Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman Ultimate Edition

Zaczęty przez Leon Kennedy, 14 Czerwiec 2016, 12:10:02

Funky

Opłaca się kupić to diwidi?, z chęcią obejrzałbym nowe sceny ale boje się wydawać kasę na film który uważam za przeciętny. Mamy do czynienia ze zmianami kosmetycznymi czy też czuć powiew świeżości w stosunku do sztucznego CGI i Doomsdaya z dużego ekranu?

LelekPL

Powstrzymał go całkiem umiejętnie zważywszy na to, że planeta nadal istnieje... ba, nawet Metropolis nadal stoi :P A to, że nie widzi w nim człowieka (pomimo licznych akcji ratowniczych i wiedzy, że żyje jako Clark Kent - ale nie wiedząc o nim kompletnie nic :P), tylko potwierdza jego uprzedzenie. Alfred wie, że Superman nie jest wrogiem i Bruce to POTWIERDZA. "Ilu tak zostało?" On nie uważa, że Superman jest zły. Jego jedynym powodem jest idiotyczne zdanie "If there is only 1% chance". Chce go zabić bo "co by było gdyby" :P

Nadal nie rozumiem związku przyczynowo-skutkowego w jego myśleniu. Jeśli niechcący potrąciłem osobę, która potem wysadziła sejm to czy ja jestem za to winny? :P

Ale jakie on ma niecne plany, które mogą mu pokrzyżować? Jego jedynym planem jest pozbycie się Supermana :P No to tak, dla dobra tego planu, dobrze by było gdyby Superman nie żył :P

Dobra, Q. Nie ma co więcej tracić czasu na ten film. Rozumiem o co Tobie chodzi. Ale jest to teoria, która w żaden sposób nie czyni z "batflecka"  dobrej interpretacji, ani nie daje mu racjonalnego powodu do zabicia Supermana, dzięki któremu ten film byłby lepszy. Nadal tylko przewracam oczami.

Post Merge: 19 Lipiec  2016, 07:57:28

Cytat: Funky w 19 Lipiec  2016, 05:15:35
Opłaca się kupić to diwidi?, z chęcią obejrzałbym nowe sceny ale boje się wydawać kasę na film który uważam za przeciętny. Mamy do czynienia ze zmianami kosmetycznymi czy też czuć powiew świeżości w stosunku do sztucznego CGI i Doomsdaya z dużego ekranu?

Nie opłaca się. Chyba, że masz ochotę oglądać Lois prowadzącą swoje oczywiste śledztwo przez 15 minut dłużej i Clarka, prowadzącego swoje śledztwo... które nie ma w tym filmie żadnego znaczenia.

Batman nie dostaje żadnego rozbudowania w tej wersji, a jedyną nową sceną z nim jest scena gołego Afflecka pod prysznicem.

Lepszy jet tylko montaż i to wszystko. Sceny przechodzą płynniej.

Leon Kennedy

CytatAle co tam świetnego było? I kompletnie na nic się nie przekłada, bo koniec końców te sceny nie mają żadnego znaczenia (tutaj widać, że ten film pisało dwóch różnych scenarzystów). Po prostu nienaturalnie wydłużają za długi film.

Ogl film miałem wrażenie, że Clark został praktycznie cały wycięty, tutaj okazuje się, że prowadził własne śledztwo o tej babce co go oskraża, a to go doprowadziło do wątku Batmana i kazaniu zaprzestania wkładania pelery, bo inaczej... Gacek chyba odebrał to jako groźbe, która jeszcze bardziej go motywuje.


CytatDla mnie ma równie duży sens co poprzednia wersja (czyli nadal brak), a śledztwo Lois jest jeszcze bardziej zbyteczne. No ja nie mogę wytrzymać jak bardzo bezsensu jest ten wątek. "Kto stoi za tym wszystkim?" No, kur***, po co to widzom skoro wszyscy wiedzą, że to Lex. Ok, postacie muszą się o tym jakoś dowiedzieć... Ale czy trzeba na to poświęcać połowę trzy godzinnego filmu, którego tytuł to "Batman v Superman"?

Dowody, dowody i jeszcze raz dowody, to na ich podstawie Luthor zostaje skazany. Uprowadzenie Lois i porwanie Marthy, ktoś taki jak On mógłby się z tego wywinąć.

CytatA mogę spytać jaki sens? Lex chce żeby Superman został znienawidzony przez ludzi i zabity (albo przez Batmana, albo przez Doomsdaya) ponieważ... No właśnie. Czy poza JEDNYM ZDANIEM że bił go ojciec i wtedy coś tam zrozumiał, ma on jakąkolwiek motywację dlaczego robi to co robi i skąd wie to co wie (a wie praktycznie wszystko, nawet to, na którą noc Batman zaplanował walkę z Supermanem).

Gdyby odpowiednio uwypuklić, że Metropilis jest Luthora i głównie dzięki niemu zostało odbudowane, a prze Superman zniszczone i do tego ten niby Bóg dalej lata sobie wolno, to Luthor ze swoja fiksacją na temat tych, że Bogów przynoszących śmierć wkracza do akcji...

Cytatno to wracamy do argumentu rasizmu/uprzedzenia i Batmana chcącego zabić Supermana tylko ze względu na zniszczenia w Metropolis, które on chciał powstrzymać i nie miał z nimi nic wspólnego. Czyli nadal wielka kupa.

Akcja z rozwalonym Batmobilem pokazuje, że i ta groźba miały w tym swój udział, do tego Batek uważa, że gdzie On tam i śmierc i cierpienie... Oczywiście mogło to być bardziej uwypuklone.

Cytat
Opłaca się kupić to diwidi?, z chęcią obejrzałbym nowe sceny ale boje się wydawać kasę na film który uważam za przeciętny. Mamy do czynienia ze zmianami kosmetycznymi czy też czuć powiew świeżości w stosunku do sztucznego CGI i Doomsdaya z dużego ekranu?

Zdecydowanie tak. Dłuższa wersja porządkuje film dzięki czemu ogl się go duzo lepiej i w moim odczuciu chyba wszystkie nowe sceny są naprawde dobre i wartościowe dla filmu. CGI w ogóle nie było dla mnie sztuczne, a akcja z Doomsdayem poza słabym wyglądem jest super.

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 20 Lipiec  2016, 15:25:45
Gdyby odpowiednio uwypuklić, że

Nie mam zamiaru gdybać. Mógłbym to robić gdyby film mi się podobał i chciałbym go bronić, a tak - nie będę wymyślał czegoś czego nie ma by film był mnie bzdurny.

Nietoperz

Cytat: Funky w 19 Lipiec  2016, 05:15:35
Op?aca si? kupi? to diwidi?, z ch?ci? obejrza?bym nowe sceny ale boje si? wydawa? kas? na film który uwa?am za przeci?tny. Mamy do czynienia ze zmianami kosmetycznymi czy te? czu? powiew ?wie?o?ci w stosunku do sztucznego CGI i Doomsdaya z du?ego ekranu?
Je?li chcesz obejrze? nowe sceny, to nie op?aca si? kupi? diwidi. :) "Ultimate Cut" dost?pne wy??cznie na BD i w cyfrowej dystrybucji. Po mojemu, wersja rozszerzona nie daje tego powera, jaki mog?aby da?, ale czyni ju? i tak dobry film jeszcze lepszym i bardziej pouk?adanym. ?ledztwo Lois, ?ledztwo Clarka, posta? Jeny Malone, wprowadzenie Marthy i Jamesa, ciut wyd?u?ona scena pocz?tkowa (takie sceny zabójstwa Wayne'ów mog? ogl?da? w ka?dym filmie - ta muzyka, te obrazy, mistrzostwo!). 10/10.

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 20 Lipiec  2016, 15:25:45
Ogl film miałem wrażenie, że Clark został praktycznie cały wycięty, tutaj okazuje się, że prowadził własne śledztwo o tej babce co go oskraża, a to go doprowadziło do wątku Batmana i kazaniu zaprzestania wkładania pelery, bo inaczej... Gacek chyba odebrał to jako groźbe, która jeszcze bardziej go motywuje.

I bardzo dobrze, że był wycięty, bo jeszcze raz - film dzięki temu był krótszy, a same sceny były niepotrzebne.

Cytat: Leon Kennedy w 20 Lipiec  2016, 15:25:45
Dowody, dowody i jeszcze raz dowody, to na ich podstawie Luthor zostaje skazany. Uprowadzenie Lois i porwanie Marthy, ktoś taki jak On mógłby się z tego wywinąć.

Luthor został skazany za stworzenie Doomsdaya i zniszczenie części Metropolis i Gotham. A nie za wrabianie Supermana :P Czyli nadal jest niepotrzebny

Cytat: Leon Kennedy w 20 Lipiec  2016, 15:25:45
Akcja z rozwalonym Batmobilem pokazuje, że i ta groźba miały w tym swój udział, do tego Batek uważa, że gdzie On tam i śmierc i cierpienie... Oczywiście mogło to być bardziej uwypuklone.

Akcja z batmobilem pokazuje jedynie tyle, że tam gdzie Batman jest śmierć i zniszczenie :P

Juby

Cytat: Funky w 19 Lipiec  2016, 05:15:35
Opłaca się kupić to diwidi?, z chęcią obejrzałbym nowe sceny ale boje się wydawać kasę na film który uważam za przeciętny.

Na DVD masz tylko wersję kinową, więc nie bardzo. ;)

Cytat: LelekPL w 21 Lipiec  2016, 08:11:42
Luthor został skazany za stworzenie Doomsdaya i zniszczenie części Metropolis i Gotham. A nie za wrabianie Supermana :P Czyli nadal jest niepotrzebny

Nie zapominajmy, że został aresztowany, oskarżony i skazany, a także umieszczony w zakładzie i ogolono mu głowę! (jaki zakład karny tak robi?) w jakieś 12-48 godzin! XD Ten film to na prawdę kopalnia głupoty.

Leon Kennedy

CytatNie mam zamiaru gdybać. Mógłbym to robić gdyby film mi się podobał i chciałbym go bronić, a tak - nie będę wymyślał czegoś czego nie ma by film był mnie bzdurny.

Mnie się jednak podobał. Więc nie widzę problemu.

CytatAkcja z batmobilem pokazuje jedynie tyle, że tam gdzie Batman jest śmierć i zniszczenie

Akcja działa się chyba w dokach, które były zamknięte i kto tam ucierpiał oprocz tych śmieci?  :D Zresztą Gacek chyba nie zawsze taki był...

CytatLuthor został skazany za stworzenie Doomsdaya i zniszczenie części Metropolis i Gotham. A nie za wrabianie Supermana :P Czyli nadal jest niepotrzebny

Trochę więcej tych zarzutów powinien mieć, ale w sumie masz racje. Tak czy siak jej śledztwo tutaj zyskuje na przejrzystości.

CytatI bardzo dobrze, że był wycięty, bo jeszcze raz - film dzięki temu był krótszy, a same sceny były niepotrzebne.

Nie prawda. Cały watek Clarka powinien już w zwyklej wersji. I on i Superman zyskują w moim odczuciu, tak.jak i Luthor gdzie jego plan jest przejrzysty i widać jak to wszystko zaplanował.

CytatNie zapominajmy, że został aresztowany, oskarżony i skazany, a także umieszczony w zakładzie i ogolono mu głowę! (jaki zakład karny tak robi?) w jakieś 12-48 godzin! XD Ten film to na prawdę kopalnia głupoty.


Nie wiem i wiesz co czepiasz się tu trochę, a ta masa głupot w wersji reżyserskiej w sporym stopniu wyparowały.

Funky

W scenie pościgu Batman rozwala samochód z działkiem (tak żeby zabić nie żadne tam przypadkowe ofiary) a wcześniej ciągnie za sobą auto ludzi Lutora które ostro koziołkuje a następnie przygniata inny wrogi samochód. To jednak pokazuje że dla mnie przesadził z brutalnością. Zresztą mógł to zrobić po cichu bez tej totalnej rozpierduchy.

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 21 Lipiec  2016, 21:28:55
Akcja działa się chyba w dokach, które były zamknięte i kto tam ucierpiał oprocz tych śmieci?  :D Zresztą Gacek chyba nie zawsze taki był...

Zaraz, zaraz. A skąd wiesz, że to są jakieś "śmieci"? Co oni takiego złego robili w tej scenie? :P Poza KGBeast (który tam nie ucierpiał), to równie dobrze mogła być całkowicie legalna firma ochroniarska, która pilnowała transportu dla jednej z największych firm w mieści. Oni nie robili wtedy nic złego, a to batfleck ich zaatakował i zamordował :P

Cytat: Leon Kennedy w 21 Lipiec  2016, 21:28:55
Nie prawda. Cały watek Clarka powinien już w zwyklej wersji. I on i Superman zyskują w moim odczuciu, tak.jak i Luthor gdzie jego plan jest przejrzysty i widać jak to wszystko zaplanował.

Tak zyskał na przejrzystości, że ja nadal go nie rozumiem. A Superman zyskał by w moich oczach, gdyby ten film miał jedną spójną wizję i gdyby to śledztwo wpływało jakkolwiek na konfrontację z niebatmanem, a nie było spowodowane zwykłym szantażem.

Leon Kennedy

CytatTo jednak pokazuje że dla mnie przesadził z brutalnością. Zresztą mógł to zrobić po cichu bez tej totalnej rozpierduchy.

Nie mówię, że nie, ale z drugiej strony nie przeszkadza mi to  ;). Coś czuję, że aż takiej mordowni z jego strony już nie zobaczymy  :P

CytatZaraz, zaraz. A skąd wiesz, że to są jakieś "śmieci"? Co oni takiego złego robili w tej scenie? :P Poza KGBeast (który tam nie ucierpiał), to równie dobrze mogła być całkowicie legalna firma ochroniarska, która pilnowała transportu dla jednej z największych firm w mieści. Oni nie robili wtedy nic złego, a to batfleck ich zaatakował i zamordował :P

Jasne, a w wolnych dniach pomagali starszym osobą przejść przez jezdnie. Zwykłe śmieci, jakaś część mogła i pewnie byla z KGBeast w Afryce, ale ogólnie to dobre ziomki były  ;D

CytatTak zyskał na przejrzystości, że ja nadal go nie rozumiem. A Superman zyskał by w moich oczach, gdyby ten film miał jedną spójną wizję i gdyby to śledztwo wpływało jakkolwiek na konfrontację z niebatmanem, a nie było spowodowane zwykłym szantażem.

Samo wykonanie bardzo zyskało. Wiemy jak, ale trochę gorzej z tym dlaczego, jak dobrze zauważyliście, ale co tam Luthor go i tak nienawidził... Za potęgę którą dysponował. Co do Supermana to potej wersji zwłaszcza po scenie w kapitolu gdy pomagał ludziom, było mi.go żal. A to był jeden z minusów, ze ciężko było.mu współczuć, dobrze że mi już nie  :D


LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 25 Lipiec  2016, 21:14:13
Jasne, a w wolnych dniach pomagali starszym osobą przejść przez jezdnie. Zwykłe śmieci, jakaś część mogła i pewnie byla z KGBeast w Afryce, ale ogólnie to dobre ziomki były  ;)

Nie chodzi o to kim byli "po godzinach". Mówimy o tej scenie. Ja w tej scenie widziałem ludzi transportujących przesyłkę LexCorpu. A niebatman ich za to zabił. Raz, że scena akcji jest wrzucona na siłę, bo reżyser raptem się skapnął, że w 3-godzinnym filmie wieje nudą i nie było sekwencji akcji od sceny ze zniszczenia Metropolis. Dwa, oni giną jedynie z winy gacka. W tym momencie niczym sobie nie zasłużyli. A ten ich i tak wybija na prawo i lewo. Czy Ty tego nie dostrzegasz?

Leon Kennedy

#27
Napewno nie dostrzegam nieBatmana  :). I co z tego, że niby wrzucona na siłę? Skoro i tak świetna. I wiesz ja zgadzam się, że trochę przesadził, ale dalej to były zwykłe gnidy przygotowane do ewentualnych kłopotów o czym świadczy bazooka. A Gacek wybierający się na wojnę nie  przebierał w środkach! W końcu jak wojna,  to i ofiary.  Równie dobrze mógłby być winny Luthor, bo nie ma sceny w której by ich o nim ostrzegał, a wiadomo, że wie iż szykuję się do wojny i jest mu potrzebne to co przewoził czyli kryptonit.

Q

Jeden widzi niewinny ochroniarzy, drugi najemników zabijających niewinnych. Każdy widz inaczej interpretuje tę scenę.

Gdyby całość pokazano tak by nie było widać, że ktoś ginie, to wtedy nie byłoby takich kontrowersji. W "Batman Begins" w scenie pościgu tylko cudem nikt nie zginął. Zack Snyder nie bawił się w subtelności i pokazał, że wejście w drogę Batmanowi niesie ze sobą ryzyko śmierci. Zbiry widząc Batman dobrze wiedzą co może się wydarzyć, o czym mogą się dowiedzieć czytając Daily Planet. Batman w tej wersji nie patyczkuje się z nikim, ale też nie zabija wszystkich dookoła.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

#29
Jednak jak się bardzo chce to można do wszystkiego sobie wymówkę znaleźć, nawet morderstwa :P

Jacy najemnicy zabijający niewinnych? Ci kolesie transportowali przesyłkę LexCorpu. Nikogo w tej scenie nie zabijali :P Nagle ni stąd ni zowąd, zostają zaatakowani i zabijani. Oczywiście, że zaczną się bronić. A może chodzi Ci o scenę z Afryki? Batman nic o tym przecież nie wiedział. Z jego perspektywy nadal zabija niewinnych ludzi. Czy to są w rzeczywistości najemnicy czy nie, jest całkowicie bez różnicy dla tej dyskusji. Z jego perspektywy zabija ich, bo transportują towar :P

Co do jego innych pościgów to po pierwsze, w Batman Begins doprowadził do koziołkowania kilku samochodów policyjnych i przejechał po przedzie jednego radiowozu. Nie nazwałbym tego cudem :P Ale dla dobrego humoru załóżmy, że był nierozważny. Z resztą w TDK i TDKR w scenach pościgu również zabija przestępców... no ale właśnie! Po drugie, tutaj jest różnica - w tamtych filmach on akurat ma powód (odpowiednio, ratowanie życia Rachel, Denta i całego miasta)! A tutaj niebatman zabija masę ludzi bez żadnego powodu i na dodatek nie musiał nawet ich ścigać. Jedynym powodem tej słabo nakręconej sekwencji było to, że w filmie brakowało akcji. Nie było żadnego logicznego powodu co do tego śmiercionośnego ataku. W którym Batman zabił ludzi, którzy transportowali kamień. Być może nawet całkowicie legalnie - już nie pamiętam czy Lex dostał pozwolenie na import czy nie. Tak czy siak, przemyt kamieni na pewno nie zasługuje na karę śmierci. A transport towaru dla firmy tym bardziej :P