a jakże ;).


Jeśli można, podajcie jakieś ciekawe postaciu z obu universów ( z naciskiem na DC ), które (znając moje zamiłowanie do tej mrocznej i brutalnej strony batmana) mogłyby mnie zainteresować. Byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dzięki i Pozdrawiam!

Roy_v_beck

Cytat: SpiritCrusher12Wiem, ?e marvel ma lepsze universum i barwniejsze postacie - tego nie da si? ukry?
Nie tyle, co da si? to ukry?, ale te? mo?na ?atwo temu zaprzeczy?.
Mnogo?? bohaterów u Marvela nie raz jest jego wad?, zreszt? w DC te? jest masa postaci.

Jakie ciekawe charaktery s?? Z tych starszych to Lobo, aczkolwiek z nowych albumów to tylko "Highway to Hell" warto z nim przeczyta?.
Oprócz tego jest Jonah Hex, który ma swoj? regularn? seri? bardzo ciekaw?.
No i Spirit stworzony przez Willa Eisnera i udanie zreaktywowany przez Darwyna Cooke'a. Teraz jego seria spod znaku "First Wave" trzyma poziom.
O Midnighterze te? mo?na wspomnie?, mimo ?e to inne uniwersum, po ostatnich przemianach to ju? nawet ten sam imprint jest.

A i DC ma Vertigo i tym samym faktem kopie Marvela po odbycie.

SpiritCrusher12

#37
A green lantern? Mimo dużych podobieństw do supermana może okazać się ciekawą postacią. W Dc niestety przeważa ilość takich "typowych" superbohaterów - jeśli wiecie co mam na myśli i ta konwencja nie zabardzo do mnie przemawia. Tylko gacek się bardziej wyróżnia i same jego uniwersum ( nightwing itp. ) też ma chyba najciekawsze postacie.

P.S. Jeszcze jedno pytanie, nie chcę zakładać nowego tematu: Ostatnio dużo jest aukcji z nową serią millera: all star batman i robin - 70 zł - czy warto?

Roy_v_beck

Green Lantern jest jaki jest. Ciężko jest w niego wejść, bo i na ziemi i w kosmosie ma przeciwników. Są te korpusy i wielkie eventy z jego udziałem. Aczkolwiek Geoff Johns nieźle pisze tą postać. Jest jak Dini dla Batmana.
W DC i w Marvelu przeważają typowo superbohaterskie postacie, gdyby było inaczej, nie kojarzyło by się tych wydawnictw z superbohaterami.

A co All-Star Batmana, dla mnie to jeden z najlepszych tytułów tego wieku. Niektórym się on jednak nie podoba, ale ci co tak twierdzą to tam wiadomo... :) :) Kontrowersyjna seria w każdym razie jest.

SpiritCrusher12

Mógłbyś ją po krótce opisać Roy ;)?

Roy_v_beck

Ot taki nowy początek, czyli losy Batmana opowiedziane są od pierwszego roku jego działalności. Historia sama skupia się na Dicku Graysonie, tym jak giną jego rodzice, kto ich zabił i jak Dick przywdziewa kostium Robina i akceptuje swoją rolę.
Oprócz tego jest jeszcze Liga Sprawiedliwości, gdzie są sami harcerze i denerwują się, że taki Batman psuje ich wizerunek, bo jest za brutalny i straszy ludzi. Tam sporo znanych osób występuje. Jest Joker, Catwoman, Black Cannary, Batgirl, Green Lantern i Vicki Vale, która uważa, że nietoperz nie jest fajny, bo nie lata.

No i jakby tego było mało, to całość ilustruje po mistrzowsku Jim Lee. W sumie nie widziałem lepszego graficznie komiksu. Nowatorski sposób kadrowania, idealna kreska i cudne kolory sprawiają, że to dla oczu istna uczta.

SpiritCrusher12

#41
No rysunki pana Lee to magia, ale trochę odrzuca mnie to ,że jest to historia o robinie ;)
Z drugiej strony brutalna wersja batmana i w********* na oczach członków justice league - O TAK! ;).

Ale roy czy tam aby nie jest za mało Batmana w "batmanie"? Czy gacek to postać druplanowa? Znacie moją niechęć do skrzatów pałętających się wokół mrocznego rycerza... Dicka co prawda moge uznać, ale pod postacią nightwinga.

Zawsze mogę to ,ekhm, "kupić" przez internet, ale jednak co komiks to komiks ;)

Znalazłem też na necie fajne, nowe, wydanie azylu arkham morrisona, ale tu nie mam wątpliwości co do kupna ;)...


P.S. Przeglądałem teraz neta w poszukiwaniu nowych herosów i zainteresowała mnie postać moon knighta z universum marvela - podobieństwa do gacka są ;) co możecie o niej powiedzieć?

(A)nonim

#42
Batman nie jest postacią drugoplanową, główny wątek dotyczy Robina, ale jak się zastanowić to nie ma głównego wątku w tym komiksie, bo w ogóle nie ma tam wątków. ;D Polecam, ale po angielsku i trzeba do niego podejść na totalnym luzie.

A co do wcześniejszego pytania to o Green Lanternie jest trochę tutaj: http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=724.0

Polecam Green Lantern: Secret Origin do sprawdzenia, jak się spodoba to zarzuć Green Lantern: Rebirth, i dalej jedź z koksem.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

SpiritCrusher12

CytatPolecam, ale po angielsku i trzeba do niego podejść na totalnym luzie.

No właśnie słyszałem ,że jest trochę przerysowany i nie wiem czy właśnie tego szukam... Dzięki za pomoc jeszcze raz ;)

Tak Wam powiem, że chyba zostanę przy Gacku i Spideyu tylko, a niech gadają...;)


Deuce

Mam takie nietypowe pytanie. Dlaczego DC wydaje swoje zeszyty z dwumiesięcznym wyprzedzeniem ? Przykładowo: posiadam już Secret Six nr 30, na którym jest data kwiecień 2011. Numer ten trafił do sprzedaży już na początku lutego tego roku.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman