Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman

Zaczęty przez Leon Kennedy, 22 Styczeń 2008, 11:13:09

(A)nonim

CytatA która to wizja Nolana, a która Burtona, bo kisielu nie lubię, a budyń mogę jeść codziennie na śniadanie.
W swoim przypadku chyba znasz odpowiedź. ;)
CytatW komiksach mogę przełknąć, że ktoś puścił bąka, który zmiótł miasto z powierzchni ziemi, bo to tylko kolorowe kartki papieru, od filmu oczekuję czegoś zupełnie innego (nierealnego Batmana przyjąłbym z otwartymi rękami w konwencji jak Sin City).
Ok masz takie podejście, ale nie wymagaj go od innych.
CytatDlaczego nie przyjmiecie tego, że może wy też nie odpowiednio przyswoiliście konwencję Nolana do tego jak chciał pokazać Batmana, i że w jego świecie da się skonstruować maszyny, które odparowują wodę w taki a nie inny sposób?
Bo z jednej strony mamy ten "realizm", a z drugiej pojedyncze, nierealne rzeczy, to się trochę ze sobą gryzie. Jednak parę postów temu napisałem że zbytnie narzekanie na nierealność sonaru i innych takich jest niepotrzebnym czepianiem się.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Dobra kończę temat, bo ty (A)nonim choć jak rozumiem wolisz wersję Burtona rozumiesz o co mi chodzi. Muszę poczekać, aż wypowie się jakiś Burton-zombie, żeby się pokłócić. ;)

RafBat

#152
CytatRafBat widzisz, miło, że sprostowałeś i teraz wszystko jest jasne.
No to się cieszę... Może gdybym nazwał, na samym początku, to co mi się podoba w Batmanach Burtona ekspresjonizmem (kinematograficznym), zamiast artyzmu... nie wspominając już o używaniu terminu klimat (na który pewnie jesteś już "uczulony"), to "sprawa" szybciej by się zakończyła. :D
PS:Chociaż liczyłem, że taki fan kina szybciej powiąże klimat z formą filmu. :P

Juby

Fanem kina się raczej bym nie nazwał. A jak sam wspomniałeś słowo klimat mnie trochę uczuliło, więc chciałem je jak najszybciej pominąć, a nie próbować zrozumieć co przez nie chciałeś powiedzieć.

jace746

WItam, wydaje mi sie ?e porównywanie filmu z 1989 roku i filmu z 2005 jest troche nie na miejscu, to tak jakby porówna? Audi 80 do audi TT, nale?y sobie przypomnie? jakie oczekiwania towarzyszy?y przy projekcji  Batmana w 1989 roku, co cz?owiek mia? do wyboru i co by?o na ?wiecie dost?pne, pomijaj?c post?p techniki to fabularnie i pod wzgl?dem artystycznym Batman z 1989 roku jest o niebo lepszy od Batman Begins, ten film stworzy? klimat który przenosi swym surrealizmen do ?wiata superbohatera, ca?o?? dzie?a Burtona okraszona genialna muzyk? Elfmana i ?wietnymi kawa?kami Prince'a który w tamtych latach by? królem niekonwencjonalnej muzyki pop w Usa i nie tylko daje nam zlepek okoliczno?ci które wprawi?y nas w zachwyt siedz?c 22 lata temu na sali kinowej. Z perspektywy czasu mo?na si? czepia? niedoci?gni??, ale wtedy by?y to motywy dopuszczalne w?a?nie ze wzgl?du na ca?o?c projektu, jego charakter i specyficznosc publiki która ten film mia?a obejrze?, poza tym Burton czesto powtarza? ?e nie spodziewa? si? tak du?ego sukcesu... Polecam jakiekolwiek materia?y dodatkowe z tworzenia tego filmu bo jest tam zawarte bardzo du?o istotnych aspektów tworzenia tego filmu. Co do Dark Knight jest to Batman który spe?ni? moje oczekiwania w 100% a kreacja Jokera w wykonaniu R.I.P. H. Ledgera jest fenomenalna...ot to ?eby nie by?o ?e siedz? i zamulam o starym tylko filmie...

Pozdrawiam

Rexio

#155
Słuchajcie , ja sie zgadzam z Leonem 10/10 . Batman pierwszy był niesamowity weźmy 1 scene np: wtedy kiedy ten duży zbir mówi do niego "wal" a on co ? walnoł go ? ten sie na niego gapi...a Batman sie złowieszczo uśmiechnoł..pik..pik..a tu sie okazuje że przyczepił mu bombe.  Właśnie takie sceny gościły w pierwszych odsłonach o Batmanie, w współczesnych filmach już tego nie tak nie ukażą. , bo wiedzą że by sie spotkali z tragiczną krytyką.

10/10

Owa scena pochodzi z Batman Return

franek

Film świetny. Nic mu nie brakuje. Akcja, Mrok, Brutalność to Batman o jakim wszyscy powinni pamiętać. Gdy oglądam filmy, próbuję się utożsamić z jakimś bohaterem i myślę: co ja bym zrobił na jego miejscu??? Gdy zrobiłem to w przypadku Batmana i wyobraziłem sobie że Batman mnie atakuje to aż mnie ciarki przechodzą do tej pory. Ledwo widoczna sylwetka Batmana, Odwrócenie uwagi i bezszelestnie Batman Zdejmuje jednego zbira po drugim nie pozostawiając ani śladu.  :o


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Film bije swoich konkurentów spod znaku nowej wersji Nolana swoimi dialogami. Nolan stworzył świetne filmy, ale właśnie... czy ktoś z Was mógłby wymienić choć jeden cytat z filmów Nolana o Batmanie, który przeszedł do historii kina, lub chociaż miał zadatki na stanie się kultowym?

W Batmanie jest pełno takich dialogów, począwszy od najbardziej znanego:
,,Czy tańczyłeś kiedyś z diabłem, w bladym świetle księżyca"

Albo rozwalający tekst Jokera, komentującego arsenał Batmana:
,,Skąd on bierze takie zabawki?"

Tylko Joker Burtona mógł zadać takie pytanie:
,,Skoro Batman jest taki sprytny, to czemu nosi majtki na spodnie?"

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Adriann

Why so serious?
I'm not wearing hockey pads!

cukier

maybe magic trick ?

pencil goooone.

franek

Z tych co podaliście to normalny widz nie fan batmana może spamiętać tylko Why so serious które w filmie jest powtarzane z 1000 razy.


Show Must Go On!!!

Juby

Nie ograniczaj się. Może nawet 2000, albo milion razy. ::)

Rafalinda

Wg mnie można całymi garściami cytować Harveya Denta. Dwa najbardziej znane powiedzenia jakie mi w tej chwili przychodzą na myśl to:
1. You Either Die a Hero, or You Live Long Enough To See Yourself Become the Villain
2. The night is darkest just before the dawn.

I przychodzi mi do głowy jeszcze jeden świetny tekst Rachel do Denta, coś w s tylu:
1. Jeśli mafia nie próbuje cię zabić to znaczy że źle wypełniasz swoje obowiązki (jak coś to poprawcie)

Ja uważam, że Batmany  Nolana są tak wspaniałe właśnie dzięki rewelacyjnym dialogom. Ja rozumiem, że można bardziej lubić i chwalić wizję innego reżysera, ale jak się przy tym atakuje równie udane produkcje to wygląda to tak, jakby ktoś czuł że "kultowość" jego ulubionego filmu jest zagrożona lub przysłonięta  przez ten drugi. :P

lady_ozzy

'Je?li jeste? w czym? dobry, nigdy nie rób tego za darmo'

'Co Ci? nie zabije, uczyni Ci?... dziwniejszym...'
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

franek

#164
No i ten drugi cytat który mamy od ozzy też może wpaść do głowy ale w Batmanie 89 jest ich więcej.

@rafalinda
Ja nie chciałem atakować twórczości Nolana tzn. nie lubię jego wizji, ale trzeba oddać, że zrobił dobry film. Masz racje z tym Dentem, mówił mądrze, ale chodzi o cytaty które zapadły w historię kina, a nie tylko ładnie brzmiące i mądre, bo jeśli tak to mógłbym równie dobrze wypisać wszystkie kwestie z "Ojca chrzestnego" w odpowiednim do tego temacie.


Show Must Go On!!!