Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

Leon Kennedy

Świetnie walczący Batman! Tego nam było trzeba ;)  Kurczę, tylko oby ten Es się hamował, bo przelot przez budynek razem z Gackiem mu chyba nie przystoi... Oby w filmie było to odpowiednio ukazane!

Q

Jaką różnice zapewni oglądanie filmu w IMAX?

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Rado

Kolejny powód, żeby się wybrać do Imaxa. Chociaż nasze polskie Imaxy, to chyba jeszcze nie są takie super do końca.

Q

Większość zagranicznych, też nie w pełni może oddać różnicę, ale jednak przy materiale kręconym kamerami IMAX można będzie ją dostrzec.

Tylko jeszcze nie wiadomo w jakich wersjach będzie wyświetlany film. Czy tylko IMAX 3D, czy też w IMAX 2D, pozostaje też kwestia napisów. Mam nadzieje, że nie okaże się, że tylko wersje 3D będą z napisami, a 2D z dubbingiem.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

Według informacji podawanych przez kina, 25 minut filmu nakręcono kamerami IMAX

http://www.mods.org/IMAX/films/Batman_vs_Superman/index.html
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Mam już zakupiony bilet na 26 marca... Dziwne, że nie było opcji na piątek albo nawet o północy w czwartek, ale i tak długo czekać nie będę. Spodziewajcie się krótkiej recenzji na forum w sobotę i pewnie dłuższej na stronie w niedzielę.

Juby

#471
W całej Polsce pokazy przedpremierowe już od 28 marca, więc poczekamy tylko trochę dłużej niż ty... i reszta świata (Polska jest ostatnią premierą dla filmu). :(

LelekPL

Ja 27 idę jeszcze raz z całą rodzinką, także spodziewajcie się też zdjęć ze wspólnego wypadu, wszyscy w koszulkach Batmana i kibicujący Batmanowi ;)

Juby

Cytat: LelekPL w 01 Marzec  2016, 15:32:45
Mam już zakupiony bilet na 26 marca... Dziwne, że nie było opcji na piątek albo nawet o północy w czwartek
A to nie ze względu na święta?

Anyway...
http://www.etonline.com/movies/183596_christian_bale_weighs_in_on_the_best_batman_debate_you_can_t_be_adam_west/

Morgan Freeman powiedział taką mądrość, że dożywotnio ląduje w sygnaturce. :D

LelekPL

Raczej nie, bo w każdym innym miejscu w Anglii premiera jest w piątek... z resztą tam wielkanocy się specjalnie nie obchodzi. Może dlatego, że Jersey to oddzielna wyspa dostaną film nieco później.

Co do tego co powiedzieli Freeman i Bale to pozwolę sobie wkleić moj komentarz z fejsa:
Ciężko nie zgodzić się z jednym i drugim. Bale ma rację, że zależy od tego co się lubi i na co ma się ochotę. Komuś podoba się komediowy West, komuś poważny Bale, innym komiksowy Affleck, a komuś może i clooneyowaty Clooney ;)

Natomiast Freeman bardziej mówi o samych filmach, a nie o kreacji aktorskiej. Ciężko mi uwierzyć, że BvS z ręki Zacha Snydera będzie lepszy od trylogii Nolana. Nie mówię, że to niemożliwe, z chęcią chciałbym aby tak było, ale zdjęcia, klipy, doomsdaye i dokonania reżysera by na to nie wskazywały.

Juby

No wiadomo, że Freeman mówi o samych filmach... i całkowicie się z nim zgadzam. ;) Nie sądzę, aby komukolwiek kiedykolwiek udało się przebić BB, nawet Nolanowi i jego kolejnym Batmanom się nie udało (choć TDK pod wieloma względami mu dorównuje, a nawet przewyższa).

Doctus

Mo?liwe ?e Dawn of Justice nie przebije trylogii Nolana (cho? te? niesprawiedliwe jest zestawianie trzech filmów z jednym) ale na pewno obecny Batman b?dzie lepszy od Bale'a. Moja opinia na temat Bale'a jako Batmana jest wszystkim znana - to dobry aktor i dobra rola, ale nie taka jakiej oczekuje od postaci Batmana. Nie b?d? jednak wyci?ga? na wierzch tej kwestii, by?a omawiana ju? tutaj tyle razy ?e na my?l o kolejnej dyskusji na ten temat robi mi si? niedobrze.

CytatNatomiast Freeman bardziej mówi o samych filmach, a nie o kreacji aktorskiej. Ci??ko mi uwierzy?, ?e BvS z r?ki Zacha Snydera b?dzie lepszy od trylogii Nolana. Nie mówi?, ?e to niemo?liwe, z ch?ci? chcia?bym aby tak by?o, ale zdj?cia, klipy, doomsdaye i dokonania re?ysera by na to nie wskazywa?y.

I tutaj wychodzi ?e de facto masz racje - co kto lubi. Dla mnie to co Snyder stworzy? do tej pory dla DC jest na wysokim i zadowalaj?cym mnie poziomie. Jak na razie najlepsz? kreacj? Bruce'a Wayne'a pozostaje dla mnie Michael Keaton, cho? przypuszczam ?e po premierze Batman v Superman: Dawn of Justice na podium wyl?duje u mnie Ben Affleck. Wydaje mi si? ?e po dotychczasowych trailerach, po tym co Batman z DCEU tam mówi? - to b?dzie mój Batman. Ten, który ma wszystko co Batman w moim mniemaniu mie? powinien.

Rarian

Batman Nolana jest banalny do przebicia, bo to co zaserwował Nolan nie jest właściwie batmanem. To świetne filmy, ale na pewno nie świetne batmany. Filmy są pozbawione komiksowej poetyki, urealnione, wyzute z mitologii, to trylogia osadzona w mało batmanowym elseworldzie; coś jak jeszcze bardziej urealniona Earth One, albo uniwersum z Jokera Azarello. Mnie to nie rusza i nie tego oczekuję.

Ja chcę Batmana osadzonego w KOMIKSOWYM uniwersum DC, takiego, który walczy ramię w ramię z kosmitą, Amazonką i całą bat-rodzinką i chyba wreszcie coś takiego (a przynajmniej zalążek czegoś takiego) dostanę :). Może być mrocznie, może być brutalnie, byle było komiksowo :)!

Doctus

CytatJa chcę Batmana osadzonego w KOMIKSOWYM uniwersum DC, takiego, który walczy ramię w ramię z kosmitą, Amazonką i całą bat-rodzinką

I koniecznie zbiera na nich haki. Wtedy będzie prawdziwym Batmanem ;) Uważam że adaptacja lub choćby luźna inspiracja Tower of Babel powinna być naturalnym kierunkiem rozwoju w kolejnych częściach filmowej JL. Po trailerach i kwestiach Batfflecka doskonale widać, że to jest "ten" komiksowy Batman którego znamy. Nie widzę innej możliwości żeby w końcu nie zaczął zbierać słabych punktów członków Justice League.

Juby

Cytat: Doctus w 04 Marzec  2016, 03:19:36
Mo?liwe ?e Dawn of Justice nie przebije trylogii Nolana (cho? te? niesprawiedliwe jest zestawianie trzech filmów z jednym)
A kto tak robi? Morgan Freeman mówi? na koniec o BB, ja te?. TDKR uwa?am za film absolutnie do przebicia.

Cytat: Doctus w 04 Marzec  2016, 03:19:36
...ale na pewno obecny Batman b?dzie lepszy od Bale'a.
Na pewno? Co jeszcze widzia?e? w swojej kryszta?owej kuli?

Cytat: Rarian w 04 Marzec  2016, 15:08:45
Batman Nolana jest banalny do przebicia, bo to co zaserwowa? Nolan nie jest w?a?ciwie batmanem. To ?wietne filmy, ale na pewno nie ?wietne batmany. Filmy s? pozbawione komiksowej poetyki, urealnione, wyzute z mitologii, to trylogia osadzona w ma?o batmanowym elseworldzie; co? jak jeszcze bardziej urealniona Earth One, albo uniwersum z Jokera Azarello. Mnie to nie rusza i nie tego oczekuj?.
Batman Begins to na pewno ?wietny Batman i najlepszy film o Batmanie - ?aden wcze?niejszy ani pó?niejszy film o nim nie by? bli?szy komiksom ni? ten.

Nolan da? cia?a dopiero w sequelach, gdzie ?wiat przedstawiony by? coraz realistyczniejszy (Chicago, Pittsburgh, NY to nie Gotham), a Batman, który coraz bardziej zapomina? o teatralno?ci w swoich dzia?aniach, stawa? si? coraz bardziej zwyk?ym bogatym facetem w czarnym kostiumie. W TDKR tylko trzy razy poczu?em, ?e ogl?dam Batmana. Trzy!! Przy jego pierwszym pojawieniu si?, gdy nietoperzowato skoczy? na pomoc Selinie w akcji na dachu i gdy szuka? Bane'a zdejmuj?c jego ludzi w kana?ach. Ale w Begins Batman to by? BATMAN i b?d? go broni? zawsze i wsz?dzie.