Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10


Juby

Marketing nie zwalnia. Nowe bannery i nowy motion-poster:



https://twitter.com/TheBatmanFilm_/status/1490280145369944064

Reklama filmu u naszych zachodnich sąsiadów - podobno naprawdę wykonana szarą taśmą klejącą!



A 19 kwietnia do sprzedaży trafi takie cacko:




Q

Jest też lepsze spojrzenie na kostium:

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

jakura

Ten artbook moze byc zacny, biorac pod uwage jakosc grafik.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

LelekPL

Książka prequel już wyszła i są w niej podobno małe spoilery odnośnie tego jak wyglądało życie Battinsona i Riddlera przed filmem, więc jeśli nie chcecie nic wiedzieć, warto się wyciszyć na mediach społecznościowych do premiery.

Juby

#695
Nie ma problemu, nie używam żadnych social mediów. Gorzej jeśli na jakiś zwykłej stronie internetowej, lub na Youtube już w miniaturce filmu zaczną napieprzać tymi spoilerami, uznając że jeśli gdzieś wyciekło 2 dni temu, to już każdy wie. :P

Europejska premiera filmu podobno 1 marca w Paryżu. Myślę że jeszcze w lutym mogą pojawić się pierwsze recenzje.

Banner IMAX:

LelekPL

#696
W UK film ma kategorie wiekową 15. Dla porównania, wszystkie części trylogii Nolana miały niższą - 12, tyle samo co BvS. The Batman ma więc tam taką samą kategorię co Joker, Zodiak i The Suicide Squad... ale co ciekawe też Justice League i pierwsze Suicide Squad (WTF!?).

Więc niby ciekawie, ale brytyjski system jak widać jest dość dziwny. Natomiast bardzo dobrze opisane są powody dla których The Batman otrzymał taką kategorię:

Trochę, ale nie za dużo gore i brutalnych scen, i będzie "fuck", a reszta przekleństw idealnie pasuje do Pingwina.

A na rataalada.com jest nowy obrazek - wiadomość od Riddlera:


Nic ciekawego tak naprawdę, ale gdyby ktoś chciał się pobawić i rozwiązać szyfr, podaję Wam klucz w spoilerze:
Spoiler
[Zamknij]

Juby

#697


Z tego co czytam, IMAXowe pokazy przedpremierowe z 1-2 marca rozchodzą się jak świeże bułeczki. Trzeba będzie odstawić Internety od 28 lutego, co by się nie naciąć na żadne spoilery.

EDIT:
Deadline twierdzi, że pokazy wtorkowe już wyprzedane.
https://deadline.com/2022/02/the-batman-imax-previews-sell-out-1234929726/

Kolejne plakaty:




LelekPL

Ja przygotowałem sobie również filmowy licznik do Batmana. Są tu różne pozycje, które warto obejrzeć przed Batmanem, zarówno inspiracje reżysera, jak i jego wcześniejsze filmy i kilka tytułów z Pattinsonem. Mam już za sobą pierwsze 5 pozycji, z czego Klute, The Rover i Last Days widziałem po raz pierwszy.

CytatRear Window
The Rover
Last Days
Let Me In
Klute
Taxi Driver
Good Time
The Godfather 1
The Godfather 2
The Godfather 3
Cloverfield
The Lighthouse
Vertigo
Blade Runner
Blade Runner 2049
The French Connection
Planet of the Apes 1
Planet of the Apes 2
Planet of the Apes 3
The Crow
Chinatown
Zodiac
Batman Returns
Batman Forever
Se7en

Juby

Widziałem 20/25 z twojej listy i chętnie nadrobię Good Time, bo jest na Netflix.

Embargo na recenzje schodzi 28 lutego. Specjalne pokazy dla prasy już się rozpoczęły, pierwszy miał miejsce wczoraj, kolejny odbędzie się 21-22-ego. Informuję, bo mogą zacząć wypływać spoilery, a na pewno dużo clickbaitowych nagłówków.


LelekPL

Tak, pokazy już się rozpoczęły. Embargo, jak wspomniał Juby, jest na recenzje, więc pierwsze reakcje mogą pojawiać się wcześniej.
Pewne "przecieki" już były. Andy Signore (niegdyś z ScreenJunkies) powiedział, że słyszał o "mieszanych reakcjach", natomiast inny weryfikowany dziennikarz, Richard Newby, poddał to w wątpliwość i sam napisał, że słyszał, że reakcje były "fire". Szczerze, nie ufałbym żadnemu na tym etapie, bo są bardzo wątpliwymi źródłami. Signore mieszka w LA i zna ludzi, którzy chodzą na takie pokazy, ale no, nie jest to osoba godna zaufania. Natomiast Newby niby pisze dla The Hollywood Reporter, ale jako freelancer, więc nie byłbym przekonany do jego znajomości.

Jak WB pozwoli na reakcje, będzie to nieco lepszy obraz opinii, ale też trzeba pamiętać, że na ogół te pierwsze reakcje bywają ZBYT pozytywne, bo pochodzą z dość wyselekcjonowanej przez studio grupy osób. Więc zbyt wiele by ich pochwały nam nie mówiły. Natomiast gdyby nawet oni mieli mieszane pierwsze reakcje, to spodziewałbym dość niskich wyników krytyków 28 lutego.

W międzyczasie Fandango przygotowało spotkanie z obsadą:

Q

Z tej rozmowy dowiadujemy się nowej kwestii na temat starych Bat-kostiumów wykorzystywanych podczas zdjęć próbnych.

Pattinson wspomina, że przymierzał praktycznie wszystkie poprzednie, a maska/kaptur pasowały wyłącznie z kostiumu Clooneya.

Czyli rzeczywiście mógł być w kostiumie Kilmera ale i także Clooneya (przynajmniej jeśli chodzi o maskę).

Cytat: Juby w 12 Luty  2022, 08:54:12Informuję, bo mogą zacząć wypływać spoilery, a na pewno dużo clickbaitowych nagłówków.
Już same nagłówki w oparciu o różne książkowe publikacje prequele itp. zdradzają za wiele, więc przez najbliższe tygodnie trzeba strzec się spoilerów, większych i mniejszych.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Podobno budżet produkcji wyniósł $185 milionów.

Q

To znacznie więcej od wcześniejszych liczb. Czyżby przeliczali $1 mln na 1 minutę filmu?  :)

Ale po tym jak rozrósł się budżet "M:I 7", to pewnie "The Batman" też na opóźnieniach  i przerwach w zdjęciach ucierpiał.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#704
Informację podał Scott Mendelson z Forbes. Od początku wielu nie dostrzegało, że szacowane 90-110 milionów podawane było w funtach brytyjskich, a nie w dolarach + Warner musiał ponieść spore koszty przy wydłużającym się etapie zdjęciowym, zbudowaniu większej ilości planów, itd., przerwami z powodu potwierdzonych przypadków covid.