Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ogólna sytuacja komiksu na polskim rynku.

Zaczęty przez dumb_bm, 10 Sierpień 2013, 19:49:49

Leon Kennedy

Cytat: XIII w 19 Kwiecień  2019, 11:14:27Aktualnie  rynek komiksowy jest  bardzo przesycony, ciekawe czy w najbliższych latach nastąpi jakiś krach że spadnie sprzedaż  i znowu będzie jeden Batman rocznie

No faktycznie rynek jest mocno nasycony, a kolejne kolekcje są już w drodze np. Spiderek. Czy czeka nas jakiś krach? Ciężko stwierdzić, ale czasy po TM-Semicowe raczej nam nie grożą.

8azyliszek

G...uzik prawda, skoro matka wszystkich Kolekcji czyli WKKM została załatwiona przez wrażą konkurencję. Co gorsze - w UK jest kolejne przedłużenie do 250 tomów. Wyć mi się chce, jak pomyślę ile dobrych tytułów nas ominie.

https://www.youtube.com/watch?v=QKrCXw0Nfm4

Leon Kennedy

No cóż wszystko musi się kiedyś skończyć.

8azyliszek

@UP
No oczywiście - na 250 numerze, jak w Wielkiej Brytanii. :) To jest smutniejsze tym bardziej, że w Niemczech WKKM idzie sobie dalej, bez żadnych przeszkód i niedługo 170 przekroczy i poleci dalej.

XIII

Tomy WKKM  kupowałem na wyrywki ostatnio kupiłem Daredevila Chinatown  a  wcześniej kupiłem Śmierć Stacych czyli miałem prawie 3 letnią rozłąkę z kolekcją, ja za wkkm jakoś płakać szczególnie nie będę , za dużo w tej kolekcji avengers czy też x-men za którymi nie przepadam.

Jak zastąpi ją kolekcja ze Spider-Manem to też jej jakoś szczególnie nie będę kupował , w 1 tomie testowym jest dziadostwo brand new day szkoda na to  nawet 15 zł, miałem nadzieję że u nas pierwsze tomy będą z marvel knights nie kupiłem tego w wkkm bo było niekompletne  a tak by była cała historia  za 45 zł ale niestety spartolili sprawę

8azyliszek

@UP
Taaa jasne. Bo dwa zdublowane tomy po WKKM i Egmoncie (Zło które ludzie czynią, które było w edycji hiszpańskiej) wspaniale by zareklamowały nową kolekcję. Zgadzam się, że początek runu Slotta jest słabiuteńki. Ale właśnie chyba to dobrze, że to słabszy tom kosztuje 15 zł, a nie 40 zł. Ja jestem zadowolony, że z testu tylko Zmysły się powtarzają i to po przerwie 26 lat. Gdy kolekcja wystartuje regularnie, to będzie można sobie spokojnie wybierać co się chce. A na razie jest spoko.

Leon Kennedy

Kolekcja Spidera mnie dość  interesuje, ale komiksów mam już pewnie około 200 i od jakiegoś czasu jest problem z miejscem, to chyba spasuje, może jakiś wyrywkowy wezmę, zobaczę.

8azyliszek

Idź do Ikei po nowy regał. :) Ja sobie na samą WKKM zrobiłem nadstawkę na segmencie i podostawiałem półki po bokach. :) Regały od podłogi po sam sufit, bez prześwitów, to jedyne wyjście. :D

Leon Kennedy

Jest to jakieś wyjście i pewnie w końcu będę musiał coś zakupić.

Johnny Napalm

Za tydzień startuje nowe wydawnictwo komiksowe:

Nagle!

To taka nazwa.  :) Serio...

Wystartują na początek z trzema tytułami, z których gościu z Centrum Komiksu poleca najbardziej album "Z całej pety!". Centrum Komiksu to miejsce, gdzie się o tym dowiedziałem, a to miłe, że niby konkurencja... (Taurus), a informują o takich wydarzeniach, za to kolejny olbrzymi plus.  :)

"Założycielami wydawnictwa Nagle! są Krzysztof Ostrowski – autor komiksów, wokalista zespołu Cool Kids of Death i doświadczony dyrektor wydawniczy w Non Stop Comics; Bartosz Musiał – prawnik, menadżer i tłumacz, a także Adam Badowski – szef studia i członek zarządu CD Projekt, współodpowiedzialny za koncepcję i wizję artystyczną gier z serii Wiedźmin"

Wszystko zapowiada się bardzo ambitnie. W tym roku zapowiadają wrzucić na rynek aż 20 tytułów.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...