Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nasze recenzje komiksów z Batmanem

Zaczęty przez Juby, 19 Lipiec 2009, 22:01:54

Crowridd

A widzisz. Mam fajnego deluxa z Jokerem; niby z najważniejszymi zeszytami z "jego kariery" i tego od Morrisona tam nie było. Poczekam na polskie wydanie.

Juby

W Polsce było to już wydane, przez Egmont w 2008 i Eaglemoss w 2016 roku (w obu pierwszy zeszyt):



Nie wiem jak to zostało odkręcone i czy w ogóle, czy po prostu Joker z powrotem nie pojawił się New52.

Crowridd

A, o tym zeszycie mówisz. Tam Joker nie zginął tylko został postrzelony przez fake Batmana.

Juby

#453
Co?! :D Jak czytam takie rzeczy to wiem, że dobrze robię odpuszczając ongoingi.

Crowridd

Obecny run Tamaki w Detective Comics jest bardzo przyzwoity  - polecam - świetny klimat. Tomasi już podczas czytania wydawał mi się słaby (zwłaszcza vs Tynion Rebirth), ale teraz porównując dwa ostatnie tomy wydane w Polsce vs cały run Tomasi'ego to wg mnie przepaść jest.

Crowridd

Krótki run Williamsona z tomu 6. dobrze domyka wątki Tyniona i to na pewno udany komiks, więc w oczekiwaniu na run Zdarsky'ego można kupować. Ciekawy pomysł na nowego villiana i dobre podciągnięcie pod niego prawie wszystkich zeszytów z tego tomu.

Jest tam jeden kadr pokazujący dwa obeliski czy coś podobnego z nazwiskami Finger i Kane. Ten pierwszy jest zdecydowanie wyższy.

Gieferg

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

No to i moja recenzja (w sumie podpisuję się pod 90% opinii Gieferga, nie zgadzam się tylko w kwestii kolorów, no i dla mnie to wciąż nie koniec czytania Batmana z lat dziewięćdziesiątych).

https://www.batcave.com.pl/komiksy-polska-2023/batman-dziedzictwo/#1


Po_prostu_smyk

Całkiem pozytywne wrażenia wywarła na mnie "Otchłań". Nie jest to nic wybitnego, ale czytało się przyjemnie. Na plus działa kameralna forma historii, miła odmiana od hucznych imprez w Gotham (Fear State itd). Zdecydowanie na niekorzyść działa długość historii.
https://uniwersumdccomics.com.pl/2023/11/21/batman-otchlan-tom-6/

Jestem też po przeczytaniu pierwszego zeszytu "Batman Off-World" Aarona. Dam szansę kolejnym numerom, ale już teraz mogę stwierdzić, że nie jest to Batman, którego polubię. Spodziewałem się właśnie czegoś takiego, tylko liczyłem na większy akcent początków Batmana i podbudowania sytuacji. Tymczasem dostałem coś, co mogę położyć obok Batmana Zdarsky'ego i ciężko będzie odróżnić do kogo należy czyja historia. Rysunki i akcja powodują, że w jakiś sposób mam przyjemność podczas czytania. Tylko jest tu mnóstwo kwestii, do których mogę się doczepić m.in. wrzucenie Batmana w środek sytuacji i zerowe podkreślanie jego początków, zbyt płynnie odnajduje się w nowej sytuacji.
https://uniwersumdccomics.com.pl/2023/11/24/batman-off-world-1/

Rado

Cytat: Po_prostu_smyk w 24 Listopad  2023, 22:53:56Jestem też po przeczytaniu pierwszego zeszytu "Batman Off-World" Aarona. Dam szansę kolejnym numerom, ale już teraz mogę stwierdzić, że nie jest to Batman, którego polubię.

U mnie pewnie będzie podobnie, ale zobaczymy dopiero jak wyjdzie zbiorcze. Trochę liczę na jakiegoś brutalniejszego Batmana, bo widziałem przykładowy kadr, gdzie Nietoperz odrąbuje głowę jakiemuś ufokowi przy pomocy czegoś w rodzaju piły mechanicznej. Może scenarzysta pójdzie drogą, że zasada o nie odbieraniu życia dotyczy tylko ludzi, a tutaj mamy przecież za przeciwników kosmitów więc mogą ginąć sukinsyny.

Po_prostu_smyk

Cytat: Rado w 05 Grudzień  2023, 12:02:45Może scenarzysta pójdzie drogą, że zasada o nie odbieraniu życia dotyczy tylko ludzi, a tutaj mamy przecież za przeciwników kosmitów więc mogą ginąć sukinsyny.
Zawsze bawi mnie podejście superbohaterów do "życia". Nie zabijają ludzi, ale z pozaziemskimi formami życia to już nie mają oporów  ;D

Rado

Rozumiem. Mnie czasami to nie przeszkadza w przypadku Batmana. Jest taki, raczej mniej znany komiks "Book of Shadows". Gotham nawiedzają jakeś demony no i Nietoperz się z nimi nie pie*doli i zabija wszystkie. Fajne to było, heh.

Crowridd

Czytał ktoś Kryzys Bohaterów? Wczoraj skończyłem i sam nie wiem, czy mi się bardzo podobał czy się zawiodłem. Dziwne.

Kontynuacja już zamówiona.

Leon Kennedy


Crowridd

Uniwersum DC - Odrodzenie (u nas w Deluxe) daje dobry kontekst pod tę historię jak coś.