Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

elwis1982

Świeżynka sprzed dosłownie chwili.


Leon Kennedy

Ładnie, ładnie. W kolorze będzie się jeszcze lepiej prezentować ☺️

elwis1982

Kolorysta raczej ze mnie kiepski, ale nie mówię nie. Na tę chwilę musi wystarczyć w tuszu:).


Leon Kennedy

Kurcze, serio nieźle 🙃. Pozwoliłem sobie ukraść na telefon. Będzie przez jakiś czas go ozdabiać

Juby

#1489
Szykujcie oczy! Wrzucam prawie wszystko "Batmanowe", co znalazłem w segregatorze ze swoimi pracami. :)

Na początek najstarszy z rysunków, jaki mi się uchował (miałem jakieś 10-11 lat). Zwykły ołówek HB i świecówki Bambino. ;D



Kilka "moich komiksów", które zachowałem. Pierwszy robiony ołówkiem - zapału starczyło na okładkę, dwie strony i jeden panel . . .




Przy drugim stworzyłem kilka stron i starałem się je wykończyć czarnym pisakiem, aby wyglądał jak tusz . . .




Potem wydzierałem w kartkach A4 wymiar komiksów TM-Semic i zacząłem od nowa, ale narysowałem tylko ten kadr (+ zacząłem mały panel z drugiej strony) i zrezygnowałem. Na reszcie kartek rysowałem komiksową adaptację Terminatora, z której mam dwie pełne strony i dwie napoczęte (jeśli chcecie też mogę wrzucić).



Teraz już trochę mniej wstydliwe pamiątki, już pełnoletniego Jubego. ;) Batman z Beginsa i Joker z TDK Nolana. Kijowe proporcje, prawa rączka Batmana zbyt blisko ciała, a Joker w ogóle wyszedł trochę jak karykatura.



No i poster-art Batmana Tima Burtona, którego naszkicowałem w 2012 i na pewno już wrzucałem na forum, ale tamten skan musiał przepaść.


*Batman wyszedł bezbłędnie, ale tak mocno i tak dużo ołówka przy nim użyłem, że na skanie wyszły zagniecenia i nie oddają tego, jak dobrze prezentuje się na żywo.

Poniżej jeszcze jakiś szkicownik, którego zachowałem ze względu na niezły kawałek twarzy Jokera w dolnym prawym rogu; portret Batmana-Keatona z Returns, którego nie chciało mi się dokończyć; oraz dwa wycinki z bazgraniny długopisem podczas nudy w pracy (przy Michelle w pewnym momencie niewłaściwie ruszyłem kartkę i też wyszła karykatura ;D trzeba zasłonić jej jedno, lub drugie oko, aby wyglądała jak człowiek, a nie mutant!).



No i najnowszy szkic:



Najpierw zacząłem planować Batmana-detektywa przyglądającego się jakiemuś mikroskopijnemu dowodowi między palcami, ale zorientowałem się, że jak najgorszy matoł zacząłem rysować po niewłaściwej stronie zeszytu (w kratkę - wersja z prawej). Zacząłem od nowa na pustej i myślę że wyszło całkiem fajnie. Musiałem tylko znaleźć uzasadnienie takiego, a nie innego cieniowania na kostiumie Mrocznego Rycerza, dlatego wymyśliłem, że przyglądają mu się policjanci z latarkami. :)

Jak będę miał dłuższą chwilę, mogę wrzucić sporo innych moich prac (np. mam mnóstwo rysunków Dragon Balla, na którego miałem fazę w latach 2010-2011).

Juby

Po luźnym dniu w pracy. ;)


LelekPL

Widze, że sidebbob musiał być :P Czy ogon był potrzebny?

Juby

Potrzebny? Nie. I tak zrezygnowałem z wąsów (fan The Long Halloween) ;)

elwis1982

Cytat: Leon Kennedy w 14 Marzec  2021, 09:50:18Kurcze, serio nieźle 🙃. Pozwoliłem sobie ukraść na telefon. Będzie przez jakiś czas go ozdabiać

Bardzo się cieszę, że się spodobał, tylko, że to był jeszcze tzw. work in progress. Mam nadzieję, że finalna wersja ( dosyć zmieniona) również Ci się spodoba na tyle, żeby zgrać na telefon:).



Juby, niektóre prace robią spore wrażenie, w szczególności rysunek z filmu Burtona, Który mi przypomniał jak bardzo kocham rysunki Jerrego Ordwaya. Joker z TDK wygląda identycznie jak Tommy Wiseau z Jego audition tape, ale i tak jest super.

Juby

Dzięki za miłe słowa. Twoja finałowa wersja zdecydowanie najlepsza (fajnie że zwróciłeś uwagę na to, że stopa Batmana nie trzymała się podłoża w pierwszym szkicu). ;)

Rado


Juby

To samo powtarzam od pierwszych wrzuconych tutaj prac Elwisa. :) Bardzo podobny styl rysunku i wyglądu postaci.

LelekPL

Sam nie jestem fanem Capullo, ale nie można nie docenić umiejętności elwisa. Bardzo ładne prace.

Ledgoker Jubego rzeczywiście taki Wiseau trochę :D Ale Batman bardzo fajny. Jestem ciekaw czy kiedyś stworzyliście "swojego Batmana"? Jego strój, samochód, czy wygląd pod maską, tak, żeby oddawał to jak Wy widzicie tą postać, a nie jak ktoś inny ją widział.

elwis1982

Ostatnio zdałem sobie sprawę, że nigdy w życiu nie narysowałem żadnego Robina, więc postanowiłem nadrobić zaległości i oto efekt. PS Niedokończony nos jest świadomym wyborem autora danego rysunku:P.


Juby

Ale ma minę ;D

Też ostatnio próbowałem naszkicować Robina, ale bardzo źle wyszło. Poza tym, nigdy nie rysowałem mojego ulubionego łotra za świata Batmana, więc to go mam teraz na celowniku. Z tym że musi trochę poczekać, bo muszę jeden portret dokończyć do 9 kwietnia.