Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC... W Polsce!

Zaczęty przez Leon Kennedy, 15 Lipiec 2016, 01:44:27

WezuM

U mnie, w Rzeszowie, w każdym empiku, w którym byłem widziałem WKKDC co mnie baaardzo cieszy :). Co prawda nie wiem jak to wygląda z dostępnością WKKDC w kioskach itd. ale mi obecność w empikach zdecydowanie wystarcza.
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

Leon Kennedy

U mnie i w kolporterach jak i kioskach ruchu jest w pełni dostępne.

Doctus

Jak zwykle nie zawiodły stoiska prasowe w zwykłych prywatnych sklepikach. Specyficzny zapach na który tyle osób narzeka nie był dla mnie aż tak uciążliwy jak dla niektórych. Ot specyficzne produkty drukarskie, naprawdę miałem w ręce książki które gorzej pachniały, i bynajmniej nie był to zapaszek starości. Detective Comics #39 to świetny dodatek, jednak jakość samego wydania uważam za dużo gorszą od WKKM. Gorszej jakości okładka, nie lubię tego połyskowego papieru. Kupiłem 1 tom po okazyjnej cenie, resztą będę sobie uzupełniać po polepszeniu sytuacji finansowej razem z uzupełnianiem tomów WKKM i TM-Semic. Także tu mały offtopic, jeżeli macie do sprzedania komiksy z tych dwóch serii to chętnie przyjmę za rozsądną cenę.

kelen

CytatNo i przy okazji gratulacje dla Kelena, który pojawia się w stopce redakcyjnej. Kelen, jak chcesz to opisz nam na czym polegał twój wkład w powstanie pierwszego numeru Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comicsw Polsce, ok? :)

Dzięki. Taka praca przy tym, jak i kolejnych tomach polega, w wielkim skrócie, na pilnowaniu nazewnictwa związanego ze światem DC - żeby ani nic w przekładzie nie uciekło, albo żeby było zgodne z przyjętymi obecnie zasadami.

Doctus

Gratuluję Kelen. Kolejny bloger z naszego rodzimego światka komiksowego pomaga przy tłumaczeniach - fajnie, że wydawnictwa biorą ludzi z samego środka. Jeszcze 10 lat temu nigdy bym nie pomyślałem że nasz rynek wydawniczy będzie się trzymał tak rewelacyjnie jak dzisiaj. Pamięta ktoś jeszcze zasadę Egmontu "jeden Batman na rok"? dzisiaj rynek jest zalany historiami z naszym ulubionym Mrocznym Rycerzem.

Leon Kennedy

Cytatjednak jakość samego wydania uważam za dużo gorszą od WKKM. Gorszej jakości okładka, nie lubię tego połyskowego papieru.

Czy ja wiem czy dużo gorsze? Okładka faktycznie połyskuje, ale nawet mi się to podoba. Ważne, aby się nie rysowała, a spory plus za wielkość okładki. U kolekcji marvela jest z tym dużo gorzej. Papier jest ok i tu i tam. Z dodatkami zobaczymy jak to dalej będzie, ale mi same przedruki i okładki wystarczają  ;). Ogólnie obie kolekcję są dobre.

red fox

Chodzi o to, że okładka jest cienka i bardzo giętka, w porównaniu do tej Marvela.

8azyliszek

Ale musiałbyś ją siłowo wygiąć. Sama z siebie się nie złamie. I podobno tak cienki papier jest standardem w innych częściach świata. To Egmont i WKKM przyzwyczaiły nas do tego nieco grubszego. Ale w amerykańskich omnibusach go nie ma. Lżejsze egzemplarze może nie będą tak uginać półek, gdy kolekcja się zwiększy. Bo WKKM to robi i sporo ludzi ma takie łuki na regałach. :)

8azyliszek

#38
Kelen! Kelen! Co się stało, że w 2 tomie WKKDC napisy na przedniej okładce "Batman" i "Hush" są mniejsze niż w pierwszym tomie?? Kto za to odpowiada? Eaglemoss nie dopilnował drukarni w Hiszpanii, czy Egmont źle opracował okładkę? Odpowiedz jeśli możesz, proszę cię.

I jeszcze do kelena - czy wiesz i możesz powiedzieć kto zaproponował kolejność polskich tomów - Egmont czy Eaglemoss?

NeitalMike

Cytat: 8azyliszek w 07 Wrzesień  2016, 11:42:35
Kelen! Kelen! Co się stało, że w 2 tomie WKKDC napisy na przedniej okładce "Batman" i "Hush" są mniejsze niż w pierwszym tomie??

Wiesz... to pierwsza część, musieli dać dupny napis na pół okładki żeby na pewno było widać :D

Przyszła do mnie właśnie paczuszka. Komiksy wykonane dobrze, mile dodatki na końcu i ogólnie jestem bardzo zadowolona. Ale jednak tak jak ktoś wspominał, zapach papieru jest trochę przykry, ale to tylko drobny minus  :)

Doctus

CytatKelen! Kelen! Co się stało, że w 2 tomie WKKDC napisy na przedniej okładce "Batman" i "Hush" są mniejsze niż w pierwszym tomie??

A skąd On ma o tym wiedzieć? wyraźnie napisał czym zajmuje się w WKDC, i to o czym piszesz chyba nie należy do jego kompetencji.

Johnny Napalm

U mnie ten specyficzny zapaszek z komiksu ju? troch? wywietrza?. Teraz trzeba naprawd? trzyma? nos w lekturze, ?eby go wyczu?.
Cytat: red fox w 25 Sierpień  2016, 23:21:07
Porównali?cie sobie ten pierwszy tom z kolekcj? Marvela?
O wiele cie?sza i bardzo gi?tka ok?adka (...)
Nie jest tak ?le chocia?, faktycznie jest odrobin? cie?sza od tej z Marvela, jednak nadal spe?nia definicje hardcover'a. Podoba mi si? to w tej kolekcji, ?e nie ma absolutnie ?adnego problemu z jej zakupieniem w sposób stacjonarny. Dobrze, ?e Eaglemoss nie bawi?o si? w to próbkowanie rynku, jak na pocz?tku WKKM i od razu wydali swoje komiksy chyba w ca?ej Polsce.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

NeitalMike

A tak swoją drogą... u Was wszystko dobrze z kartkami? Bo w Hush cz. 2 na początku, jak się Riddler pojawia mam po prostu podziurawione, tak jakby ktoś nożem je przejechal i jedna stronę jak jakby 2 razy wydrukowana przez co jest nieczytelna... wszystko ładnie pięknie, a tu taka wtopa... no cóż pozostaje czekać na odpowiedz w sprawie reklamacji. Zauważył ktoś jeszcze jakieś problemy z drukiem, czy tylko ja mam takiego pecha? :D

Leon Kennedy

U mnie raczej bez żadnych wpadek. Najnowszy wydanie "Kołczan" nawet mi już nie śmierdzi  :) Chyba jutro zabiorę się za czytanie.

Johnny Napalm

No i jak wra?enia po wyst?pie Green Arrow'a w WKKDC? Jestem ciekaw Waszej opinii. Szczerze, GA jest dla mnie ma?o porywaj?cym bohaterem. Jawi mi si? on jako nieskomplikowana i do bólu oczywista zrzynka z Robin Hood'a. Komiksy, które z nim przeczyta?em, to by?y zawsze jego wspólne epizody z Batmanem.

Chcia?bym pozna? Wasz? opinie, czy warto si?gn?? po Ko?czan. Czy Kevin Smith napisa? co? ciekawego? Czy historia jest przynajmniej na poziomie DD: Diab?a stró?a? No i jak wygl?daj? rysunki w komiksie? Dawno nie odwiedza?em CK, wi?c nawet nie mia?em okazji przejrze? tego albumu WKKDC.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...