Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

MJ

Wracam z kolejnym pytaniem niczym Riddler , czy w owej kolekcji Flashpoint będzie wydany w pełni? W sensie czy wątki Batmana i innych bohaterów z rozszerzonej wersji tej zagiętej czasoprzestrzeni też się tam pojawią? Czy tylko główna historia?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Poza 5 zeszytami, które masz w Deluxe od Egmontu dodali zeszyty The Flash #8–12

Juby

Cytat: Juby w 14 Wrzesień  2022, 08:49:34Wreszcie! :) W brytyjskiej rozpisce kolekcji w końcu pojawił się tytuł, którego biorę na pewno. Tom 47. to Superman na wszystkie pory roku Jepha Loeba i Tima Sale'a, czyli od lat wyprzedany w Polsce komiks, za którego janusze z olx i allegro liczą sobie co najmniej dwie stówy. Posiadam wszystkie wydane w naszym kraju komiksy tego duetu poza właśnie wspomnianym Supermanem, więc fajnie że w końcu uda mi się go uzupełnić, w dodatku w atrakcyjnej cenie. Premiera u nas pewnie już 2023 roku.
Sprawa się wyjaśniła. Znane są już zapowiedzi polskiej edycji do numeru 35 (7 grudnia) i nie ma w nich Supermana, więc na 100% wydadzą go już w 2023. Nie martwi mnie to, bo póki co mam co czytać, co więcej okazało się, że jednak nie mam wszystkich komiksów duetu Loeb-Sale wydanych w naszym kraju - brakuje mi MegaMarvel 2/1997 od TM-Semic (Wolverine/Gambit: Ofiary), więc jest co nadrobić przed Supermanem. :)

Crowridd

#78
Zawsze znajdzie się coś do nadrobienia ;)

Ja z kolekcji czekam na Deathstroke i Poświęcenie.

Edit.

Na brytyjskim Hachette pojawiły się zapowiedzi kolejnych trzech tomów - Batmana brak.

Crowridd

#79
Deathstroke: Miasto zabójców - polecam.

Gruby komiks zawierający 10 zeszytów Marva Wolfmana. Rysunki Steve'a Erwina typowe dla okresu, w którym wydawane były wówczas zeszyty, kolory (Tom McCraw), tusz (Will Blyberg) - wszystko tu zadziałało i przyjemnie przeszedłem przez ten tom. Momentami widać starą kreskę/styl, których dziś nie uświadczymy (np. pokazanie odbicia Batmana w okularach Gordona) ale w żaden sposób to nie przeszkadza, a dobrze jest przeczytać kolejny komiks z tamtych lat.

Scenariuszowo jest naprawdę dobrze - spodziewałem się nudnych historyjek z długimi tekstami, a dostałem ciekawe historie, dużo dobrej akcji, które kartkowałem z przyjemnością (no może poza pierwszym zeszytem).

Batman pojawia się w kilku ostatnich zeszytach. Walka z Wilsonem jest nawet ok (jak na tamte lata). Batman vs. Deathstroke to to nie jest, a sama rywalizacja pomiędzy tymi dwiema postaciami jest mocno na drugim planie.

Z ciekawostek - Hotel Aparo - tyle wyłapałem.

Polecam, jeżeli ktoś tak jak ja wyrywkowo kupuje ciekawe pozycje od Hachette (z Batmanem lub bez). Batmana niestety na horyzoncie brak.


Juby

Następne numery:

34. Birth of Pray: Polowanie (23.11.2022)
35. Sucide Squad: Trial by Fire (07.12.2022)
36. Godzina Zero: Kryzys w czasie (21.12.2022)
37. Legion Superbohaterów: Nadciągająca Ciemność (04.01.2023)

Pierwszy opowiada o bohaterkach z Gotham, w trzecim na pewno jedną z ról gra Batman (nawet kilka jego wersji), nie wiem jak z tym Suicide Squad, a w numerze 37. raczej brak Batmana, lub postaci z jego świata.

Leon Kennedy

Pierwsze trzy biorę. A o ostatnim może ktoś coś?

Crowridd

#82
Też biorę te pozycje. Sucide Squad: Trial by Fire jest chyba nawet kontynuacją wątku rozpoczętego w Legendach.

Kupiłem obecny tom Bogowie Gotham, bo żadnego runu z WW nie planuję kupować, a chciałem mieć komiks z nią i z Batmanem.

- Jakość szycia numeru bardzo słaba, ale może trafiłem na taki egzemplarz
- The Hiketeia - spis treści mówi, że to historia z 2022 roku
- Na jednym kadrze polski tekst nakłada się na oryginalny angielski - nie usunęli dobrze oryginalnego i nałożyli na to polski.

Słabiutko

Rado

Cytat: Juby w 16 Listopad  2022, 08:44:4636. Godzina Zero: Kryzys w czasie (21.12.2022)

Kojarzę, że to był event, w którym w ówczesnym kontinuum zaczęły się pojawiać postacie z przeszłych epok komiksowych. Pamiętam na przykład, że do posiadłości Wayneów zapukał gruby, trochę mazgajowaty Alfred czyli wersja odpowiadająca debiutowi lokaja Bruce'a.

Juby

No i jest zapowiedź na którą czekałem! Tom 39. to Superman na wszystkie pory roku. Powinien trafić do sprzedaży 1 lutego :)

Gorsza wiadomość, od przyszłego roku podniesiona zostaje cena: 44,99 zł (39,99 zł w prenumeracie).

Crowridd

Za tak grube komiksy to nadal dobra cena.

Ten Superman wart jest uwagi?

Juby

Nie czytałem, ale opinie ma bardzo dobre, a jego autorami są Tim Sale i Jeph Loeb, czyli mój ulubiony duet twórców komiksowych (Batman: Nawiedzony Rycerz, Długie Halloween, Mroczne zwycięstwo, Catwoman: Rzymskie wakacje, Spider-Man: Niebieskie, Daredevil: Żółty, Hulk: Szary, Kapitan Ameryka: Biały, Wolverine/Gambit: Ofiary), więc spodziewam się kolejnego świetnego komiksu.

Crowridd

Autorzy widzę top. Znam oczywiście, więc będzie to mój kolejny tom z Supermanem w takim razie. Dzięki.

Dziś wyszedł tom Ptaki Nocy: Polowanie.

Leon Kennedy

Dobrze, że tylko 5zl. A ten Superman był już wydany w Polsce? Ptaki odbieram sobie jutro 😉

Crowridd

Ja własne kupiłem. Objętościowo chyba nawet grubszy niż Deathstroke: Miasto zabójców.

Co do Supermana to widzę, że wyszedł u nas 16 lat temu.