Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

Juby

Batmana jest sporo, choć często jedynie w roli gościnnej. Ale sam dobór tytułów - o ile nie jest się fanem całego DC, lub komiksów w ogóle - uważam za starsznie rozczarowujący. Patrząc na brytyjską rozpiskę (nasza jest z nią w miarę zgodna) zainteresowany byłem dotąd zaledwie czterema tytułami, ale ostatecznie żadnym na tyle, aby zdecydować się na zakup. Kolekcja Eaglemoss wypadała pod tym względem o wiele lepiej (gorzej z tłumaczeniem, papierem i zapachem kleju). Wciąż liczę na jakąś bombę, jak Człowiek, który się śmieje, czy Superman Sale'a/Loeba.

Crowridd


Crowridd


Leon Kennedy

Cytat: Crowridd1 w 26 Sierpień  2022, 22:51:29Tego bohatera nie ma za dużo po polsku, więc kupię https://hachettepartworks.com/en-en/dc-heroes-villains-collection/deathstroke-city-of-assassins/
Napisany przez twórcę trzeciego Robina.

Napewno kupię, tak jak i następny tom w którym znów spotkamy Aquamana. 'Z Głębin' czytało mi się bardzo przyjemnie.

Juby

Wreszcie! :) W brytyjskiej rozpisce kolekcji w końcu pojawił się tytuł, którego biorę na pewno. Tom 47. to Superman na wszystkie pory roku Jepha Loeba i Tima Sale'a, czyli od lat wyprzedany w Polsce komiks, za którego janusze z olx i allegro liczą sobie co najmniej dwie stówy. Posiadam wszystkie wydane w naszym kraju komiksy tego duetu poza właśnie wspomnianym Supermanem, więc fajnie że w końcu uda mi się go uzupełnić, w dodatku w atrakcyjnej cenie. Premiera u nas pewnie już 2023 roku.

Crowridd

No to gratulacje, że Ci się w końcu uda zebrać kolekcje.

Ja u siebie na osiedlu nie mogę znaleźć "Legend". Muszę gdzieś się po to udać dalej.

Juby

Zamów na empiku, lub bezpośrednio u Hachette.

Crowridd

Empik mam niedaleko, ale nigdy po drodze - na pewno kupię ten numer.

Natomiast dotychczasowe wydania kupowałem w Inmedio na osiedlu. "Legend" tam nie widziałem ani razu i bardzo możliwe, że ten punkt zrezygnował ze sprzedaży tych komiksów. Na innym osiedlu sprzedawali Hachette chyba do 10 numeru, a potem nagle przestali. Punkty Inmedio o których mówię, to jedne z głównych na tych osiedlach. Zobaczymy.

Leon Kennedy

#68
Ostatnio jakoś ciężko je dostać w kolporterze. U mnie w rodzinnym mieście tylko w jednym miejscu są. 'Legendy' jakoś odpuściłem, nie miałem ochoty czytać czegoś starszego, ale za to 'Aquaman W niełasce' już leży i czeka na swoją kolej.

Crowridd

#69
Jednak moje Inmedio nie zrezygnowało ze sprzedaży Kolekcji, bo dziś widziałem kolejny numer z Aquamanem.
"Legend" w Empiku niestety już nie ma nawet online.

Edit:

1) Opowiadania o Jokerze z Brązowej Ery doszły do Kolekcji - okładka różni się kolorem tła od regularnie wydawanych komiksów od Hachette. Dwukrotnie wyższa cena.



2) Gotham Central kolejnym komiksem serii. Poszatkowana wersja zbierająca zeszyty z dwóch pierwszych tomów.



Juby

Ten special o Jokerze chyba nie pojawi się w Polsce (raczej takich u nas nie wydają, a Eaglemoss próbowało raz i się na tym przejechało). Gotham Central wydane będzie u nas już trzeci raz, polecam, choć zdecydowanie bardziej kupić całą serię od Egmont.

Cytat: Crowridd1 w 17 Wrzesień  2022, 19:48:07Jednak moje Inmedio nie zrezygnowało ze sprzedaży Kolekcji, bo dziś widziałem kolejny numer z Aquamanem.
"Legend" w Empiku niestety już nie ma nawet online.
No to wszystko jasne. Legendy to komiksy - w dodatku Batmany - z okresu tuż przed tym, co wydawało u nas TM-Semic. Parcie było na tyle duże, że już pierwszego dnia w wielu punktach tom ten mógł się po prostu wyprzedać.

Crowridd

#71
Cytat: Juby w 18 Wrzesień  2022, 18:31:18Gotham Central wydane będzie u nas już trzeci raz, polecam, choć zdecydowanie bardziej kupić całą serię od Egmont.

Całą serię dosyć szybko zebrałem i pamiętam, że świetnie się ją czytało. Hachette w tym numerze wyda dwa pierwsze tomy, ale z pominięciem kilku zeszytów: COLLECTS GOTHAM CENTRAL #1–2, 6–10, 12–15

Widzę, że tom 2 w Polsce został już wyprzedany.

MJ

Jak sądzicie jakie są szanse na wydanie Streets of Gotham w Polsce?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Jeżeli chodzi o tę kolekcję, to takie same jak za granicą.

Juby

Cytat: MJ w 08 Październik  2022, 09:50:40Jak sądzicie jakie są szanse na wydanie Streets of Gotham w Polsce?
Obserwuj rozpiskę wydań brytyjskich na których nasza kolekcja jest wzorowana (z kilkoma różnicami). Na ten moment na stronie widnieją zapowiedzi do 48 tomu i wśród nich nie ma tego tytułu, ale kolekcja ma liczyć 100 tomów, więc kto wie, czy się w niej nie pojawi.

Jeśli nie - myślę że Egmont prędzej czy później to wyda, ale biorąc pod uwagę ich tempo wydawnicze (które i tak dla niektórych jest już przesadą) możemy jeszcze kilka lat na to poczekać.