Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: The Brave and The Bold

Zaczęty przez Q, 03 Kwiecień 2008, 22:46:20

Drawski

Podobno "Batman: The Brave And The Bold" czekają jakieś zmiany związku z kontrowersyjnym występem Ptaszków Nocy :D. Jestem trochę tym zasmucony, to było jedno z wielu oczek do starszych widzów które udowadniały że to serial dla dzieci i inteligentnych dorosłych. Ochoczo czekam na występ Supermana który tak puźny jest dla mnie zbrodnią - pojawiło się tyle superherosów a największy przyjaciel Batmana nie miał swojego występu? Co co "Knight of Tommorow" to oprócz "TDKR" "TAS" czy komiksów spod ołówka Granta Morrisona (zresztą w całym serialu czuć jakby on był przełożonym scenarzystów) to pojawiło się również nawiązanie do "Superman/Batman: Generations" który jest częścią uniwersum "New Fronitier" i kilku innych komiksów. Chodzi oczywiście o dziedzica Jokera, który nosił w komiksie imię JJR, czyli Joker Junior...

Leon Kennedy

"Requim for a Scarlet Speedster!" Ten odcinek po prostu trzeba zobaczyć. A jeśli lubisz Flaska, to ucieszy cię wiadomość, że jest tam ich aż trzech ;). Oraz ich wrogowie niepotrafiący przyznać się do tęsknoty za jednym z nich...

Q

Zmiany dotyczą tylko odcinka "The Mask of Matches Malone!", który okazał się jednak nie do końca w porządku widzów w USA. W innych krajach takiego problemu nie było.

BTW jak ktoś śledzi obecnie emitowane odcinki na polskim Cartoon Network to jeśli orientuje się w dubbingu to w tym temacie może podać na ten temat informacje - http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=718.0 Bo niestety wraz z emisja nowego sezonu znowu zmienili się niektórzy aktorzy użyczający swoich głosów.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen


Q

To się okaże, gdy ten odcinek wyemitują w USA.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

"The Kinights of Tomorrow" Tym odcinkiem można by przekonać każdego o wyższości tego serialu nad TB, a i nawet świetnemu TAS dorównuje. Ten odcinek to opowiadanie o Batmanie, jego rodzinie, o przekazywaniu peleryny z pokolenia na pokolenie, o Jokerze i jego synu, o miłości smutku, tragedii i nowym ( starym ) początku... Perfekcyjny odcinek.

Deuce

Cytat: Deuce w 31 Styczeń  2011, 20:56:23
Jeśli chodzi o dobry humor, to polecam odcinek Bat-Mite Presents: The Strangest Cases (mogłem coś pomieszać w tytule). Chodzi mi o parę Bat-Boy i Rubin. Oczywiście są oni parodią, ale niezwykle udaną, ponieważ bardzo śmeszną. Dalsza część odcinka też utrzymana jest w dziwnym stylu. Batman i Robin przedstawieni są w zupełnie innych rzeczywistościach, niż znana nam z komiksów DC.

Wiem, że nie wypada cytować samego siebie, ale chciałbym zauważyć pewną ciekawostkę. Wczoraj, przypadkowo natknąłem się na wspomniany w cytacie odcinek, który nadawany był na polskim Cartoon Network. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nie miał on jeszcze swojej premiery w... USA. Był już nadawany w Wielkiej Brytanii, u nas, a w kraju, gdzie powstał, nie znana jest nawet data jego emisji. Pewnie w poniedziałek sytuacja powtórzy się z kolejnym odcinkiem. Można to uznać za małą niespodziankę.
Mam jeszcze pytanie do osób, które regularnie śledzą ten serial w polskiej telewizji. Czy "cenzura" w Polsce przepuściła odcinek The Mask Of Matches Malone ?
Posted on: 12 Luty  2011, 14:58:07

 Pytanie już nieaktualne. W Polsce wyemitowano ten odcinek, ale tłumaczenie w nim było miejscami bardzo słabe. Tak naprawdę to nie wiem do czego się tam Amerykanie doczepiają. Nie ma tam nic takiego, co nienadawałoby się do pokazania. Najdziwniejsze jest to, że nie przeszkadzało im nic, gdy tworzyli ten odcinek.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

kelen

A czemu twórcom miałoby coś przeszkadzać podczas tworzenia czegoś wedle swojego pomysłu? :) To pewnie komuś z góry/cenzorom/czy kto tam takie rzeczy kontroluje coś nie podpasiło i zapewne "zasugerowali", że coś tu nie gra.

Q

#173
Po dłuższej przerwie pojawią się nowe odcinki - http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php?subaction=showcomments&id=1300754799&archive=&start_from=&ucat=13&

Odcinek z Supermanem zapowiada się nieźle, tylko ciekawe jak do fabuły i Batmana będzie pasował Krypto. Interesująco zapowiada się odcinek, w którym Batman ma przemienić się w Batmana. Co prawda podobny wątek był już w filmie "Batman vs Drakula", ale twórcy "B:TBATB" nie raz pozytywnie zaskoczyli swoimi pomysłami widzów.




W miniony piątek w USA miał premierę kolejny nowy odcinek serialu. A może raczej byłą to zapowiedź nowego serialu, w którym to Joker byłby głównym bohaterem ;) Jedno jest pewne, twórcy serialu znowu pokazali, że mają wiele ciekawych pomysłów.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Czekam najbardziej na ten odcinek z Supermanem. Patrzyłem online i ciągle go nie ma, a potem ten z Jokerem ;).

PS: Serial z Jokerem jako główna postać, to by było coś :D

Olek.b.10


Q

Ostatnio nowe odcinki mają premiery na iTunes, tak więc nie wiele jest nowych informacji. Jednak taki odcinek jak "Time Out for Vengeance!", gdzie JLI udają się przeszłość, by powstrzymać siłę, która chce zniszczyć wszystkie wcielenia Batmana na przestrzeni dziejów (Cave-Batman, Pirate Batman), zapowiada się nieźle i być może te wcielenia Batman zaprezentują się lepiej niż u Granta, bo podobieństw przyjemniej pod względem wybranych epok, nie brakuje:


What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen

No proszę, jaskiniowiec i pirat wyglądają identycznie :) Uwielbiam takie smaczki.
No i wezmą się też za niezrealizowaną wizję Morrisona Batmana-gladiatora.

8azyliszek

Jestem ?wie?o po obejrzeniu najnowszego odcinka 3x8-Triumvirate of Terror! Jest on po prostu genialny. W ko?cu, w ca?ym odcinku wyst?puje Luthor (cho? ja jestem przyzwyczajony do jego chudszej wersji z JLU). Pojawia si? znowu ta ?wietna, krótka przygrywka "Wonder Women" z 3x5. A ca?a historia jest do?? podobna do "The World's Finest". Znowu Luthor i Joker wymieniaj? si? przeciwnikami. Dosz?a tylko jeszcze Chitach i Wonder Women. Nie podoba?a mi si? tylko ko?cówka w przysz?o?ci. Superman powinien mie? wtedy strój czarno-srebrny a nie tradycyjny a Bruce powinien dzwoni? po Terrego a nie samemu ci?gle by? Batmanem.

Q

Odcinka jeszcze nie oglądałem, ale z opisu i po screenach wydaje się, że jest to naprawdę dobry:




What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)