27 październik 2021, 18:34:47

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Juby

1
Ja mam całą mangę (42 tomy). Tzn. my mamy, bo kupowaliśmy ją wspólnie z braćmi (moich jest chyba z 7 tomów). Dlatego zostają w domu rodzinnym i dlatego postanowiłem kupować nowe wydanie już tylko dla siebie.

A co do kontynuacji - dla mnie DB to wyłącznie manga Toriyamy i trzy seriale z RTL7 (DB, DBZ i DBGT). Z filmów kinowych widziałem kilka i podobały mi się może 2, Kai odpuściłem w połowie (zmiana soundtracku wg mnie pozbawiła serial emocji), a DB Super i wszelakim filmom powstałym w ostatnich 10 latach, w których włosy Saiyan mienią się wszystkimi kolorami tęczy, nawet nie planuję dawać szansy. Czasami trzeba wiedzieć kiedy coś zakończyć... z Dragon Ballem - niestety - nie wiedzą kiedy.
2
Super sprawa z tym rabatem. Tym bardziej gratuluję zakupów.

Ja (poza Batmanem, duh!) ostatnio znowu wkręciłem się z Dragon Ball. Z okazji 20-rocznicy debiutu mangi na naszym rynku J.P.F zaczęło wydawać całość od nowa, ale w większym formacie, na papierze kredowym, z obwolutą (bądź w sztywnej oprawie) i w pełnym kolorze. Pierwszy tom przeczytałem w jedno przedpołudnie, przy najbliższej okazji kupię drugi. Kolejne mają być wydawane co dwa miesiące.

3
Batmanowe zdobycze z ostatnich miesięcy.Gotham w świetle lamp gazowych odebrany przed chwilą, dlatego jeszcze w folii. Z TM-Semiców które chcę mieć brakuje mi już naprawdę niewiele - priorytetowo dwa numery z rysunkami Norma Breyfogle'a z 1993 oraz 1/96, w którym Bane łamie Batmana. Ale dla zachowania ciągłości i ze względu na ciekawe opisy rozważam jeszcze kilka późniejszych numerów (wiem już na pewno że większość z lat 1996-1997 odpuszczam skoro Egmont ma wydać Knightquest i KinghtsEnd w wydaniach zbiorczych).
4
Cytat: Rado w Dzisiaj o 10:34:48Z marszu ta historia stała się jedną z moich naprawdę ulubionych, polecałem ją już dość dawno na forum i to ze dwa razy
Pamiętam, pisałeś o tym dwukrotnie w temacie o ulubionych komiksach z Batmanem. Chyba nigdy się w nim nie wypowiedziałem, a trochę już przeczytałem, więc miałbym z czego wybierać. Jak skończę kilka albumów, które w tej chwili czekają w kolejce to w listopadzie ułożę swój osobisty Top10. ;)
5
Bat-Filmy / Batgirl (2023, HBO Max)
Dzisiaj o 08:42:24
Cytat: newtime w 26 październik  2021, 17:33:18Z tego co rozumiem to powrót j k simmons nie został oficjalnie potwierdzony? Mam nadzieje ze film będzie sie rozgrywać w uniwersum Batmana Pattinson, świetnym pomyslem było by zrobić mini uniwersum batmana, gdzie mogliśmy by dostawać filmy oraz seriale( zapowiadane nowe Gotham Central ) z bat rodziną oraz innymi postaciami z miasta Gotham , które mogły by się ze sobą raz po raz spotykać i to na razie bez reszty uniwersum Dc
Ja nie mam takiej nadziei, bo oficjalnie powiedziano, że The Batman toczy się w innym świecie niż reszta filmów DC (jeśli przyjmiemy, że DCEU to "Earth One", a Joker to "Earth Two", Battinson będzie w "Earth Three"). A szkoda, bo też wolałbym uniwersum DC bez Batmana, a dla niego zrobione osobne. W przeciwieństwie do Spider-Mana, którego osobne uniwersum od lat próbuje stworzyć Sony (Venomy, Morbiusy, itd.) Mroczny Rycerz ma ku temu potencjał dzięki galerii sojuszników. Z chęcią zobaczyłbym film o Batmanie i Robinie, drugi o Nightwingu, kolejny o Batgirl, a potem "Batvengers", w którym działają razem przeciwko większemu zagrożeniu dla Gotham. Może kiedyś się doczekam.
6
Dopiero w sobotę 23 października Michael Giacchino potwierdził, że skoczono nagrywać ścieżkę dźwiękową do filmu. To znaczy, że nowy Batman nie ma jeszcze wmontowanej muzyki = wciąż jest w trakcie post-produkcji = jego czas trwania na pewno nie jest znany. ;) Podejrzewam, że Apple wpisało cokolwiek, albo robiło tę zakładkę na podstawie strony innego filmu i tak zostało. Prędzej niż czas trwania poznamy kategorię wiekową filmu, bo pewnie jeszcze przed ukończeniem creditsów prześlą go do MPAA do oceny.
7
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batmanem
25 październik 2021, 22:40:01
Jadę dalej z czytaniem Batmana w chronologii, którą sam kiedyś zaproponowałem. Był Rok Pierwszy (i Wizerunki, bo wciąż nie udało mi się zdobyć żadnego polskiego wydania Człowieka, który się śmieje), a teraz znalazłem dwa wolne wieczory na jego bezpośrednią kontynuację.Znakomita rzecz! Przeczytałem drugi raz i podobała mi się jeszcze bardziej. Matt Wagner rozumie i czuje postać Batmana jak mało kto. Jego Człowiek-nietoperz (i Bruce Wayne!) wygląda, myśli, zachowuje się i działa dokładnie tak, jak wyobrażam sobie definitywną wersję tej postaci. Obie historie zawarte w tym albumie są świetnie napisane, dojrzałe, klimatyczne, idealnie wyważone pod względem Batmana-detektywa i Batmana-akcyjniaka, plus pokazują jego starcia z mniej znanymi przeciwnikami (czemu Strange jeszcze nigdy nie pojawił się w żadnym filmie?). Wagner pamiętał i o Złotej Erze komiksów, i o genezie wg Franka Millera, i o innej nieoficjalnej kontynuacji tego klasyka, czyli o Długim Halloween. Postać jednej z pierwszych kobiet Bruce'a Wayne'a (Julie Medison) i stracie z Profesorem Hugonem to świetna reinterpretacja przygód Bat-Mana z końca lat 30-tych i lat 40-tych, a ilość odniesień do Year One i późniejszych przygód Mrocznego Rycerza jest tak doskonała, że nawet przez chwilę nie czułem, aby ten album nie wpasowuje się w wydarzenia bohaterów, których losy śledzę.

Jeśli miałbym się czegoś przyczepić to nierównych prac Matta Wagnera (niektóre rysunki są świetne, inne aż przesadnie karykaturalne) i zakończenia kopiującego Year One (wymieniłbym zapowiedź kolejnego spotkania z Jokerem na kogoś innego, chociażby na Catwoman, która zalicza gościnny występ na początku historii o Mnichu). Niemniej, polecam.

8
Bat-Filmy / Batgirl (2023, HBO Max)
25 październik 2021, 22:07:53
Brendan Fraser zagra Fireflya w Batgirl

Ależ dziwny casting. Ale lubiłem tego aktora, więc cieszę się, że jego kariera pomału się odbudowuje (gra też w nowym filmie Scorsese). Oby zrzucił trochę ciałka do tej roli.
9
Ogólnie o Batmanie / Goddamn Batman: It's lol time!
25 październik 2021, 16:31:11


;D
10
Suicide Squad / The Suicide Squad
25 październik 2021, 16:27:35
Przerwa od tej roli to sprawa nieaktualna.
https://movieweb.com/harley-quinn-returning-margot-robbie-update/

Nie zdziwię się jeśli po dwóch finansowych klapach uznali, że Harley jest za mało kasowa i jak z Supermanem-Cavillem, po prostu ją porzucą. :P
11
Uniwersum Batmana / Batman: Earth One
22 październik 2021, 20:34:58
Nie widzę problemu. :) Poprzednie są na tyle dobre, a ich powtórzenie zajmuje tak mało czasu, że chętnie sięgnę po nie jeszcze raz.
12
Uniwersum Batmana / Three Jokers
22 październik 2021, 20:30:33
Takich kadrów do wyłapania jest o wiele więcej. ;)

Cytat: Rado w 22 październik  2021, 18:02:28Syn Jokera zostanie w przyszłości nowym Robinem.


Jeśli to na serio, to dobrze że odpuściłem aktualne ongoingi. :P
13
Suicide Squad / The Suicide Squad
22 październik 2021, 20:27:22
Zgadza się. Gunn udzielał wywiadu przed premierą, w którym wspomniał że dostał od Warnera prawie całkowicie wolną rękę, ale gdy zapytał czy czegoś by oczekiwali, odpowiedziano mu, że chcieliby aby umieścił w filmie Harley, bo obecnie bardzo promują tę postać.

Mi akurat jej oderwany od reszty segment nie przeszkadzał, a wrażenie zrobiła lepsze niż przy poprzednich filmach z jej udziałem. Pytanie tylko - co dalej? Jakoś nie widać w zapowiedziach aby miała powrócić w planowanych projektach DCEU. Margot nie pojawiła się podczas DC FanDome.
14
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
22 październik 2021, 20:22:20
Byłoby super! Obok Ego i Knightfall kolejny album, którego na 100% bym kupił. Ale myślę, że równie dobrze może to być pełny The Court of Owls, o którym wspominał kiedyś redaktor naczelny Egmontu (chociaż może to zostawią na 2023, kiedy będzie dziesięciolecie pierwszego polskiego wydania). Kojarzę, że z niepublikowanych u nas NOIRów wydano jeszcze The Dark Knight Strikes Again, Black Mirror oraz Dark Victory - nie mogę znaleźć w sieci żadnej rozpiski, czy było coś więcej, ale Egmont może wydać także te historie (dwie z nich są od dawna niedostępne, a Mrocznego zwycięstwa Egmont jeszcze nigdy nie wydał, tylko Mucha Comics).

Cytat: Juby w 01 wrzesień  2021, 09:14:27Do październikowych zapowiedzi dodano również taki premierowy tytuł (miękka oprawa, 48 stron):


Od jakiegoś czasu znane są już tytuł i oficjalna okładka:Premiera w Polsce tego samego dnia, co w USA.


Czyli Pan Tomasz Kołodziejczak kłamał na festiwalu, że grzbiet nowego NOIRa będzie czarny, jak w amerykańskim wydaniu. Szkoda. :-\
15
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
19 październik 2021, 09:14:46
Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek pisał, że w ogóle nie oglądam analiz zwiastunów, ale jeśli tak było to okej, usuwam z posta powyżej.