Przemyśleń parę na temat tragedii na premierze TDKR

Zaczęty przez kendzi76pl, 20 Lipiec 2012, 11:15:01

Znaleziona ankieta bez pytania.

Tak
10 (45.5%)
Nie
12 (54.5%)

Głosów w sumie: 22

Funky

Jordan - Wypowiadałem się bo był swego czasu temat o polityce. (później zamknięty, chociaż żadnych kłótni nie było w nim z tego co pamiętam) Każdy ma swoje zdanie i niech się tego trzyma. Amen.

A co do "TDKR" to na prośbę Warner Bros. odwołało premierę w Paryżu? I wiadomo kiedy film będzie mieć swoją nową premierę nad Sekwaną?

LelekPL

Odwołali tylko dywanową premierę filmu z gwiazdami, itp. Seanse chyba dalej się odbywają. Wiem, że prapremierowy pokaz dla publiki i tak odbędzie się jutro. A swoją oficjalną premierę TDKR we Francji ma dopiero 25 lipca.

Patryk02099x

Oni to chyba odwo?ali, bo by?o to w podobnym czasie co ten zamach i nie wiedzieli pewnie, jaki by? motyw kolesia. Co je?li by? jakim? psycholem, który sobie wmówi?, ?e jego ?yciowym celem jest zabi? Nolana czy Anne Hathaway(bywaj? przecie? tacy) a sytuacja w USA mia?a odwróci? sytuacj? a tak naprawd? chodzi?o o Pary?? Tzn. mia? tam wspólnika albo co?? Teraz ju? wiadomo, ?e nie chodzi o film a o jakie? problemy tego faceta, ale mo?na si? domy?li? jak wygl?da?a sytuacja w Warnerze po otrzymaniu informacji o strzelaninie- tym bardziej, ?e kole? mia? by? rzekomo przebrany za Bane'a.

Co do popularno?ci to tak jak powiedzia? Air Jordan- kto? si? tym zniech?ci, natomiast inny powie, ?e z tego powodu musi ten film ju? zobaczy?. Je?li to si? wyrówna- rekord jest mo?liwe, je?li wygra ciekawo??-rekord jest pewny, je?li natomiast gór? we?mie strach- to po rekordzie. W Stanach patrz? na to jednak(tak si? mi wydaje) troch? inaczej, bo u nich takie strzelaniny nie s? jakie? niespotykane, wi?c tak de facto w ogóle musieliby zrezygnowa? z wychodzenia z domu.
W Polsce zreszt? te? takich mniejszych awantur nie brakuje, np. jakie? 4-5 miesi?cy temu w Silesii w Katowicach kole? wyj?? bro? w sklepie, bo kasjerka nie mia?a drobnych, ?eby mu wyda?. Na szcz??cie tylko strzeli? "w powietrze", ?eby j? nastraszy?, wi?c o sprawie by?o cicho(tym bardziej, ?e zaraz potem by?a ta "awantura z Madzi?" i zag?uszy?a zdarzenie). W Stanach o takich byle jakich strzelaninach to pewnie nawet nie mówi?.

rocklee


Picard

Mój komputer był w naprawie więc wypowiedzieć mogę się dopiero teraz. Oczywiście tragedia - współczuje ofiarą, ich rodziną a nawet rodzicom i rodzinie zamachowca. Oczywiście taka rzecz nigdy i nigdzie nie powinna się zdarzyć.  Wiele niestety te zdarzenia mówią o ludzkiej naturze - przykre jest to, że ludzie częściej - o ile to prawda - utożsamiają się z czarnym charakterem niż z postacią pozytywną, że bardziej ciągnie ich do takiego Jokera, a nie do Batmana...  Ale osobną tragedią są komentarze - szczególnie te na antenie TVN24. Oczywiście, jak zwykle gdy zdarza się podobna tragedia każdy jest ekspertem z dziedziny psychologii, kryminologii i wszelkich możliwych dziedzin, które pomogły by zrozumieć motywy sprawcy. Oczywiście każdy chce wskazywać palcem winnych, szukać kozła ofiarnego i łatwych, natychmiastowych rozwiązań. Mnóstwo w tych wszystkich dociekaniach łopatologii, schematycznych wypowiedzi, zbyt daleko posuniętych uproszczeń i ignorancji. Oczywiście winne są komiksy, gry i kino wszystko za wyjątkiem tego, że osobnik który najwyraźniej miał poważne zaburzenia emocjonalne kupił sobie całkiem legalnie kilka sztuk broni i kilka tysięcy sztuk amunicji. Że był w stanie bez problemu kupić komponenty, z których sporządził skomplikowane materiały wybuchowe. To oczywiście nie wzbudziło żadnych podejrzeń. Przy takich okazjach dochodzę do wniosku, że Amerykanie to - w najlepszym razie - naród niezbyt rozgarnięty i krańcowo naiwny bo zawsze budzą się z ręką w nocniku - ile już było takich przypadków? Ale wracając do tych nacechowanych ignorancją wypowiedzi w TVN24 - prym w nich wiedli pan Wiesław Kot i pan Andrzej Dziewulski - nie mieli zielonego pojęcia o czym mówią, a mimo to wypowiadali się kategorycznie w kwestiach utworu filmowego, którego najwyraźniej nie widzieli na oczy. Nikt z tych panów nie zauważył, że naczelną zasadą nolanwoskiego Batmana jest to, że postać ta nie zabija i, że jest ona programowo wroga broni palnej.   Wtórował im pewien młody człowiek -, którego personaliów nie pomnę-, który kategorycznie twierdził, że sprawca koniecznie utożsamiał się z Banem - głównym złym w TDKR. Jak się okazuje rzekomo utożsamiał się z Jokerem - a i ten związek może być czysto symboliczny - ale pan ,,uczony" swoje trzy grosze wtrącił. A już kompletnie dobiła mnie dzisiaj pani z PISu, która odpowiedziała, że powodem takich zachowań jest brak pozytywnych wzorców i dlatego np. ubolewa nad tym, że zmniejsza się wymiar lekcji historii w polskich szkołach. Racja: Kaligula, Hitler - wzorce godne naśladowania, dużo ,,lepsze" niż filmowy i komiksowy Joker...
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

XIII

Ci wszyscy pseudo uczeni nie zauważyli prostej zależności.  Masakra odbyła się w rocznicę  tragedii w Norwegi. To świadczy że zamachowiec wzorował się na  Breviku a nie na żadnej postaci filmowej.

Altair

wydaje mi się, że media na siłę to naginają i robią otoczkę jakiegoś głębszego dna w postaciach wykreowanych przez Nolana. Faktycznie, są one bardzo głębokie, rozbudowane i kuszące, ale te całe historie z ich udziałem nie trzymają się kupy. Najpierw mówi się, że zamachowiec wzorował się na Banie, a teraz, doszły mnie sluchy, że "przyznał się do bycia Jokerem". Sądzę, że to robienie zadymy i to kompletnie niepotrzebnej. Jedyne o czym należy pamiętać to fakt, że zginęło tyle osób. To niewątpliwa tragedia i skurwysyństwo. Ciekawi mnie tylko jakim cudem uzbrojony kutas wbił się do centrum handlowego... Należy pamiętać o tych ludziach. Ja na pewno tego dnia nie zapomnę nie tylko ze względu na to niestety.

XIII

Dostęp do broni ,brak wykrywaczy metalu itp to czynniki które doprowadziły do tej tragedii

BlackBat

Zaznaczyłam "tak", ponieważ znając życie media rozdmuchają wszystko w kierunku brutalizmu prezentowanego w komiksach i przez samą osobę Batmana- jak zwykle z resztą. Na bank nasi krajowi "specjaliści" będą mieli w tej sprawie wodospady konstruktywnych przemyśleń. Wiele razy to powtarzałam, może nie na łamach forum ale moi znajomi znają tą opinię- po części amerykanie sami sobie napytali biedy. Litości, to kraj w którym w sklepie obok kanapek wiszą glocki... Co do samej tragedii, naprawdę współczuję rodzinom poszkodowanych, to nie powinno było się wydarzyć.
Zamachowiec wzorowany na Banie, Jokerze- a niby cicho o komiksach,  mam nadzieję że jakieś posrane prezenterki TVNu czy innej stacji będą na tyle inteligentne, by "profesjonalny bullshit" zachować dla siebie.  Jest ogromne prawdopodobieństwo, że zamiast uczcić pamięć ofiar, będą przez następne miesiące podawać liczbę zabitych i motywy "inspirujące" do zbrodni, przy okazji zwalając całą winę na twórców postaci, Nolana i prawdopodobnie na Batpoda, bo czarne to i niebezpieczne.

@Altair
Też się zastanawiam jak obładowany amunicją pop***doleniec był w stanie tak po prostu wleźć do kina i zrobić masakrę. Ktoś mi dziś wspominał, że widzowie myśleli że to część promocji albo atrakcja, do czasu aż puścił serię po widowni. Tak więc nie wiem co gorsze, to że on tam wlazł czy naiwność tego społeczeństwa... Z drugiej strony, kto mógł się spodziewać czegoś takiego. To wydarzenie zdecydowanie zapadnie w pamięć.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Deuce

#24
Moja odpowied? brzmi "Nie" i tak zag?osowa?em. Wiem jednak, ?e przewiduj?c reakcj? ludzi, powinienem wybra? "Tak", ale wol? wyra?i? moje zdanie.
Wszystko zale?y od sposobu postrzegania. Wi?kszo?? ludzi my?li p?asko i schematycznie. Zaraz pojawi? si? g?osy, ?e Batman to posta?, która demoralizuje ludzi i sprowadza ich na ?cie?k? przest?pstwa.
Ja nale?? do ludzi, którzy rozumiej? wi?cej i widz? wi?cej ni? przeci?tny cz?owiek. Niestety jest nas tylko garstka, a szkoda, bo ?wiat wygl?da?by wtedy inaczej.
Wracaj?c do konkretów. Tu chodzi tylko i wy??cznie o chorb? psychiczn? tego mordercy. Tu nie ma a? takiego znaczenia jaki? tam film. Nie uda?oby mu si? teraz, zrobi?by to przy innej okazji, niekoniecznie zwi?zanej z postaci? Batmana. Ogromn? win? ponosi te? rz?d USA, który dopuszcza posiadanie broni przez ka?dego, w domu, do obrony. Wiadamo, ?e nie ka?dy b?dzie trzyma? pistolet w zamkni?tej szufladzie. Ludzie s? ró?ni i ró?ne po nich chodz? choroby.
Co do TVN'u, to nie jest ?adna wyk?adnia informacyjna. To telewizja ukierunkowana schematycznie i politycznie. Najgorsza z trzech najwi?kszych w Polsce. Bardzo jej nie lubi?, ani jej ramówki. Jedynym wyj?tkiem jest Turbo, które posiada kilka ciekawych programów.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

LelekPL

#25
Po pierwsze nie słyszałem jeszcze od Policji, że podejrzany powiedział, że jest Jokerem. Wolałbym, aby ludzie nie powtarzali plotek, które rozsiewają media dla lepszej oglądalności, dopóki nie zostaną one potwierdzone. I w całej tej tragedii najgorsza... zaraz po tym psycholu oczywiście... jest reakcja mediów. Nagonka na filmy, komiksy, gry i co nie jeszcze. A sami plotkują, kłamią w swoich relacjach, byle tylko dodać do pieca, podgrzać dyskusje, wywołać więcej kontrowersji i zdobyć więcej widzów. To jest chore. Zapomina się o tym, że odosobniony psychopata zabił 12 ludzi, niedługo może więcej. Na tym powinniśmy się skupić. Na tych ludziach, którzy stracili życie i na tym jak ukarać tego osobnika. To wszystko. Nasze życie natomiast toczy się dalej. Tak jak nie opłakujemy ludzi zabijanych dzień w dzień w państwach gdzie trwa wojna, z powodów religijnych czy z biedy. Jest to tragedia, ale jak w każdej powinniśmy żyć dalej. Owszem, poświęcić te 5 minut na dyskusje, na pamięć i poszanowanie. Ale rozmawianie o tym non stop, gadanie, szukanie winy gdzieś indziej, czy w sztuce nie ma sensu, kompletnie. Jest winny, są ofiary.

Zagłosowałem na nie... no ale na co mogłem zagłosować. U mnie to absolutnie niczego nie zmieni, niczego. Ale ze względu, że mamy takie media jakie mamy i że jest mnóstwo ludzi podatnych na jej wpływ (w tym moja własna rodzina niestety, bardzo mnie to też boli, że wiem, że na temat Batmana i filmów wiem dużo więcej niż ci "eksperci" w mediach, ale oni dalej traktują moją opinię jako opinię lajka i patrzą w wiadomości - nie będę kłamał, jest to trochę deprymujące), to naturalnie ta tragedia wiele zmieni. Wielu rodziców będzie się bało posłać swoje dzieci do kina. Wiele osób uwierzy w słowa debilnych dziennikarzy, że Mroczny Rycerz to zło. Ale prawdziwi fani, przynajmniej ja tak uważam, powinni teraz bardziej wspierać film niż kiedykolwiek (choć to oczywiście osobista decyzja). Nie zapominajmy, że zginęli tam ludzie tacy jak my. Zapisani na amerykańską wersję "Batcave", czy po prostu "Batman-on-film". Zginęli najwięksi fani, którzy chcieli obejrzeć film o północy. Pamiętajmy o nich, kiedy sami będziemy się wybierać. Ja wybiorę się na niego kilka razy zapewne i jeden z tych seansów na pewno zadedykuję tym fanom.

Altair

Dokładnie o to mi chodzi... Media co chwilę coś wymyślają by zrobić nagonkę na konkretny podmiot, totalnie olewając rozmiar tej tragedii.

Juby

Kiedy pierwszy raz us?ysza?em o tej tragedii pomy?la?em sobie: "To ?art?. Czy mo?liwa jest taka ironia? Fani czekali cztery lata na ten film, aby umrze? na pocz?tku premierowego seansu?". Nie zna?em ofiar tej tragedii, wi?c trudno mi tu opisywa? co czuje w stosunku do nich i do niej (oczywi?cie jest mi smutno, bo tak jak napisa? Jordan zdaj? sobie spraw?, ?e to zwykli ludzie, fani Batmana tacy jak my, którzy niepotrzebnie stracili ?ycie).

Smutno mi jest równie? z tego powodu, ?e zamach ten jest mocno pozwi?zywany we wszystkich mediach z filmem Nolana, jakby miejsce tragedii mia?o jaki? wp?yw na ni? (przecie? motywu nie znamy). Wiem tylko, ?e przez jednego psychola, ?wiatu ?le kojarzy? si? mo?e nowy Batman i to jest smutne.
Smutne jest równie? to (dla mnie - box office'owego fanatyka i fana Batmana) ?e film, który mia? rekordowe prognozy na wszystkich serwisach i mimo braku 3D by? powa?nym kandydatem do pobicia rekordu otwarcia, straci? tak? szans? przez jednego psychola, a jego wynik (który - nie by?o innej mo?liwo?ci - mia? pobi? ostatniego Pottera) jest teraz bardzo niepewny. Rezultat finansowy TDKR mia? raz na zawsze zamkn?? g?by tym, którzy twierdzili, ?e wielki sukces TDK to wy??cznie zas?uga ?mierci Ledgera (a nie jego genialnej kreacji), a teraz nie do??, ?e tego nie zrobi, to pog??bi kolejne w?tpliwo?ci "ile to nowy film móg?by zarobi? gdyby nie ca?a sytuacja w dzie? otwarcia?".

Niepotrzebne, g?upie i pechowe zdarzenie, która mam nadziej? w przysz?o?ci b?dzie rozpami?tywana jako tragedia, po której wzmocni si? ochron? w kinach, a nie b?dzie si? j? kojarzy? z filmem, na którego seansie to si? sta?o. Dlatego te? g?osuje na NIE.

Kwiatek

Reżyser "Batmana" o tragedii w Kolorado
"Mówiąc w imieniu obsady i ekipy filmu "Mroczny Rycerz Powstaje", chciałbym wyrazić nasz głęboki smutek z powodu bezsensownej tragedii, jaka spadła na całą społeczność Aurory. Nie zakładam, że wiem cokolwiek o ofiarach strzelaniny poza tym, że były tam ubiegłej nocy by obejrzeć film. Wierzę, że filmy są wielką formą amerykańskiej sztuki i że wspólne doświadczenie oglądania historii rozgrywającej się na ekranie jest ważną i radosną formą spędzania czasu. Kino jest moim domem i pomysł, że ktoś mógłby brutalnie naruszyć tą niewinną i pełną nadziei przestrzeń w tak niesłychanie okrutny sposób jest dla mnie druzgocący. Nic co moglibyśmy powiedzieć nie jest w stanie adekwatnie wyrazić naszych uczuć dla niewinnych ofiar tej potwornej zbrodni ale nasze myśli są z nimi i ich rodzinami".
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=89522

Leon Kennedy

Zaznaczyłem odpowiedź nie i tak zapewne będzie, a już bankowo w USA, bo ta postać jest tam bardzo zakorzeniona i odbierana bardzo pozytywnie z cechami godnymi do naśladowania. Odnośnie "ekspertów" z TVN 24... oni są żałośni. Trafiłem chyba wczoraj na wypowiedź kolesia, który stwierdził, że Batman używa broni palnej i zabija, brawa dla takowych ekspertów wypowiadających się na temat o którym nic nie wiedzą, ale głos przecież muszą zabrać ::)