Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Star Wars

Zaczęty przez Anarky, 15 Lipiec 2010, 19:27:05

Anarky

                                    


Temat poświęcony komiksom dotyczących świata Star Wars, zarówno tych wydawanych niegdyś przez Marvel jak i obecnych wydawanych przez Dark Horse. Mam nadzieje że coś tak każdy z was czytał lub czyta nadal jeśli chodzi oto uniwersum, mam nadzieje że przy dyskusji w tym temacie Moc Będzie z Nami...
Ja wam pokażę!

m2reily



Polecam serię Star Wars Legacy. Jak dotąd dorwałem trzy pierwsze tomy polskiego wydania i jestem bardzo zadowolony z lektury. akcja jest dynamiczna wciągająca i rozbudowana. Postacie są wielowymiarowe, każda ma własną motywacje i cele, do których dąży. Dodatkowo pod względem artystycznym seria stoi na wysokim poziomie. Walki na miecze świetlne i w kosmosie wyglądają żywo i ciekawie.
Ogółem polecam.
         
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Anarky

Star Wars Legacy to seria któr? czytam na bie??co, ?mia?o mog? poleci? wszystkim. Zarówno tym którzy lubi? czasy Starej i Nowej Republiki, czerpie ona wiele elementów fabularnych z tamtych okresów. Nie czytam jej jednak za po?rednictwem polskich wyda? tomów, bo ocena mnie osobi?cie odstrasza.

Akcja serii rozpoczyna si? 130 lat po Bitwie o Yavin. G?ówn? postaci? jest nie jaki Cade Skywalker (potomek Luke'a Skywalkera) , który odrzuci? swoje dziedzictwo i zosta? piratem. Czy Cade przyjemnie dziedzictwo ? czy przeznaczenie znajdzie go, tak samo jak kiedy? znalaz?o Luke'a ?. Jednak galaktyk? czeka o wiele wi?ksze zmartwienie, ciemna strona mocy ro?nie w si??. Darth Krayt który obwie?ci? si? nowym Imperatorem, zaatakowa? wraz se swoimi si?ami ostatni bastion Jedi - ?wi?tyni? na Ossusie...
Ja wam pokażę!

XIII

Biorąc pod uwagę ilośc ston i papier to cena jest przyzwoita.

Anarky

Nie dla mnie, biorąc pod uwagę skany i koszt równy 0. Poza tym zanim oni wydadzą wszystkie tomy, cała serie się już pewnie dawno zakończy. Chociaż nie chce krakać bo fabularnie obecnie dzięki takiej postaci jak Darth Krayt, Star Wars Legacy nabiera jeszcze większej intrygi (kto jest na bieżąco wie o czym mówię)

Jednak z komiksów warto wymienić zwłaszcza jedną pozycję, obowiązkową moim zdaniem dla fana świata Star Wars. Mowa o Crimson Empire czyli Karmazynowym Imperium, wydanym przez Dark Horse Comics. W Polsce wydanym przez Egmont jako osobny zeszyt, jak i w częściach za pośrednictwem Gwiezdne Wojny Komiks. Pozycja ta uważam jest nietuzinkowa i nie można przejść obok niej obojętnie, zwłaszcza że jest opowiedziana z innej bardzo ciekawej perspektywy. Próżno szukać tu co prawda pojedynków na miecze świetlne czy rycerzy Jedi, jest za to dużo o samym Imperium. A skoro pojawia się sam Imperator i Darth Vader, chyba nie muszę zachęcać nikogo więcej.



By zachęcić was, mała prezentacja...
http://www.youtube.com/watch?v=PGeLOoEr8i0

Cała historia doczekała się również kontynuacji w postaci Crimson Empire II: Council of Blood i podobnie jak poprzednio w Polsce wydał tą pozycję Egmont. Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi to wspaniały ciąg dalszy...
Ja wam pokażę!

The Dream

Mam nadziej?, ?e nic si? nie stanie je?li odkopi? ten w?tek. xD Do gwiezdnowojennych komiksów podchodzi?em jak pies do je?a ale ostatnio si? wci?gn??em i poch?on??o mnie to tak bardzo, ?e Marvele zaczynaj? mnie nudzi?. Zamówi?em du?o archiwalnych numerów polskiego Star Wars Komiks, ceny s? atrakcyjne (8azyliszek powinien sprawdzi?, mo?e przestanie marudzi? na Egmont ^^ ), zw?aszcza jak si? kupuje przez internet. Niezwyk?y jest ten smak czytania zeszytówek, rzadko mam ku temu okazj?, bo zbieram g?ównie wydania zbiorcze w twardej oprawie (jak pewnie wi?kszo?? z nas). Najbardziej polubi?em seri? Star Wars Republic, jest tam du?o o Quinlanie Vosie którego niezbyt dobrze wcze?niej zna?em a teraz po lekturze tych komiksów sta? si? moj? trzeci? ulubion? postaci? z tego uniwersum, obok Dartha Bane'a i admira?a Thrawna. Niesamowity kole? a jego dziewczyna z fioletowymi w?osami cieszy oko. Vilmarh Grahrk te? przypad? mi do gustu, ciekawa posta?, taki zabawny kr?tacz. Sporo te? Boby Fetta i Aayli Secury w tych komiksach. Powiem szczerze, ?e nigdy nie rozumia?em fenomenu Boby. W filmach nie zrobi? na mnie wra?enia a w ksi??kach prawie wcale go nie ma, dopiero dzi?ki SWK troch? lepiej go pozna?em.

Albumy Mroczne czasy, Dziedzictwo i te inne s? troch? za drogie jak na moje preferencje ale nie wykluczam kupna w najbli?szej przysz?o?ci, bo SWK zrobi? mi smaka na wi?cej. Ciekawe, jakie komiksy b?dzie wydawa? Marvel o Gwiezdnych wojnach i w jakiej formie b?d? ukazywa? si? w Polsce. Zeszytówki raczej nie powróc? z uwagi na kiepsk? sprzeda?; troch? szkoda ale taki kraj. Sam si? zreszt? do tego przyczyni?em, bo przed ostatecznym zamkni?ciem SWK zd??y?em kupi? tylko 3 numery; wybra?em si? co prawda do Empiku po 2/2014 ale okaza?o si?, ?e przestali je zamawia? a mi nie chcia?o si? szuka? po kioskach. ;) Kupowanie archiwalnych numerów w du?ych ilo?ciach to jednak nie jest to samo i ?a?uj?, ?e zainteresowa?em si? tym tytu?em tak pó?no.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

#6
Ja   kupowałem na bieżącą z ich magazynów nie kupiłem tylko 2 nr extra z TCW. Odbudowałem też kolekcję GWK z lat 1999-2000. Również bardzo lubię Quinlana dlatego specjalnie kupiłem omnibus clone wars 3 aby mieć te numery których nie wydał Egmont i raczej już tego nie zrobi jak napisałem do atomu o ich sprowadzenie to koszt 6 zeszytów byłby większy niż zakup tego omnibusa. Z albumów kupowałem Mroczne czasy ale wybiórczo interesował mnie tylko wątek Jennira i kreska Wheatley`a.

Mam trochę podobnie jak ty też wolę przeczytać  komiks SW niż znienawidzonych X-Men lub F4.

The Dream

A czemu nie kupiłeś The Clone Wars, z uwagi na powiązanie z serialem (ja go akurat lubię, ale nie wszyscy podzielają mój entuzjazm xD ) czy z powodu dość oryginalnej kreski? :) Ja byłem trochę zaszokowany gdy otworzyłem ten numer, bo spodziewałem się czegoś łatwo przyswajalnego, w typie tej animacji TCW, a okazało się, że rysunki są niczym z jakiegoś komiksu undergroundowego. Powykrzywiane twarze Anakina i Ventress uznałem za odrażające ale fabuła była ciekawa i kiedy przyzwyczaiłem się do obrzydliwych mord bohaterów, to czytało się z dużą przyjemnością. :]
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

Wtedy uznałem że to komiks dla młodszych pokroju tych magazynów egmontu marvela  ze spiderem komiksy dla dzieci.    Ale teraz bym kupił tylko czekam na korzystną ofertę.

The Dream

Sądząc po okładce, to rzeczywiście można by pomyśleć, że to typowo dla dzieci, fakt. Sam tak myślałem, nim zajrzałem do środka.

Ja kupiłem tylko drugi z tych Extra TCW za jakieś 10 złotych z groszami, myślę, że fajna cena za 150 stron w miękkiej oprawie ale jeśli masz dojścia gdzieś, gdzie jest jeszcze taniej to super. :>
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

Z ciekawości dużo brakuje ci do zebrania kompletów zeszytów? Kupowałeś może tą starszą edycje z końca lat 90 i zeszytówki mandry?

The Dream

Nie, kupowałem tylko SWK od Egmontu, w tym Wydania Specjalne i Extra. Do zebrania kompletu brakuje jeszcze sporo. Mam wszystkie Extra oprócz pierwszego. Jeśli chodzi o WS to też nie mam pierwszego, brakuje mi też 2/2012 i obu z 2013. Mam cały rocznik 2010, 2011 i 2012 z SWK, ale za to wcale nie mam 2009. Z pozostałych lat posiadam tylko niektóre numery.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

To jest ranking moich ulubionych historri wydanych w Polsce
1.Karmazynowe imperium - zawsze chciałęm zobaczyć gwardzistów w akcji a do tego klimatyczne rysunki Gulacego kontunuacja to popłuczyny po oryginale.
2. Oblężenie Saleucami - ten komiks zyskuje  jak się poznaje komiksy z Vosem chronologicznie wyrwany z kontekstu nie robi  takiego wrażenia.
3.Bitwa o Jabiim- w TCW brakowało wielkich porażek Republiki tutaj  jedi i klonyginą jak muchy, podoba mi się  kreakcja planety zawsze uwielbiałem motyw deszczu w komiksie.
4.Jango i Boba Blood Ties- bardzo fajnie ukazane kreakcje  obu Fettó i mega oprawa graficzna.
5.Republic 79 i 80 , Mroczne czasy tom 1 za depesyjny klimat , kreskę i zakończenie.

The Dream

Cytat: XIII w 26 Listopad  2014, 21:00:55
2. Oblężenie Saleucami - ten komiks zyskuje  jak się poznaje komiksy z Vosem chronologicznie wyrwany z kontekstu nie robi  takiego wrażenia.
Fakt, zresztą ten brak chronologii w polskich komiksach SW trochę mnie wkurzał. Takie serie jak Republic czy Empire starałem się czytać w miarę możliwości po kolei od pierwszego numeru. Gdybym najpierw przeczytał o Saleucami, to pewnie niewiele bym zrozumiał, bo w tym komiksie kończy się wiele wątków wprowadzonych wcześniej a w Polsce te wcześniejsze numery opublikowano później. xD
Cytat: XIII w 26 Listopad  2014, 21:00:55
4.Jango i Boba Blood Ties- bardzo fajnie ukazane kreakcje  obu Fettó i mega oprawa graficzna.
Rysunki są tu faktycznie niesamowite, aczkolwiek ja wolę przeciętną kreskę od takiej hiperrealistycznej, bo im bardziej realistyczna tym bardziej komiks przypomina mi fotostory z Bravo. :D Ale to tylko moje skromne zdanie, nie mogę zaprzeczyć, że obiektywnie patrząc taka grafika jak w Więzach krwi wymiata.

Mi trudno byłoby wymienić jakieś ulubione tytuły po 1-krotnym przeczytaniu, ale oprócz całego tego runu Ostrander/Duursema w SW Republic z Vosem, Securą, Tholmem i resztą, fajnie mi się czytało Biggsa Darklightera: Bohatera rebelii, Rebelia: Drobne zwycięstwa, Wojna w nadprzestrzeni i W cieniu ojców. Gdybym miał wymienić najgorszą historię, to wskazałbym W służbie Imperium. Okropnie się przy niej wynudziłem, a sprawy nie ułatwiały mi nieciekawe kadry z lecącymi x-wingami i dialogami w tle. Nie znałem zbyt dobrze bohaterów serii X-Wing Rogue Squadron i musiałem czytać bardzo powoli i uważnie, by wiedzieć, co kto mówi i o co w ogóle chodzi w fabule. Koniec tego komiksu powitałem z ulgą. :)
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

XIII

Żeby tylko nie słodzić  to również wskaże 5 najgorszych opowieści wydanych w Polsce
1.Star Wars Komiks Extra 4/2011 Zaginione słońca - nie grałem w TOR a do tego komiks mnie bardzo nudził chyba z kilka razy do niego podchodziłem nic już z niego nie pamiętam.
2.Star Wars Komiks Extra 3/2011 Wysłannicy Jedi - kolejna nudna historia  do tego Duursema w słabej formie.
3.Wydanie Specjalne 3/2012 W służbie Imperium - no cóż podobnie jak ty nie przepadam za tym komiksem z podobnych powodów.
4. Wydanie Specjalne 2/2013 Reqium dla łotra- jak wyżej szkoda że nie zmienli planu wydawniczego i zamiast tak nie ciekawego komiksu na koniec nie wydali New Hope Infinites.
5. Star Wars Komiks 2/2013 - nie przepadam za Dark Empire ale Koniec Imperium konkluzja całej historii jest dużo bardziej denna i nudna do tego kiepskie rysunki.

W cieni ojców też była dla mnie zawodem taki ciekawy koncept fabularny tak słabo ukazany , do tego zmieniono klimat mojej ukochanej Jabiim. Co do kreski preferuję plecy konia do kreski Davide Fabbri ciężko mi było się przyzwyczaić  ale w końcu go doceniłem za sceny walk i elementy krwi.