Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman : Rebirth vs Infinite Frontier

Zaczęty przez XDrakeX, 21 Sierpień 2021, 18:20:43

XDrakeX

Cześć,

Nie chce owijać w bawełnę - jestem dość nowy, jeżeli chodzi o DC i muszę powiedzieć, że trochę się pogubiłem w kontekście "relaunchy". Chciałbym być na bieżąco, więc zastanawiam się, czy zacząć czytać od Rebirth, czy Infinite Frontier. Stąd pytanie - czy Rebirth jest w jakiś sposób połączone fabularnie z Infinite Frontier? Chodzi mi, czy historie, które dzieją się w Rebirth są bezpośrednio w kanonie IF. Czy jeżeli zacząłbym od razu IF to, tak czy siak musiałbym wracać do Rebirth, żeby coś nadrobić, bo "jakiś tom bezpośrednio odwołuje się do Rebirth, więc zamiast ciekawego czytania mam same spojlery" ?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Q

Różne "relaunche" mają służyć przede wszystkim by zachęcić nowych czytelników, tak by ci nie musieli nadrabiać wcześniejszych regularnych historii ale Infinite Frontier to bardziej kontynuacja DC Rebirth niż kompletny reset. Zachowany jest kanon poprzednich historii, ale jednocześnie do kanonu dołączają niektóre historie sprzed Flashpoint.

Można więc zacząć od "Infinite Frontier", bo każdy taki początek do dobry moment by wejść, ale warto też wcześniej zapoznać się z wydarzeniami, które już są obecne w "IF", te dotyczące Batmana to historie autorstwa Jamesa Tyniona IV m.in. "Joker War".

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)