Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman Returns

Zaczęty przez Silent Dark, 08 Sierpień 2008, 18:53:29

Kadaver

Mnie się podoba to określenie. :P

Altair

Mroczniejszy SUPERMAN?Przeciez chodzilo o lekko mroczniejsze spoleczenstwo...

Juby

Cytat: Gieferg w 07 Lipiec  2009, 22:26:46
S:TM - 5/10
SII - 6/10
SII Donner Cut - 7/;10
SIII - 1/10
SIV (nie widziałem)
SR - 2/10

Gieferg piszesz, że w jedynce spieprzyli motyw z cofaniem czasu i to psuje ci film (razem z małym błędem w obsadzie). A po chwili wystawiasz swoje oceny serii i "SII:Richard Donner Cut" jest oceniane u ciebie najwyżej, mimo, że reżyser również tam wstawił słynny motyw cofania czasu, i w dodatku nie dość, że jest on mniej sensowny niż w części pierwszej, to jeszcze gryzie się ze scenami następującymi później. :P

Trochę konsekwentności. Ja mam zamiar wkrótce odświeżyć całą serię i zapoznać się z SII:RDC. ;)

Gieferg

CytatA po chwili wystawiasz swoje oceny serii i "SII:Richard Donner Cut" jest oceniane u ciebie najwyżej, mimo, że reżyser również tam wstawił słynny motyw cofania czasu

Rzeczywiście. Dawno to widziałem i zapomniałem że końcówka filmu została tam spieprzona przez wstawienie tego motywu. A więc 6/10. Powiem natomiast, że powstało dużo faneditów Supermana II łączących najlepsze elementy obydwu wersji i pośród nich na pewno znalazłyby się takie, którym mógłbym spokojnie wystawić 7/10 :P
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Kadaver

 A czy ktoś oglądał Superman and the Mole Men?

BD96

#95
Superman Returns - Film na ?rednim poziomie który dostarcza nam w wi?kszo?ci s?aby scenariusz i obsad? niskich lotów. Chwilami smaczki wobec pierwszy filmów zamieniaj? si? w przesyt i nieudolnego remake'a. Film uwa?am za zmarnowan? szans? i licz? ?e The Man of Steel Zacka Snydera b?dzie lepszy.
Ocena: 5-/10
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Q

Ostatnio Brian Singer zdradził czemu film wyszedł tak jak wyszedł:

CytatW niedawno udzielonym wywiadzie Singer powiedział, że jego "Superman Powrót" miał wiele elementów nostalgicznych i romantycznych. Twórcy chcieli bowiem opowieść o superbohaterze skierować do kobiet, do wielbicieli takich filmów jak "Diabeł ubiera się u Prady". Singer upiera się, że zrobił film tak jak zamierzał, i że nie ma zbyt wielu komiksowych opowieści kręconych z myślą o kobietach.

Jeśli miałbym szansę nakręcić "Superman Powrót" ponownie, to nie zmieniłbym mojego myślenia o tej historii - powiedział Singer. Jeśli jednak dostałbym szansę nakręcenia filmu od nowa to byłoby w nim mniej scen romantycznych, za to więcej byłoby scen akcji. Na pewno zmieniłoby się tempo całego filmu, byłoby inne niż przy "Superman Powrót" - dodał twórca.

Źródło: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=75455

Skąd im przyszedł do głowy taki pomysł na Supermana? Na szczęście wnioski już chyba wyciągnęli...
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy


Johnny Napalm

Scenka fajna, co nie zmienia faktu, że film jest lipny. Przegrywa u mnie nawet z Supermanem 3.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Co wy wszyscy macie do supermana 3? Film jako komedia przygodowa jest spoko.


Show Must Go On!!!

LelekPL

Cytat: franek w 15 Luty  2012, 09:52:23
Co wy wszyscy macie do supermana 3? Film jako komedia przygodowa jest spoko.


spoko to bym nie powiedział, ale jest minimalnie lepsza od Supermana 4

Leon Kennedy

CytatCo wy wszyscy macie do supermana 3?

Mamy to, że jest słabym filmem.

CytatFilm jako komedia przygodowa jest spoko.

Superman to nie jest komedia, przygoda to już co innego.

PS: Nie pamiętam czy to było w trzeciej czy czwartej części, ale jedyne co tam było dobre to Superman vs Clark.

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 16 Luty  2012, 15:22:12
PS: Nie pamiętam czy to było w trzeciej czy czwartej części, ale jedyne co tam było dobre to Superman vs Clark.

To była trójka, no to było dobre, zwłaszcza motyw z pijanym Supermanem w barze, a potem zachowującym się jak super-złamas - przekomiczne

Kadaver

W piątek o 23:15 Tvn wyemituje Superman Returns.

Juby



Próbowa?em da? kolejn? szans? Supermanowi Bryana Singera. Niestety, po akcji w której superbohater ratuje samolot i nast?puje scena w Daily Planet (gdzie Clark po latach znowu spotyka Lois) wymi?k?em. Tego "aktorstwa" i tych "aktorów" wcielaj?cych si? w te postacie nie sposób ogl?da?. Po tym ju? tylko przelecia?em na fragmenty z Supermanem obrywaj?cym w oko, ratuj?cym miasto, obrywaj?cym od bandy Luthora, i na zako?czenie. Nie ?a?uje, ?e rok temu odda?em p?yt? z filmem bratu zostawiaj?c sobie tylko dodatki, bo i tak wi?cej do niego nie zamierzam wraca?.

Najwi?ksze problemy Supermana: Powrót? Przede wszystkim idiotyczny pomys?. Kto zaakceptowa? i zgodzi? si? da? zielone ?wiat?o tak g?upiemu projektowi? Sequel filmu sprzed 25 lat, próbuj?cy wmówi? widzowi, ?e mi?dzy cz??ci? drug? a SR min??o tylko 5 (LOL), w dodatku przecz?cy swojemu poprzednikowi (sk?d dziecko Lois i Clarka ma moce? Przecie? poszli do ?ó?ka ju? po tym jak odebra? sobie super zdolno?ci? A je?li kontynuuje to wizje Donner's Cut to w ogóle nie powinno by? ich syna, bo Superman cofn?? to wydarzenie) i fabularnie b?d?cy kiepskim rimejkiem pierwszego filmu Donnera nie móg? si? uda?. Tym bardziej, ?e nie powstawa? w czasach pierwszych Supermanów, kiedy to mo?na by?o wiele akceptowa? w tak naiwnym kinie rozrywkowym (czasy si? zmieni?y, kino te?, Singer si? do tego nie dostosowa?). Drugim i by? mo?e najwa?niejszym grzechem tego filmu jest fatalnie dobrana obsada. KA?DA nowa wersja postaci wypada blado przy porównywaniu ich z poprzednikami. Najgorsi oczywi?cie s? Brandon Routh (totalne drewno, jedna mina, ?a?osne próby udawania Reeve'a, a w kostiumie z tym lokiem na g?owie wygl?da fatalnie) i Kate Bosworth (bez komentarza). Nawet tak ?wietny aktor jak Kevin Spacey jest tylko marn? podrób? Luthora Hackmana. Tylko James Marsden i  Parker Posey jako? si? broni? (to akurat ?wie?e postacie). Nie mog? te? nie wspomnie? o tym jak bardzo film Singera jest NUDNY!

Czy w Superman Returns s? jakie? plusy? Kilka dostrzegam. Akcja z samolotem jest dobra (lepsza ni? w Iron Manie 3), film ma bardzo dobre efekty specjalne i w ogóle IMO wida? wydane na niego 232 miliony dolarów. John Ottman tak?e spisa? si? nie?le komponuj?c przyzwoity soundtrack (cho? najlepsze i tak pochodzi od Williamsa). Doceniam tak?e widoczne ch?ci twórców aby przywróci? Supermanowi dawny blask. Niestety to wszystko za ma?o abym móg? wystawi? wi?cej ni? 4/10 (bardzo naci?gn? ze wzgl?du na moj? sympati? do Supermana) i czeka? z nadziej? na Cz?owieka ze stali.