Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Three Jokers

Zaczęty przez Juby, 29 Wrzesień 2020, 15:06:25

Leon Kennedy

No cóż, oby kiedyś wrócili. Filmik już obczaiłem, spoko. Sam komiks trafił w moje ręce z dwa dni temu i jestem w trakcie czytania.

Rado

Cytat: Juby w 03 Czerwiec  2021, 18:09:16Najwyraźniej Rado śladami Lelka odstawił forum na dobre, więc wrzucę za niego jego nowy materiał przybliżający polskie wydanie komiksu.



Miałem focha na forum, ale już mi przeszło. Powinienem teraz być już w miarę regularnie.

Dzięki za udostępnienie filmu. Generalnie zgadzam się chyba z wszystkim co napisał Juby i miałem podobne odczucia, a scena na końcu była dla mnie najgorsza. A propos rysowników, to chyba jeszcze Gary Frank mógłby stanąć w szranki z Fabokiem. Niedługo dostaniemy jego trzecie podejście do Earth one.

Lepiej swego czasu wymyślił Morrison z Jokerem i jego zmianą charakteru.

Juby

Gary Frank to również mój #2 obok Faboka. ;)

Leon Kennedy

No cóż to co zrobili na końcu z tą klasyczna historią nie każdemu się spodoba. Osobiście ok, nie mam z tym większego problemu, takie podejście nawet mnie zaciekawiło.  Chodź strasznie naciągane, że Gacek w sumie od zawsze wiedział kim jest...

Crowridd

#19
Przed przeczytaniem nie słyszałem o rozmowie z krzesłem, i chyba dzięki temu komiks mi się spodobał.

Fabok i Anderson to takie połączenie, które mogę brać w ciemno:

- Kadr, gdzie widzimy Alfreda i rany na plecach Batmana po walce z Pingwinem;
- Kolory, kiedy czytamy dane wspomnienia, jak np. Joker katujący Jasona Todda, czy kadr z martwym drugim Robinem Jima Aparo.

Nie wyobrażam sobie tych zeszytów w wersji Noir ;D

Co do scenariusza, to rzeczywiście jest się do czego przyczepić, ale dla kogoś nowego w uniwersum Batmana ta pozycja będzie (dla mnie była) bardzo dobra.

Wytłumaczenie genezy trzech Jokerów było dla mnie ok, choć liczyłem na coś bardziej efektownego, natomiast do całości nie mam zastrzeżeń.

Zabójczy Żart jest dla wielu wyznacznikiem dobrego komiksu w świecie Batmana - klasyk, którego nie powinno się ruszać - dla mnie to po prostu dobra opowieść, więc każde nawiązanie czy "mała" ;) modyfikacja jest dla mnie mile widziana. Oczywiście w granicach rozsądku.

Na plus:

- Sytuacja, w której jeden z Jokerów wraca do swojej rodziny do domu;
- Pomysł na idealnego Jokera;
Spoiler
- Kiedy Komik zabija Przestępcę i podczas rozmowy z Batmanem mówi, że żałuje że go stworzył. Po czym mówi, że może tamten żałuje tego samego.
[Zamknij]

Rado

Cytat: Crowridd1 w 14 Październik  2021, 17:18:07- Kadr, gdzie widzimy Alfreda i rany na plecach Batmana po walce z Pingwinem;

To były raczej rany odniesione ogólnie podczas wojaży Bruce'a. Od dłuższego czasu jest już taki schemat, że plecy Wayne'a są całe w bliznach, można to zauważyć w różnych komiksach, okładkach itp. Ale oczywiście masz rację, te kadry, jak i ogólnie pierwsze strony komiksu na mnie też zrobiły spore wrażenie.

Juby

Blizny na plecach Bruce'a powracają od czasu genialnej ilustracji Alexa Rossa.



Co do komiksu...
Cytat: Juby w 22 Maj  2021, 18:38:18Jestem zadowolony w 2/3, stąd taka, a nie inna ocena. Im dłużej myślę o zakończeniu, tym bardziej mi się nie podoba, ale dla ilustracji warto przeczytać.
E tam. :) Zacząłem ignorować wszelkie ułomności scenariusza i skupiać się na doskonałej oprawie graficznie i klimacie. Przeglądałem sobie ten komiks kolejne dwa razy i stwierdzam, że to jedna z najlepszych obrazkowych rzeczy o Batmanie ostatnich lat.

Crowridd

Cytat: Rado w 15 Październik  2021, 14:22:58To były raczej rany odniesione ogólnie podczas wojaży Bruce'a.

Rzeczywiście. Nie wiem, dlaczego zapamiętałem tylko Pingwina z tej całej sekwencji.

Cytat: Juby w 15 Październik  2021, 14:51:34Blizny na plecach Bruce'a powracają od czasu genialnej ilustracji Alexa Rossa.

Co do komiksu...E tam. :) Zacząłem ignorować wszelkie ułomności scenariusza i skupiać się na doskonałej oprawie graficznie i klimacie. Przeglądałem sobie ten komiks kolejne dwa razy i stwierdzam, że to jedna z najlepszych obrazkowych rzeczy o Batmanie ostatnich lat.

Dzięki za zdjęcie - nie znałem. Jeszcze dużo przede mną.

Na mnie podobne wrażenie zrobił Gary Frank, Brad Anderson i Jon Sibal z Ziemi Jeden. Przez pewien okres taki styl najbardziej mi odpowiadał.

Johnny Napalm

Cytat: Crowridd1 w 14 Październik  2021, 17:18:07Zabójczy Żart jest dla wielu wyznacznikiem dobrego komiksu w świecie Batmana - klasyk, którego nie powinno się ruszać - dla mnie to po prostu dobra opowieść, więc każde nawiązanie czy "mała" ;) modyfikacja jest dla mnie mile widziana. Oczywiście w granicach rozsądku.

Ja mam zupełnie odmienne zdanie. Obecnie nie darzę zbytnią sympatią jakiejkolwiek współczesnej ingerencji względem komiksowych klasyków. Nawet małego wpływania na oddźwięk takich historii, a zakończenie Three Jokers było niemałym namieszaniem w świat wykreowany przez Moore'a.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Crowridd

Pytanie teraz, co z tym zadzieje się w przyszłości. Czy pociągną w jakiś sposób ten temat.

Rado

Syn Jokera zostanie w przyszłości nowym Robinem.

Crowridd


Juby

Takich kadrów do wyłapania jest o wiele więcej. ;)

Cytat: Rado w 22 Październik  2021, 18:02:28Syn Jokera zostanie w przyszłości nowym Robinem.


Jeśli to na serio, to dobrze że odpuściłem aktualne ongoingi. :P

Leon Kennedy

Cytat: Rado w 22 Październik  2021, 18:02:28Syn Jokera zostanie w przyszłości nowym Robinem.

W ogóle by mnie to nie zdziwiło.

Crowridd

#29
Właśnie skończyłem czytać Batman Annual #11 z 1987 roku, czyli "Śmiertelną glinę", która dostępna jest w piątym numerze od Hachette.

Scena z Trzech Jokerów, kiedy jeden z nich wraca do swojej rodziny do domu i zasiada z nimi do stołu nawiązuje (pewnie przez przypadek, bo tego typu historii było chyba sporo) do pierwszych kilku kadrów właśnie z Batman Annual #11.

Zaczynając historię z Clayfacem przypomniała mi się od razu scena z Jokerem. Może nie tylko mi.