Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pogotowie komiksowe

Zaczęty przez BD96, 22 Sierpień 2010, 15:14:25

BD96

Postanowiłem założyć ten temat dla forumowiczów którzy potrzebują pomocy w sprawie swoich komiksów, mają dylemat, chcą sprzedać lub kupić jakiś komiks. Pozwólcie że ustalę pewne zasady tematu, bowiem powinno się wiedzieć jakie są możliwości w Pogotowiu komiksowym. Po prostu prezentuje wam zestaw opcji którymi możecie się posługiwać w temacie:

- Dylemat między kupnem komiksu - nie wiem który wybrać.
- Oferta kupna/sprzedana komiksu/komiksów.
- Komiks uległ zniszczeniu, nie wiem jak mogę go naprawić.
- Nie wiem jak zabezpieczać komiksy.
- Prośby o linki do interesujący transakcji w postaci komiksów.

I kilak innych opcji, które są związane z tematyką. Jako założyciel tematu chciałbym jako pierwszy skorzystać z pomocy. Otóż zastanawiam się nad kupnem nowego komiksu z Batmanem, acz budżet mam maksymalnie do 50 zł, koniecznie komiks po polsku. Jeśli znacie jakieś tytuły przy których cena kupna kilka komiksów osiągnie podaną przeze mnie sumę to proszę również podać. Myślałem nad Batman & Robin: Cudowny Chłopiec, acz cena mnie odstraszyła i jeśli kupować coś w tym formacie to może Batman: Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem? przeglądałem również Batman Hush, ale natrafiłem na użytkownika Allegro który chce 70 zł dwa tomy... Pozdrawiam.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

(A)nonim

Pierwsza rzecz to nie wiem czy ten temat jest potrzebny skoro mamy już pytania o komiksy i tam można wszystko zawrzeć.

A odpowiadając na pytanie. Cena Husha jest całkiem niezła, bo całość w oryginale kosztuje ponad 70 dych http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=45353&pro=478636
Za 50 złotych komiksu i tak nie kupisz, bo dochodzi jeszcze przesyłka, ale z tych trzech polecam Krzyżowca, nie tylko dlatego że jest najtańszy. Hush to dla mnie średni komiks z natłokiem niepotrzebnych wrogów (co u Loeba jest normalne), przesadzoną intrygą i kiepskim głównym łotrem, czyli tytułowym Hushem.
All Star to komiks który można kochać, lub nienawidzić, to wręcz wyśmianie Batmana i Superhero, ja go polecam chociaż lepiej kupić wydanie oryginalne (tłumaczenie jest dla mnie słabe) no i lepiej poczekać na oryginalną drugą część która zacznie wychodzić w przyszłym roku bo komiks na razie jest w martwym punkcie.
A Krzyżowiec to typowe gaimanowskie fantazyjne gdybanie, wysokiego poziomu Sandmana tutaj w prawdzie nie uświadczysz ale źle też nie jest. Zastanowiłbym się jednak czy nie lepiej kupić oryginał, bo tłumaczenie tutaj również mi nie leżało.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

BD96

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Leon Kennedy

(A)nonim to już Twoja broszka.

BD96

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

kelen

Cytatprzeglądałem również Batman Hush, ale natrafiłem na użytkownika Allegro który chce 70 zł dwa tomy... Pozdrawiam.

70 zł za dwa tomy to w obecnym czasie bardzo mała sumka. Niestety, nakład jest wyczerpany i obecnie większość ludzi chce za oba tomy ponad 100 zł :/ Ja miałem tyle szczęścia, że 1 tom kupiłem w KiKu za okładkową w wakacje.

Niestety ciężko coś w tej chwili doradzić z Batmanem po Polsku do 50 zł. Te dobre komiksy są dawno wyprzedane i ich ceny są czasem okropnie duże. Jedynie co mógłbym polecić to to, co (A)nonim.

Zatrakus

Drodzy forumowicze(oraz ich ?e?skie odpowiedniki, w ramach walki o równouprawnienie p?ci) dramat, dramat!

Oto bowiem zbli?a si? pierwsza pozycja w?ród komiksów z WKKM, na któr? si? nastawia?em- Marvels. Komiks, na który czai?em si? od czasu premiery StarCraft 2: Wings of Liberty, które to wydarzenie sabotowa?o mój zakup albumu w salonie Empiku, a od którego to czasu brak?o mi okazji do zakupu. Do rzeczy jednak!

Oczekuj?c spokojnie premiery wzmiankowanego numeru Kolekcji, nieopatrznie zajrza?em na stron? Sklepu Gildia.pl, a my?l?c przyjrze? si? "Sadze o potworze z bagien" i có? odkry?em? Oto nowe wydanie Ligi Niezwyk?ych D?entelmenów!

St?d te? dylemat: wybra? wyczekiwanych Marvels czy s?ynne dzie?o Alana Moore'a? Dorad?cie wa?ci, a szybko!
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

XIII

Nie czytałem Dżentelmenów. ale radziłbym Marvels cena o połowę tańsza.  A liga to jeden tom i niewiadomo czy puszczą następne , a nawet jeśli to trudno powiedzieć  czy ogarniesz ich kupywanie.

Rado

#8
Pozwoliłem sobie tutaj przenieść to zapytanie Zatrakusa, raz, że Liga Dżentelmenów do nie do końca Marvel, a dwa, żeby przypomnieć, że mamy oto taki ciekawy wątek (a nawet dwa), w którym można zadawać jakiekolwiek pytania dotyczące komiksów.


Również radziłbym Ci w pierwszej kolejności zakupić MARVELS. Za taką cenę tak wyśmienity album z takimi dodatkami (mam nadzieję, że dodatki będą pokrywać się w pełni z brytyjskim wydaniem) to później można żałować, że się olało sprawę i pluć sobie w brodę.

A później dozbieraj kasę i kup Dżentelmenów, bo ten komiks również jest świetny i wart swojej ceny. Prawda, że to jest dopiero pierwszy tom, ale Egmont w tym wypadku raczej wyda kolejne, więc nie ma się co martwić. No, może tylko o swój portfel. Sam się rzucam na to nowe wydanie LND.




Zatrakus

@Rado: Dzięki za przeniesienie wątku i radę. Raczej skłaniałem się ku Lidze, ale chyba zmienię wybór.
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

Johnny Napalm

Dokładnie... Liga mówi, Liga radzi, Liga nigdy cię nie zdradzi, ale kup Marvels, bo to fajny album i w dodatku w ciekawej cenie. Ligę zdążysz jeszcze kupić.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

RemiRose

Od dłuższego czasu myślałem nad tym, aby oprawić niektóre moje komiksy w ramki. Chciałem się zapytać, czy ktoś, kiedyś tego próbował? Jeśli tak, to chciałbym zapytać o kilka kwestii związanych z oprawianiem zeszytów w ramki. Jaki rozmiar ramki będzie najlepszy? Czy oprawiając komiks w ramkę powinienem pozbyć się folii ochronnej i tekturki, czy może zostawić wyłącznie folię, a może zrezygnować z tego i tego?
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

kelen

Oglądasz może Szafę z Komiksami na YouTubie? On w taki sposób oprawia niektóre zeszyty, na pewno jak go podpytasz np. przez FB, to mógłby coś na ten temat powiedzieć.

RemiRose

Jak powiedziałeś, tak zrobiłem  ;)  Dzięki za sugestie.
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

RemiRose

Przymierzam się do zakupu kilku komiksów z Batmanem w roli głównej. Zakup wszystkich tytułów, które mnie interesują mocno nadwyrężyłby mój portfel, także muszę dokonać wyboru.
1. Który tom Legends of the Dark Knight(chodzi o serię Digital First) prezentuje najwyższy poziom?
2. Batman: Dark Knight, Dark City czy może Tales of Batman: Archie Goodwin(głównie ze względu na zawartą w nim historię Night Cries)?
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/