Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ogólna dyskusja o grach

Zaczęty przez Huntersky, 07 Sierpień 2008, 00:23:17

Leon Kennedy

Gry
#705
Ja tam horrory łykam na śniadanie.

Juby

Gry
#706
Dacie radę zmienić nazwę tematu na "Ogólna dyskusja o grach"? Bo obeca jest mocno myląca gdy wchodzi się z poziomu strony głównej, lub z ostatnich wypowiedzi (dopiero rzucenie okiem w jakim dziale się znajduję, uświadamia mi, że nie miałem potrzeby tutaj zaglądać).

Proszę bardzo.

Mr.G

Cytat: Leon Kennedy w 26 Grudzień  2020, 14:32:23Ja w Wieśka 3 pograłem tylko kilka godzin...
Cytat: LelekPL w 02 Luty  2021, 09:40:29Też Wiedźmina olałem po 15 minutach gry
A jednak jest ktoś, kogo ta gra nie zachwyciła. Ale żeby ją ocenić po tak krótkim czasie, to chyba rzeczywiście trzeba albo nie lubić Wiedźmina albo RPG. No cóż, ja do Was Panowie nie dołączę, bo całym sercem podpisuję się pod tym, że Wiedźmin 3 to świetna produkcja. Każda, nawet wydawać by się mogło najbanalniejsza misja poboczna ma jakieś drugie dno, a to co kiedyś było o prostu ubiciem bestii w ramach zlecenia, teraz wymaga przeprowadzenia małego śledztwa, szukania śladów, poznania często fascynujących historii... Zresztą, co ja się będę rozpisywał, jestem jednym z nielicznych, którzy dopiero rozpoczęli tę przygodę, dla większości W3 to już klasyka i doskonale wiedzą, jak świetnie tam wszystko gra. A ja, będąc fanem Gealta z Rivii od czasów nim to jeszcze było modne, jestem oczarowany sposobem, w jaki twórcy gry ożywili jego świat i zachwycony tym, jak ten świat jest ogromny. Gdy tylko mam wolne od 2-3 godzin (na krócej siadać do tej gry się nie opłaca), wracam na wiedźmiński szlak, a dobrnąłem dopiero to 12 poziomu i widząc, że czekają mnie misje i bestie około 70-tego, wiem że jeszcze wiele, wiele wspaniałych przygód przede mną.

Jednocześnie, po ujrzeniu jak dobrze może być pokazany ten świat, gorzej zacząłem oceniać serial i ogrom niewykorzystanego potencjału. Do roboty, Netflix!

LelekPL

Cytat: Mr.G w 20 Luty  2021, 11:50:52A jednak jest ktoś, kogo ta gra nie zachwyciła. Ale żeby ją ocenić po tak krótkim czasie, to chyba rzeczywiście trzeba albo nie lubić Wiedźmina albo RPG.
Wyjaśnię tylko, że ja większość gier kończę po 15-30 minutach gry. Kiedyś zawsze sobie kupowałem gry na wyprzedażach Steamu i potem albo w ogóle w nie nie grałem, albo właśnie się znudziłem, albo nie mogłem przejść jakiejś części i mi się odechciało. Wiedźmin jest w niezłym gronie z takimi grami jak Dead Space, Assassin's Creed Unity, Limbo, Alien Isolation, Deus Ex czy Mass Effect.

Właściwie tylko Arkham, Telltale i NBA to gry które na Steamie skończyłem :P

Rado

Kłaniam się. 164 godziny w Wiedźmina 3, a nawet nie ruszyłem jeszcze drugiego dodatku. Dla mnie bomba.

Był jakiś twist fabularny na końcu NBA?

LelekPL

Cytat: Rado w 21 Luty  2021, 14:45:24Był jakiś twist fabularny na końcu NBA?
A tu Cie zaskoczę, bo MyPlayer mode posiada fabułę ;)

Ale co ciekawe, dla fanów Tekkena, w którego się kiedyś grało z kolegami (spamowanie w parkiecie Eddy'm rulez :P ), Wydawca doda postać Polską, która jest na dodatek premierem naszego kraju... spokojnie, na szczęście to nie Morawiecki :P Ale i tak duże lol

newtime

Jeśli chodzi gry które zajmuja szczególne miejsce w moim sercu to

1. Wiedzmin 3- Idealny rpg z świetnym klimatem, fabuła, rozgrywką,  postaciami bedący moja wymarzoną adaptacją ksiżek Andrzeja Sapkowkiego, piękna przygoda i to nasza Polska produkcja, nie zapomnę jej nigdy ;D Arcydzieło!!

2. Red Dead Redemption 2 - Niesamowita przygoda na dzikim zachodzie, postacie których nie da się nie lubić, fabula któa bawi i wzrusza oraz daje do myślenia wielu sprawach co nie jest często spotykane w grach i oczywiśćie świetnie zbudowany otwarty świat

3. Gta V - Jakie Gta jest kazdy zna, a piątka to kwintesencja całej serii  ;)

4. Mafia 1- Gra dzieciństwa, która otrzymalą nie dawno świetny remake, dla fanów filmów mafijnych i lat 30 pozycja obowizkowa, mimio ze tylko na 10 godz

5. Batman Akrham - Oczywiście seria gier o Arkham musiałą się tutaj znaleść, mimio ze dziśc sie juz trochę zestarzała zwłascza przy nowym SPider, to wciaż znakomita seria 

Juby

Cytat: newtime w 18 Październik  2021, 18:58:005. Batman Akrham - Oczywiście seria gier o Arkham musiałą się tutaj znaleść, mimio ze dziśc sie juz trochę zestarzała zwłascza przy nowym SPider, to wciaż znakomita seria 
Jeden z moich najlepszych kumpli jest fanem Spider-Mana i grał w niego niepoliczalną ilość godzin, a mimo to nie jest w stanie wskazać wyższości pająka nad grami Arkham, które też bardzo mu się podobały.

newtime

#713
Plusem Spider jest przede wszystkim  miasto, Nowy York jest pięknie wykonany plus przeciwieństwie do Gotham żyje i nie ogranicza się jedynie do przestępców, samo poruszanie się na pajęczynach to coś wspanialego ,zadania poboczne sa lepiej zrobione niz te w Arkham, fabulanie tez jest niezłe, nie mamy nawalone 100 postaci ale skupiamy się na kilku i dobrze je wykorzystujemy ale jednak moje serce jest przy Akrham w końcu to Batman, dlatego czekam na nową bardziej nowoczesna odsłonę ;D

LelekPL

Cytat: newtime w 18 Październik  2021, 21:15:47Plusem Spider jest przede wszystkim  miasto
To prawda. Moim marzeniem jeśli chodzi o kolejną grę z Batmanem byłoby żyjące miasto, ale z równie ciekawymi wewnętrzynymi lokacjami jak w Asylum czy City, częstszymi wyborami fabularnymi i kreowaniem Bruce'a (jak ta z Azraelem w AK czy wybór między torturowaniem, a nie w Telltale), no i z lepszym Bruce'm ogólnie. Batman w Arkham to praktycznie czysta karta dla gracza, podczas gdy Peter w Spider-Manie to pełnoprawna postać.

Mr.G

Cytat: Gieferg w 26 Czerwiec  2023, 21:11:02Większość zleceń wiedźmińskich zlewałem bo ich klepanie robiło się monotonne, jechałem z głównym wątkiem i tymi spośród questów pobocznych, które mnie zainteresowały.
E tam.
To jak nie zagrać w Wieśka3 wcale. To właśnie misje poboczne, gdzie niemalże każda miała jakieś podwójne czy potrójne dno, były sercem tej gry. Od pierwszego zlecenia na północnicę wymagającego przygotowania się, poznania historii jej śmierci, zdobycia przedmiotów do rytuału itd. byłem zakochany w Dzikim Gonie. No ale co kto lubi.

Zastanawiają mnie te niepokojąco liczne projekty na marce Wiedźmina, które są gdzieś tam w przygotowaniu. Co obstawiacie? Na pewno nie chciałbym kontynuacji przygód Geralta, bo po prostu nie da się lepiej. Wszystkie postaci mają swoje zakończone wątki. No, chyba że jakiś prequel.
Osobiście z chęcią zagrałbym Ciri, ale myślę też, że mogą pójść w stworzenie własnego bohatera, zwłaszcza, że zapowiedzieli zupełnie nową, autorską wiedźmińską szkołę.


Ja natomiast sięgnąłem jakiś czas temu po kolejny tytuł tego studia.
Po premierze Cyberpunka 2077 i całym tym syfem, który narobił się dookoła, postanowiłem zaczekać aż zamieszanie ucichnie, a gra zostanie naprawiona jak należy. Jestem raczej powolnym graczem i chyba nadal kręcę się gdzieś na początku fabuły, ale już teraz mogę powiedzieć, że tytuł niesłusznie został tak zjechany. Owszem, są niedociągnięcia techniczne (gram na ps4 i to chyba była najgorsza opcja pod tę grę), ale nie takie, które uprzykrzają rozgrywkę. Problemem jest na pewno otwarty świat, który jest pusty i nudny - zwykle jest się jedynym pojazdem na ulicach, a dookoła nie dzieje się nic, co skłoniłoby gracza porzucić fabułę i zagłębiać się w uliczki. Na tym polu ewidentnie coś twórcom nie wyszło.
Ale jeśli po prostu robi się misje, to jest świetnie. Wątki są bardzo klimatyczne i zawiłe, pełne ciekawych i wywołujących emocje postaci, a wszystko skąpane w rewelacyjnie oddanym duchu brudnej, zepsutej i całkowicie beznadziejnej przyszłości. Myśl o cyberpsychozie czy podziemia braindance'owego rynku autentycznie niepokoją.
Jeszcze czuję się przytłoczony zabawą z ekwipunkiem i umiejętnościami, ale myślę, że ogarnę to z czasem, a na razie na plus, że jest tego tak dużo. Możesz się rozwijać w kierunku napakowanego chromem niszczyciela, bezszelestnego ninjy, czy mistrza hakowania i wygląda na to, że w pewnym zakresie posiadanie konkretnych umiejętności wpływa na sposób wykonania misji.
Czekając od dawna na Cyberpunka 2077 liczyłem na klimat i dobrą fabułę. To pierwsze otrzymałem na pewno, a drugie idzie w dobrym kierunku. Słabostki techniczne do przełknięcia, ale zmarnowano potencjał miasta. Co by jednak nie było, gra na pewno warta uwagi.

newtime

Ja bardzo czekam na remake 1, bo nawet jak fan narki strasznie sie meczylem grajac orginal, chcoiaz jest tam duzo dobrego. Boje sie ze wiedzminie 4 dadza kreator postaci oraz odejda mocno od czasow ksazki zeby odpowidac swoje wlasna fabułe, czego bym nie chcial, bo duża siła w3 jest taka ze stoi mocno na Sapkowskim ale trzymam kciuki i czekam, bo wieśka póki co nigdy za dużo

Co do cyberpunka, pomijajac problemy to bardzo dobra gra z fajna fabula, muzyka i misjami chociaz nie do konca moje klimaty ale czekam na dlc i kolejne projekty :)

Leon Kennedy

Po serialu Netflixa bardzo chciałem zagrać w Cybera i oczywiście to zrobiłem. Pierwsze godziny były niesamowite, ale z czasem masa bugów i jednak moja dość spora nie chęć do RPG wygrała i zrezygnowałem. Do tego raczej nie mam czasu na tak długie gry, bo do roboty tam jest pewnie cała masa różnych rzeczy...

Grał ktoś może w Observer???

newtime

Cytat: Leon Kennedy w 24 Listopad  2023, 11:29:42Po serialu Netflixa bardzo chciałem zagrać w Cybera i oczywiście to zrobiłem. Pierwsze godziny były niesamowite, ale z czasem masa bugów i jednak moja dość spora nie chęć do RPG wygrała i zrezygnowałem. Do tego raczej nie mam czasu na tak długie gry, bo do roboty tam jest pewnie cała masa różnych rzeczy...

Na jakiej platformie grałeś? Obecnie gra jest naprawdę w dobrym stanie

Leon Kennedy

W tym momencie było to PS4.