Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dyskusja i spekulacje na temat "TDKR"

Zaczęty przez Konrad, 04 Maj 2012, 17:13:59

Konrad

#15
Spoiler
Fajna teoria z polaczeniem lokacji indyjskich i otworu studni ze zwiastunow "The Dark Knight Rises". Jednak obawiam sie, ze murek w Indiach jest bardziej owalny niz otwor studni w trzech trailerach "The Dark Knight Rises". Moze to zludzenie optyczne i pomylilem sie?

Wedlug mnie ta studnia jest na gorze/jest sufitem(jezeli mozna tak napisac) wiezienia.

Zakladajac, ze wyskok Bruce'a z budynku(II trailer) laczy sie z rozmowa w szpitalu z komisarzem Gordonem(I trailer) to mozna sadzic, ze akcja filmu toczy sie juz po uwolnieniu/wydostaniu sie Bruce'a Wayne'a z wiezienia.

Moze Bane odnalazl jaskinie Batmana i Bruce Wayne w ostatecznosci zalozyl kostium Mrocznego rycerza(po 8 latach), aby walczyc. Po starciu banda Bane'a wyniosla nie Batmana, ale Bruce'a Wayne'a( http://www.batcave.com.pl/2011/12/anne-hathaway-o-catwoman-i-the-dark-knight-rises/ ) - dlatego ludzie widza milionera, a nie Mrocznego rycerza(w takich okolicznosciach nie ma mowy o powrocie Batmana). Bane rozrywa zdjecie Denta - spoleczenstwo odsuwa sie od policji Gotham. Bane nadal niszczy miasto - Bruce Wayne znajduje sie w wiezieniu. Dochodzi do tego, iz Bane wysyla Gordona do szpitala. Pozniej Bruce zostaje uwolniony i decyduje sie na powrot do walki o Gotham(moze po slowach komisarza lub widzac zrujnowane miasto[na przekor slowom "Kiedy Gotham bedzie w popiolach"]).
[Zamknij]

cukier

Spoiler

moje ma?e wtr?cenie:

Rozmowa  le??cego bruce'a i bane'a który mówi: ... dopóki gotham nie obróci si? w popió? wg. mnie trwa ewidentnie pod stadionem, gdy murawa si? zapad?a.  T? walk?, któr? ogl?dali?my w I  i III trailerze. a nie jak kto? wcze?niej mówi? w batcave. Zreszt?, chyba Q wieki temu wklei? gdzie? wielki opis-spojler walki bane'a z batmanem pod stadionem. Mowa tam by?a w?a?nie, z jak? lekko?ci? Bane walczy? z Batmanem otoczony równie? swoimi ?o?nierzami, lecz sprawiali oni wra?enie, ?e nie b?d? musieli interweniowa?.
[Zamknij]

Konrad

#17
Spoiler
Czyli walka Batmana z Bane'em i dialog maja miejsce pod stadionem?

Woda lejaca sie strumieniami jest efektem ewentualnego uzycia ladunkow wybuchowych/generatora wstrzasow sejsmicznych i w zaden sposob nie jest zwiazana z nowa jaskina Mrocznego rycerza?

Nie spodziewalem sie takich informacji, nie zartuje.

Myslalem, ze rozmowa Batmana z Bane'em toczy sie w wiezieniu - Przede wszystkim chyba zmylily mnie lampy oswietlajace za kratami.
[Zamknij]

Patryk02099x

Spoiler
Moim zdaniem b?d? co najmniej dwie albo i trzy potyczki Batmana i Bane'a... Jedna tam, gdzie leje si? woda(to na pewno nie stadion), druga przy tych kratach i trzecia(prawdopodobnie finalna) przy schodach przed budynkiem...
[Zamknij]

Konrad

Spoiler
http://www.imdb.com/media/rm1408479232/tt1345836 - Na gorze zdjecia jest czlowiek z bronia co sklanialoby do wersji pojedynku w ktorym ludzie Bane'a przygladaja sie walce. Jednak lejaca sie woda nie daje mi spokoju - Jezeli akcja dzieje sie pod stadionem to musi byc to spowodowane wybuchem/dzialniem generatora wstrzasow sejsmicznych, ktory np. zniszczyl rure z woda itp.

http://www.imdb.com/media/rm367637504/tt1345836 - Te kraty odpowiadaja scenie, w ktorej ranny Bruce rozmawia z Bane'em, jednak roznia sie od krat zaprezentowanych w 1:28 trzeciego trailera "The Dark Knight Rises"( http://www.youtube.com/watch?v=g8evyE9TuYk ).
[Zamknij]

Patryk02099x

Spoiler
Mi się wydaje, że są takie same, ale co ciekawsze przypominają te, za którymi w 1:14 widzimy Catwoman.
[Zamknij]

Konrad

Spoiler
Poczatkowo mialem napisac:

"Porownanie kraty na zdjeciu( http://www.imdb.com/media/rm367637504/tt1345836 ) i kraty w 1:28 trzeciego trailera( http://www.youtube.com/watch?v=g8evyE9TuYk ) - Kraty chyba sa inne, bo odstep miedzy poziomymi i pionowymi czesciami jest mniejszy w zwiastunie niz na zdjeciu.

Porownanie kraty w 1:28 trzeciego trailera i kratami, za ktorymi stoi Kobieta-kot - Mozliwe, ze sa to jednakowe kraty."

Jednak moze to zludzenie optyczne i sprawy zwiazane z kamera/z umiejetnie wybranymi scenami do trailerow. Wydaje mi sie, ze zdjecia dialogu Bruce'a Wayne'a i Bane'a w drugim zwiastunie sa bardziej zolte, a w trzecim trailerze podczas rozmowy kolor jest bardziej wychlodzony, niebieski(obraz finalnie zmodyfikowany). Chociaz moze byc to spowodowane odlegloscia kamery i oswietleniem w poszczegolnych ujeciach. Naprawde nie wiem.
[Zamknij]

Konrad

Spoiler
http://www.batcave.com.pl/2012/05/4-nowe-zdjecia-z-the-dark-knight-rises/ - Czekam na drugie zdjecie w lepszej jakosci przedstawiajace Catwoman, kraty i Batmana.

1. Czyzby zdjecie sugerowalo, ze Catwoman pomoze Bane'owi?
a) walka Bane'a i Batmana po tytule "THE DARK KNIGHT RISES" w pierwszym trailerze.
b) walka Bane'a i Batmana w zamknietym pomieszczeniu w trzecim zwiastunie.
c) Batman odwracajacy sie od krat. Bane idacy po "moscie".
d) ewentualna obecnosc Catwoman za kratami.
Czyzby Catwoman miala uniemozliwic Batmanowi ucieczke(np. kraty) co doprowadzi do starcia Mrocznego rycerza z Bane'em po ktorym Bruce Wayne bedzie kontuzjowany?

lub

2. Pozniejsza(kolejna) walka Bane'a z Batmanem. Bane mysli, ze Catwoman jest po jego stronie. Mroczny rycerz ma pakt z Catwoman.
[Zamknij]

kelen

Dobra, po nowych spotach TV jestem na nowo przekonany, że:

Spoiler
- walka z Banem odbędzie się w jaskinii (patrzcie na scenę z Alfredem w drugim spocie),
- Bruce z początku finałowego trailera to prawdopodobnie scenka z okolic końca filmu - Wayne wraca do Batmana wyglądając trochę lepiej, niż w tej scenie, o ile spot nie pomieszał dialogów z różnych fragmentów
[Zamknij]

Konrad

Spoiler
Cytat: kelen w 24 Maj  2012, 06:56:13
- walka z Banem odb?dzie si? w jaskinii (patrzcie na scen? z Alfredem w drugim spocie)
Od samego poczatku nie przemawiala do mnie teoria polaczenia zaprezentowanych ujec w trailerach z miejscem(wydarzeniami pod stadionem).

Chyba jednoczesnie pojawily sie spoilery dotyczace Mirandy Tate i Johna Blake'a. Po trzecim zwiastunie mozna sadzic, ze Blake jest dobrym policjantem w "The Dark Knight Rises". Nie kazdy spoiler musi byc prawdziwy.

Mosty, kraty i przestrzen - Cos takiego pod stadionem? W jakim celu takie rzeczy budowaloby sie pod stadionem?

Mosty, kraty, schody, lancuchy + walka Bane'a z Batmanem po tytule w pierwszym zwiastunie + walka Mrocznego rycerza z Bane'em w pomieszczeniu z trzeciego trailera + http://www.batcave.com.pl/2012/05/nowe-fotki-z-the-dark-knight-rises/ (zdjecia np. 3 i 4) przedstawiaja moze nie bezposrednio jaskinie, ale droge ktora nalezy przejsc do tego miejsca.

Jeszcze a propos kontuzji Batmana - Skoro jest ten most w okolicach jaskini to moze Bane zrzuci Mrocznego rycerza na nizszy poziom co spowoduje problemy z noga?
[Zamknij]

Q

Według mnie te miejsce z kratami, to są jakieś kanały pod Gotham. Jak się przyjrzeć fotkom to widać, jak takim małym kanałem woda płynie.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Konrad

#26
Spoiler
Jezeli moje dotychczasowe bajkopisarstwo okaze sie fikcja - http://www.youtube.com/watch?v=imE3EaitaHk (drugi spot telewizyjny) - Wydaje mi sie, ze miejsce w 0:12 jest najblizej kryjowki Mrocznego rycerza/jest jaskinia Batmana.
[Zamknij]

Q

Zdecydowanie wygląda to na kryjówkę Batmana.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Konrad

Q i pozostali forumowicze. Jakie macie zdanie na temat:
Spoiler
1. Bruce Wayne w pierwszym spocie telewizyjnym wspomina Luciusowi Foxowi o powrocie do gry. Kiedy do tej rozmowy moglo dojsc - W pierwszej czesci filmu przed starciem Bane'a z Batmanem, po ktorym Bruce doznal kontuzji czy po wydostaniu sie/zakonczeniu rehabilitacji w miejscu nazwanym "wiezieniem"?

2.
Cytat: Konrad w 09 Maj  2012, 09:35:25
1:43/1:44 i 1:51/1:52 w drugim trailerze - Nie jestem pewien znaczenia miejsca okreslonego mianem "wiezienia":
a) Kazde pojawienie sie Bane'a/bandy Bane'a w "wiezieniu" sieje strach w ludziach(uciekajace osoby po schodach).
b) Bane/banda Bane'a odnajduja i napadaja miejsce, w ktorym ukrywa/leczy sie Bruce Wayne co wywoluje w ludziach przerazenie.
Czy rzeczywiscie Bruce zostanie wiezniem w tym miejscu? Czy moze Bane po walce z Batmanem zostawi pobitego Bruce'a Wayne'a i w pewnym sensie odejdzie(chociaz byly spoilery zwiazane z wyniesieniem Bruce'a przez ludzi Bane'a), a kontuzjowany bedzie chcial przejsc rehabilitacje w miejscu z drugiego trailera?
[Zamknij]

Q

1. Moim zdaniem chodzi tu o powrót po latach nieobecno?ci. Czyli po odwieszeniu peleryny i kaptura, i raczej ma to miejsce przed starciem z Bane'em. Ale to tylko czysta spekulacja.

Spoiler

2. Bane ma chyba uwi?zi? wp?ywowych mieszka?ców Gotham City i to chyba do tego wi?zienia trafi Bruce.
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)