Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Watchmen

Zaczęty przez Maxie Zeus, 08 Marzec 2008, 07:53:44

batboy

Cytat: Filer w 27 Marzec  2009, 08:20:56
- ... wow! Istnieją w Polsce kina, które przestrzegają ograniczeń wiekowych? :)
Tak Multikino w Krakowie.

Gieferg

http://dvdtimes.co.uk/content/id/70650/watchmen-r1us-bd-in-j..

Z tego co tu piszą wynika, że Director's Cut będzie na wydaniu dwupłytowym a wersja kinowa na jednopłytowym - tymczasem znając politykę wydawniczą Imperiala, który wyda u nas ten film (tak, mimo że to film Warnera u nas wyda go Imperial), można się obawiać, że wyda tylko jednopłytówkę jak to zrobił w Die Hard 4.0 i Iron Manem (zwłaszcza że Watchmen w polskich kinach radziło sobie bardzo słabo) - innymi słowy - Director's Cuta możemy nie zobaczyć, a jesli do tego dojdzie, to zamiast moich pieniędzy Imperial zobaczy tylko mój środkowy, wyprostowany palec.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Crane

To film Warnera i Paramount. Jedynym krajem w którym dystrybuuje go Warner są USA, więc nie ma w tym nic dziwnego. Ale niepokojącego już tak, bo tak jak piszesz kochany Imperial może nas znowu załatwić. Moich pieniędzy w takiej sytuacji również nie zobaczy.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Gieferg

W sumie nawet nie chodzi mi o dodatki (które znowu chyba - jak to było  TDK -  zbyt genialne nie będą) tylko o wersję rezyserską - tzn jeśli ta byłaby na jednopłytówce to wtedy bym jeszcze kupił, ale jeśli będą mi chcieli wepchnąć wersję kinową to nic z tego.

Przy okazji - okładki wydań europejskich:

http://www.dvdactive.com/news/releases/watchmen2.html
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Crane

Dodatki wyglądają wyjątkowo marnie. Po co mi Dzienniki które są dostępne w sieci?

Cytat: Gieferg w 13 Maj  2009, 12:08:22Przy okazji - okładki wydań europejskich:

http://www.dvdactive.com/news/releases/watchmen2.html
Fuj!


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

kelen

Lol, faktycznie, beznadziejne te okladki

Mel

Przez popularyzacje tych kolorowych koszmarków na prawdę zacznę myśleć, że jest to w pewnym stopniu "intrygujące". Zwykły i już kultowy "uśmieszek" z plamą krwi byłby wystarczający...

Gieferg

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

B2Ka

http://www.filmweb.pl/%22Strażnicy%22+w+wersji+rozszerzonej+na+DVD+tylko+w+USA,News,id=52518

Pies pogrzebany. Ani Director's Cut ani dodatków, jeszcze do tego pewnie jakieś "świetne" tłumaczenie i najlepsze, że po wakacjach dopiero dostaniemy te marne jednopłytówki :/. Mam nadzieję, że pojawi się kiedyś w końcu jakaś wersja dwupłytowa albo, chociaż za granicą z polskimi napisami.

Gieferg

A tymczasem Watchmeni w wersji dir cut wypłyneli w necie w znośnej jakości.

Jakby nie niecne praktyki dystrybutorów które pozbawiają nas mozliwości zakupu dir cuta kijem przez szmatę bym takiej wersji nie dotknał, ale w takiej sytuacji...cóż...
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

B2Ka

#130
Najprawdopodobniej chęć obejrzenia dir cuta również zmusi mnie do takiego posunięcia. Wszystko dzięki 20th Century Fox, który mimo, że miał te prawa i z nich nie korzystał to nie dość, że próbował utrudnić premierę to teraz liczy, że zbije kasę na 1 płytówkach w Europie. Nie wiem czy Wielka Brytania też dostanie takie wydanie ale jeśli tak to będzie to trochę śmieszne, w końcu obaj twórcy tegoż dzieła pochodzą z UK i wypadałoby to uszanować i chociaż tam wydać jakieś "normalne" wydanie.

Fakt, mój błąd, dzięki za uwage ;). W takim razie wszystko co wyżej napisałem nie ma sensu :P. Chodziło mi o tą wytwórnie, która zajmuje się dystrybucją tych DVD poza USA (chyba to jest Paramount, tak?).

Crane

Ale zdajesz sobie sprawę że Fox NIE JEST dystrybutorem Watchmen, ani kinowym, ani na DVD?


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Gieferg

po obejrzeniu wersji dir cut stwierdzam, że wersję kinową oglądało się lepiej. Tu jest niby 25 minut dłużej, a jestem w stanie podać tylko dwie konkretniejsze sceny (
Spoiler
Zabójstwo Hollisa, i Dan tłukący gościa w knajpie w związku z tym zabójstwem)
[Zamknij]
które na dobrą sprawę i tak nic do fabuły nie wnoszą. Cała reszta to rzeczy zupełnie nieistotne zwalniające tylko tempo filmu do tego stopnia że mimo że z kina wychodziłem zachwycony to teraz chwilami ziewałem.

Tym samym okazuje sie, że jednak Imperial zobaczy chyba moje pieniądze naet jeśli wyda tylko jednopłytówkę (bo dodatki na dwupłytówce ponoć rewelacyjne nie są). Director's Cut Watchmenów mnie po prostu rozczarował.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Crane

Dir cut obejrzę, ale już jakiś czas temu podjąłem decyzję że kupię wersję kinową, bo ma być wydanie 2DVD. Ale jednopłytówki raczej bym nie brał.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Gieferg

Obejrzałem film po raz trzeci, tym razem znowu wersję kinową - utwierdziłem się w przekonaniu, że wszystko co potrzebne jest w kinówce, a to co dodano w dir cut to głownie prezent dla fanów komiksu, dla przeciętnego odbiorcy jest to tylko niepotrzebne wydłużanie i tak już długiego filmu. 
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.