Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

MysiaParasolka

@Juby
Dzięki, nie śledziłem informacji przy okazji wydania BR. Miło, że Warner udostępnił szerszemu gronu, będzie oglądane :)

Juby

Jak obejrzysz, sam(a) przekonasz się, że nie ma sensu wydawać teraz nowego dokumentu nt. TAS, w tym wyczerpano temat. :)

LelekPL

Premiera Disney+ całkowicie pozamiatała to co dało nam HBO Max. Nie dość, że dali nam klasyki ze swojej kolekcji, wszystkie Gwiezdne wojny, niemal wszystkie Marvele, plus stare i lubiane animacje jak Spider-Man czy X-Men (przydałyby się jednak wszystkie sezony), to sekcja STARS ma też sporo ciekawych pozycji i w dodatku najlepsze produkcje Hulu (chociaz nadal nie ma Parks and Recreation, czego żałuję). Jestem bardzo zadowolony z oferty Disney+, a HBO Max powinno się tym bardziej wstydzić.

Gieferg

Cytat: JubyZarówno rozpiska zgodna z emisją tv, jak i datą produkcji, nie mają sensu! W pierwszym odcinku już jest nowy Robin i Clayface (który zginął w TAS), a dopiero w drugim przedstawiono historię Tima Drake'a, a w czwartym powrót Clayface'a! Historię Dicka, który od początku działa tu solo jako Nightwing też pokazano zdecydowanie za późno (dopiero w drugim sezonie). Strasznie mnie to irytowało w trakcie oglądania, gdybym wiedział wcześniej, sam ustawiłbym sobie własną kolejność, która lepiej sprawdzałaby się chronologicznie i sam wybrałbym jakiś epizod pasujący na zakończenie (chociażby odc. 1).

Zaproponujesz kolejność dla całości TNBA? 

Po dłuższej przerwie kontynuuję dopasowywanie ścieżek z lektorem z polsatu i dubbingiem pod Blu-ray (mam na tę chwilę zrobione 55 odcinków i Mask of Phantasm).
Z tego jakieś 9 czy 10 odcinków ma bardzo kiepską jakość audio z lektorem.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

newtime

Cytat: Gieferg w 24 Październik  2022, 19:33:38Zaproponujesz kolejność dla całości TNBA? 

Po dłuższej przerwie kontynuuję dopasowywanie ścieżek z lektorem z polsatu i dubbingiem pod Blu-ray (mam na tę chwilę zrobione 55 odcinków i Mask of Phantasm).
Z tego jakieś 9 czy 10 odcinków ma bardzo kiepską jakość audio z lektorem.

Pierwszy odcinek jest świąteczny dlatego take pomieszanie, reszta układa sie w solidną całość. Czy istnieje możliwość podzielenia się plikami video? Od dłuższego czasu chciałem sobie odświeżyć serial zwłaszcza w wersji lektorskiej ale jakieś rozsądnej jakości obrazu chociaż

Gieferg

CytatCzy istnieje możliwość podzielenia się plikami video?
Całość waży przeszło 300 GB, nawet gdybym chciał się z tym babrać (a zdecydowanie mi się nie chce, szczególnie, że ustawicznie walczę o każdy GB wolnego miejsca na dysku), to nie wiem nawet jak niby miałbym to zrobić :P

Inna sprawa samo audio, tutaj dałoby radę, przy czym na razie to jest dopiero połowa serialu i pewnie minie sporo czasu nim będzie całość - ostatnio miałem jakieś 18 miesięcy przerwy po zrobieniu 30 odcinków, kto wie na ile mi starczy cierpliwości teraz.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

#441
Cytat: Gieferg w 24 Październik  2022, 19:33:38Zaproponujesz kolejność dla całości TNBA?
Jasne.

Większość oglądałbym tak, jak jest na płytach, z tym że:
1) Pierwszy odcinek (Holiday Knights) trzeba oglądać po odcinku ósmym (Growing Pains - fabularnie toczy się wcześniej!). Ewentualnie zostawiłbym go albo na sam koniec, albo na święta Bożego Narodzenia.
2) Jeśli jakiś epizod nadaje się na zakończenie całego serialu bardziej od Holiday Knights to jest to Legends of the Dark Knight (s2e06), więc rozważyłbym zostawić go na sam koniec.
3) Old Wounds (s2e05) oglądałbym zaraz po pierwszym pojawieniu się Nightwinga w serialu (You Scratch My Back - s1e05), a nie w dopiero w drugim sezonie. Ale to już tylko moja sugestia, jeśli możesz poczekać dłużej na wyjaśnienie czemu Dick w pierwszym serialu był Robinem, a tutaj jest Nightwingiem, to można oglądać tak, jak jest na płycie.

I chyba tyle wystarczy.
Edit: Ważne - nie pamiętam jakie masz wydanie Blu-ray, ale jeśli zawiera ono film SubZero, to choć wyszedł on w 1998 roku (już po emisji pierwszego sezonu TNBA) jest on bezpośrednią kontynuacją TASu toczącą się jakiś czas przed drugim serialem. Jakby co, mogę spróbować zgrać dubbing z VHSa i podesłać ci ścieżkę do niego.

@Rado
Udało ci się coś z tymi nagraniami z lektorem z TVP?


Gieferg

Dzięki za sugestie co do kolejności, czyli jak tylko przesunę świąteczny na koniec będzie w miarę ok? (bo generalnie oglądam płytki po ich poskładaniu, a trudno powiedzieć ile czasu minie od zrobienia pierwszej do ostatniej z TNBA). No chyba, że sobie pozamieniam kolejność na płycie, mam jeszcze czas, żeby się nad tym zastanowić. 

CytatEdit: Ważne - nie pamiętam jakie masz wydanie Blu-ray, ale jeśli zawiera ono film SubZero

Mam akurat to, które nie zawiera (francuskie). Mask of Phantasm dokupiłem sobie osobno ze względu na jego reputację (jeszcze nie oglądałem, może nadrobię w tym tygodniu), ale do kupowania dodatkowo jeszcze SubZero jakoś nie mam specjalnie przekonania.

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

#443
Cytat: Gieferg w 25 Październik  2022, 18:04:26Dzięki za sugestie co do kolejności, czyli jak tylko przesunę świąteczny na koniec będzie w miarę ok?
Tak, to jest najważniejsze, bo w odcinku świątecznym występują postacie wprowadzane w serialu dopiero w odcinkach drugim, piątym i ósmym (jeśli mnie pamięć nie myli). Jeśli go przesuniesz na koniec, reszta jest już do przełknięcia.


newtime

Tas będzie w Hbo, tylko błagam niech będzie jak na Disney plus i dzadzą opcję obejrzenia serialu w ang dubbingu z napisami, polskie dubbingi czy lektory mnie nie interesują

LelekPL

No bez wersji po angielsku byłoby bez sensu. Mam nadzieję, że prędzej czy później trafią też seriale The Batman, Brave and the Bold i Justice League. Zwłaszcza ten pierwszy z chęcią bym sobie odświeżył bo oglądałem na bieżąco jak leciał.

Juby

#446
Też mi news. Pojawi się w najbliższych miesiącach? To znaczy kiedy, w grudniu popołudniu? W maju w tramwaju? Wiemy tyle, co i wcześniej.

Mam nadzieję że następne w kolejce będą Batman Beyond i JL/JLU - z chęcią bym je powtórzył / w końcu nadrobił w całości, bo TAS mam już za sobą.

newtime

Przynajmniej wiemy ze będzie a także, to ze nie sa zamknięci na klasyczne animacje, co nie było takie oczywiste patrząc na ostatnie ruchy platformy wiec reszta seriali to juz tylko kwestia czasu. Poza  tym bardzo nie typowa zapowiedz być może chodzi o uzyskanie wygaśnięcie licencji i zdobycie nowej dlatego data jest nie określona 

Crowridd

Cytat: Juby w 06 Listopad  2022, 20:58:56Mam nadzieję że następne w kolejce będę Batman Beyond i JLU, bo z chęcią bym je powtórzył / w końcu nadrobił w całości, bo TAS mam już za sobą.

TAS przede mną; Beyond w ogóle jest mi obcy, natomiast obejrzałem ostatnio Batman Beyond: Return of the Joker i się nie zawiodłem.

Gieferg

Ostatnio jadę dalej z kolejnymi odcinkami.

Z ostatnio oglądanych podobały mi się Terror in the Sky, Birds of a Feather czy Almost Got'im, a zdecydowanie nie podeszły mi dwa odcinki z Riddlerem (oba denne, scenarzyści chyba nie mieli pomysłu co ciekawego robić z tą postacią).

Z kolei I am The Night miało jakby inną, bardziej szczegółową animację niż większość innych odcinków.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.