Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Justice League

Zaczęty przez Q, 20 Styczeń 2008, 20:20:41

Kadaver

Batman dużo wyższy od Supermana? Trochę mi to zgrzyta.

LelekPL

A mi akurat nie. Batman dominuje nad swoimi przeciwnikami właśnie dzięki idealnym warunkom fizycznym i wyszkoleniu technicznym. Superman na dobrą sprawę mógłby być karłem z niedowagą, a i tak swoją siłę czerpałby ze słońca.
Poza tym taki problem to nie problem, można go łatwo poprawić w post-produkcji.

Kadaver

Logicznie rozumujesz, ale wizualnie bardziej mi pasuje, żeby Superman przewyższał posturą pozostałych członków Ligi (może oprócz Captaina Marvela).
Podobnie jest z Herculesem, zazwyczaj go grali przypakowani goście, chociaż podobnie jak w przypadku Supermana jego siła nie zależy od postury.

franek

Batman nigdy nie był jakiś super wysoki, przecież był niższy od Jokera więc Superman powinien być wyższy od niego ;)


Show Must Go On!!!

Tengu

Skąd w ogóle wytrzasnąłeś to info Franek, że Batman był niższy od Jokera? bo dla mnie to jakaś głupota :P

Rado

Cz?sto, przy czytaniu komiksów, porównywa?em sobie wzrosty Supermana i Batmana i zawsze wychodzi?o mi, ?e s? równi lub Kent by? ciut wy?szy. No, ale wzrost w filmach to nie problem, jak mo?na by?o zobaczy? np. przy okazji Hardy'ego w roli Bane'a.

Elba jako Manhunter to ciekawa propozycja. Na pewno facet by si? spisa? i by?oby interesuj?co. Do tej roli przyszed? mi do g?owy jeszcze Javier Bardem.

Gosling mi jako? nie pasuje do Flasha, ani w ogóle do roli jakiegokolwiek typowego ameryka?skiego superhero.

Wonder Woman, w moim odczuciu, mog?aby zagra? Gemma Arterton. Wygl?d i wymiary ma, a i do?wiadczenie w rolach "akcji" te? by si? znalaz?o.



franek

@Archer, obiło mi się parę razy o uszy że w pierwszych historiach Joker był ciut wyższy od Batmana. BTW, nie wiem gdzie ty widzisz głupotę? Wolverine też był niższy prawie od wszystkich a i tak kopał wszystkim tyłki ;)


Show Must Go On!!!

LelekPL

Zgadza si?, Superman i Batman s? tego samego wzrostu, oboje najcz??ciej opisywani s? jako 6'2" (ok 186-188 cm), a mi?dzy Cavillem a Hammerem jest 10 cm ró?nicy, ale tyle samo by?o mi?dzy Bale'm i Hardy'm no i tego w kinie raczej nikt nie zauwa?y?, wi?c wzrostem aktorów bym si? kompletnie nie przejmowa?.

Kadaver

Prawie tyle samo (je?li wierzy? imdb): 8 cm mi?dzy Bale'em i Hardym, 11 mi?dzy Cavillem a Hammerem.
Na Flasha pasowa?by mi James Franco.

lady_ozzy

'Magia kina' da sobie rade z wzrostem
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Kadaver

Cytat: Archer w 17 Luty  2013, 22:39:33
Skąd w ogóle wytrzasnąłeś to info Franek, że Batman był niższy od Jokera? bo dla mnie to jakaś głupota :P
W Batmanie Burtona był niższy. Widać to w scenie, gdy Bruce i Joker spotykają się u Vicky.

Nightrain

Hmmm... Gemma Arterton w sumie by pasowa?a... Troch? te usta... Takie jakie?... Niewonderwomanowe. A Kelly Brook pewnie sp?dzi?a wi?cej czasu na e?otycznych sesjach zdj?ciowych ni? na planie wszystkich filmów :D Ale te cycki ma...
Gdyby tak z wygl?du, a nie ?e z umiej?tno?ci, to fajnie by pasowa?a Katie Fey. Ma du?o rozbieranych sesji zdj?ciowych, wi?c wklej? to takie ''pasuj?ce'' Tylko na innych tak m?odo wygl?da...

Valar Morghulis

Kadaver

#102
Jak dla mnie Adrianne Palicki mogłaby ponownie zagrać Wonder Woman.
Jako Captain Marvel - Dean Cain (jeśli się dobrze trzyma) lub Brandon Routh. Chyba przez to, że Captain Marvel pod wieloma względami przypomina Supermana, w pierwszej kolejności pasują mi "ex-Supermeni".

Tengu

Ja od początku wiedziałem że pomysł z Justice League nie wyjdzie, bowiem całe to przetrzewzięcie  jest robione nie od tej strony co trzeba. "The Avengers" odniosło sukces, i to był właśnie powód dla DC żeby na fali popularności Mścicieli zrobić film o własnej drużynie. Nie ważne, że w ogóle takie coś jak wspólne kontinuum w DC nie istnieje, i że członkowie ligi nie mieli swoich solowych występów (tutaj wymagałbym jedynie Aquamana, Flasha, i Wonder Woman, bo originy Batmana i Green Lanterna zostały już pokazane całkiem niedawno, a Superman jest już w produkcji. Reszta ligowców chyba nie potrzebuje osobnych filmów na przedstawianie, bo też nie wiemy których by konkretnie wykorzystano. Czy to Cyborga, czy Martiana Manhuntera, czy Hawkgirl/Hawkmana). Co bardziej mnie boli, w filmach Marvela fabuła do Avengersów kiełkowała już w pierwszym Iron Manie, kiedy to Nick Fury złożył Starkowi wizytę. A DC? nie dostaliśmy żadnego, absolutnie żadnego filmu, który by w jakiś sposób nawiązywał do świata pełnego ludzi z mocami, równoległych światów, inwazji obcych, czy galaktycznych wojen. Kompletnie nic. No i nie boję się też stwierdzenia, że jedyne co wyszło duetowi Warner Bros. – DC w ostatnich latach, to trylogia Mrocznego Rycerza i "Watchmen".

CytatJako Captain Marvel - Dean Cain (jeśli się dobrze trzyma) lub Brandon Routh. Chyba przez to, że Captain Marvel pod wieloma względami przypomina Supermana, w pierwszej kolejności pasują mi "ex-Supermeni".

Właściwie to Tom Welling całkiem ciekawie by się prezentował jako Captain Marvel. Młodzieńczy wyraz twarzy dobrze by kontrastował z drugą tożsamością Shazama. No i fanki "Smallville" na pewno dodałyby trochę do zysków z biletów. Dziwię się że genialne umysły Warner Bros nie wpadają na takie sprytne zagrania, które przecież mogą zadowolić i fanów, i portfele wytwórni.

CytatW Batmanie Burtona był niższy. Widać to w scenie, gdy Bruce i Joker spotykają się u Vicky.

Myślę jednak że w filmowej grotesce jaką prezentuje Burton, takie rozwiązania mogły sobie być, ale nie w dzisiejszej popkulturze, w której filmowy superbohater musi być esencją siły, męskości, czy seksapilu. No chyba, że pierwowzór na to nie do końca pozwala (vide Hulk ;)).

Rado

CytatJa od początku wiedziałem że pomysł z Justice League nie wyjdzie
CytatNie ważne, że w ogóle takie coś jak wspólne kontinuum w DC nie istnieje, i że członkowie ligi nie mieli swoich solowych występów

Rzeczywiście, nie wyszłoby to, gdyby to robili na szybcika, na fali popularności Mścicieli, ale ale, niedawno pojawiła się informacja (nieoficjalna jeszcze oczywiście), że premiera JL przełożona jest na 2021 rok, więc jeśli poszliby tym torem, to spokojnie mają czas na stworzenie kontinuum. Marvel uwinął się z tym w cztery lata, a Warner od premiery MAN OF STELL miałby aż osiem.

Z drugiej strony, za długo czekać nie mogą, bo popularność filmów superhero wieczna nie będzie.