Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

HUDY

Dość ubogi będzie to miesiąc jeśli patrzeć na segment DC.
Wojnę totalna kupię bo JL z UDC czytam z przyjemnością czego nie mogę powiedzieć o Lidze z Odrodzenia(męka). Gorzej spraw ma się z Batmanem który się śmieje bo jeszcze 2go tomu nie nabyłem. Jest czas by to zmienić ale to nie priorytet, jakoś mnie nie porwal uśmiechnięty  ::)
Natomiast najbardziej się cieszę z Jonaha Hexa, dla mnie ta seria jest doskonałą.Szkoda że tępo jest tak wolne ale ważne że wydają dalej.

Juby

Cytat: HUDY w 31 Styczeń  2021, 18:38:20Dość ubogi będzie to miesiąc jeśli patrzeć na segment DC.

Empik wyszedł przed szereg jedynie z 14 tytułami w zapowiedziach na kwiecień. Egmont pewnie w przyszłym tygodniu opublikuje pełną listę, w której może się znaleźć więcej komiksów DC.

However... Jeśli nie będzie nic więcej z Batmanem, to póki co wciąż w planach zakupowych na ten rok z nowości mam tylko Kingdome Come. W marcu i kwietniu nie ma nic dla mnie, więc albo nadrobię jakieś zaległości, albo skupię się na uzupełnianiu zbiorów filmowych.

Juby

#557
No i są już pełne zapowiedzi Egmont na kwiecień, a w nich kontynuacja Białego Rycerza.



Premiera 14 kwietnia. Liga Sprawiedliwości: Wojna totalna. Rok Łotrów jednak tydzień później, 21 kwietnia.


Leon Kennedy

O, Biały Rycerz!!! Fantastyczny komiks!! Oby kontynucja mu dorównała.

Juby

Z kolei Dark Nights: Death Metal zapowiedziane podczas ubiegłorocznego MFKiG może trafić w Polsce w formie Omnibusa.
https://naekranie.pl/aktualnosci/dark-nights-death-metal-polska-omnibus-ozzy-1612355240

Johnny Napalm

Cytat: Leon Kennedy w 03 Luty  2021, 12:58:04O, Biały Rycerz!!! Fantastyczny komiks!! Oby kontynucja mu dorównała.

Też mi się na początku podobał. Był to jeden z ostatnich albumów z Batmanem, który szczerzę chciałem po swojemu, koślawo zrecenzować. Już się do tego paliłem. Później jednak trochę nad tym pomyślałem i doszedłem do wniosku, że to aż tak porywające nie jest. Ok, jest trochę takie, jest to jednak chyba tylko pierwsze wrażenie, po kontraście na tle ostatnich niezbyt dobrych historii.

W sumie nic odkrywczego tam nie pokazano. Jakoś mnie to teraz nie rusza, chociaż, jak w innym temacie, dzięki Białemu Rycerzowi odkryłem świetnego rysownika. No, ale tak chyba już jest, że rzadko kiedy świetny rysownik piszę świetne scenariusze.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

Mnie historia, świat, rysunki i chyba w sumie wszystko bardzo zachwyciło, a Gacek był fantastycznie niezrównoważony 🥰

Juby

#562
Od takich ogłoszeń jest inny wątek na forum (nawet dwa). Poza tym, pictures or didn't happen. ;) Od października tego laptopa nie możesz znaleźć żeby wrzucić fotki. :P

Ja mam z kolei gorszą informację. Dostałem dziś maila w sprawie mojego zamówienia z Gildii na temat Kingdom Come / Przyjdź królestwo". Okazuje się, że z powodu błędu w druku Egmont odłożył wydanie tego komiksu na bliżej nieokreślony termin (sklepy czekają na info, póki co wszędzie nadal widnieje 24 luty). Wygląda na to, że na ten długo wyczekiwany album przyjdzie nam poczekać jeszcze dłużej, miesiąc-dwa, na razie nie wiadomo... :(

Kurcze, leniwy jestem i nie wiem czy to kiedyś w ogóle nastąpi 🙃, ale jest, jest, jest i bardzo mnie to cieszy. Chodź walnąłbym zdjęcie całej kolekcji sprawdzając przy okazji ile tych komiksów już mam. A post przenoszę do bardziej stosownego miejsca.

Juby

#563
Wydanie albumu Kingdom Come przełożone o miesiąc, na 24 marca.

EDIT:
Na Gildii premiera jeszcze później, 31 marca!

Juby

#564
Po kilku chudszych miesiącach, maj zapowiada się obiecująco dla fanów Mrocznego Rycerza. 19-tego do sprzedaży trafi pierwszy tom Batmana Jamesa Tyniona IV post DC Rebirth (bardzo szybko, niespełna dwa miesiące po Mieście Bane'a i będzie liczył aż 264 strony / 11 odcinków), Trzech Jokerów (biorę na pewno!) oraz Kod Oracle z cyklu 13+.



Czyli na czerwiec - o ile nic się nie obsunie - zostało Dark Nights: Death Metal (być może w omnibusie), wszystkie spotkania Batmana z Żółwiami Ninja z DC Black Label, a także czwarty tom Detective Comics z Mr. Freezem (być może, pasowałoby, bo tom 3 był w styczniu).


Shadow of the Bat

Trzech Jokerów na pewno kupię. Ktoś coś wie o tym Batmanie Tyniona? Nie chciałbym się naciąć jak z Tomassim...

Juby

#566
Opinie czytałem różne (od dobrych po bardzo złe). Pewnie najlepiej będzie kupić i przekonać się samemu, choć opis fabuły ze strony Egmontu jakoś mnie nie zachęca.

HUDY

Ten Batman tom1 to będzie coś lepszego niż poprzedni run? Powiem szczerze że na dzień dzisiejszy odpadłem po 2gim tomie i ciągle nic więcej nie ruszyłem i nie wiem czy chce dokanczac Kinga  :(

Juby

Jeśli czytałeś Wiecznego Batmana (tego samego autora) i ci się podobał, to może ten Batman też ci podejdzie. Ja chyba dam mu szansę (tym bardziej że w maju mam urodziny, więc po prostu podsunę komuś pomysł na prezent), ale będę mógł go wam polecić, lub odradzić dopiero pod koniec maja.

elwis1982

Może Ja się wypowiem, gdyż z runem Tyniona jestem na bieżąco. Muszę zaznaczyć, że nie jestem fanem jego Detective Comics nie uważam, że jest jakoś wyjątkowo zły tylko jest to bardziej komiks drużynowy typu x-men a nie opowieść o Batmanie. Inna spawa jest za to z Wiecznym Batmanem tam uważam, że tylko początek jest udany, a potem to równia pochyla. Więc gdy się dowiedziałem, że to On przejmuje stery po nieszczęsnym Kingu to podejrzewam, że mój krzyk rozpaczy było słychać w sąsiednich województwach. Naprawdę byłem zaskoczony gdy się łapałem na tym jak świetnie się bawię czytając kolejne zeszyty. Na tę chwilę jestem po prostu oczarowany tym w jaki sposób Tynion prowadzi te serie, przede wszystkim świetnie napisane postacie te stare jak Riddler czy Pingwin ( rewelacja po prostu to trzeba zobaczyć samemu) i nowe jak Clown Hunter, Punchline czy Ghost Maker. Tynion w żaden sposób nie definiuje na nowo Batmana ani nie tworzy czegoś szególnie oryginalnego, ale naprawdę dawno nie czułem takiej radości z czytania komiksów. Moim zdaniem Niezobowiązująca rozrywka na bardzo wysokim poziomie.