Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Star Wars

Zaczęty przez Anarky, 15 Lipiec 2010, 19:27:05

The Dream

Cytat: XIII w 27 Listopad  2014, 09:38:39
1.Star Wars Komiks Extra 4/2011 Zaginione słońca - nie grałem w TOR a do tego komiks mnie bardzo nudził chyba z kilka razy do niego podchodziłem nic już z niego nie pamiętam.
Też nie grałem w grę, ale komiks był OK, ani dobry, ani zły, taki tam solidny przeciętniak. Fabuła może nie najlepsza, ale czytało mi się dobrze. Ciekawie było poznać kobietę będącą Wielkim Mistrzem Jedi a jej synek to już w ogóle zuch chłopak. :D
Cytat: XIII w 27 Listopad  2014, 09:38:39
4. Wydanie Specjalne 2/2013 Reqium dla łotra- jak wyżej szkoda że nie zmienli planu wydawniczego i zamiast tak nie ciekawego komiksu na koniec nie wydali New Hope Infinites.
Tego akurat nie czytałem ale przeglądałem swego czasu w Empiku i wydał mi się mało interesujący. M. in. właśnie przez ten zeszyt byłem od początku trochę zniechęcony do komiksów SW. Szkoda, że akurat ten musiał wpaść mi w ręce jako pierwszy.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

Jeżeli chodzi o Republiki z wojen klonów to najbardziej zazdrościłem amerykanom że poznawali je na bierzącą między filmami skutecznie budowały hajp na film który był rozczarowaniem wielu. Ale muszę przyznać że bardziej podoba mi się expanded universe nowej trylogii niż starej.

The Dream

A jeszcze mam takie pytanie, może będziesz wiedział: co to jest dokładnie ten Wektor? To jest taki podwójny tom czy coś innego? Bo wszedłem na stronę księgarni internetowej w której kupuję i sprawdzałem liczbę stron. Wyszło na to, że Wektor wcale nie jest grubszy od przeciętnego tomu Mrocznych czasów. Zastanawiam się więc, co dokładnie jest w środku. Pytam, bo jak za x lat w końcu się zdecyduję na kupno tych serii, to chciałbym wiedzieć, czy opłaca się to brać czy nie.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

Wektor to taki crossover który łączy jeden wątek w 4 seriach komiksowych objętości 2 jego tomików są standardowe tom 1 to zeszyty rycerzy starej republiki i mroczne czasy a drugi to z rebellion i dziedzictwa.

The Dream

O kurczę, nie sądziłem, że fabuły tych wszystkich serii coś łączy. Dzięki za odpowiedź. :)
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

Ostatnio zdobyłem brakujące numery extra oparte na TCW. Sam się teraz dziwię dlaczego je ominąłem czytało się nieźle najbardziej niedomaga kreska  ale idzie do niej przywyknąć nie odpycha mnie tak jak znienawidzona przezemnie She Hulk z wkkm. Co do niewolników republiki mam kilka spostrzeżeń związanych z komiksem i jego ekranizacją w serialu:
- w kreskóce przesadzili z zarywaniem po pysku Obiego w komiksie to było bardziej naturalne
-zepsuli wygląd Ziggerian w komiksie mieli fajne zbroje i blastery w stylu AK-47 w serialu wyglądają jak psowate misie koala
-ogólnie fabuła była bardziej rozbudowana w komiksie
- za to w serialu lepiej pokazali  akcję na Kadavo zwłąszcza to czego dokonał Rex w finale

Co do kanonu itp ja nigdy o niego nie miałęm bólu dupy jak większość fanów. Cieszę się że te stare książki i komiky zamknęli we własnym światku Legends.  Ciekawi mnie tylko co zrobią z tymi nowymi komiksami Marvela  jak dajmy na kolejne filmy  je zdezaktualizują zrobią uniwersum Legends 2.

The Dream

Ja myślę, że nowe komiksy będą zgodne z filmami, bo inaczej zrobi się za duże zamieszanie. Skoro wszystko podlega Disneyowi, to pewnie z "góry" do Marvela pójdą odpowiednie instrukcje.

A jak już jesteśmy przy kanonie, to jak została załatwiona sprawa z Wojnami klonów? Serial z 2008 roku i towarzyszące mu książki stoją w sprzeczności z powieściami z lat 2003-2005 (z komiksami chyba też, ale jest to mniej widoczne). Czy pierwotny przebieg wojny został całkiem anulowany, czy po prostu pozmieniano część wydarzeń z tamtych książek, żeby wszystko do siebie pasowało? Najbardziej rzuca się w oczy to, że pierwotnie Anakin został Rycerzem Jedi na pół roku przed Zemstą Sithów (książka Próba Jedi). Z kolei w powieści Dzika przestrzeń pada informacja, że został nim miesiąc po Ataku klonów i po kolejnym miesiącu Ahsoka została jego padawanką. Jak to się ma do siebie wg oficjalnego kanonu?
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

W skrócie zarówno wydarzenia z powieści i komiksów zostały anulowane przez twórców serii. Widać to zwłaszcza po losach Ventress i odc z Quinlanem  Vosem pokazuje że to nie ta sama postać co w
komiksie. No cóż sam Grzesiek Łukasz powiedział im że te wydarzenia też nie obowiązują. Kreskówka 2d też wyleciała z kanonu. Filoni respektować tylko grę Republice Commando dlatego nie chciał zrobić z drużyną delta odcinka. Na komiksy i powieści na licenzji TCW też raczej nie uważano za kanoniczne. Po ogłoszeniu nowego kanonu tylko nowelizacje filmów były uznane za kanoniczne.

The Dream

Ale kombinują.

Oglądałem tylko 3 sezony The Clone Wars i Vos pojawił się chyba w jednym odcinku, nawet go za dobrze nie pamiętam ale chyba zrobili z niego takiego wesołka, więc rzeczywiście nijak się to ma do komiksów.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

Zawsze mnie śmieszyli ludzie którzy dedukowali jak sensownie połączyć expanded universe i tcw. To jest nie wykonanalne:
-Adi Galia w komiksie zabił ją Grievous w serialu Savage Opress
- Barris Offe zabita w rozkazie 66 w tcw zdradziła jedi
-Anakin zyskał bliznę w pojedynku  z Ventress pod koniec wojny , tcw ma ją od samego początku
- Sora Bulqa był od początku wojny zabójcą Dooku pojawia się w jednym odcinku jako randomowy Jedi w świątyni
-Grevious zaczął kaszleć dopiero po pojedynku z Windu tutaj od samego początku
- Finis Valorum zginął w zamachu na początku wojny tutaj pod koniec ma się dobrze

Jedyne nawiązania do komiksów jakie pamiętam:
-wspomniano o bitwie o Aargonar , można było ją zobaczyć w komiksie Republic 59  polski numer  3/2009
- była bitwa o Kamino w podobnym składzie jak w komiksie  czyli Ani, Obi i Shaak ti ale to jedyne podobieństwo
- motyw mistrza Ventress ale to jedyne podobieństwo z jej originu

Mało tego z filmami TCW też się trochę kłóci
- pokazali ujęcie Tambora i  Poggla mniejszego i nie wyjaśnili jakim cudem uciekli z więzień aby zginąć w ROTS
- czerwona gwardia pojawiła się aż w 5 serii wcześniej  chronili kanclerza ochroniarze senatu pomimo tego że czerwoni gwardziści byli już w ataku klonów
-no i najzabawniejsze  te walki Anakina z Dooku  praktycznie w każdej serii były nie raz , w ROTS wyrażnie chodziło że ostatnią walką z Dooku byłą ta z poprzedniego epizodu

The Dream

A ja się kiedyś zastanawiałem, skąd Anakin w TCW ma bliznę. ;D Tak to wygląda, jakby TCW nie anulował wydarzeń ze starszych książek i komiksów, tylko przesunął je w czasie do pierwszych dwóch miesięcy wojny albo coś koło tego. No, przynajmniej częściowo nie anulował. Bo wszystkiego połączyć się nie da.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

#26
Teraz nie ma co się zastanawiać wszystkie stare materiały to imprit legenda a w kanonie są tylko filmy i kreskówki 3d. Jakbyś zobaczył serie 4-6 byłbyś pewien że to reboot.

Pewnie jak Egmont wyda za rok albumy star wars marvela będą znacznie droższe. Marvel ma najwyższe koszty licencyjne. Dark horse był tańszy nie bez powodu semic pod koniec żywota koncentrował się na nim. Jak Egmont eksperymentował w zeszytach to korzystał również z tego wydawnictwa przy komiksowych hitach.

XIII

Od sierpnia  co 2 miesiące Egmont będzie wydawał albumy ze skrzydełkami ze Star Wars za 5 dych okładkowa w arosie i bonito taniej będzie.
Na Sierpień
Darth Vader Widmowe Więzienie- kupię bo grafika fajna i opinie dobre
Cienie Imperium - kupuję bo temat mnie ciekawi i występy moich ulubieńcó Fett i Jix Agent Imperium

na później
Dark Empire tom 1- niedawno pozbyłem się wydania semica dla mnie jeden z najnudniejszych komiksó ever
Vader Czystka- wydanie zbiorcze zeszytów wydanych wcześniej w SW komiks 1/2008 8/2009 1/2011 i 6/2013 - mam je wszystkie więc zbiorcze mi niepotrzebne

LelekPL

To sę te nowe komiksy które mają być częścią kanonu?

XIII

Nie to z impritu Legends. Nowe wg plotek mają wydać przy premierze epizodu VII.