Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

wszystko o batmanie

Zaczęty przez keli2000, 15 Luty 2010, 17:48:02

keli2000

hej, wlasnie sie zalogowalam tutaj bo potrzebuje waszej pomocy. pisze prace maturalna <<od adama do batmana, wizerunek mezczyzny w roznych epokach>> i no coz... przyznam szczerze, ze nigdy sie batmanem nie interesowalam, ani filmu nie widzialam ani nic a potrzebne by mi byly jego cechy, wady i zalety, analiza zachowan i motywow jakie nim kieruja. Mam nadzieje, ze mi pomozecie kochani :*:*

Roy_v_beck

to na ch** sobie taki temat wybrałeś? Wybierz kilka typowych dla epoki (np. Romeo, Robin Hood, Jesse Custer) postać literackich (z pięć-siedem) i opisz ich, wskazując cechy podobne, uwzględniając poglądy i kulturę epoki, w której żyli, no i masz.
A o Batmanie sobie możesz wszystko poczytać w tym serwisie, jest tego trochę. Obejrzyj filmy, czytaj komiksy, masz masę czasu, a nie że lecisz se na łatwiznę.

keli2000

nie unos sie tak to po 1 bo nikt cie do niczego nie zmusza, nie chcesz to nie pisz, po 2 myslalam ze bede mogla wybrac innego bohatera zamiast batmana a podobno nie moge a na wybor tematu mialam 2 minuty i nie moglam sie wczesniej zapytac jak to jest z tym adamem i batmanem, reszte postaci mam zalatwionych: achilles, tristan, monte christo, martin eden.

Leon Kennedy


keli2000

dziekuje ci bardzo, znalazlam tam mnostwo fajnych informacji:)

(A)nonim

Warto też oczywiście przeczytać jakieś komiksy z Batmanem (Rok Pierwszy, Powrót Mrocznego Rycerza np.) i obejrzeć filmy Burtona i Nolana.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Literia

Temat uważam jest bardzo ok. Batmana każdy zna, ale nikt nie wie o nim za wiele, jeżeli chodzi o kulisy powstawania danego filmu czy komiksu. Nikt nie wie jak postać Batmana wpłynęła na świat.
Najlepiej poczytać na zagranicznych stronach o Batmanie. Tam znajdziesz wszystko.
www.literia.pl - mój sklep internetowy

keli2000

No zaczelam juz ogladac filmy i dzisiaj ide na poszukiwanie komiksow:) jak macie jeszcze jakiejs ciekawe stronki to wklejajcie:)

(A)nonim

#8
Tylko nie kupuj/czytaj "Batman i Robin Cudowny Chłopiec", bo tamten Batman jest mało batmanowy, a sam komiks może razić.
"Rok Pierwszy" chyba można jeszcze kupić przez neta, sporo komiksów powinno być też na allegro, np. "Powrót Mrocznego Rycerza".
http://batcave.stopklatka.pl/index.php?subaction=showcomments&id=1266102180&archive=&start_from=&ucat=7&
Ten artykuł też jest dobry.
Z filmów jeszcze możesz obejrzeć Batman Forever i animowaną Maskę Batmana, ale nie jest to konieczne.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

keli2000


Roy_v_beck

Cytat: (A)nonimTylko nie kupuj/czytaj "Batman i Robin Cudowny Chłopiec", bo tamten Batman jest mało batmanowy, a sam komiks może razić.
Akurat to jeden z najlepszych Batmanów wydanych w ostatnich latach. Tamten Batman to człowiek, którego da się polubić i zrozumieć. Czerpie przyjemność ze swojej pracy. Nie mówiąc o tym, że wciąż jest świetnym detektywem.

(A)nonim

CytatAkurat to jeden z najlepszych Batmanów wydanych w ostatnich latach.
Kwestia dyskusyjna. Chociaż jedno jest pewne komiks wzbudza kontrowersje wśród fandomu.
CytatTamten Batman to człowiek, którego da się polubić i zrozumieć.
Z tego co przeczytałem na różnych stronach zazwyczaj jest odwrotnie. ;) Ja też go nie polubiłem, bo co w nim lubić?
CytatCzerpie przyjemność ze swojej pracy.
Przyjemność ze swojej pracy czerpał Batman z "Powrotu Mrocznego Rycerza", ten czerpie przyjemność z tego że może się poznęcać nad paroma obwiesiami. Typowy sadysta.
No ale jest odpowiedni wątek do dyskusji na temat tego komiksu.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.