Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najlepszy Batman

Zaczęty przez piotrek1x2, 20 Styczeń 2008, 16:30:43

Który nietoperz jest najlepszy?

Bruce Wayne
58 (81.7%)
Jean Paul Valley
5 (7%)
Dick Grayson
2 (2.8%)
Terry McGinnes
6 (8.5%)

Głosów w sumie: 68

Anarky

Cytat: BatQueen w 03 Lipiec  2010, 20:17:53
Po co ta sonda?? :D

By mieć wybór, nie dla każdego najlepszy jest Bruce Wayne
Ja wam pokażę!

BatQueen

Oczywi?cie rozumiem to, ale chcia?am powiedzie?, ?e wi?kszo?? g?osuj?cych postawi na Bruce'a Wayne'a, ze wzgl?du na to, ?e on jest tym pierwszym, oryginalnym Batmanem. Szanuje g?osy innych, gdy? o gustach si? nie dyskutuje  :)

Deuce

Postawi?em na Jean Paul'a. Uwa?am, ?e taka postawa Batmana oddzia?ywa?aby bardziej prewencyjnie ni? cho?by Wayne'a. Valley nie patyczkowa? si? z przest?pacami, wielokrotnie nie dba? nawet o ich ?ycie np. Abbatoir. Uwa?am, ?e jego zachowanie zmniejszy?oby zjawisko przest?pczo?ci, poniewa? ci ?li baliby si? najgorszego ze strony Batmana. Sam kostium ju? za nim przemawia. Jest znaczna ró?nica czy dosta? mi?kk? r?kawic? w twarz czy zaliczy? trafienie metalowym szponem. To równie? mo?e dzia?a? jako straszak. Trzeba jednak zauwa?y?, ?e takie zachowanie mo?na uzna? za sprzeczne z prawem, ale osobi?cie go nie pot?piam, a nawet popieram.
Jest jednak pewna zadra, której kompletnie u niego nie akceptowa?em. Za cel nadrz?dny stawia? sobie ?ciganie przest?pcy ponad pomoc obywatelom, których cz?sto zostawia? samych sobie. Batman powsta? po to, aby nikt ju? nie gin??, czyli najpierw pomoc ludzim nawet kosztem ucieczki przest?pcy. Wiem, ?e kierowa? nim System, ale mimo to nie akceptuje u niego takiej postawy.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Roy_v_beck

Valley to psychol i tyle. No i jego kostium był raczej taki śmieszny niż straszny.

Cowboy

Jest takim samym psycholem jak Bruce Wayne, Dick Grayson, Terry McGinnes, i Damian Wayne (właśnie, czemu go niema w sondzie? był komiks ukazujący przyszłość gdzie Damian jest Batmanem). Bo kto normalny biega po nocach w stroju nietoperza? jeśli do tego bijesz Roy_v_beck, rzecz jasna. Valley był po prostu brutalniejszy, powiedziałbym że skuteczniejszy w tym co robi. A co do kostiumu to kwestia gustu, mi się bardzo podobał :).
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

m2reily

Ja osobi?cie nie nale?? do tych fanów, którzy uznaj? jedynie Bruce'a Wayne'a jako Batmana. Coraz bardziej sk?aniam si? do tego, ?e zrobi? ju? swoje jako mroczny rycerz i powinien mie? szans? na normalne ?ycie. Po prostu zas?u?y? na to.
Azrael, by? dobrym nietoperzem, w ko?cu to on pokona? Bane'a, ale nie wytrzyma? psychicznie presji takiego ?ycia. Bycie Batmanem go przeros?o, w dodatku zmaga? si? z "programem" zakodowanym w jego umy?le, co jeszcze pog??bi?o jego ob??d.
Dick moim zdaniem powinien pozosta? przy postaci Nightwinga, w ko?cu lata temu postanowi? wyj?? z cienia i by? "panem samego siebie". Zatem najodpowiedniejszym rozwi?zaniem by?oby odnalezienie nast?pcy w osobie Terry'ego. NIech na chwil? obecn? Dick zostanie na stra?y Gotham, a Bruce po powrocie zajmie si? treningiem przysz?ego Batmana i historii zatoczy ko?o.                         
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Cowboy

Ale przecie? DC pokaza?o nam przysz?o?? Gotham City - Batmanem b?dzie Damian. Damian Wayne czyli obecny Robin. Batman ma nieco rycerski kostium, odpowiednikiem Jim'a Gordona jest Barbara Gordon, a Alfreda - kot Damiana o imieniu Alfred. Damian Wayne dalej prowadzi Wayne Tower, i ?yje na równie wysokim poziomie ?ycia co jego ojciec. Je?li chcesz wi?cej zapraszam ci? do zapoznania si? z "Batman", numer 666 i 700. Wi?c wiesz ju? ?e czasami DC wypuszcza komiks który dzieje si? o wiele lat pó?niej pokazuj?c nam tym skrawek przysz?o?ci. Dlatego te? ?eby zachowa? ci?g???? chcia?bym ?eby by?o wydawane wi?cej takich "przysz?o?ciowych" komiksów, na przemian z klasycznymi historiami.
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

m2reily

A czy ja muszę się zgadzać ze wszystkim co DC publikuje? Przedstawiłem mój osąd, który może nie jest zgodny z tym co zostało nazwane chronologią (nie wiadomo czy za rok nie ulegnie to zmianie). I nie wynika to z mojej niewiedzy jako fana, chociaż jest sporo rzeczy których nie wiem i na pewno nie jestem jedyny. Nie ma w tym temacie klauzury, że opinie muszą się zgadzać z kontinuum świata Batmana i odzwierciedlać to co jest ogólnie przyjęte.                 
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Cowboy

Oczywiście, tylko chciałem ci po części odpowiedzieć na pytanie.
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Leon Kennedy

#39
CytatAle przecież DC pokazało nam przyszłość Gotham City - Batmanem będzie Damian.

W dwóch komiksach Damian był ukazany jako Mroczny Rycerz, pierwszy to 666, a ostatni to jubileuszowy 700 numer ( oba pochodzą z serii "Batman" ), i oba łączy jedno... nie są w pisane do oficjalnego runu Gacka ;) ( chodź nie mam 100% pewności, jak wszyscy zresztą :P). Więc z tą przyszłością to tak na serio guzik wiemy ;D

Roy_v_beck

Dokładnie. 666 to na pewno elseworld. Zresztą od 80 lat Batmanem jest Bruce Wayne, więc pewnie przyszłość po prostu nigdy nie nadejdzie.

Cytat: CowboyJest takim samym psycholem jak Bruce Wayne, Dick Grayson, Terry McGinnes, i Damian Wayne
No właśnie nie. JPV ma jeszcze tą całą sprawę z zakonem św. Dumasa, która mu mąci w głowie i o wiele łatwiej mu przychodzi zabijanie. Nie mówiąc o tym, że jest mniej wytrzymały psychicznie niż wszystkie inne Batmany, jak wspomniał m2reily. Nawet Damian umiał się opanować i ostatnio nie zabił Zsasza (ku ogólnemu ubolewaniu), co myśle że Azraelowi nie przyszło by tak łatwo.

W ogóle ktoś czyta tą najnowszą serię z jego udziałem?

Cowboy

CytatW ogóle ktoś czyta tą najnowszą serię z jego udziałem?

:-\

CytatWięc z tą przyszłością to tak na serio guzik wiemy ;D

Z DC Comics to norma.
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

(A)nonim

Roy seria Azrael nie jest o JVP.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

Dobrze wiedzieć, to tym bardziej nie będę czytał.

Anarky

Cytat: BatQueen w 03 Lipiec  2010, 23:30:11
Oczywi?cie rozumiem to, ale chcia?am powiedzie?, ?e wi?kszo?? g?osuj?cych postawi na Bruce'a Wayne'a, ze wzgl?du na to, ?e on jest tym pierwszym, oryginalnym Batmanem. Szanuje g?osy innych, gdy? o gustach si? nie dyskutuje  :)

Postawienie na niego z tych powodów by?o by moim zdaniem zbyt oczywiste, nie mowie oczywi?cie by g?os oddawa? na kogo? innego by by? oryginalnym. Chodzi raczej o dobre uargumentowanie, a co do tego ?e o gustach si? nie dyskutuje. Podobno po to jest forum dyskusyjne by porusza? te? i t? kwestie...

Cytat: Roy_v_beck w 04 Lipiec  2010, 00:57:37
Valley to psychol i tyle. No i jego kostium by? raczej taki ?mieszny ni? straszny.

Akurat si? z tym nie zgadzam, gdyby nim by? Batman umie?ci? by go od razu w Arkham Asylum a nie liczy? na jego pomoc i mu pomaga?. Poza tym co je?li porównamy go z Jokerem chocia?by, to jest dopiero psychol a nie Jean-Paul Valley. O pierwszej wersji jego zbroi mówi? nie b?d?, bo prezentuje si? mrocznie.

Cytat: (A)nonim w 04 Lipiec  2010, 17:11:49
Roy seria Azrael nie jest o JVP.

Jean-Paul Valley oficjalnie jest uznany za martwego, ale jego ?mier? nie jest w komiksie taka znów oczywista. Poza tym sami wiecie ?e w ?wiecie komiksów powroty zza grobu nie s? rzadko?ci?, nowa seria Azreal to inna opowie??. Michael Lane to jej g?ówny bohater.
Ja wam pokażę!