Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Grant Morrison

Zaczęty przez BD96, 18 Wrzesień 2010, 11:44:09

BD96

Jakie jest wasze zdanie na temat tegoż nad wyraz kontrowersyjnego scenarzysty? bez wątpienia jego najbardziej znane historie pewna saga która wywróciła Bat-Uniwersum o 360 stopni. Mówię oczywiście o śmierci Batmana, czyli Batman R.I.P. Morrison ma własną serię Batman and Robin, a niedługo przejmie stanowisko szefa nowej serii której bohaterem jest już Bruce Wayne. Jego najnowsza seria czyli przygody nowego Dynamicznego Duetu są naprawdę niezłe - z początku można by spodziewać się najgorszego, lecz później seria nabiera rozmachu. Bez wątpienia jest pewnym powiewem świeżości. Scenarzysta charakteryzuje się niejasnością w swoich komiksach - naprawdę wiele wątków w jego komiksach trudno zrozumieć. Mimo jego niepowodzeń które ma każdy scenarzysta lubię go, nie boi się wprowadzać poważnych zmian, i to u niego cenię. Czasem może irytować, a czasem naprawdę ubóstwia się jego komiksy.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Mel

No cóż, mimo wielu absurdów da się czytać jego twory i nawet bywają wciągające. Oczywiście, cieszę się, że w końcu ktoś potrafi porządnie napisać Jokera (a jak) - miałam chwile wątpliwości (R.I.P), ale Grant i tak się wybronił pomysłami na tą postać do takiego stopnia, że aż nie potrafię wysiedzieć, oczekując jego nowych historii ;D

RafBat

 BD96, by?e? chyba jasnowidzem (albo czarnowidzem) ;) tworz?c ten temat. S?dz?, ?e b?dzie on idealnym miejscem do tego aby da? zna? o swoim niezadowoleniu >:( (delikatnie mówi?c) do ostatnich poczyna? "Weso?ego Granta". Ok, dotychczas uwa?a?em Morrisona za niez?ego freaka w schematycznym ?wiecie DC, jego historie mog?y si? podoba? lub nie, kwestia gustu. Nigdy jednak nie odmawia?em mu (jakiej? tam) inteligencji i (w sumie) ciekawych pomys?ów, je?li nie na ca?? historie, to przynajmniej na kilka postaci ze ?wiata Batmana (chocia?by Joker, w wydaniu Morrisona, "bawi?cy si? ?wietnie w?asnym szale?stwem"). Jego opowiadania by?y specyficzne co wyró?nia?o je cz??ciowo na tle w sumie p?askich historii z Gackiem. Jednak ostatnim swoim pomys?em Grant przegi?? pa??. W sumie niszczy w ten sposób wszystko to co by?o budowane od czterdziestu lat (czyli od zmian w wizerunku Batmana zapocz?tkowanych przez O'Neil'a i Adams'a). :-\ Nie wiem tylko co kierowa?o Morrisonem, kiedy ten planowa? te (totalne) zmiany w wizerunku Nietoperza.  Czy wed?ug niego to naprawd? pozytywnie wp?ynie na historie z Batmanem, czy by?o to jak?? irracjonaln? ch?ci? cz??ciowego zniszczenia przez Granta ("na odchodne") wizerunku tej postaci? Tego nie wiem, wiem natomiast, ?e Morrison nie jest jedynym winowajc?, w ko?cu kto? da? mu przyzwolenie na te zmiany (bo chyba nie wygl?da?o to tak: szefostwo DC do Granta-jedziemy teraz na konwent, masz tu klucze do biura, tylko nie spieprz wszystkiego do czasu a? wrócimy). ;)

(A)nonim

Najbardziej odpowiedzialni są Morrison, Harras i ostatni buc DC, DiDio. Wszyscy niestety świadomi tego co robią. No chyba że są cały czas naćpani.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

BD96

Morrison to w ogóle w piwnicy budynku DC musi mieć kilka pudełek kokainy, wódki, i przeterminowanych ciastek bo normalnie to nie mógłby wymyślić czegoś takiego jak INC. Proponuję nadanie mu ksywki Grant "Wariat" Morrison ;D!!
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Roy_v_beck

E tam, wy gadacie tu o jego najnowszych dzie?ach, a Morrison to autor "Azylu Arkham", który komiksem wielkim jest. Do tego wprowadzi? posta? Damiana do komiksu, mo?e nie w imponuj?cy sposób, ale trzeba przyzna?, ?e teraz bez niego nie wyobra?am sobie bat-uniwersum.
no i te? Grant jest autorem równie przeci?tnego crossovera co "Final Crisis" czyli "DC One Million".
Z ciekawostek równie? to Grant odkry? Tony'ego Daniela dla komiksu.
No a Batman Inc. jeszcze nie ma, wi?c nie ma czego ocenia?.

Ale co by nie mówi?, powrót Wayne by? s?aby bardzo. Mo?e Return to zmieni.

(A)nonim

O AA chyba wszyscy wiedz?, oceniamy jednak g?ównie obecne tytu?y, bo (niestety) oddzia?ywaj? na tera?niejszego Batmana. Damian zosta? troch? poprawiony jako posta?, ale nadal nie lubi? gnojka, a jego wprowadzenie by?o po prostu debilne i tak jak ostatni numer B&R podwa?a?o zdrowy rozs?dek Bruce'a.
Na razie oceniamy to co wiemy o Inc., na same komiksy ponarzekamy pó?niej. ;)
FC nie by?o tylko przeci?tne, nie najgorzej si? zacz??o ?eby zamieni? si? w co? kompletnie nieczytelnego. ;)

Morrison potrafi, ale potrafi równie? mocno zawie??, co pokaza? ostatnio.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Cytata jego wprowadzenie było po prostu debilne

Batman i Syn mimo paru głupot nie było wcale aż tak tragiczne i Damian dawał w nim radę ;)

(A)nonim

Paru głupot? Damian dawał radę?
Gdyby ten komiks nie był głupi to Damian zostałby zamknięty przez Batmana za to co zrobił Timowi i Alfredowi. Morrison wymyślił tę postać tylko po to aby denerwowała czytelnika i chciał go ukatrupić na końcu, gdzie Damian miał się heroicznie poświęcić. Niestety zmienił zdanie.
Pomijam już że fabularnie jest to nudny komiks z ninja Man-Batami, słabo wytłumaczoną motywacją Talii i stwierdzeniem że Gibraltar to wyspa.
Tutaj akurat Morrison nie potrafił.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Jedyne plusy: rysunki i część pierwszego numeru. Cała reszta daremna. Nie mówiąc o tym zaje* opisie na polskim wydaniu (pewnie tłumaczenie z oryginału, ale tego to już nie wiem).

Roy_v_beck

Cytat: (A)nonimPomijam ju? ?e fabularnie jest to nudny komiks z ninja Man-Batami, s?abo wyt?umaczon? motywacj? Talii i stwierdzeniem ?e Gibraltar to wyspa.
W?a?nie, zw?aszcza z tym pocz?tkiem to si? g?ównie zgadzam. Do tego ten wybuch na ko?cu, u Morrisona wybuchy nigdy nie zabijaj? ludzi.

A i fajny podobno jest ten pisany proz? numer z Jokerem. Czyta? kto?? Mnie on pokona?, ale i wtedy gorzej angielski zna?em.

Tak w ogóle do listy oskar?e? nale?y doliczy? udzia? we wskrzeszeniu Ra's Al ghula. Nie najlepszy pomys?.

A i podoba? mi si? Damian w Streets of Gotham. Jest tam i m?dry i brutalny, no i nie szanuje Graysona, na ca?e szcz??cie.

(A)nonim

Rysunki rzeczywi?cie by?y dobre.
CytatA i fajny podobno jest ten pisany proz? numer z Jokerem. Czyta? kto?? Mnie on pokona?, ale i wtedy gorzej angielski zna?em.
Je?eli chodzi o Jokera jedna z obowi?zkowych historii z nim.
CytatTak w ogóle do listy oskar?e? nale?y doliczy? udzia? we wskrzeszeniu Ra's Al ghula. Nie najlepszy pomys?.
Racja.
CytatJest tam i m?dry i brutalny, no i nie szanuje Graysona, na ca?e szcz??cie.
Damian ma?o gdzie szanuje Graysona, a jako ?e scenarzy?ci robi? ostatnio z Dicka w?a?nie dicka, to nie jest to takie g?upie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

CytatGdyby ten komiks nie był głupi to Damian zostałby zamknięty przez Batmana za to co zrobił Timowi i Alfredowi.

Wołał nie ryzykować i zabrać go ze sobą, proste?
Cytat
Morrison wymyślił tę postać tylko po to aby denerwowała czytelnika i chciał go ukatrupić na końcu, gdzie Damian miał się heroicznie poświęcić. Niestety zmienił zdanie.

Stwierdzenie na wyrost, bo mnie tym nie chciał zdenerwować :P A samą postać nawet lubię :)

CytatPomijam już że fabularnie jest to nudny komiks z ninja Man-Batami, słabo wytłumaczoną motywacją Talii i stwierdzeniem że Gibraltar to wyspa.

Mnie się go czytało dość ciekawie, Man - Baty  ninja to faktycznie mocne przegięcie. Talia po prostu przeja schędę po ojcu, chodź fakt, że nigdy do tego nie było jej po drodze, a Gibraltar jako wyspa jakoś w ogóle mi nie wadzi.

PS: Co do wybuchu, to ciągle się zastanawiam jakim cudem to przeżyli ::)

(A)nonim

CytatWołał nie ryzykować i zabrać go ze sobą, proste?
Nie zrozumiałeś mnie. Zamknąć go za kratkami. Damian w Batman & Son był zwykłym socjopatą.
CytatStwierdzenie na wyrost, bo mnie tym nie chciał zdenerwować
No ale on sam to stwierdził w wywiadzie, Damian miał denerwować. ;)
Cytata Gibraltar jako wyspa jakoś w ogóle mi nie wadzi.
A powinno.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

CytatNie zrozumiałeś mnie. Zamknąć go za kratkami. Damian w Batman & Son był zwykłym socjopatą.

No mógł, ale pewnie jakoś by się wydostał :P

CytatNo ale on sam to stwierdził w wywiadzie, Damian miał denerwować.

Mnie tam tylko trochę drażni, a ogólnie zdecydowanie mniej niż innych.

CytatA powinno.

Trudno.