Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Crowridd

W kinie całości nie puszczą ;)

Ale rozumiem Cię. Też dawkuję sobie informacje przed premierą.

Juby

#721
Przesłucham całość po seansie. ;) Ostatnio i tak - pierwszy raz od obejrzenia teasera 1,5 roku temu - zobaczyłem nowe ujęcia z filmu (obejrzałem Spot z SuperBowl dla filmów DC w 2022, w którym było kilka ujęć z Batmana oraz wywiad z Pattinsonem dla EW, w którym przeplatali jakieś ujęcia ze zwiastunów i nie wszystkie udało mi się przewinąć). No i Rado w ostatnim odcinku podcastu BC zaspoilerował jak kończył się trailer z października. :P

Pierwsze seanse na świecie mają się odbyć w Korei już 28 lutego (27-ego czasu Amerykańskiego), więc od przyszłej niedzieli moja aktywność w sieci do piątkowego seansu spadnie do minimum.

newtime

Matt Reeves chce zapoczątkować wspólne uniwersum postaci związanych z Batmanem. Kurde to jest coś na co czekam od dawna, Gotham i bat rodzina ma potencjał zeby stworzyć własne filmowe uniwersum które fani pokochają i będą śledzić każdy następny film i to nawet bez reszty Dc, tym bardziej nie bardzo rozumiem po co oni cos tam robią z keatonem, który widocznie ma być znacznie częstszym gościem na ekranie  oraz Batgril na boku, skoro ta postać mogła by mieć swój solowy film w tym uniwersum  ??? Mam nadzieje ze jeśli film będzie dobry i odnieście sukces to studio nie będzie sie wtrącało i da wolną rękę reżyserowi.

LelekPL

Sa nowe pytania na www.rataalada.com

I mamy tez w nagrode pierwsza strone Gotham Gazette


i kolejny szyfr:

Crowridd

Ktoś z Was bawił się w rozwiązanie tych zagadek?

LelekPL

Podałem Wam klucz dwie strony temu:
https://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1725.msg75677#msg75677
Wystarczy czytać szyfr zgodnie z kluczem, nie ma tu nic trudnego. W tej nowej zagadce jest też nowa litera, którą można dodać do klucza - Q.

Crowridd

#726
Nie bawię się w to - stąd moje pytanie - dzięki za odnośnik

Powodzenia.

jakura

Cytat: Juby w 18 Luty  2022, 14:55:56Przesłucham w kinie. Jeszcze tylko 13 dni czekania. :)

Akurat muzyka nie spoileruje, a brzmi zacnie🙂
Co do "batversum" - nigdy nie bylem fanem robinow, nightwingow, batbab i innych dodatkow, wiec do tej akurat informacji podchodze bez szczegolnego entuzjazmu.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Juby

Batversum brzmi dla mnie sto razy bardziej atrakcyjnie od Sonyverse z wrogami Spider-Mana, czy kontynuowanie obecnego uniwersum DC. Tylko powoli, najpierw obejrzę film, potem będę oceniał czy chcę więcej tego świata i czy pasują do niego partnerzy Człowieka-Nietoperza tacy, jak Robin.

Oficjalnie światowa premiera The Batmana odbędzie się 23 lutego w Londynie. Dzień później w sieci pojawią się pierwsze opinie.

Tymczasem nowy film Guya Ritchiego z Jasonem Stathamem został wyrzucony z kalendarza filmowych premier (był planowany na 18 marca). Batman będzie miał 3 tygodnie w kinach tylko dla siebie.

Leon Kennedy

Oby pięknie się w nich rozgościł!

newtime

Cytat: Juby w 19 Luty  2022, 09:50:23Batversum brzmi dla mnie sto razy bardziej atrakcyjnie od Sonyverse z wrogami Spider-Mana, czy kontynuowanie obecnego uniwersum DC. Tylko powoli, najpierw obejrzę film, potem będę oceniał czy chcę więcej tego świata i czy pasują do niego partnerzy Człowieka-Nietoperza tacy, jak Robin.


Nie widzę powodu dla którego mieli by nie pasować, jasne muszą to być przerobione postacie pod daną stylistykę  tak jak pingwin czy zagadka, które tez pewnie będą innymi postaciami niż te z komiksów ale sama ich duch pewnie będzie zachowany w przypadku Robina, to relacja nauczyciela i ucznia, który ma podobną przeszłość oraz motywacje  ale jest jednak kimś zupełnie innym , to cos co dawna chce zobaczyć filmie z batmanem, może nie koniecznie  w pierwszym czy w drugim . Dla mnie postać batmana wlaśnie stoi jego relacjami z innymi postaciami a do tej pory ten temat nigdy nie był zbyt dobrze pokazywany wiec trzymam kciuki

Leon Kennedy

Robin, to już po prostu czas, ten czas, abyśmy go ponownie zobaczyli przy Gacku na dużym ekranie. Batgirl dostaje swój film, Nightwing może się tam pojawi, a potem solowa produkcja. Tak, chciałbym tego i to bardzo.

Q

Po różnych spotach i zwiastunach mamy kulisy:

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Jako reklamy YouTube i w telewizji zaczęły się już pojawiać polskie spoty do filmu. ♥


Juby

Zdjęcia z premiery w Paryżu od Matta Reevesa:



Kolejna okładka:



+ art Billa Sienikiewicza:
https://pbs.twimg.com/media/FLpIOtzXoActjME?format=jpg

Oraz francuski plakat z pierwszą opinią:



Wczoraj odbyły się pokazy w Paryżu i Japonii, gdzie natychmiastowo zaczęły wypływać opinie o filmie.