Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

Juby

Cytat: Q w 27 Kwiecień  2019, 01:12:06Sam kostium może by jeszcze przeszedł

Nope, jakbym był przestępcą w Gotham, na widok tego Batmana zareagowałbym tak:

NAJGORSZY. KOSTIUM. BATMANA. EVER.

Leon Kennedy

Etam. Niema co się czepiać z kostiumu na 5 ekranowych sekund. A ze śmiechu to bym padł na widok drugiego kostiumu BiR i w sumie z tego z 66 również byłaby niezła beka.

XIII

A moim zdaniem jeżeli w filmach amatorskich potrafią zrobić lepiej dopasowaną maskę a nie potrafią tego w serialu z dużym budżetem to jest coś nie tak nawet jeżeli to tylko kilka sekund

Funky

No cóż skoro Butch/Grundy wyglądał jak wyglądał to nie dziwi mnie to że Batman prezentuje się żałośnie. Kostiumy w tym serialu są na żenująco niskim poziomie i nawet spieprzyli wygląd Pingwina gdzie cylinder i frak zupełnie nie pasuje do sylwetki aktora który gra Oswalda.

smolapbz

#319
Witam, gdzie mogę obejrzeć 5 sezon ?

Skrzynka.

Night_Wing [usunięty]

Cytat: Funky w 10 Lipiec  2020, 19:06:14Kilka lat temu byłbym zachwycony ale po Gotham straciłem zapał do serialu o Batmanie. Chyba że będzie to mieć odpowiedni budżet i twórców którzy pokażą to porządnie. Najpierw niech dokończą The Batman i wtedy będzie można myśleć o serialu. Melodia przyszłości i bardziej ciekawostka.

"Gotham" od FOXa, to jedno z najlepszych widowisk serialowych, adaptujących komiksowe realia Uniwersum "DC Comics", jakie kiedykolwiek powstało, i to w całej historii seriali tego typu i rodzajowości! Śmiem twierdzić, że jest to ten najlepszy małoekranowy produkt w materii superbohaterskiej dla wydawnictwa "DC Comics". "Doom Patrol", "Titans" - produkcje te, mimo iż potrafią kupić gusta szerokiej publiczności - i tej nerdowskiej, i tej oglądającej jakieś tam widowiska science-fiction, czy tej składającej się z ludzi ,,zaglądających do jakichś fajnych seriali od niedzieli, gdy jest wolne od pracy", sądzę, że robią z pierwowzoru komiksowego Uniwersum DC dostosowany do współczesnego widza, do potrzeba Cywilizacji i ,,dramaturgii społecznej", serial. I nic poza tym. I jest to szersza forma adaptacji. Jednak "Gotham", to fenomenalna mroczna seria odcinkowa, gdzie naprawdę odczuć się dało i obrazem, narracją, wątkami, czy w końcu postaciami tę plugawą, panoszącą się wszędzie anarchię, zżerającą Gotham od środka; tę gęstą mgłę ludzkich grzechów przykrywającą metropolię przyszłego Mrocznego Rycerza. Z mojej perspektywy, podsumowując, muszę podkreślić, że nic tak wielowarstwowego fabularnie, tak osiadającego na wizerunku głębokiego mroku Gotham City w całym Uniwersum DC (Chwała opatrzności za brak cukierkowości w tym względzie) do tej pory w obrębie seriali nie powstało! Dlatego "Gotham" zasługuje na miano najlepszego - choć to określenie mocno subiektywne i dość otwarte - produktu małoekranowego, adaptującego historie, wydarzenia, postacie etc. z "Uniwersum DC".

Juby

Cytat: Night_Wing w 18 Sierpień  2020, 13:15:25"Gotham" od FOXa, to jedno z najlepszych widowisk serialowych, adaptujących komiksowe realia Uniwersum "DC Comics", jakie kiedykolwiek powstało

Po tym przestałem czytać.

Odpuściłem serial po trzech, lub czterech odcinkach. Później widziałem dosłownie kilka scen, które tylko utwierdzały mnie w przekonaniu, że była to dobra decyzja, a po zobaczeniu zakończenia nie miałem już żadnych wątpliwości.

Co by nie stworzono na HBO Max, trudno mi sobie wyobrazić, aby było równie złe.

LelekPL

Cytat: Night_Wing w 18 Sierpień  2020, 13:15:25"Gotham" od FOXa, to jedno z najlepszych widowisk serialowych, adaptujących komiksowe realia Uniwersum "DC Comics", jakie kiedykolwiek powstało, i to w całej historii seriali tego typu i rodzajowości! Śmiem twierdzić, że jest to ten najlepszy małoekranowy produkt w materii superbohaterskiej dla wydawnictwa "DC Comics". "Doom Patrol", "Titans" - produkcje te, mimo iż potrafią kupić gusta szerokiej publiczności - i tej nerdowskiej, i tej oglądającej jakieś tam widowiska science-fiction, czy tej składającej się z ludzi ,,zaglądających do jakichś fajnych seriali od niedzieli, gdy jest wolne od pracy", sądzę, że robią z pierwowzoru komiksowego Uniwersum DC dostosowany do współczesnego widza, do potrzeba Cywilizacji i ,,dramaturgii społecznej", serial. I nic poza tym. I jest to szersza forma adaptacji. Jednak "Gotham", to fenomenalna mroczna seria odcinkowa, gdzie naprawdę odczuć się dało i obrazem, narracją, wątkami, czy w końcu postaciami tę plugawą, panoszącą się wszędzie anarchię, zżerającą Gotham od środka; tę gęstą mgłę ludzkich grzechów przykrywającą metropolię przyszłego Mrocznego Rycerza. Z mojej perspektywy, podsumowując, muszę podkreślić, że nic tak wielowarstwowego fabularnie, tak osiadającego na wizerunku głębokiego mroku Gotham City w całym Uniwersum DC (Chwała opatrzności za brak cukierkowości w tym względzie) do tej pory w obrębie seriali nie powstało! Dlatego "Gotham" zasługuje na miano najlepszego - choć to określenie mocno subiektywne i dość otwarte - produktu małoekranowego, adaptującego historie, wydarzenia, postacie etc. z "Uniwersum DC".
PISZ W ODPOWIEDNIM TEMACIE!!!

Miss_Quinn

Czas na serial, który miał u mnie 8/10 więc wypadało by napisać skąd taka była ocena.
To był serial, który mnie mocno wciągnął jak oglądałam go pierwszy raz( u mnie oznacza to, że potrafię nawet cały sezon obejrzeć w jeden dzień). Dlatego taka ocena, bo z reguły oceniam dany serial po obejrzeniu pierwszych 3-4 odcinków( czasami mi się zdarzało dawaniu oceny, dopiero po obejrzeniu pierwszych sezonów. Ale to było tylko w jednym serialu tak, że dopiero po jednym sezonie dawałam ocenę)
Pierwsze 3 sezony oglądało mi się je naprawdę dobrze, i dalej mi się czasami zdarza obejrzeć jak mam ochotę. Ale prawdziwe schody zaczynają się od 4, który trochę trzymał poziom ale średnio mi się podobał( na tyle, że już nie pamiętam co się działo w nim) i 5 tak samo. Dlatego jeśli miałabym ocenić jako całość, to miałby wtedy ocenę 7/10( a tak ma zawyżoną, bo tak oceniam nie tylko seriale ale i filmy. Albo jest niżej, albo wyżej ocena)
Obsada: Trochę by mi zajęło żeby wymienić tych, co mocno zapadli mi w pamięć.
Do reszty nie mam zastrzeżeń.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

newtime

#324
Ja Gotham autentycznie lubiłem, to wręcz moje guilty pleasure, serio kiedy twórcy przestali udawać ze robia serial o policji w Gotham przed batmanem i zaczęli robić swój własny fanfik, stało się to tak absurdalne i groteskowe i  naprawde fajnie, to sie oglądało do kotleta, poza tym serial nie ironicznie miał swój klimat i naprawde dobrą obsadę, tak jak za camp lubie batman i robin tak lubie Gotham za swoja groteskowość  polubiłem postacie oraz im kibicowalem a pare nie ironicznych perełek( wątek Pingwina, Mr Pyga itp) , jeśli ktoś dał sobie spokój po 1 sezonie, to niech załuje, bo do końca serial poszedł naprawdę dziwne strony i na swój sposób miał świetne motywy, także dla fanów batmana jak najbardziej oceniam Gotham pozytywnie 

Post przeniesiony do wątku o serialu Gotham. Temat Oceny filmów o Batmanie służy do czegoś innego.
- Juby

MJ

Ja najbardziej żałuje że 5 sezon został skrócony, szkoda że serial nie był dalej rozwijany, powolne dorastanie Bruce"a mogłoby naturalnie dotrzeć do roku 1 Batmana, a tak niestety te przyśpieszenie wyszło nienaturalnie, a wątki zostały okrojone żeby pomieścić wszystko naprędce.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

#326
Z chęcią kiedyś wrócę do serialu - miałem tak samo jak newtime - guilty pleasure od początku do końca.

Najciekawsze kreacje to chyba Gordon, Pingwin, Bullock i Jerome, ale serial oglądałem dosyć dawno i zapewne kilka innych by się jeszcze znalazło.

Gotham jako całość bardzo na plus.

Maska Batmana tragiczna ;D

Miss_Quinn

Ja już wyżej pisałam, ale muszę się zgodzić że 5 sezon mocno ucierpiał z tego powodu że na szybko kończono wątki zamiast powoli wszystko zakańczać.
Ale dalej wspominam ten serial dość miło, szczególnie jak był dostępny na netflixie zdarzało mi robić maraton albo jak potrzebowałam czegoś, żeby leciało mi w tle.
Ten serial był też fajną alternatywą dla Arrowverse, które było czymś innym. Ale porównaniu poziomu seriali wchodzących w jego skład to Gotham mimo bycia miejscami jak tutaj dobrze @newtime zaznaczył fanfikiem to wciąż był to dobry serial i który dobrze wspominam.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'