Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman the Movie czy Batman i Robin

Zaczęty przez piotrek1x2, 20 Styczeń 2008, 16:55:48

Lepszy by?:

Batman'66
22 (55%)
Batman i Robin
18 (45%)

Głosów w sumie: 40

piotrek1x2

Wedlug mnie ten z 66. Te "Puf" i pedalski Robin ma swój urok. Z czego widzialem ten film od polowy, a BiR caly.

Funky

#1
O wiele bardziej wole ''Batmana" z 1966 roku jak i serial z Westem. Tamten serial i film byly robione w innych czasach i po prostu nie mogli sobie pozwolic na jakąs mroczna konwencje. "Batman i Robin" to straszna szmira która ośmieszyla Batmana, mozna powiedziec ze są to filmy na podobnych poziomach. Tylko Westowa wersja spopularyzowala "Gacka" a Schumacherowa obrzydzila i na kolejny film trzeba bylo troche poczekac...

(A)nonim

Zdecydowanie Batman z 66. Rozwijając to co powiedzial Firm, komiksy o Batmanie byly w tamtych czasach robione wlaśnie w takim stylu, wiec bylo to coś normalnego. Zaś Schumacher mając juz mozliwośc korzystania nie tylko z mroczniejszych, ale tez najlepszych opowieści o mrocznym rycerzu zupelnie z nich nie skorzystal i wyszlo coś prawie tak samo kiczowate jak film z 66.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mr.G

Oczywiście, ze Batman'66 lepszy. Jakim filmem byl "Batman & Robin" to wszyscy wiemy, ale nie czepiam sie juz Schumachera po tym jak zobaczylem genialny film "Upadek" w jego rezyserii. Polecam obejrzec.

(A)nonim

No "Upadek" to świetna inspiracja, a w pewnym sensie nawet film o Jokerze. Zwykly szarak który nagle ma dosyc wszystkiego (zresztą poniekąd slusznie), jego umysl przekracza granice i ma wszystko gdzieś. Mozna wiec powiedziec ze Schumacher nie  wykorzystal swojego potencjalu. A szkoda.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Zarówno jeden jak i drugi jest do bani. Mam gdzieś, ze Batman lat 60 byl wlaśnie taki jak ten serial, skoro bylo to mega kiczowate, no ale dla niektórych moze to byc jakieś wytlumaczenie. Zaś BiR takowego nie posiada, ale przynajmniej oni mieli dobre kostiumy (Mr Freeze i Robin). I wlaśnie dla tego swój glos oddalem na Batman i Robin.

Harvey Dent

Podzielam zdanie Leona. W tamtych czasach to moze i byl podobny do komiksu, ale to byly jaja a nie Batman.

Co do samego Schumachera, to widzialem kilka jego innych filmów o zupelnie innej tematyce i zdaje sie ze on chcial zeby te jego Batmany wyglądaly tak jak wyglądaly. Pewnie mu wytwórnia tez to i owo "zasugerowala"...

(A)nonim

CytatW tamtych czasach to moze i byl podobny do komiksu, ale to byly jaja a nie Batman.
No to winic za to mozecie jedynie cenzorów dzieki którym komiksy w tamtych czasach byly tak zalosne. A spolecze?stwo to bralo bo nie wiedzialo ze moze byc inaczej i widzialo Batmana tylko jako kiczu (zresztą w tamtych czasach to az tak kiczowate nie bylo).
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Filmy o Bondzie tez mialy chwile zalamania, kiedy agenta 007 gral Moore. Filmy "Moonraker" (czy jakoś tak) i jeszcze jeden poprzedni są tak komiczne, ze az glupie. Takim samym zalamaniem w zyciorysie filmów Batmana byl "Batman i Robin" i uwazam, ze mimo swej glupoty i braku glebszej fabuly ma coś w sobie. Jest zdecydowanie lepszy od tego z 1966 roku, który nawet patrząc na komiksy z tamtych czasów jest beznadziejny, zwlaszcza, ze Batman i Robin pracują tam w dzie?. 

(A)nonim

Cytatktóry nawet patrząc na komiksy z tamtych czasów jest beznadziejny, zwlaszcza, ze Batman i Robin pracują tam w dzie?.
W komiksach z tamtych czasów tez pracowali w dzie?.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Breja

Dla mnie zdecydowanie lepszy byl Batman i Robin. Gdyby nie slaby scenariusz czlowieka, który w ogóle nie znal sie na Batmanie, to mógl byc duzo lepszy obraz. A starego Batmana nie komentuje. Zwyczajnie nie moge patrzec na tą zenade.

Firm

Batman '1966...bo BiR jest kiczowaty nawet dzisiaj, a ten 1966 nie mógl wiecej wycisnąc...BiR jest po prostu infantylny...

Super Robin

Ja wybralem ''Batman i Robin''.Batman i Robin mieli dubbing.A Batman 1966 nawet nie byl puszczany w polski kinach,i nikt przy zdrowych zmyslach by tego nie wyemitowal w polskiej telewizji.
 

Leon Kennedy

Przepraszam, ale Batman z 66 byl juz emitowany w naszym kraju, a dokladniej to na polsacie. A to, ze go nie bylo u nas w kinie, to mnie nie dziwi...

Super Robin

No to ja zmieniam zdanie.Batman 66' byl kiczowaty i oboze rózowy Batman.Ja wole B&R