Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Watchmen

Zaczęty przez Maxie Zeus, 08 Marzec 2008, 07:53:44

Dr Lecter

#105
Jestem po 3 seansach i nadal jest mi ciężko ochłonąć ;D
Możliwe małe spoilery.
Rzadko kiedy adaptację komiksów są dobre.
Mieliśmy w miarę dobrą trylogie o Spider-Manie, średniego Supermana, rewelacyjne "odrodzenie" filmowego Batmana, przeciętnego Hulka, kiepskie Fantastic 4 (dwójka była nawet fajne, ale też nic specjalnego), genialne Sin City i 300, świetnego Punishera (war zone). I resztę mnie lub bardziej udanych adaptacji.
Po każdym seansie wychodziłem z kina mniej lub bardziej zadowolony. Ale żaden z tych filmów (oprócz Dark Knighta) nie zmusił mnie do ponownego kupienia biletu jeszcze na jeden seans.
Watchmen to zrobił. Zmusił mnie do tego. A ja nie byłem w stanie się przeciwstawić.

I tak wsiąknąłem po raz drugi i trzeci w ten świat, który łamał wszelkie poglądy na superbohaterów, którzy są albo krystalicznie dobrzy albo mroczni i brutalnie.
Jeszcze w żadnym filmie nie widziałem tak złożonych osobowości.
Komediant. Niby superbohater a tak naprawdę niczym się nie różnił od zwykłego przestępcy.
Zabił kobietę w ciąży, próba gwałtu.
Rorschach i jego spaczona wizja sprawiedliwości ( prawie jak u Punishera ??? )
Dr Manhattan. który powoli zatracał swoją ludzką część.
Super bohaterstwo jak sposób na zniszczenie sobie życia. Brak przyjaciół i tylko na twoim grobie twój wróg zostawi kwiaty. Starasz się coś zmienić a ludzie i tak tego nie będą doceniać. I to hasło: Kto strzeże strażników.

Poruszenie tych wątków w tym filmie sprawiło, że stawiam Watchmen-ów o półkę wyżej niżeli wszystkie filmy o herosach razem wzięte.

Muzyka. Genialnie dopasowane utwory do danej sceny.
Efekty specjalne, gra aktorska. Tu powiem krótko.
Jak dla mnie dobór aktorów REWELACYJNY.
Jackie Earle Haley jako Rorschach będzie dla mnie niezapomniany tak samo jak Heath Ledger jako Joker.

Czołówka otwierająca film. Lepszej jeszcze nie widziałem. Oglądem ją już chyba ze 100 razy ;D
Muzyka z czołówki zagości na moim Mp3 na bardzo długo.
Kostiumy świetnie zrobione (szczególnie Laurie Jupiter / Jedwabna Zjawa II  ;D ). Nie miałem wrażenia, że aktorzy ledwo w nich się poruszają jak to w przypadku niektórych filmów.
Daję filmowi 10/10 a temu kto przebrną przez moją bełkotliwą wypowiedź stawiam obiad ;D
I teraz jeszcze oczekiwanie na dvd i wersję reżyserską.

Gieferg

Cytatświetnego Punishera (war zone).

Świetnego? War Zone to jakaś kpina, dno dna i trzy metry mułu, film zupełnie nieudany, juz wersja z 2004 była o niebo lepsza. Ale to temat o Watchmen, i o War Zone nie wypada tu nawet wspominać :P bo te dwa filmy dzieli przepaść rozmiarów Wielkiego Kanionu.
Rorschach - świetnie ukazana i świetnie zagrana postac, faktycznie do postawienia na tej samej półće co Joker-Ledger, choć jednak tamtego cenię bardziej (może dlatego że jednak było go bardziej widać :P)

Czołówka - jedna z najlepszych jakie widziałem a może nawet najlepsza.

No i na DVD szykuje się ponad trzygodzinna, rozszerzona wersja filmu, co sprawia, że tym bardziej nie mogę się doczekać premiery DVD. Do kina po raz drugi nie pójdę, przetrawię to co widziałem na spokojnie, a jak już dorwę DVD wezme się na analizowanie całości na spokojnie :)

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Dr Lecter

#107
Gieferg powiem krótko ponieważ to temat o Watchmen.
Punisher War Zone dla mnie był naprawdę kawałkiem świetnego kina. Klimat komiksów Max.
Ale każdy ma inne zdanie i nie musi się każdemu podobać.
A co do Watchmen na dvd.
Fajnie, że będzie wersja rozszerzona, tylko dlaczego nie otrzymałem tego w kinie.
Ech teraz czekanie na wersję rozszerzoną. Nie wytrzymam, to czekanie mnie dobije.
A w oczekiwaniu na dvd idę jeszcze raz do kina ;D


Firm

Czas powiedzieć to co każdy myśli,

Silk SPectre II jest niesamowita.

Huntersky

Słowo o muzyce (nie o piosenkach): specjalnie się nie wyróżniała, są jednak dwie perełki - śledztwo Rorschacha
Przyjemnie zalatuje Blade Runnerem.

Manhattan na Marsie
Czyli muzyka znana również z drugiego trailera Watchmenów i pierwszego trailera GTA IV autorstwa Philipa Glassa.

High five, Firm :]
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

kelen

Cytat: Firm w 10 Marzec  2009, 22:37:14
Czas powiedzieć to co każdy myśli,

Silk SPectre II jest niesamowita.


Firm

Ale od razu mówię, jako pierwszy więc to jest mój tytuł i nie możecie być nade mną pod tym względem bo jestem pierwszym:

Jestem oficjalnym forumowym fanboyem/groupim/loverem/kimkolwiek/itd. itp. Silk Spectre II/Malin Akerman

Huntersky

Ja miałem pierwszy avatar :P
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

El Cornetto


Huntersky

Trzeba korzystać z tego pięknego okresu :P
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Hydro

http://www.multikino.pl/forum/viewtopic.php?t=1608

przeczytajcie kilka pierwszych postów...

:P

PS. Ludzie, żeby już jakieś Panny na avatar ustawiać? :P
It's a funny world we live in.

Firm

Cytat: Huntersky w 10 Marzec  2009, 23:05:58
Ja miałem pierwszy avatar :P

Ale nie napisałeś tego ;]

Więc to się nie liczy.

batboy

#117
Na film mnie nie wpuszczono(był od 18 lat) ale ściągnąłem go sobie.Komiks był lepszy od filmu,w tym filmie jest za mało akcji,ale film i tak ciekawy.Tylko czemu
Spoiler
Manhatan wysadził Rorschacha(wiem prośł go o to,ale czemu Manhatan go posłuchał
[Zamknij]
.

Filer

#118
- w filmie było więcej akcji niż w komiksie,
- nie zrozumiałeś filmu,
- ... wow! Istnieją w Polsce kina, które przestrzegają ograniczeń wiekowych? :)

(A)nonim

Cytat- w zrozumiałeś filmu,
Tu chyba miało być "nie zrozumiałeś filmu". ;)
Cytat- ... wow! Istnieją w Polsce kina, które przestrzegają ograniczeń wiekowych?
Tam gdzie ja byłem pytali o legitymacje studenckie, więc ogólnie kultura.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.