Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batgirl (2023, HBO Max) « projekt skasowany 02.08.2022 !!

Zaczęty przez Juby, 20 Lipiec 2021, 11:25:46

Juby



Adaptacja komiksów DC, o której słyszymy co najmniej od 2017 roku. Pierwotnie za scenariusz i reżyserię miał odpowiadać Joss Whedon, ale z braku weny na wymyślenie odpowiedniej historii (tak przynajmniej twierdził) twórca dwóch pierwszych części Avengers zrezygnował z udziału w projekcie. Postać Barbary Gordon i jej alter-ego miała się również pojawić w filmowym Batmanie Bena Afflecka, ale po przejęciu tego widowiska przez Matta Reevesa również ten plan nie doszedł do skutku. W końcu, po latach, w maju tego roku, ustalono że reżyserią zajmie się duet Adil El Arbi i Bilall Fallah odpowiedzialny za trzecią część Bad Boys, scenariusz napisze Christina Hodson (Birds of Prey..., The Flash), a produkcją zajmie się Kristin Burr (Cruella Disneya), która tak skomentowała filmową Batgirl.

Cytat: Kristin Burr"Dzięki Batgirl mamy nadzieję zabrać widzów na zabawną przejażdżkę i zobaczyć inną stronę Gotham" (...) ,,Scenariusz Christiny jest pełen ducha. Adil i Bilall są podekscytowani i pełni radosnej energii, która jest zaraźliwa, co czyni ich idealnymi filmowcami do tego Bat-projektu. Jestem po prostu podekscytowana, że mogę być częścią uniwersum DC, co jest super fajne."

Od początku mówi się, że filmowa Batgirl ma być częścią Kinowego Uniwersum DC, ale ostatnie informacje sugerują coś innego. J. K. Simmons nie powróci jako komisarz Gordon, do tej roli poszukiwany jest nowy aktor po pięćdziesiątym roku życia. Ma być on ważną postacią drugoplanową w historii Barbary. Natomiast do roli złoczyńcy poszukiwany jest aktor w przedziale 50-60 lat, który miałby się wcielić w niezadowolonego byłego strażaka (czyżby Firefly ?). Produkcja filmu ma rozpocząć się w listopadzie 2021 roku.

Dziś portale Deadline i TheWrap podały skrócone listy aktorek rozważanych do roli tytułowej. Są to:

Haley Lu Richardson (Split)


Leslie Grace (tegoroczny musical In the Heights)


Zoey Deutch (Zombieland: Double Tap)


Isabela Merced (Transformers: The Last Knight)


Według portalu The Wrap, Richardson i Grace są faworytkami, natomiast Deadline nie jest pewne losu Richardson - sugerują, że odpadła z wyścigu. Tylko Grace nie widziałem w żadnym filmie/serialu, pozostałe trzy kandydatki owszem i Zoey Deutch od razu zaakceptowałbym jako Barbarę (bardzo dobry wybór)! Isabela Merced też mogłaby być fajna, z tym że nie wiem czy nie jest trochę za młoda (niedawno skończyła 20 lat, wygląda na 16, może być mało wiarygodna jako ktoś, kto kopie tyłki przestępcom w Gotham). Richardson nie pamiętam, ale wizualnie pasuje.

Na film czekam i jednocześnie jestem wkurzony. Czemu Warner (jak zwykle) pierdzieli się z nim tyle lat? Która to już adaptacja DC, powstająca w takich bólach? I czemu trzecia najważniejsza postać kobieca DC ma zadebiutować jedynie na HBO Max? Chciałbym zobaczyć ją na dużym ekranie i uważam, że zasłużyła na to o wiele bardziej od Harley Quinn, która w ubiegłym roku dostała swój solowy film (nie, BoP nie było filmem o Ptakach Nocy). :P Lubię postać Barbary, zarówno jako Batgirl, jak i Oracle. Wersja Alicji Silverstone z 1997 roku nie była Barbarą Gordon, dlatego liczę, że po 60-latach od komiksowego debiutu, w końcu otrzymamy właściwą aktorską Batgirl, na jaką czekaliśmy.


Juby

No i wybrana.  :-\

Jak to trafnie podsumował jeden z moich znajomych w sieci: "Nie ma nic z Batgirl. Co tutaj więcej powiedzieć." Trudno mi się z nim nie zgodzić. To będzie dopiero jej druga rola, a z urody bardziej pasowałaby mi na czarny charakter, niż na Barbarę. Wszystkie pozostałe kandydatki o wiele bardziej mi pasowały do tej roli. A sytuacja z memów, które od kilku lat wracają, wydaje się ciągle tak samo aktualna.



W Hollywood aż tak nie znoszą rudych? Oby nie próbowali jej przefarbować (nie będzie jej pasować) i oby dostała lepszy kostium od Batmana(Pattinsona), Batwoman (z serialu) i Supergirl (The Flash), bo ostatnio DC strasznie daje d. pod tym względem. :P

HUDY

To było do przewidzenia, watpie by na castingu patrzeli kto jak gra wybrali co wybrali. Tym sposobie zaraz przy przefarbowanym Supciu kolejny DC film który mi lata, a szkoda.

Juby

Prawdę mówiąc zwisa mi zmiana koloru skóry (nie jestem rudy, nie mam powodu żeby się obrażać ;D po prostu zapamiętałem mema z czasów, gdy obsadzono Gordona - a właśnie, może w ten sposób będą chcieli podpiąć Batgirl pod The Batman ?? ). Problem mam z tym, że znam postać Barbary z komiksów i animacji, więc mam pewne wyobrażenie o niej, w tym z niedawno obejrzanych przeze mnie odcinków TASu Shadow of the Bat, które doskonale przedstawiają to, jaką córkę komisarza chcę oglądać. No i jak tak patrzę na zdjęcia / wywiady / clipy z tymi czterema "aktorkami", to w trzech z nich widzę tę postać (w dwóch z łatwością), a w Grace w ogóle. Słowo "aktorki" wziąłem w cudzysłów, bo Grace nawet trudno w ten sposób nazwać - to chyba piosenkarka, która zagrała w jednym filmie z tego roku. Trzymam kciuki, żeby udowodniła mi, że się względem niej mylę i była fajną postacią w dobrym filmie, ale na razie trudno mi się cieszyć z jej wyboru. Czekam na fotki z planu / w kostiumie.

Gieferg

Generalnie wszystkie Bat-spinoffy mam gdzieś - a już w szczególności te z cyklu "recolored".
Na chwilę obecną nie mam zamiaru tego oglądać, choć nie wykluczam, że jeszcze zmienię zdanie - ale wątpię.

CytatTo będzie dopiero jej druga rola, a z urody bardziej pasowałaby mi na czarny charakter,

You fuckin' racist!
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

#5
Wyszło niefortunnie, ale wiadomo o co chodzi. Ma w sobie coś takiego, że mogłaby zagrać sex-bombę (np. Mary Jane), być jedną z bohaterek filmu Wredne dziewczyny, albo mieć rolę podobną do Tophera Grace'a w SM3, czyli głównej konkurentki Barbary Gordon. Samej Barbary w niej nie widzę.

Q, czemu na głównej cisza w temacie tego castingu?

Leon Kennedy

Ja to bym kazał jej przefarbować włosy na rudo 😁 Sam casting, eh ciężko co powiedzieć... Grała w jednej produkcji, której nigdy nie zobaczę, ale na Batgirl zawitam oczywiście do kina.

Juby


Rado

No tak, Batgirl to w kinie raczej nie uświadczysz, bo będzie w telewizorze.

Leon Kennedy

A no tak, zapomniałem, że to ma być dla HBO Max 😄

Mr.G

Znów mi smutno. Wychowaliśmy się na tych bohaterach, od dziecka przyzwyczajaliśmy się do ich wizerunków i mieliśmy prawo marzyć o filmach, w których będą odzwierciedlać te właśnie wizerunki. A tymczasem, po raz nie wiem który, wielki, politycznie poprawny świat daje mi w twarz. Barbara była białą, rudą dziewczyną, to fakt, nie żadne pole do interpretacji. Jak im się statystyki nie zgadzają, to niech wprowadzą nowe czarnoskóre postacie, proszę bardzo, nikt nie broni pisać ciekawych oryginalnych bohaterów.
Tylko czekać na casting Poison Ivy...

Gdyby jeszcze miało to być powiązane z The Batman, to trzeba by ten wybór potraktować jako naturalną konsekwencję obsadzenia Gordona, ale z tego co się orientuję, to film o Batgirl idzie bardziej w kierunku tego czegoś, co został z DCU. A może jest w jeszcze innym uniwersum? Eh.

newtime

Cytat: Mr.G w 27 Lipiec  2021, 12:27:56Znów mi smutno. Wychowaliśmy się na tych bohaterach, od dziecka przyzwyczajaliśmy się do ich wizerunków i mieliśmy prawo marzyć o filmach, w których będą odzwierciedlać te właśnie wizerunki. A tymczasem, po raz nie wiem który, wielki, politycznie poprawny świat daje mi w twarz. Barbara była białą, rudą dziewczyną, to fakt, nie żadne pole do interpretacji. Jak im się statystyki nie zgadzają, to niech wprowadzą nowe czarnoskóre postacie, proszę bardzo, nikt nie broni pisać ciekawych oryginalnych bohaterów.
Tylko czekać na casting Poison Ivy...

Gdyby jeszcze miało to być powiązane z The Batman, to trzeba by ten wybór potraktować jako naturalną konsekwencję obsadzenia Gordona, ale z tego co się orientuję, to film o Batgirl idzie bardziej w kierunku tego czegoś, co został z DCU. A może jest w jeszcze innym uniwersum? Eh.

Idać tym tokiem myslenia to wszystko co zostało wymyślone w latach 30 w komiksach powinno przetrwać do dzisiaj w niezmienionej formie.  Ja tutaj nie widzę zadnej poprawnosci politycznej, wybierają aktorke która według ich jest najlepsza, Barbara to nie rude włosy i biała cera a charakter oraz jej historia wiec wszystko jedno jak będzie wyglądac 

Kaz

#12
CytatBarbara to nie rude włosy i biała cera a charakter oraz jej historia wiec wszystko jedno jak będzie wyglądac
Przypomniało mi się jak ludzie zaczęli się "pultać" przy ostatniej adaptacji Hellboya że postać Bena Daimio będzie grana przez białego aktora Eda Skreina. Szkoda, że na patrzyli takimi kategoriami, iż liczy się charakter oraz historia.

CytatJa tutaj nie widzę zadnej poprawnosci politycznej, wybierają aktorke która według ich jest najlepsza
To sobie załóż okulary. HBO zwyczajnie uległo nowemu trendowi jakim jest zmienianie koloru/płci/orientacji bohatera. Nie zrozum mnie źle, bo ja nie mam nic do bohaterów z tak zwanych mniejszości, ba od zawsze lubiłem takie postacie w pop kulturze gdyż wcześniej były mniej mainstreamowe i ciekawiej pisane, ale dziś żyjemy w czasach, gdzie wielkie wytwórnie na siłę zmieniają coś co było utrwalone wizerunkowo od lat, by przypodobać się dzisiejszym trendom czy lewackim płaczkom internetowym. Zamiast tworzyć co produkcje nijaką przeźroczystą postać z mniejszości, byle tylko nie zostać zbojkotowanym przez frustratów na twitterze, wolę na 10 filmów jedną konkretną dobrze rozpisaną, która rzeczywiście coś w niesie do filmu.

newtime

Przykład? Patrzac na obecne filmy Marvela czy Dc nie wiedzę  duzo poważniejszych zmian co koloru skóry czy orientacji przy wizerunkowych postaciach. No chyba ze liczymy takie postacie totalne poboczne  jak Perry white no ale chyba tutaj nikogo to nie rusza? Jedyna poważną zmianę jaką kojarzę to Nick Fury gdzie z typowego nazistowskiego wyglądu zamienili na czarnoskórą postać ale to też było z 12 lat temu. Swoja dorgą u Burtona mieliśmy czarnego Denta, chcaił również Robina gdyby nie musial go usunać z scernaiusza wiec nie znowu taka nowa ta moda.   Takie rozważania przypomina mi fanów Wiedzmina gdzie oburzają sie ze postać które miał dosłownie kilka stron poświęcone w książce  i nikogo nie obchodziła nagle w serialu jest czarna i ma mnóstwo fanów i  psuje im to cały odbiór w sensie.. 

Kaz

#14
CytatPrzykład?
Johnny Storm z ostatniej adaptacji Fantastic 4, mówi się też że w nowej wersji cała ekipa ma się składać z multi-kulti członków. Może nie komiks, a adaptacja powieści Kinga- Dark Tower, gdzie z Rolanda który był wzorowany na Eastwoodzie, zrobiono czarnoskórego łowcę nagród.
James Gordon, który nie dawno był wspomniany (acz tu przyznaję, że to ciekawa decyzja WB bo Jeffrey Wright to spoko ziomek).
Nie wspominając już choćby o memie zarzuconym przez Jubego.

CytatSwoja dorgą u Burtona mieliśmy czarnego Denta
Który wniósł tyle co nic do tego filmu.

PS: Czarnoskóry Fury wpierw zadebiutował w komiksie  w uniwersum "Ultimate", a nie na potrzeby filmu.