Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Star Wars

Zaczęty przez Altair, 16 Sierpień 2009, 23:34:26

franek

Najpierw Star Trek a teraz jeszcze dobije Star Wars? No bez przesady...


Show Must Go On!!!

Adriann

Star Trekowi dobrze tak! Ale biedne Star Wars;<

LelekPL

Star Trek w wykonaniu JJ był świetny dlatego jestem bardzo pozytywnie nastawiony co do tych wieści. Najpierw świetny scenarzysta, a teraz bardzo dobry reżyser. Myślę, że możemy się w końcu doczekać czegoś na poziomie w tym uniwersum. Dzięki udziałowi JJ, nawet nie specjalnie mnie teraz by przejmował brak Williamsa, jeśli miałby go zastąpić Giacchino

vincent

Właśnie skończyłem oglądać Star Treka. Jedyną motywacją do obejrzenia tego czegoś był fakt, że Abrams ma reżyserować Epizod VII mojej ukochanej serii, do której mam wielki sentyment.

Większego gówna dawno nie oglądałem. Ten film zawierał wszystko, czego nienawidzę i nie toleruję w amerykańskich filmach. DEBILNE odzywki bohaterów, płytkie charaktery, przewidywalna fabuła, ograne do porzygu  motywy, beznadziejna muzyka, beznadziejne aktorstwo, wciskana na siłę pseudoepickość.

Jestem bardzo zawiedziony i z całą pewnością nie pójdę na nowego Star Treka do kina. Myślałem, że żałosny Super 8 to był tylko wypadek przy pracy, jednak nie. Ten pan nie powinien dotykać pełnometrażowych filmów (chyba że blockbusterowe, przesiąknięte amerykańskimi odchodami gnioty), a już z całą pewnością NIE STAR WARS.

Drżę o przyszłość w odległej galaktyce. Jeśli Abrams nie dokona jakiegoś rewolucyjnego przewrotu w swoim sposobie robienia filmów, to przykro mi, ale już wolę cukierkowaty styl Lucasa z NT niż amerykańskie, schematyczne typical-american-bullshit-for-idiots.

R.I.P. Star Wars.

Pzdr
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Altair

Chwała Bogu, że Zack Snyder nakręci spin-off. ;)

Nagi Wonrz


LelekPL

Źródełko w którym zaprzeczono tej informacji. Ten film póki co nie powstaje ludzie!

Co do Abramsa to wypowiedziałem się wyżej.

camel

Fakt jest taki że SW zostało tak zarżnięte prequelami, projektami typu TFU i The Clone Wars, że nie ma możliwości by Abrams coś zniszczył. To już jest ruina.

Altair


LelekPL

Mam nadzieję, że takiego przesytu Jedi w filmie nie będzie. Wolałbym aby byli nieliczni, w cieniu, ukryci. Wolałbym, aby nawet nie byli głównymi bohaterami, a jedynie pojawiali się z pomocą w momencie największego kryzysu. Po prostu uważam, że o ile Sithowie to ciekawe postacie, o tyle rycerze Jedi niekoniecznie mają szczególną głębię - są zbyt idealni/nudni. Potrzebny jest ktoś jak Han Solo, który pociągnąłby film, a Jedi jak mówię pracowaliby w cieniu.

Nagi Wonrz


LelekPL



Aż dziw, że nie ma tego tematu jeszcze. Nie dodawałem do starych, żeby móc rozmawiać tylko o przyszłości i jaka można być nowa trylogia JJ Abramsa i Disneya. Ja jestem bardzo szczęśliwy, ale też nieco zmartwiony tym czego możemy się spodziewać.

Najpierw może od pozytywów, czyli: kręcenie na prawdziwych lokacjach, ograniczenie CGI. Prequele są strasznie sztuczne i mam nadzieję, że nowa trylogia znajdzie balans pomiędzy nową technologią, a wiarygodnymi lokacjami. Poza tym powrót starej kadry, czyli Kasdan, Hamill, Ford i Fisher. Nie muszą być głównymi bohaterami, ale dobrze będzie zobaczyć ich z powrotem. Nowa obsada również mi się podoba - John Boyega był jedyną dziecięcą postacią w Attack the Block, która wzbudzała moją sympatię. W grupie małych dresiarzy on sprawił, że jednak mi trochę zależało, a i sprawdził się w roli bohatera akcji. O Adama Drivera teraz stara się wiele osób, więc coś w nim musi być, choć nie widziałem go w żadnym filmie. Oscar Isaac to świetny aktor, więc tu nie mam żadnych wątpliwości, podobnie zresztą z Serkisem. Ale najbardziej zadowolony jestem z dodania Maxa von Sydowa. Wybitny aktor, który idealnie pasuje do tego świata.

Co do moich zmartwień to: Daisy Ridley, która wygląda na to, że będzie główną bohaterką nowej sagi. Niesprawdzona aktorka zamiast takiej postaci jak Luke Skywalker mnie martwi, tym bardziej, że raczej nie będę równie dobrze potrafił utożsamić się z dziewczyną co z mężczyzną. Niestety. Mam po prostu złe wspomnienia z Ahsoki z Clone Wars, najgorszej postaci w historii tego uniwersum (tak, gorszej od Jar Jara). Poza tym plotki o tym, że Han może dostać własny film, plus to, że Harrison nie lubi tych filmów, mi sugerują że może on nie przeżyć do końca trylogii. O ile jest to dobre dla napięcia w kolejnych filmach, może okazać się tanim chwytem, no i pozbycie się najlepszej postaci nienajlepszym posunięciem. No i mam nadzieję na naprawdę sprawne wyjaśnienie kontynuacji losów klanu Skywalkerów i Solo. Takie, które nie zniszczyłoby zakończenia Powrotu Jedi, a jedynie powiększyło to uniwersum. Mam tu obawy bo ciągłe wracanie na Tatooine wydaje mi się bezcelowe. Widzieliśmy już tą planetę setki razy. A to sugerują mi zdjęcia w Maroku. Ja natomiast chciałbym, aby JJ ze swoją ekipą odkrył nowe światy, coś czego w tej serii jeszcze nie widzieliśmy.

The Dream

Mo?e ja si? wypowiem.

Nie jestem do ko?ca przekonany co do tego projektu. To, ?e olano EU jest rozs?dnym wyj?ciem z sytuacji, bo film móg?by by? niezrozumia?y dla wielu osób, które nie przeczyta?y tych ksi??ek (w tym i dla mnie, bo poza trylogi? Thrawna nosa nie wystawi?em). Z drugiej strony - szkoda tych dwóch dekad budowania uniwersum, które zosta?o odes?ane w niebyt. Do tego plotki odno?nie fabu?y siódmego filmu nie napawaj? optymizmem. Mo?liwe, ?e to same bujdy, tak samo jak z tym fa?szywym scenariuszem do BvS. Gdyby jednak okaza?y si? prawd?, by?bym skonfundowany. No bo jak to? Luke Skywalker, po epickim zwyci?stwie nad si?ami Imperium i ?mierci? najwi?kszego villaina, trafia do
Spoiler
pud?a na prawie pó? wieku? Vader nie da? mu rady, a jacy? inkwizytorzy dali? A Han Solo i Leia pewnie woja?owali po galaktyce Soko?em Millennium, maj?c brata i najlepszego kumpla w nosie? Oczywi?cie, taka fabu?a by?aby ciekawym punktem wyj?cia: Luke przesiedzia? w pierdlu swoje najlepsze lata, nie opanowa? dobrze pos?ugiwania si? Moc?, bo nie mia? go kto uczy?, teraz jest stary, zgorzknia?y i w ogóle wredny. Taki pastisz Obi-Wana z Nowej nadziei, który te? 20 lat si? ukrywa?. Mimo wszystko to troch? dziwne rozwi?zanie fabularne, zupe?nie sprzeczne z duchem Starej Trylogii, która by?a pozytywna i zako?czy?a si? szcz??liwie, jak to bajki. No i pewnie Luke b?dzie uczy? g?ówn? bohaterk?, sexy laluni?, podstaw Mocy i walki na miecze, niczym Ben Kenobi jego samego pó? wieku wcze?niej a pod koniec filmu kopnie w kalendarz jak Qui-Gon Jinn i Obi-Wan, a w nast?pnych cz??ciach b?dzie ukazywa? si? jako widmo... Nie no, masakra.
[Zamknij]

Je?li moje obawy si? nie potwierdz?, je?li oka?e si?, ?e plotki mia?y tylko zamydli? oczy a rzeczywisto?? oka?e si? inna i lepsza - to spoko. Je?li si? potwierdz?, to b?d? stara? si? o tych nowych filmach jak najszybciej zapomnie?, tak jak o tegorocznych X-Menach.

Co do aktorów, to pami?tajmy, ?e w poprzednich cz??ciach te? gra?y no?nejmy. Tyle teraz kr?c? tych blockbusterów, ?e trudno znale?? dobrego aktora, który w ?adnym nie gra? i nie jest kojarzony z jedn? rol?, a wiadomo, ?e producenci kinowych hitów staraj? si? omija? takich one-face'ów i szuka? kogo?, kto ma czyst? kart?. Natomiast obawiam si?, czy Abrams nie zrobi z SW komedii, jak ze Star Treka. Osobi?cie wol? poprzednie za?ogi Enterprise i nieco bardziej powa?ny klimat ich przygód. :>
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Gromon

#88
Mój kolega powiedział raz dla żartu że jak tworzy to Disney to pewnie będą tańczyć.
Strzeż się Trybunału Sów,
Co wszystko widzi wokół
I rządzi Gotham tak, jak chce,
Choć nie wychodzi z mroku.

Trybunał wie, co dzieje się
W twym łożu i umyśle.
Gdy choćby "sowa" szepniesz, on
za tobą Szpona wyśle.

LelekPL

Jest już pierwszy teaser i jak na teaser to może być:
https://www.youtube.com/watch?v=QEfV0gTo03c&feature=share

Jednak troszkę krytyki można wnieść - scena ze stormtrooperami wyglądała jak z amatorskiego filmu na youtubie (przypomniało mi się Halo webseries); miecz rzeczywiście jest trochę absurdalny, no i sokół milenium wygląda gorzej niż wyglądał ponad 35 lat temu...

Ogólnie nie widziałem nic co by mnie zachwyciło bardziej niż zwiastun pierwszej lepszej gry Star Wars (scena z sithem wręcz mi przypomniała jeden z nich). Myślę, że duży związek ma z tym to, że Ci aktorzy w tym świecie nic mi nie mówią, nie mam punktu odniesienia odnośnie fabuły. Z jednej strony to dobrze, nie chcę więcej wiedzieć (to jest mój ostatni trailer, który obejrzę przed filmem), ale z drugiej przez to, ten teaser mógłby być równie dobrze amatorski.

Liczę, że w filmie będzie lepsze CGI (pierwszy teaser ucierpiał pod tym względem podobnie jak Jurassic Park) i większa ilość praktycznych efektów... podobało mi się jednak, że kręcone jest na lokacji, a nie wszystko zrobione na Green screenie.